Skocz do zawartości
kemot

Stacja multimedialna - radio Android/WinCE

Rekomendowane odpowiedzi

No tylko lekko się droczę ? Wszystko się układa w sensowną całość. Po uruchomieniu auta i wbiciu wstecznego obraz z kamery przekazywany jest na "telewizor" bez dodatkowej obróbki - dlatego jest gorszej jakości (prymitywne skalowanie) i nie zawiera informacji OPS. Po załadowaniu systemu, funkcja kamery cofania realizowana jest już w bardziej wyrafinowany sposób - dokładana jest animacja OPS i skalowanie obrazu jest "gładkie". Tak to działo w moim "chińczyku" i faktycznie było widać różnicę jakości obrazu.

Co do przystawki do RCD510 - to masz na myśli ten zew. moduł nawigacji na WinCE? Niezły trik, tylko faktycznie chora cena.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko dokładnie tak jak opisałeś ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie kupiłem ten sprzęt https://pl.aliexpress.com/item/Ownice-Octa-Rdzenia-10-1-9-Android-6-0-Radio-Samochodowe-GPS-ODTWARZACZ-DVD-Do-samochodu/32841884008.html

i teraz pytanie podczas jazdy nie można odtwarzać video - pisze  że ze względów bezpieczeństwa rozumiem to i szanuje :) ale teraz pytanie jak to ominąć co prawda mam to radio od 2 dni i jeszcze nie próbowałem instalować innego odtwarzacza ale może jest jakiś przetarty szlak w tym temacie.

Drugie moje pytanie dotyczy kamery jaką byście polecili do passata B6 Variant są 2 opcje, albo w podświetlenie albo w zamek od klapy (jakoś nie do końca pewnie można wierzyć mikrostykom w tych chińskich klameczkach, chyba że się mylę to proszę o sprostowanie. Są modele z doświetleniem itp. Może macie jakiś sprawdzony model z którego jesteście zadowoleni i nie zawodzi na mrozie, deszczu itp. Z góry dzięki.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, stiepa napisał:

podczas jazdy nie można odtwarzać video

W instrukcji dołączonej do radia powinno być napisane jak to włączyć. Gdzieś w ustawieniach systemowych na pewno jest.

33 minuty temu, stiepa napisał:

Drugie moje pytanie dotyczy kamery

Co do kamery to ja mam taką z aliexpress w klamce i póki co działa bez problemu od prawie roku - aktualnie współpracuje z RNS315 - przez dodatkowy adapter.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za informacje, rozumiem że do mojego staruszka w kombi będzie pasować - chyba zamki w tylnej klapie powinny być takie same? i teraz przeciągać przewód lewym czy prawym przepustem gumowym, bo któryś ma więcej miejsca ale już nie pamiętam.

Edytowane przez mkpol
Nie cytujemy posta pod którym bezpośrednio piszemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, stiepa napisał:

chyba zamki w tylnej klapie powinny być takie same?

tego akurat nie jestem pewien. Zdaje się że w B6 były dwie wersje klamek - starsze, zintegrowane z oświetleniem rejestracji i nowsze, osobne, takie jak w B7. Musisz to sprawdzić, bo może się okazać, że cię "wpuszczam w maliny".

Co do przewodu, to ja przeciągałem go przez prawy przegub, ale trzeba uważać bo jest tam peszel do spryskiwacza i można go uszkodzić.

I zalecam zastosowanie innego przewodu sygnałowego niż ten od chińczyka, bo jest słabej jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn. tak ja mam klamkę oddzielną niż lampki oświetlenia, kabel już przygotowałem i jest to 5m (mam nadzieję że wystarczy) cinch audio od poprzedniego zestawu audio wraz z przewodem pilotem z +  podłączonym do wyjścia radia (plus pojawia się jak wbijam wsteka) tylko nie wiem czy użyje do zasilania bezpośrednio, czy do wysterowania przekaźnika. Muszę kupić kamerkę i zobaczyć ile pobiera prądu ale nie sądzę, że więcej niż 500mA, zrobię testy na zewnątrz i zobaczę czy będą zakłócenia itp. Jeśli chodzi o tą stacje multimedialną to mam nadzieje że będzie chodzić długo jak na Chińczyka bo możliwości ma spore (można w czasie jazdy puścić slideshow ze zdjeć słuchać muzyki a okno nawigacji coś ala picture-in-picture ustawić w dowolnym miejscu ekranu. Ilość launcherów jest bardzo duża więc możliwości personalizacji są praktycznie nieograniczone. Mamy możliwość podpięcia zwyklej kamerki usb i zrobienia rejestratora :) i to działa bez żadnych sterowników itp. jest widoczna od razu - a cały czas poznaje te urzadądzenie, ponieważ zapakowane profesjonalnie, wygląda profesjonalnie ale manuala brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilanie z radia powinno ci wystarczyć, bo kamerka nie potrzebuje zbyt wiele. 5m kabla - może być mało, bo musisz przejść aż do klapy, ale w oryginale jest miejsce na złączkę FAKRA/FAKRA - przy tylnym prawym słupku - widoczne po zdjęciu tapicerki bagażnika. Jak ci braknie kabla to tam możesz "posztukować".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad kupnem http://allegro.pl/nawigacja-2din-radio-vw-passat-b6-b7-golf-5-v-6-vi-i7264736667.html tej stacji multimedialnej. Czy ktoś może ma i podzieli się opinią czy warto. A może coś innego poleci w tych pieniądzach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj ten temat od pierwszej albo drugiej strony. Jest kilka postów na temat takigo radia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@radekrp90 coś mi się wydaje, że były dwie wersje szyb do B7 varianta. Ostatnio spotkałem paska B7 z 2011 z taką szybą jak na foto. Antena zaznaczona na żółto u mnie nie istnieje, a to pewnie jest DAB?

antena_b7_.jpg.d38b10cddd386546e8da74e6f9e7b1b2.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę w domu na normalnej ETKA, bo ta on-line nie rozróżnia szyb względem tego jakie ma anteny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć . u mnie z radiem android 7.0 bylo wszystko ladnie pięknie na seryjnych głośnik ach. Jakość dźwięku byla trochę słabsza od rns 315. Wiec zdecydowalem sie na inwestycje w nagłośnienie . Sobofer plus nowe głośniki w drzwi i oczywiście wzmacniacz. Teraz wszystko niby ok ale. Wzmacniacz muszę miec skręcony do polowy bo po włączeniu silnika są gwizdy zaklucenia . Mial ktoś taki problem ? Onawiam sie ze radio do wymiany...

Edytowane przez Lopez500
Ortografia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej przewody. Którędy idą? Zasilanie masz skąd i jaki przewód? Są takie przeciwzakłóceniowe do przewodów, niby pomagają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robilem to w studio car audio. Chłopaki próbowali z tym walczyć ,ale lipa. Jak zmienili radio na inne problem zniknął . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobny, o ile nie taki sam znajdziesz na Aliexpress za 1/2 tej ceny. Nie wydaje mi się, żeby Carvocal sprzedawał coś innego.

link1

link2

 

Edytowane przez nTomek
Strasznie długie linki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko z tym radyjkiem działa? (Kierownica, kamera, czujniki parkowania itp?)

Możesz wrzucić gdzieś linka do materiału wideo jaki się rejestruje przez to radio i kamerkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja ocena kombajny z Androidem

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności