Skocz do zawartości
Łysy

Co to za część - nie wiesz tu spytaj.

Rekomendowane odpowiedzi

1547723156

 

od piasty jest na troche większy klucz okolo 25, a ta ze zdjęcia wyglądem na klucz okolo 17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
od piasty jest na troche większy klucz okolo 25, a ta ze zdjęcia wyglądem na klucz okolo 17

Wymiary tej śruby są tutaj =>http://forum.vw-passat.pl/showpost.php?p=1283531&postcount=387

A wg mnie jest to śruba o której napisałem tutaj =>http://forum.vw-passat.pl/showpost.php?p=1288838&postcount=389

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za element, w której części silnika powinien się znajdować i do czego służy? Znalezione w misce olejowej :zeco Passata B5 2003r 1.9TDI 101KM. Szukałem na ETKA-ch, ale nie mogłem tego nigdzie znaleść. Najbliżej wyglądem mu do popychacza zaworu...

 

20110413188.JPG

2.jpg

20110413185.JPG

 

Oprócz tego elementu znajdowały się tam 3 kawałki plastiku ok 0,5cm długości. Kolorem i kształtem przypominały kawałki napinacza łańcucha napędzającego pompę oleju ale był on cały. Auto jakieś 2 miesiące temu kupione i przez ten czas nie było nic grzebane w silniku. Auto w sumie normalnie pali i jeździ więc ten element pewnie znajdował się w misce już od dłuższego czasu.

 

Pozdrawiam

Łukasz

Edytowane przez lukee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jak sworzeń z dźwigni napędzającej pompowtryskiwacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Faktycznie, w zestawach z uszczelkami pompowtryskiwacza jest taki element. Teraz jeszcze pytanie, czy jest możliwe, że ten element po prostu sobie wypadł i trzeba to jak najszybciej naprawić. Czy bez tego elementu na swoim miejscu auto normalnie powinno działać czy byłyby jakieś objawy jego braku? Czy np. ktoś kiedyś to robił i mogło mu to wpaść do miski - a, że jej zdjęcie jest trudne zostawił to tam ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Faktycznie, w zestawach z uszczelkami pompowtryskiwacza jest taki element. Teraz jeszcze pytanie, czy jest możliwe, że ten element po prostu sobie wypadł i trzeba to jak najszybciej naprawić. Czy bez tego elementu na swoim miejscu auto normalnie powinno działać czy byłyby jakieś objawy jego braku? Czy np. ktoś kiedyś to robił i mogło mu to wpaść do miski - a, że jej zdjęcie jest trudne zostawił to tam ?

 

tak to wyglądało w zestawie :D

 

zestaw.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby go nie było, to nie pracowałby cylinder na którym go brakuje. Pewnie jakiś paproch wyciągał pompki, zgubiło mu się... i się tym nie przejął ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Trochę mi ulżyło;) Mimo wszystko pompki będą pewnie do wyciągnięcia i może wymiana uszczelek. Mam lekki wyciek ropy gdzieś przy samym silniku i kto wie czy nie to nie jakaś uszczelka? Dzięki za odpowiedź ormowiec!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ta śruba którą znalazłeś pasuje mi tylko do tego co jest w pliku pdf poniżej. Co prawda opisana jest M8x30, ale sprawdzałem osobiście u mnie i jest to M7x30. Sprawdź nr 11 z pliku czy jest na swoim miejscu. Sam filtr jest inny ale mocowanie ma takie samo jak w pdf-ie.
Chciałem podziękować Gural to ta śróba.temat uważam za zamknięty:dobrze.dodam jeszcze że na flitrze paliwa leżała tuleja od tej śróby.pozdawiam i jeszcze raz tnx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

silnik AVF, 2004 rok, tiptronic.

 

dziwna część w okolicach turbo, spięta z dolotem, EGR itd.

 

rgh1302973134t.jpg

 

Dochodzi do tego wąż gumowy o nr 3B0819372A i metalowy łącznik o nr 038131521BB.

Wychodzi na to, że to chłodnica. Tylko chłodnica czego? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

czym jest dziwna 'klapka' znajdująca się pomiędzy szyba przednią a mocowaniem lusterka wewnętrznego? zdjęcia postaram się wrzucić wieczorem...

 

pzdr, kris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam,

 

czym jest dziwna 'klapka' znajdująca się pomiędzy szyba przednią a mocowaniem lusterka wewnętrznego? zdjęcia postaram się wrzucić wieczorem...

 

pzdr, kris

Pytasz o to? :-D=>http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=36964&highlight=klapka+nad+lusterkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam jak sie nazywa ta część zaznaczona na niebiesko i czerwono?? mocuje sie do tego zderzak przedni : [001993].jpg (101.6 KB)niekumam

[001993].jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam jak sie nazywa ta część zaznaczona na niebiesko i czerwono?? mocuje sie do tego zderzak przedni : [001993].jpg (101.6 KB)niekumam

Nazywa się to podpórka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za szybki odzew kolego

 

---------- Post added at 13:22 ---------- Previous post was at 13:14 ----------

 

a wiecie gdzie moge dostac ta "podpórke" ? nigdzie nie moge znalezc??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a wiecie gdzie moge dostac ta "podpórke" ? nigdzie nie moge znalezc??

Na szrocie może mają. A w serwisie nówka sztuka około 71 zeta. nr części =>3B0807469C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie czy hak holowniczy z sedana pasuje do varianta???? model B5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam pytanie czy hak holowniczy z sedana pasuje do varianta???? model B5

Tak pasuje. Jest ten sam rozstaw na mocowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności