Skocz do zawartości
jarex5

Żarówki świateł drogowych

Rekomendowane odpowiedzi

No to nie wiem bo już ciągnołem z całej siły i nic :/

 

przysiegnij ze z calej sily :D pewnie sie bales i teraz klamiesz........... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też sie z tym ostatnio mierzyłem. Robiłem 3 podejścia. Za 3 razem poszło ok.

 

no to ja robiłem dopiero 2 podejścia więc teraz się musi udać :P

 

przysiegnij ze z calej sily pewnie sie bales i teraz klamiesz........... :P

 

łery fany... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie jeszcze nigdy nie była wymieniana i dlatego tak mocno siedzi. Też to przerabiałem i się bałem że kable powyrywam. Zaprzyj się kciukiem o lampę i ciągnij za przewody ... ;) jak nie dasz rady poproś kogoś silniejszego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak nie dasz rady poproś kogoś silniejszego

 

:rotfl: to się uśmiałem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Mam pytanko. Czy ma ktoś jakiś patent na przeróbkę kostki, w której osadzana jest żarówka do świateł mijania? Jakoś ostatnim czasem zacząłem wymieniać żarówki do świateł mijania średnio co tydzień (nawet jednego dnia padły mi obydwie - prawa i lewa) i ... Nie wiem jak to zrobiłem ... Chciałem poprawić styki ponieważ żarówka była trochę za luźna więc lekko śrubokrętem ... i trach ... W sklepie z częściami zrobili oczy o co mi chodzi, a w serwisie VW powiedziano mi, że mogę kupić taką kostkę z całą wiązkę za 80zł. A chodzi mi o samą kostkę, w któej osadzona jest żarówka... Bez tej kostki wszystko lata sobie luzem, (i mam nadzieję że nie) ale aby nie zrobiło się kiedyś jakieś zwarcie na kabelkach. Na allegro widziałem takie kostki tzw. wysokotemperaturowe ale to zawsze cięcie kabli i lutowanie...

 

Pozdrawiam

 

Zibi

Edytowane przez ZB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość chelmi

to sie usmiejesz co to znaczy w ASO wiazka, otoz ja kupilem takie dwie ori by puscic druga instalacje ze stroboskopami w postojowkach, a wiec kostka z wiazka to nic innego jak kostka + dwa kabelki po 5 cm ;) koszt za dwa 74 brutto u konara w bydłogoszczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no to ja robiłem dopiero 2 podejścia więc teraz się musi udać :P
Nie bój się. Za trzecim razem powiedziałem sobie, albo to powyrywam w kur$ę, albo się uda. Złapałem porządnie za kabelki, pociągnąłem i wyszło. U mnie były pierwszy raz od nowości wymieniane postojówki (nie musiałyby być gdyby mi się diod nie zachciało) i dlatego to tak mocno siedziało. Za drugim razem pewnie wyjdą łatwo.

Z ich włożeniem o dziwo (bo byłem zapewniany, że jest ciężko) nie ma problemu. Patrzysz sobie od strony soczewki w tą dziurkę gdzie wchodzi postojówka i celujesz, a potem wciskasz i siedzi.

 

Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość chelmi

to uwierz mi, teraz czesto bedziesz je zmienial i nie wazne, czy gowna z alledrogo za pare zlotych, czy niby porzadne po 13-15 zeta, diodowe padaja jak muchy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to uwierz mi, teraz czesto bedziesz je zmienial i nie wazne, czy gowna z alledrogo za pare zlotych, czy niby porzadne po 13-15 zeta, diodowe padaja jak muchy
To się zobaczy. Mam zapisane kiedy je założyłem i dam znać kiedy (jeśli) coś im sie stanie, choćby stroboskop.

 

Miałem identyczne założone w Peugeocie 206 2004 r. i jeździłem na nich 2 lata bez spalenia.

 

Diody W5W, walcowe, białe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakies pare mies temu spalila mi sie lewa postojowka - robilem chyba ze 3 podejscia zeby ja wyciagnac. Dalem sobie spokoj, tylko rece pokaleczylem ;)

Ale bede musial zaatakowac jeszcze raz, w koncu musi sie swiecic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny post na temat "jakie to mam żarówki" będzie karany ostrzeżeniem. Panowie temat jest jasny jak wymienić. O żarówkach są inne liczne wątki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakies pare mies temu spalila mi sie lewa postojowka - robilem chyba ze 3 podejscia zeby ja wyciagnac. Dalem sobie spokoj, tylko rece pokaleczylem
W bardzo prosty sposób się to zmienia. Ciągniesz za kabelki i wyskoczy. Potem wciskasz i po problemie. Za pierwszym razem ciężko je wyciągnąć, potem już idzie lepiej. Tylko jedna uwaga- z wciskaniem uważamy, bo ja za mocno wciskałem i mi opadł cały środek reflektora i mi dtambor musiał to założyć (wyciągaliśmy reflektor, a żaby to zrobić musisz ściągać zderzak, co jest proste).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A żeby wymienić światła postojowe to trzeba coś jeszcze demontować czy wystarcz tylko ściągnąć te plastiki które są potrzebne do wymienienia świateł mijania??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko plastyki. I nie od świateł mijania bo tam masz gumę na soczewce, tylko od drogowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że nie gumę. Czy "pokrywkę" od tego "pudełka" gdzie są żarówki mijania i drogowe można (trzeba) całą ściągnąć czy tylko się uchyla. Bo jak się uchyla to jest tam bardzo mało miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całą :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masakra, nie widzialem wczesniej tego watku (a wstydziłem zapytać) , i zabrałem sie do wymiany postojówki

lusterko+ kombinerki + demontaż wtyczek od klimki + 3 podejscia i dalem rade.

zastanawiałem się nawet czy kabelki wytrzymają, ale nie miałem odwagi próbować.

generalnie udało mi, ale ten kto to wymyślił to nobela powinien dostać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
masakra, nie widzialem wczesniej tego watku (a wstydziłem zapytać) , i zabrałem sie do wymiany postojówki

lusterko+ kombinerki + demontaż wtyczek od klimki + 3 podejscia i dalem rade.

zastanawiałem się nawet czy kabelki wytrzymają, ale nie miałem odwagi próbować.

generalnie udało mi, ale ten kto to wymyślił to nobela powinien dostać.

 

Kwestia wprawy, ja to robie praktycznie na ślepo w kilka chwil. Naprawde nie ma złego dostępu do żarówek w przednich lampach w porównaniu do innych samochodów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co doczytałem żeby wymienić żarówkę mijania z przodu od strony pasażera muszę wyciągnąć reflektor, a żeby zdemontować reflektor trzeba sciągnąć zderzak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz wyciągać reflektora da rade zrobić to bez demontażu. Kogoś kto ma małe dłonie tylko skombinuj ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności