Skocz do zawartości
Gość marcinsebastia

Problem z odpaleniem na zimnym

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marcinsebastia

Witam czy ktoś pomorze nie mogę odpalić passata b6 2,0 w sterowniku silnika jest zapisany błąd 17925 przekaznik sterowania silnika niesprawność obwodu prądowego j271

Edytowane przez kazio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piezo wtryski?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zarzuc vinem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć Marcin

czy miałeś wcześniej jakieś inne problemy czy odrazu zgasł i odczytałeś ten kod?

u mnie było pare innych wcześniej np. wtryskiwacz który został wymieniony przez aso po czym nie było zmian i panowie poradzili wymienić turbo i czujnik powietrza i controli silnika... czego nie zrobiłem bo auto jeździło.

niestety teraz stało się dokładnie to co u Ciebie i vag pokazuje tylko 17925 ciekawe że już nie wskazuje turbiny i wtrysków...

Jak coś się dowiesz to pisz ja też dam znać co z moim

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie dotyczy to przypadkiem przekaźnika głównego?

Kolega rosiel już kiedyś się chciał wypowiadać ale mu się "cofło"

 

"

odpowiem tak....tak czy siak nie bedziesz sam tego naprawial.nie bede mowil co to zeby specjalnie nie sugerowac usterki mechanikowi.Z wlasnego doswiadczenia wiem ze najlepsze jest jesli klient ograniczy sie tylko do opisu jak z jego punktu widzenia zachowuje sie samochod.Bez obaz...sprawny mechanik poradzi sobie z tematem.Popros w aso jesli chcesz tam jechac(choc niekoniecznie) o kogos po szkoleniach.Masz takie prawo zeby powiedzieli kto jest masterem na warsztacie."

 

Wydaje się że to forum jest po to aby pomagać,co by było gdyby wszyscy pisali wiem ale nie powiem.

Edytowane przez Majcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bez obaz...sprawny mechanik poradzi sobie z tematem.Popros w aso jesli chcesz tam jechac(choc niekoniecznie) o kogos po szkoleniach.

 

proszę Was, nikt ze złotej kuli nie wywróży

czy to mistrz, diagnosta etc. bez vasa sprawy nie ruszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jarek_

Witam. Nie mogę odpalić pasata b6 2,0 TDI 140 KM, Silnik BKP. Sterownik pokazuje błąd 17925, przekaźnik główny J271 usterka w obwodzie prądowym. P1517-007 zwarcie z masą sporadycznie oraz błąd 18578 zasilanie zaworu/ zasilanie zaworów wtryskowych grupa A. Przerwa

P2146-009 przerwa zwarcie z masą. Pomoże ktoś ?

Edytowane przez Jarek_
brak odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz uwalony pompowtrysk(i) - przy bledzie powinien byc jego numer(y). a komunikat to owiane zla slawa uszkodzenie elektryczne i efekt przy tym konkretnym typie uszkodzenia jest dokladnie taki jak sam stwierdziles (silnik OFF). czasami pomaga wymiana listwy/tasmy do ktorej sa wtryski podlaczone, czasami nie... czekaja cie wydatki :(

poszukaj postow na forum na ten temat i b6, wsrod watkow znajdziesz namiary na ludzi zajmujacych sie regeneracja. wymiana na nowy to 3-3,5tys zl. jezeli zdecydujesz sie na regeneracje, to najlepiej wyslij wszystkie 4 bo one lubia padac parkami lub w trojkatach ;-)

B.

 

aaa...wlasnie to A prawdopodobnie oznacza pompowtrysk nr1, gdzies juz ktos mial tak na forum.

Edytowane przez bodo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_scalone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja niemiałem jeszcze tak ale to dzienki wam dałem do warsztatu bo ubywał mi płyn chłodniczy.i mam pęknietom głowice. i teraz mam pytanko czy jak zamontuje głowice z innym numerem to czy jest jakies kolosalne znaczenie?jeśli tak to czym sie ruzniom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wielki-b

U mnie był podobny problem.

Przejawia sie on tym, że blokada kierownicy klepie i klepie i nie chce zaskoczyć. Pojawia sie migająca żółta kontrolka wspomagania kierownicy, a potem czerwona i kaplica. Wyciągasz kluczyk i zaczynasz od nowa, aż w końcu załapie. Czasami załapie, ale jak na złość miga kontrolka świec żarowych i auto odpalisz, ale na sekunde, bo zaraz zgaśnie.

To znany problem i w wielu autach może się on przejawiać nieco inaczej.

 

Mechanik-spec od VW awarię mi usunął i teraz wszystko śmiga jak ta lala.

 

Koszt to 850 zł. Czas naprawy do 2 godz.

Trzeba podjechać w okolice Rybnika na Górnym Śląsku. Jeśli autko już wcale nie odpala, to trzeba dopłacić za dojazd.

 

Mankament: nie dostaniesz paragonu ani f-ry, bo to działalność uboczna kogoś, kto wolałby roboty nie stracić po ujawnieniu, że odbiera pewnej znanej firmie chleb. :D

 

PS. Uprzedzając pytania zainteresowanych - tak mogę pomóc. Tel. 602-135-526.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla potwierdzenia miałm te same błedy pozniej po wykasowaniu pozostal tylko p1517 o przekazniku ----padł pompowtrysk na trzecim cylindrze. pozdrawiam wszystkich zainteresowanych i chudszych o pare groszy. dodam jeszcze auto nie miało zadnych wczesniejszych objawów w czasie jazdy, zatrzymałem sie na skrzyzowaniu i zgasł. Nie dał się ponownie uruchomić.koszt wtrysku siemens ok. 400 funtów............naprawa we własnym zakresie. w razie kłopotow zapraszam . ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc wszystkim.Wczoraj w drodze do domu moj VW zgasl i nie chce odpalic...po odholowaniu go do warsztaty w ktorym jak sie okazalo nie poradzili sobie z problemem zostalem zmuszony aby sam sie za to zabrac bo mieszkam w UK a tu jakos kiepsko o dobrego mechanika...a wiec wszedlem na forum i wyczytalem ze to moze byc problem padnietego pompowtrysku a wiec po odkreceniu gornej pokrywy wyciagnalem wtyczke z pierwszego pompowtrysku auto ODPALILO po czym zgaslo a wiec to napewno pompowtrysk jutro bede znal cene ale juz mnie kolega uprzedzil ze to nie male koszta...a moze ktos wiec gdzie w ANGLII moge kupic taniej pompowtrysk???Z gory dzieki i POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj , zadzwoń do ASO i dowiedz się czy mają akcje wymiany pompowtrysków za free.

Z tego co wiem w PL ASO wymiania uszkodzone wtryski jest za darmo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za darmo???ale to chyba tylko jesli jest jeszcze na gwarancji???Gdzie o tym slyszales jesli moge spytac???z tego co wiem to w UK przy zakupie nowego a zwrocie starego zwracaja czesc kasy ale jutro bede wiedzial wiecej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli jesteś dobry w gatce i biegły w angielskim to atakuj serwis VW że to wada producenta pompowtryskiwaczy i niech piszą do centrali o zwrot kosztów

 

szukaj w temacie regeneracja pompowtryskiwaczy Siemens

 

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=88397

Edytowane przez s27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiatm mam podobny problem w 2.0 tdi 2007 po podpieciu VCDS pokazuje 2 bledy P1517 i P2146 sciagalem pokrywe zaworow odpinalem pokolei pierwszy palilem nie zapalil i tak 2'3'4 dalej to samo nie odpalil nie wiem czy moga byc uszkodzone wszystkie 4 czy mozna to jakos inaczej sprawdzic

Edytowane przez darodna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Jestem posiadaczem Passata B6 3C 2.0 TDI 140 KM (BMP) od jakiegoś czasu mam problem z odpaleniem auta, a mianowicie jest tak: wkładam kluczyk kierownica się odblokowuje potem włączam zapłon i tu też jest wszystko OK a jak włączam rozruch to kontrolki gasną (łącznie z licznikiem kilometrów i zegarkiem) i gdy wkładam kluczyk ponownie to kierownica się odblokowuje ale gdy włączam zapłon nie palą się kontrolki. Czasem jest tak, że nawet jak się zapalą kontrolki to gasnął gdy włączam rozruch. Raz czy może dwa razy było tak, że nawet zaczął przez krótki moment kręcić ale kontrolki zgasły i nie odpalił. Nie ma znaczenia czy silnik jest zimny czy ciepły. Czasem jest tak, że przez dwa tygodnie odpala normalnie - tak jak powinien - a czasem przez tydzień jest problem z odpaleniem. Czasem odpala za drugim włożeniem kluczyka a raz to przez ponad 10 min. nie mogłem go uruchomić. Już pomału zaczyna mnie to ... :wściekły dodam jeszcze że VAG nic nie pokazuje. Co może być tego przyczyną? ROZRUSZNIK??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontrolki gasna jak juz napiecie akku jest krytyczne. Wiec albo akku juz nie daje pradu, albo rozrusznik go za duzo pobiera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, problem jest w rozruszniku/akumulatorze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności