Skocz do zawartości
kemot

Stacja multimedialna - radio Android/WinCE

Rekomendowane odpowiedzi

U ciebie i tak wszystko idzie po CANie. I takiego radia musisz szukać. Ta czy inna... Nie do końca. Tu masz jakieś wsparcie od nich i mają forum na którym można znaleźć pomoc :)

 

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

 

móbłbyś rozwiniąć o co chodzi? jestem totalnie zielony jeśli chodzi o te sprawy? wobec tego co radio musi posiadać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obsługę CAN. Żebyś miał info o czujnikach cofania, otwarciu drzwi i resztę co wyświetla oryginalne.

 

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj w moim pasku:

radio_3.jpg

radio_car_inf.jpg

radio_ac.jpg

radio_b_cam.jpg

 

Kupione na aliexpress z wysyłką z Niemiec - przyszło w 3 dni!

Cena 740zł.

Wersja z Androidem 6.0.1, pamięć ram 2G, flash 32GB.

W zestawie była antena GPS, moduł CANBUS i karta SD 8GB z mapą iGO.

Dokupiłem kamerkę montowaną w miejsce klamki klapy bagażnika i jest podgląd na wstecznym (sam się włącza).

Czyta płyty CD/DVD, pendrive (dwa gniazda na kablach - dyndają w schowku), karty pamięci (2 gniazda na panelu czołowym)

Ma kartę WiFi która może pracować jako klient albo jako punkt dostępowy (wtedy do USB podłączamy modem 3G/4G).

W obsłudze dość płynne - jak tablet, startuje kilka sekund. Obsługa z kierownicy działa jak należy.

Informacje na FISie są dość skąpe: radio pokazuje tylko częstotliwość (brak RDS'u), a jak gra MP3 to wyświetla tylko numer utworu (bez nazwy).

Ma wbudowany zestaw głośnomówiący - łączy się przez Bluetooth.

Jest jeszcze kilka funkcji których nie wymieniłem.

 

Reasumując - fajna zabawka za rozsądne pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, czemu takie drogie kupujecie? Również na Alliexpress zanazłem pierwsze z brzegu za niemal pół ceny:

Link1 (nieaktualne) 

Link2 (nieaktualne) 

Link3

Fakt, nie mają napędu, ale kto teraz jeszcze odtwarza płyty? Drugi fakt, może mają mniej pamięci, ale to ma służyć do czegoś innego niż praca biurowa czy projektowanie wnętrz.

Edytowane przez nTomek
Nieaktualne linki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

150$ vs. 200$ to nie jest połowa. Wysyłka w każdej podanej ofercie jest z Chin - czyli długi czas dostawy i ryzyko dodatkowej opłaty celnej.

O wyglądzie nie dyskutuję bo to kwestia gustu. Ja jednak lubię mieć w radiu klawisze funkcyjne (RADIO, GPS itd.) i głośność w gałce.

Odpowiadam na pytanie - wolałem dopłacić 50$ i mieć podróbkę RNS'a szybko i bez dodatkowych opłat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, nTomek napisał:

150$ vs. 200$ to nie jest połowa. Wysyłka w każdej podanej ofercie jest z Chin - czyli długi czas dostawy i ryzyko dodatkowej opłaty celnej.

O wyglądzie nie dyskutuję bo to kwestia gustu. Ja jednak lubię mieć w radiu klawisze funkcyjne (RADIO, GPS itd.) i głośność w gałce.

Odpowiadam na pytanie - wolałem dopłacić 50$ i mieć podróbkę RNS'a szybko i bez dodatkowych opłat.

Możesz podać jakiś link do aukcji z stacją multimedialną z Niemiec ?

Jak wyglada parowanie po BT z telefonem ?

pozdrawiam

Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

link

Włączasz "widoczność" Bluetooth'a w swoim telefonie, a następnie w radiu w menu "Phone" wyszukujesz urządzenia Bluetooth. Po chwili na liście znalezionych powinna pojawić się nazwa twojego telefonu. Klikasz ją by sparować, wtedy w telefonie pojawia się monit o numer PIN - domyślnie 1234 - potwierdzasz i masz sparowany telefon.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek a mogłbyś nagrać jakiś film z działania tej stacji multimedialnej? A jak działa podświetlenie przycisków? Plastik w miare ok czy tandeta ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiada z Was ktoś jakiś ranking tych "chinskich" stacji multimedialnych ? Chce kupić RNS510 ale rozważam właśnie taki kombajn chinski. Nie jestem pewien jak to działa i jak gra i w ogóle jak współpracuje z całym autem. Znajomy mówił, że firma EONON robi naprawdę solidne, lecz chciałbym to zweryfikować z forumowiczami 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.09.2017 o 00:40, karol-udekorujemy napisał:

Tomek a mogłbyś nagrać jakiś film z działania tej stacji multimedialnej? A jak działa podświetlenie przycisków? Plastik w miare ok czy tandeta ?

Co do wyglądu zewnętrznego to jest całkiem dobry, chociaż jeden przycisk trochę skrzypi :) Podświetlenie przycisków można włączyć na stałe (zawsze kiedy radio jest włączone) bądź tylko wtedy gdy są włączone świtała mijania. Da się zmieniać kolor tego podświetlenia ale nie da się zmienić poziomu jasności.

Po kilku tygodniach mogę zrobić krótkie podsumowanie:

Zalety:

Cena, możliwość instalacji aplikacji (Automapa, Janosik itd), sterowanie z kierownicy, obsługa modemów 3G (trochę tępa - zamiast tego można łączyć się do mobilnego HotSpot'a przez WiFi), Szybko startuje kamera cofania nawet gdy radio wyłączone. Wystarczająco dobra jakość odtwarzania płyt i plików mp3.

Wady:

Trochę słaby odbiór FM, słaba integracja z FIS'em (wyświetla mało informacji), stabilność systemu (raz na jakiś czas potrafi się zawiesić - pomaga OFF/ON), niedoróbki softu (po wyłączeniu i ponownym włączeniu radia mediapalyer lubi startować zawsze od pierwszej piosenki zamiast kontynuować listę). Za mały zakres regulacji jasności ekranu (w nocy trochę razi), chociaż i tak ściemnia się gdy włączy się światła mijania. Na magistrali CAN nie zgłasza się jako 0x56 więc w autoscanie świeci się na czerwono. 

Filmu nie udało mi się skręcić, ale na youtube można znaleźć trochę gotowców:

Bosion BX-421 2din android car radio , Car Multimedia Android for VW, Passat CC, Golf itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do ściemnienia ekranu zainstaluj sobię apkę ze sklepu google, "night mode". Podrzuć mi linka z którego kupowałeś radio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupował ktoś z Was te radia ? 9-9 cali ? macie jakeis zdjecia lub linki skąd i jak to funkcjonuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Mam pytanie jak wygląda sprawa z językiem polskim w tych chińskich zamiennikach? 

Planuje kupić tacie i podmienić 310.  

I tu jeszcze pytanie jak z obsługą zmieniarki CD orientuje się ktoś? 

Z góry dzięki za odpowiedzi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno być problemu z j. polskim. Zwykle jest to napisane na aukcji.

Co do obsługi zmieniarki to nie liczyłbym na to, ale za to masz obsługę muzyki z USB, SD, CD, DVD...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
By nTomek,

W tym temacie możesz poczytać o wrażeniach związanych z montowaniem radia "zamiennika".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bralbym cos z bardziej znanych “chińczyków” Joying czy Eonon, bo no name czy nowosci moga sie okazac na tyle niedorobione, ze bez porzadnego wsparcia technicznego nie da sie tego w spokoju uzywac.

Dla przykladu wspomniany Joying jesli cos nie gra prosi o wyslanie filmu. Znajomemu na podstawie takiej diagnozy i prezentacji przyslali nowa plyte glowna do radia. Najsmieszniejsze, ze jedyne co chcieli wiedziec to jaki typ zlacza LCD i przyslali najnowsza plyte jaka mieli z octa core itd Mimo iż jego radio z takimi “bebechami” nawet nie wychodzilo :D Dlatego smieszy mnie jak ktos pisze o braku gwarancji na sprzet z Chin. Chińczycy tez potrafia byc po prostu uprzejmi i honorowi.  (Dzialalem jako tlumacz i „diagnosta” w tym przypadku). Sam mam radio tej firmy i poza tym ze raz na miesiac jakas aplikacja wykona nieprawidlowa operacje i zostanie zatrzymana to spelnia moje oczekiwania. Raz musialem tez przywrocic wszystkie ustawienia fabryczne, bo instalacja google car play czy czegos podobnego w ramach eksperymentu i niewiedzy co to w ogole jest idac w parze ze app nie byla dedykowana do tego urzadzenia to namieszala w launcherze... od tego czasu uzywam tylko youtube, igo, chrome, aplikacji rmf fm, janosika i kilku innych aplikacji i wszystko dziala jak nalezy. Radio mam od czerwca 2017.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwości są miażdżące w stosunku do oryginała. Istotne est to, jak to podziała np po roku, i czy nie wk...a jakimiś zwiechami i nietypowym działaniem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy piszemy tutaj o możliwościach kombajnów, pojawił się fajny gms an6cv8 ale bez czytnika płyt, to tak dla zainteresowanych. 

Ja mam natomiast pytanie jak te wszystkie radia mają się do jakości dźwięku? Mam u siebie zbudowany system CA i zastanawiam się czy po wymianie z seryjnego rcd510 jakość się nie pogorszy. Ktoś ma jakieś doświadczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem od niedawna posiadaczem tej marki i tegoz modelu. Zakupiłem takie oto radio i potrzebuje pomocy co z tym zrobic. NIe posiadam istrukcji ani dokładnych danych tegoz radia. Prosze o pomoc w podłaczeniu i ewentualne wskazówki co z tym można zrobić. Dziekuje.

DSC_0426[1].JPG

 

DSC_0428[1].JPG

DSC_0425[1].JPG

DSC_0427[1].JPG

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plug & Play - podłącz i graj. Na zdjęciach masz wszystko co potrzeba (oprócz tych skrzynek z bezpiecznikami 230V :D ). Wyciągasz stare radio, wkładasz nowe i tyle. Oczywiście główną wiązkę z 1 zdjęcia podłącz do radia w pasujące miejsce. To samo z anteną.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności