Skocz do zawartości
setnik

Modyfikacja trybu "skandynawskiego" świateł

Rekomendowane odpowiedzi

Próbowałeś zaznaczyć Byte 8 Bit7 :?

Byte 23 Bit 3-4 zmieniałeś na 00 (doświetlanie zakrętów nieaktywne) :?:

1. Tak - zadnych zmian.

2. Tak - nie dziala mi podswietlanie zakretow, a po wlaczeniu przeciwmgielnych wlaczaja sie zarowki doswietlajace zakrety.

 

Dodam, ze ma cc, bo nie wszyscy probujacy mi pomoc to wiedza.

Czyli mam 3 zarowki w reflektorze i przeciwmgielne oddzielne w zderzaku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od wyłączenia doświetlania zakrętów Byte 23, bit 2 odznacz bit 3 na 00 i zapisz i zobacz ja wówczas się zachowuje, gdy włączasz przeciw mgielne?

Edytowane przez lopezpb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zacznij od wyłączenia doświetlania zakrętów Byte 23, bit 2 odznacz bit 3 na 00 i zapisz i zobacz ja wówczas się zachowuje, gdy włączasz przeciThe Irrepressibles - In this shirt

 

w mgielne?

 

Próbowałem: przestaje wtedy działać doświetlanie zakrętów. Po włączeniu przeciwmgielnych załączają się żarówki od doświetlania zakrętów... Problem jest gdzieś indziej. Trzeba znaleźć jakiś bit, który określił, że żarówki doświetlające zakręty są światłami przeciwmgielnymi...

Zrobię dziś próbę: odłączę jedną żarówkę od przeciwmgielnego i zobaczę co mi FIS pokaże - uszkodzenie której żarówki.

 

Wlasnie zrobilem test. Po odpieciu zarowki z lampy przeciwmgielnej nie pojawia sie zaden blad. Ani na FISie ani po przeskanowaniu VCDSem. Jakby tych lamp tam nie bylo...

Edytowane przez cholek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli masz bordnetz 23-bitowy, to będziesz mógł uruchomić tylko światła dzienne w halusach (bez doświetlania zakrętów). Jaśność świateł dziennych masz w bajcie 8 -> musisz tam wpisać wartość procentową jasności światła. A samo właczenie świateł do jazdy dziennej do bajt 17 i zaznaczasz bit 4.

Jeśli masz bordnetz 30-bitowy, to możesz zakodować doświetlanie zakrętów, bajt 23, zaznaczas bit 2 i w bicie 3 zaznaczasz światła, które mają działać.

 

Dogadałem się z jedynym kolegą z forum, pojechałem do niego i były problemy z zakodowaniem takim jak pisałeś, podejrzewam, że bordnetz w moim aucie jest 21 bitowy gdyż nie ma na dole tych okienek a jest tylko jedna linia, niemniej jednak koniec końców zmienił mi tak:

Byte 17- było 00001001 jest 00011001

Byte 0- bylo 00000001 jest 11110001

 

Dzienne w halogenach działają, ale nie udało się ustawić procentowego zmniejszenia mocy świecenia tych halogenów a zamiast tego teraz jak otwieram auto pilotem to zaświecają się światła mijania na jakiś tam czas :D

Który bajt za co odpowiada, podejrzewam, że 17 jest odpowiedzialny za te światła mijania po otwarciu auta i jak wrócę do poprzedniego kodowania to wyłączę tą opcję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dogadałem się z jedynym kolegą z forum, pojechałem do niego i były problemy z zakodowaniem takim jak pisałeś, podejrzewam, że bordnetz w moim aucie jest 21 bitowy gdyż nie ma na dole tych okienek a jest tylko jedna linia, niemniej jednak koniec końców zmienił mi tak:

Byte 17- było 00001001 jest 00011001

Byte 0- bylo 00000001 jest 11110001

 

Dzienne w halogenach działają, ale nie udało się ustawić procentowego zmniejszenia mocy świecenia tych halogenów a zamiast tego teraz jak otwieram auto pilotem to zaświecają się światła mijania na jakiś tam czas :D

Który bajt za co odpowiada, podejrzewam, że 17 jest odpowiedzialny za te światła mijania po otwarciu auta i jak wrócę do poprzedniego kodowania to wyłączę tą opcję?

 

To jest leaving home, byte 0 bajt 5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc mam zmienić wartość byte 0 i nie będzie tego doświetlania? W takim razie za dzienne w halogenach odpowiada byte 17? A co z mocą świecenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Światła przeciwmgielne jako dzienne ustawia się w bajcie 17 zaznaczając bit 4

 

Jasność przeciwmgielnych, działających jako dzienne ustawia się w bajcie 20.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jasność przeciwmgielnych, działających jako dzienne ustawia się w bajcie 20.

 

Może wiesz jaką wartość trzeba tam wpisać bo próbowaliśmy cokolwiek zmieniać w tym bajcie, ale nic nie przyjmowało. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20.jpg procentowo wpisujesz jasność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy u was też jest tak, że jak posiada się fabryczny bi-xenon to nie da się zmienić wartości % świecenia świateł dziennych?

Za chiny nie chciało mi zmienić tego a jak robiłem różne ustawienia jednemu koledze z forum gdzie miał zwykłe lampy to bez problemu ustawialiśmy moc świecenia dziennych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o moc świecenia przeciwmgielnych jako dziennych, to u mnie (bi-xenon fabryczny) można to bez problemu ustawić (mam na 60%).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o moc świecenia przeciwmgielnych jako dziennych, to u mnie (bi-xenon fabryczny) można to bez problemu ustawić (mam na 60%).

 

Bortnetz masz 30 bitowy i dlatego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o moc świecenia przeciwmgielnych jako dziennych, to u mnie (bi-xenon fabryczny) można to bez problemu ustawić (mam na 60%).

 

potwierdzam, ja mam 23 bitowy bortnetz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
procentowo wpisujesz jasność.

 

Tylko że u mnie jest bortnetz 21 bitowy i nie mam tej zakładki po prawej stronie aby wpisać wartość % :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te opcje dostępne są też w wersji Comfort, rocznik 2005, ale w kodzie 2006?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Te opcje dostępne są też w wersji Comfort, rocznik 2005, ale w kodzie 2006?

Ogólnie w Passacie B6 3C, rocznik 2005 też obejmowało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy żeby zmniejszyć jasność świecenia przednich żarówek trzeba stosować jakieś zewnętrzne układy? Czy wystarczy ustawić Vagiem i wszystko działa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, wszystko robisz VCDS-em

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktoś z dolnego śląska byłby wstanie włączyć mi tryb skandynawski? Tzn wyłączyć automatyczne światła mijania (po włożeniu klucza zapalają się automatycznie) i ustawić tryb skandynawski? Bo sam czuję że sobie z tym nie poradzę mając nawet program vw. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W trybie skandynawskim z tego co wiem to się właśnie uruchamiają automatycznie.

 

Jak masz VCDSa to w minutę to ustawisz

 

Select 09 (Central Electronics)

Long Coding -> Function 07

i tam masz w Byte 00

Bit 3 Daytime Running Lights (Scandinavia)

Bit 4 Daytime Running Lights (North America)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności