Skocz do zawartości
kemot

Stacja multimedialna - radio Android/WinCE

Rekomendowane odpowiedzi

To wiem, potrzeba konwersji (tyle potrafię z tego całego ustrojstwa na podstawie schematów zrozumieć ;) ), bardziej chodzi mi o to, czy taki RNS czy RCD wysyła jakieś sygnały do kamery (po CAN). Niby za przetwarzanie obrazu i dodawanie linii odpowiadają moduły kamery i tunera ale co dzieje się po stronie samej jednostki multimedialnej nie znalazłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, radekrp90 napisał:

Pytam o Androida - jednak jako taki ma większe możliwości chyba ;)

Pytań sporo ale na żadne z nich nie ma właściwie odpowiedzi. 

Masz bardzo duże wymagania zgodzę się z tym że android ma większe możliwości, ale stacja już wygląda inaczej, do tego już widać że na androidzie to już nie przypomina oryginału w tym samochodzie. 

Ja sprzedałem oryginalne RNS 510 za 2 tyś. Kupiłem na WinCe i jestem zadowolony, ale, no właśnie to ale jest bo nigdy to nie będzie działać fak funkcjonalnie jak fabryka. Kamera nie pójdzie po Canie, chińczyki tak jak kolega wyżej napisał, jest osobne wejście RGB 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po cholerę CAN w kamerze? Wpinasz kable audio/wideo,problem tylko z jej włączeniem razem ze wstecznym lub "z palca".Linie są generowane przez kamerę jak ktoś już pisał.Kwestia ew. ich kalibracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, wektor napisał:

A po cholerę CAN w kamerze? Wpinasz kable audio/wideo,problem tylko z jej włączeniem razem ze wstecznym lub "z palca".Linie są generowane przez kamerę jak ktoś już pisał.Kwestia ew. ich kalibracji.

2.) Czy kamera jest w jakimkolwiek z nich opcja uruchomienia kamery cofania z "skręcanymi" liniami (albo z oryginalnym modułem z B6/B7 albo może jako wbudowane w radio rozwiązanie)?

 

Nawiązałem do pytania które kolega zadał. Mowa była o dedykowanej kamerze 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, wektor napisał:

A po cholerę CAN w kamerze? Wpinasz kable audio/wideo,problem tylko z jej włączeniem razem ze wstecznym lub "z palca".Linie są generowane przez kamerę jak ktoś już pisał.Kwestia ew. ich kalibracji.

Kamera z Ali za 30 zł to nie problem. Mi chodzi o ori VW. Konwersja sygnału wideo to raczej mały problem.

Ale widzę, że dla moich wymagań to i tak chyba RNS ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czarno widzę? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, wektor napisał:

A po cholerę CAN w kamerze?

W ori kamerze (wersja HIGH z modułem) CAN jest potrzebny m.in. do generowania dynamicznych linii skrętnych na podstawie informacji z G85. W chińczyku z kamery masz tylko linie statyczne, a dynamiczne robione są w samym radiu (też z CAN'a)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, radekrp90 napisał:

Ja mam kilka pytań, wprawdzie gdzieś już o część z nich pytałem ale nie zaszkodzi zebrać to w jednym miejscu:
1.) Czy są jakiekolwiek radia z Android obsługujące w 100% RDS tak jak oryginał?
2.) Czy kamera jest w jakimkolwiek z nich opcja uruchomienia kamery cofania z "skręcanymi" liniami (albo z oryginalnym modułem z B6/B7 albo może jako wbudowane w radio rozwiązanie)?
3.) Czy i jak współpracują z oryginalnymi wzmacniaczami typu "Monsoon" lub Dynaudio, bo na forum są różne opinie?
4.) Czy jest opcja aby przed zakupem (np.: po modelu tunera jaki zastosował producent?) określić czy odbiór stacji radiowych będzie dobry?
5.) Czy w przypadku korzystania z aplikacji pełnoekranowych (jak np.: Google Maps lub Here Maps) nadal działa aplikacja radia, odtwarzacza muzyki, Spotify lub Yanosik (z komunikatami)?

Póki co czysto teoretycznie, bo żadnej konkretnej stacji nie mam znalezionej :)

1.) RDS działa u mnie bez problemu, jedynie na fisie jest tylko pokazana częstotliwość lub z mp3 jako audio.

2.) Kamera ma same linie statyczne a dynamiczne robi radio ale nie wypowiem się na temat oryginału bo nie mam:-(

3.) Nie wiem

4.) Nie ma, trzeba zapytać sprzedających jak to widzą

5.) Tak, jeżeli się korzysta z np: Automapy to jak najbardziej muzyka czy tez radio działa a jeżeli jest komunikat to muzyka jest przerywana na ta chwilę

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, robert_s napisał:

1.) RDS działa u mnie bez problemu, jedynie na fisie jest tylko pokazana częstotliwość lub z mp3 jako audio.

2.) Kamera ma same linie statyczne a dynamiczne robi radio ale nie wypowiem się na temat oryginału bo nie mam:-(

3.) Nie wiem

4.) Nie ma, trzeba zapytać sprzedających jak to widzą

5.) Tak, jeżeli się korzysta z np: Automapy to jak najbardziej muzyka czy tez radio działa a jeżeli jest komunikat to muzyka jest przerywana na ta chwilę

Nic dodać nic ująć. Ja wprawdzie używam darmowej navi Here We Go i działa.  Dodatkowo powiem tak: moduł Wi-Fi działa bez zarzutu i jeżeli ktoś ma wystarczająco GB internetu to można z powodzeniem używać Google Maps. Niestety póki co nie ma możliwości podłączenia modemu SIM gdyż radio go po prostu nie widzi(podobno nie ma jakiś sterowników?). Ja jako routera używam smartfona i można bez problemu instalować aplikacje z Google Paly(u mnie właśnie Here We Go). Na razie jestem mile zaskoczony. Jeżeli chodzi o dźwięk to radyjko gra całkiem przyzwoicie(lepiej niż radio u młodego w Cordobie). Nie sprawdziłem jeszcze filmów i zdjęć. Jeżeli chodzi o kamerę cofania to po prostu na Alli(albo Alle) kupujesz kamerę dedykowaną, montowaną np. w tabl. rejestracyjną i podłączasz. Problemem może tylko być ciągnięcie kabli przez całe auto, choć są już moduły bezprzewodowe.

Edytowane przez bbbb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że można zamontować kamerę w ramkę czy inną za kilka złotych to wiem - ja pytam o oryginał jak z B6 lub ewentualnie w znaczek z CC (z całą świadomością konieczności modyfikacji klapy).

Ale ile bym o tym nie myślał nie przekonam się chyba :D

Zostaje więc szukanie RCD510 z wejściem viedo albo taniego RNS'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem elektronikiem ani informatykiem, ale wydaje mi się, że nie ma możliwości podłączenia ori kamery do radia z androidem. Z prostej przyczyny-są niekompatybilne. To tak jakbyś chciał uruchomić androidową aplikację na PC z Windows albo iOS. Jeżeli bardzo chcesz założyć ori kamerę to obawiam się, że musisz liczyć się z dodatkowymi inwestycjami. I wcale nie mam tu na myśli RNS'a czy RCD510 tylko dodatkowy moduł(chyba tak to się nazywa), bo konfigurację koledzy z forum pomogą zdobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już się zastanawiam czasami, czy to problem z moimi pytaniami czy brakiem rozumienia tekstu pisanego :]

Dopasowanie modułów, kamer czy instalacji to nie problem (chyba, że coś będzie dla mnie nie jasne i jeszcze na forum nie opisane) pytam tylko o połączenie moduł-radio (kwestie kodowania zupełnie tu pomijam).

Przypuśćmy konfigurację jak poniżej:
- oryginalna kamera cofania z Passata B6;
- oryginalny moduł kamery cofania z Passata B6 (skonfigurowany i podłączony jak ma być).

I teraz pytanie - czy i jeśli tak to jakie sygnały poza wizyjnym są przesyłane pomiędzy modułem kamery, a radiem oryginalnym, którego zestaw na Android/Windows nie obsługuje, bo na "wydaje mi się" to ja sam mogę sobie pogdybać ;)

Swoją drogą znalezienie RCD510 z wejściem wideo... ceny prawie jak za RNS'a.

Tak czy inaczej odpuszczam Androida ;) Nie na moje nerwy - telefon i telewizor wystarczą :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, radekrp90 napisał:

Ja już się zastanawiam czasami, czy to problem z moimi pytaniami czy brakiem rozumienia tekstu pisanego

Pytasz o rzeczy, których pewnie nikt nie badał. 

Komunikacja między RNS510 a modułem kamery High jest na bank - przez CAN. Jeśli masz wersję z tunerem TV to sterowanie tunera musi iść od radia do TV przez CAN. Przełączanie modułu między TV a kamerę też jest na podstawie info z RNS. 

Pytanie czy moduł kamery będzie działał bez komunikatów od RNS? Teoretycznie powinno my wystarczyć info o wbitym biegu wstecznym by aktywować sygnał z kamery. 

Podobnie jest z modułem BT. Po zamianie radia na Android'a, zgłaszał błąd komunikacji z radiem, ale nadal łączył się ze smartfonem. 

Tak bardzo ci zależy na kamerze High? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, nTomek napisał:

Pytasz o rzeczy, których pewnie nikt nie badał.

To niestety wiem ale po co zabierać głos i tłumaczyć, zagadnienia o które nie pytam :D Ot moje czepialstwo - zwyczajnie często odpowiada się na zasadzie "wydaje mi się" nie doczytując o co chodziło pytającemu ;)

1 godzinę temu, nTomek napisał:

Komunikacja między RNS510 a modułem kamery High jest na bank - przez CAN. Jeśli masz wersję z tunerem TV to sterowanie tunera musi iść od radia do TV przez CAN. Przełączanie modułu między TV a kamerę też jest na podstawie info z RNS. 

Właśnie wydaje się, że tu jest pies pogrzebany. Kolejna sprawa - modułu TV nie musi być do kamery, to opcja - dobrze rozumiem?

Co do samej kamery High - nie mam parcia jakiegoś dużego. Ot chciałoby się zapakować (jak już coś robić) coś w takiej wersji jaką przewidywała fabryka. Bluetooth nie będę dokładał i nie mam więc ta część barku kompatybilności z radiami aftermarket mnie nie interesuje ;)

Tak czy inaczej póki co to tylko zbieram informację, bo w pierwszej kolejności idzie RLS i może LA. Wtedy będzie już szukanie reszty gratów to innych modyfikacji i gdzieś tam na 3-4 miejscu jest ta kamera :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Szukam radia z Androidem do Passata B7, które obsłuży fabryczne czujniki parkowania (przód i tył). Mam na myśli coś w stylu radia GMS 7701. Chciałbym się dowiedzieć czy jest tutaj możliwość wizualizacji odczytów z czujników jak w fabrycznym radiu. Kamera cofania raczej mnie nie interesuje.

Jeżeli nie da rady tego zrobić na fabrycznych czujnikach to czy można wymienić fabrczyne czujniki, na takie, które będą obsłużone na radiu typu GMS 7701?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Cinek89podłączyłem ciebie z tym pytaniem do wspólnego tematu.

Ogólnie te radia wspierają większość funkcji jakie są w oryginalnym. Jest PDC, kamera po wstecznym, klimatronik, sterowanie z kierownicy itd. 

Warunek to podłączenie do magistrali CAN. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zakupiłem radio z androidem do Passata B6 takiego rodzaju: image.png.f555c1cce975a3bcc9258cc0f8cbb7ea.png

Nie wiem dlaczego po wyłączeniu radio czasem się uruchamia a czasami nie. Do radia została dołączona instrukcja widoczna w załączniku.

Moje pytanie czy te czerwone przewody powinny być podłączone czy rozpięte? 

Ten czerwony to z tego co widzę na obrazku to zasilanie z akumulatora bezpośrednio, czy nie rozładuje mi to akumulatora na postoju?

Pozdrawiam
 

 

IMG_20190404_214957.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie takie samo radio(z Aliexpress) i tak jak przyszło z Chin, tak je podłączyłem i wystartowało od razu. Rozumiałbym gdyby wcale nie chciało się załączyć, ale wydaje mi się co najmniej dziwne, że załącza się losowo wtedy kiedy chce. Może gdzieś w kostce poluzowały(wygięły) się kabelki i niezbyt dokładnie stykają się. I zależnie jak się stykają to tak się załączają. Do testów podłącz(rozłącz) te kabelki i zobacz co się będzie działo. Mój angielski jest praktycznie zerowy, ale z tego co zrozumiałem to te kabelki odpowiadają za kontakt ze sterowaniem w kierownicy(skorzystaj z translatora google, albo może koledzy bardziej biegli w angielskim Ci wytłumaczą). Jeżeli kupowałeś na Aliexpress i nie znajdziesz rozwiązania to wejdź w spór. Mi radyjko sprawuje się bardzo dobrze. Jedyne co mnie wnerwia to fakt, że załącza się wraz z włożeniem kluczyka(pilota) do stacyjki. A jedyny problem jaki miałem to brak instrukcji, ale wysłałem maila i niemal natychmiast przysłali mi na maila. Instrukcja oczywiście po angielsku, ale przysiadłem i za pomocą translatora spolszczyłem ją. Jeżeli potrzebujesz to daj znać i prześlę Ci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, piotr090792 napisał:

Moje pytanie czy te czerwone przewody powinny być podłączone czy rozpięte?

Na bank rozpięte. 

W instrukcji masz napisane, że w autach "wyższej klasy" (do której należą auta grupy VW wyposażone w sterowanie z kierownicy) jest magistrala CAN, a ich radio potrafi z nią współpracować. W takiej sytuacji nie wolno podłączać czerwonego kabla. 

Oczywiście każdy B6/B7 ma magistralę CAN INFOTAINMENT czyli tę do radia, modułu BT, MDI itd. Nie trzeba mieć multi-kierownicy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba znalazłem problem, coś jest nie tak z elektryką w moim aucie i mam stacyjkowe 12 V podawane cały czas nawet bez kluczyka. Wcześniej nawet o tym nie pomyślałem bo radio gasło po wyjęciu kluczyka ale doczytałem że ono uruchamia się i gasi przez sygnały z CAN. Dopiero kiedy pogrzebałem coś w androidzie zatrzymało mi jakiś proces odpowiedzialny za komunikację radia przez CAN z autem i wtedy po wyjęciu kluczyka ze stacyjki radio nadal grało, dopiero odpięcie kostek iso pomogło. Chyba czeka mnie wymiana modułu komfortu bo odpiąłem nawet stacyjkę od przewodów i nadal było 12V podawane. Dzięki za wszelką pomoc, na razie zamontowałem sobie ukryty przełącznik żeby odcinać napięcie na radio dopóki nie rozwiąże problemu tego napięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności