Skocz do zawartości
jarex5

Żarówki świateł drogowych

Rekomendowane odpowiedzi

z tego co doczytałem żeby wymienić żarówkę mijania z przodu od strony pasażera muszę wyciągnąć reflektor, a żeby zdemontować reflektor trzeba ściągnąć zderzak?

 

A masz xenony? w zwykłych halogenach nie trzeba wyciągać lamp, żeby zmienić żarówkę.

Żeby wyciągnąć lampę trzeba ściągnąć zderzak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w sobotę wymieniałe u siebie żarówki mijania i jedną postojówkę. Zajeło mi to ok 20min od strony pasażera trzeba zdjąć tunel do filtra powietrza i już jest dostęp do całej lampy. Światło mijania H7 jest ukryte pod taką okrągłą gumową osłoną, a długie i postojówki są pod plastikową ścianką lampy (która się zdejmuje). Żarówki świateł mijania należy przekręcić lekko aby je wyjąć, a postojówki wyciąga się za kabelki. Co do długich nie mam pewności. W drugiej lampie tek samo, na koniec zakładamy tunel i to wszystko. DO WYMIANY ŻARÓWEK NIE WYCIĄGA SIĘ LAMP!!! A JAK CHCE SIĘ WYJĄĆ LAMPE TRZEBA ZDJĄĆ ZDERZAK!!!

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam lampy z xenonami, i wczoraj próbowałem wymienić, zdemontowałem tunel wlotu powietrza i wydawało mi się że ciągle jest za mało miejsca, ale skoro piszecie że można wymienić bez demontażu reflektora to będę walczył. dzięki za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie soczewki się da. Xenon ściągasz zderzak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie nie soczewki się da. Xenon ściągasz zderzak.

 

Racja!

Ja mam oryginalne bi-ksenony HELLA. Jak na załączonej fotce (ksenon umieszczony po zewnętrznej stronie).

 

Do wymiany żarnika D2S niestety należy zdjąć zderzak i wymontować cały reflektor. Pozostałe żarówki wymienia się bez problemu.

Całe szczęście że oryginalne żarniki PHILIPS lub OSRAM powinny wytrzymywać 5 lat i więcej.

 

Pozdrawiam farciarzy co nie muszą wymontowywać reflektora.

 

Ktoś wcześniej pisał że diody na postojach szybko padają.

 

Kupiłem "nie Biedronkowe" diody białe po 18 PLN sztuka i świecą mi już 2,5 roku. Jak się kupi g&wno to padają.

BI-KSENON.jpg

Edytowane przez netadmin_47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja w sobotę wymieniałe u siebie żarówki mijania i jedną postojówkę. Zajeło mi to ok 20min od strony pasażera trzeba zdjąć tunel do filtra powietrza i już jest dostęp do całej lampy. światło mijania h7 jest ukryte pod taką okrągłą gumową osłoną, a długie i postojówki są pod plastikową ścianką lampy (która się zdejmuje). żarówki świateł mijania należy przekręcić lekko aby je wyjąć, a postojówki wyciąga się za kabelki. Co do długich nie mam pewności. W drugiej lampie tek samo, na koniec zakładamy tunel i to wszystko. Do wymiany żarówek nie wyciąga się lamp!!! A jak chce się wyjąć lampe trzeba zdjąć zderzak!!!

 

ja opisałem wymianę żarówek w zwykłych soczewkach. W xenonach to jest inna procedura!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zapytam z ciekawości, bo dziś męczyłem się ze 30 minut i poległem:

w którym miejscu mam sobie złamać nadgarstek by wyjąć (zmienić) żarówki świateł drogowych??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja zapytam z ciekawości, bo dziś męczyłem się ze 30 minut i poległem:

w którym miejscu mam sobie złamać nadgarstek by wyjąć (zmienić) żarówki świateł drogowych??

 

 

nic nie musisz sobie łamać żeby zmienić żarówke , z łewej strony ściągasz obudowe plastikową zbiorniczka z płynem do wspomagania i spokojnie wyciągasz a z prawej strony musisz wyciągnąć tunel wlotu powietrza żeby dojście mieć dobre i spokojnie wymieniasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic nie musisz sobie łamać żeby zmienić żarówke , z łewej strony ściągasz obudowe plastikową zbiorniczka z płynem do wspomagania i spokojnie wyciągasz a z prawej strony musisz wyciągnąć tunel wlotu powietrza żeby dojście mieć dobre i spokojnie wymieniasz

 

przeczytaj jeszcze raz uważnie mój post ...chodzi o żarówki swiateł drogowych (długie)

to ze trzeba pare rzeczy zdjąć to wiem ale i tak dostęp do żarówki od długich (tych za plastikową klapką, nie za gumową zaślepką)

 

Pytam bo może ma ktoś na nie jakiś knif a nie chce 6 letniego syna zaciągać do wymiany zarówek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przeczytaj jeszcze raz uważnie mój post ...chodzi o żarówki swiateł drogowych (długie)

to ze trzeba pare rzeczy zdjąć to wiem ale i tak dostęp do żarówki od długich (tych za plastikową klapką, nie za gumową zaślepką)

 

Pytam bo może ma ktoś na nie jakiś knif a nie chce 6 letniego syna zaciągać do wymiany zarówek

knif jest taki ze trzeba mieć duuuuuuuuużo cierpliwości (łyknij coś na spokojność) i w miarę szczupłą dłoń chyba że wymontujesz całe lampy to masz wszystko na wierchu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(łyknij coś na spokojność)

spokojny to sie robię jak kończę drugą połówkę ;) ale wtedy odpada wymiana żarówki

 

i w miarę szczupłą dłoń

 

no to chyba dzieciaka zapędzę do roboty ...niech zarobi na kieszonkowe :)

 

a tak z ciekawości jak sobie serwisy z tym radzą ??? bo z tego co wiem to i tam dzieci nie pracują, chyba że w chinach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
spokojny to sie robię jak kończę drugą połówkę ;) ale wtedy odpada wymiana żarówki

 

 

 

no to chyba dzieciaka zapędzę do roboty ...niech zarobi na kieszonkowe :)

 

a tak z ciekawości jak sobie serwisy z tym radzą ??? bo z tego co wiem to i tam dzieci nie pracują, chyba że w chinach

serwis wywala pół auta (lampę) i wymienia żarówkę widziałem jak to robili w b5 a twój chyba bardziej zabudowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
serwis wywala pół auta (lampę) i wymienia żarówkę widziałem jak to robili w b5

 

a nie mają jakiś magicznie wygiętych kleszczy ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a nie mają jakiś magicznie wygiętych kleszczy ??
może mają ale odkręcenie 2 górnych śrub i odchylenie lampy jakoś szybko im poszło :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej kogoś z długimi palcami trzeba ,ja nie miałem z tym żadnego problemu więc nie moge sobie wyobrazić twojego problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nic nie musisz sobie łamać żeby zmienić żarówke , z łewej strony ściągasz obudowe plastikową zbiorniczka z płynem do wspomagania i spokojnie wyciągasz a z prawej strony musisz wyciągnąć tunel wlotu powietrza żeby dojście mieć dobre i spokojnie wymieniasz

 

Witam,

 

Dzisiaj spalila mi sie zarowka w lewym reflektorze. Jak zdjac ta plastikowa obudowe zbiorniczka z płynem wspomagania?

bede to musial zrobic dzisiaj po rpacy czyli przy swietle latarki wiec bede wdzieczny za porady jak sie z tym sprawnie uporac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak zdjac ta plastikowa obudowe zbiorniczka z płynem wspomagania?

 

jest na zatrzaski, przy uzyciu niewielkiej siły wyjdzie do góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jest na zatrzaski, przy uzyciu niewielkiej siły wyjdzie do góry.
Te zatrzaski znajdują się na dwóch przeciwległych bokach,nazwijmy to kwadratu jakim jest osłona. Jeden zlokalizowany jest na boku osłony "od przedniego pasa", a drugi na przeciwko,od strony podszybia auta.Mocowanie to, trzeba lekko odgiąć palcami-możesz wtedy osłone pociągnąć do góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki.

 

Twoje wskazówki były bardzo pomocne i uporałem sie z tym w niecale 10 min.

Jednak zakuplem lipna zarowke gdyz tylko taka mieli.

poczytalem troche i znalazlem ranking autosiata co do zarowek i planuje dorwac jakies Osramy lub Phillipsy.

Jeszcze raz dzieki.

 

---------- Post added at 12:57 ---------- Previous post was at 12:51 ----------

 

Jakbys mi jeszcze opisal jak najlepiej sie zabrac do sciagniecia tunelu wlotu powietrza byloby super.

Jak juz bede wymienial na dobre zarowki to chcialbym miec je w dwoch reflektorach.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakbys mi jeszcze opisal jak najlepiej sie zabrac do sciagniecia tunelu wlotu powietrza byloby super.
odkrecasz 3 srubki na pasie przednim, te które trzymaja tunel, ciagniesz do gory tunel od strony blotnika az wyskoczy a pozniej wyciagasz ta czesc gdzie odkrecales srubki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności