Skocz do zawartości
alicjag3

Passat Variant - 1.8 benzyna czy 2.0 diesel

Rekomendowane odpowiedzi

Różnica w cenie podstawy passata HL 190ps diesel a 180ps pb z DSG to ok 18k. Zakładając że pb spali nawet 4 litry więcej niż ON to różnica w zakupie zwróci się po przejechaniu około 100.000km. Przyjąłem dużą różnicę w spalaniu. Pytanie ile robisz rocznie bo jak 100k to się opłaca (wtedy auto na max 2 lata), ale jeśli 20k to po 5 latach jesteś dopiero na zero - nie biorąc pod uwagę innych wydatków związanych z ON. Co do łatwiejszej odsprzedaży to pamiętaj, że kupujesz auto dla siebie, a nie po to żeby lepiej czy łatwiej sprzedać. Widzę, że jeździsz AWT (też miałem) i wiem, że nie będziesz zadowolony z ON. Wybór należy do Ciebie.

 

Ja kupilem auto w easy drive. auto zostawiam u dilera po 4 latach (jeszcze 3 zostaly). diesel byl 17k drozszy i nigdy by sie nie zwrocil. teraz gdy 'przesiadlem' sie na benzyne na 99% (nigdy nie mow nigdy :) ) do diesla nie wroce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie wybór między benzyną a dieslem to kwestia gustu. Kwestia kosztów jest bardzo indywidualna, jak ktoś pisał to zależy od miejsc gdzie się jeździ, od stylu jazdy. A co do komfortu jazdy, to może poszukać u bliskich dilerów takiego i takiego auta i się przejechać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie TDi 232 KM ( org. 190KM) przebieg ok 15000 wczoraj trasa Łodz - Miedzyzdroje ok 550 km 7,6 L/100. 90% trasy to autostrada A2 i S3 ( Acc na 160 km/h all time)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytałem ostatnio w prasie branżowej dane statystyczne jak to się zmieniają ostatnimi czasy upodobania Polaków przy zakupie aut używanych. Z artykułu wynikało że teraz benzyny zaczynają być bardziej poszukiwane od diesli.

Ale tak jak kolegą pisał wyżej bież auto dla siebie a nie dla człowieka któremu je sprzedaż.

Co do spalania to ja wczoraj robiłem trasę Gdynia - Wawa - A1/A2. ACC na 160kmh, ale dłuższe wolne odcinki 180-200kmh, spalanie z całej trasy 11l, dla mnie jak najbardziej akceptowalne. Jadąc 140kmh spokojnie mieszczę się w ok 9,5 litrach.

Może rozważ 2.0 TSI i tak będzie tańsze o ponad 5tyś od 190TDI. Masz uznawane za trwalsze DSG6 i frajdę z jazdy okraszoną typowo benzynowymi atrakcjami, chyba że wolisz te dieslowe ;)

Mi spalanie od nowości po 37tyś km wychodzi dokładni 10,362 l/100km. Dużo jazdy po Warszawie i dłuższe trasy raczej autostradowo-ekspresowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy jak jeździsz. zrobiłem test: 2 auta jadące za sobą w odstępie 100-150m (opory powietrza), przyspieszające tak samo dynamicznie (benzyny nie gniotłem, bo diesel nie nadąży, ale raczej dynamicznie jechaliśmy, to my wyprzedzaliśmy, nie nas), jedno moje (PD), drugie testowe, TSI220. oba DSG, w obu kierowcy jadący nimi po raz pierwszy, tryb na normal, w moim nie było wyboru trybu, trasa ta sama, tzn S7, później lokalne, długość trasy rzędu 150km, na tym 3 pomiary: jeden po "S", drugi po odcinku bardziej zabudowanym, trzeci po odcinku mniej zabudowanym. różnice: 0.6, 0.7, 0.8l/100km. trzeba dodać, że jak bym jechał sam benzyną wynik miałbym wyższy, bo lubię przycisnąć, a tu było czym. i jeszcze ciekawostka. w pewnym momencie sprawdziliśmy aktualne zużycie średnie i wyszło nam że na odcinku miejskim (na początku) benzyniak miał o 0.2l/100km mniejsze zużycie niż diesel...

p.s. u mnie skalibrowany licznik, w testowym pokryło się przy tankowaniu.

p.s.2 wsiądź i przejedź się podobnie jak ja, żebyś miał odnośnik do tego co znasz - samochód, albo trasa, a najlepiej zrób podobnie do mnie, bo warunki często są różne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wybór był prosty - diesel śmierdzi i jest głośny, a do tego konkretnie więcej kosztuje.

Uwielbiam jak sąsiadka odpala swojego klekota na 15 min rano, żeby się rozgrzał - to śmierdzi u mnie w domu i spać od klekotania nie można

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dla mnie wybór był prosty - diesel śmierdzi i jest głośny, a do tego konkretnie więcej kosztuje.

Uwielbiam jak sąsiadka odpala swojego klekota na 15 min rano, żeby się rozgrzał - to śmierdzi u mnie w domu i spać od klekotania nie można

czyli nic w twoim życiu się nie zmieni dalej będzie śmierdziało i nie będziesz spał :)

a wystarczyło sąsiadce zasponsorować B8 1,8 TSI ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie TDi 232 KM ( org. 190KM) przebieg ok 15000 wczoraj trasa Łodz - Miedzyzdroje ok 550 km 7,6 L/100. 90% trasy to autostrada A2 i S3 ( Acc na 160 km/h all time)

 

A chipowales czy masz box?

 

Czy ja dobrze rozumiem, ze kazdy z tych silnikow ma inna DSG? Z czego to wynika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zależy jak jeździsz. zrobiłem test: 2 auta jadące za sobą w odstępie 100-150m (opory powietrza), przyspieszające tak samo dynamicznie (benzyny nie gniotłem, bo diesel nie nadąży, ale raczej dynamicznie jechaliśmy, to my wyprzedzaliśmy, nie nas), jedno moje (PD), drugie testowe, TSI220. oba DSG, w obu kierowcy jadący nimi po raz pierwszy, tryb na normal, w moim nie było wyboru trybu, trasa ta sama, tzn S7, później lokalne, długość trasy rzędu 150km, na tym 3 pomiary: jeden po "S", drugi po odcinku bardziej zabudowanym, trzeci po odcinku mniej zabudowanym. różnice: 0.6, 0.7, 0.8l/100km. trzeba dodać, że jak bym jechał sam benzyną wynik miałbym wyższy, bo lubię przycisnąć, a tu było czym. i jeszcze ciekawostka. w pewnym momencie sprawdziliśmy aktualne zużycie średnie i wyszło nam że na odcinku miejskim (na początku) benzyniak miał o 0.2l/100km mniejsze zużycie niż diesel...

p.s. u mnie skalibrowany licznik, w testowym pokryło się przy tankowaniu.

p.s.2 wsiądź i przejedź się podobnie jak ja, żebyś miał odnośnik do tego co znasz - samochód, albo trasa, a najlepiej zrób podobnie do mnie, bo warunki często są różne.

 

Jedyny wniosek z twojej wypowiedzi to taki, że twój B6 dużo pali, albo że TDI w B8 pali dużo mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

każdy ma swój styl jazdy. jeżdżę normalnie zależnie od sytuacji i możliwości a nie dla wykręcenia niskiego spalania. nie zauważyłem, by palił więcej od średniej. zaznaczyłem, że PD. nie interesuje mnie nowy diesel do zakupu. liczę w stosunku do tego co mam teraz o ile mi wzrośnie po zakupie benzynowca. zakładam, że CR spali sporo mniej niż mój PD i wynik może podejść pod 3 litry - lub nawet przekroczyć - różnicy w stosunku do TSI220. podałem to jako przykład z moich doświadczeń, że każdemu może wyjść różnie, zależnie, gdzie, jaki i czym jeździ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dla mnie wybór był prosty - diesel śmierdzi i jest głośny, a do tego konkretnie więcej kosztuje.

Uwielbiam jak sąsiadka odpala swojego klekota na 15 min rano, żeby się rozgrzał - to śmierdzi u mnie w domu i spać od klekotania nie można

 

a mnie z kolei kamien z serca spadl jak moj sasiad w tsi zaczal wreszcie wozic banke 5 litrowa oleju bo mu powiedzialem, ze dowozil mu nie bede bo ilez mozna:)

 

przy obecnej temperaturze z rana -2 po 1 kilometrze leci juz cieple powietrze, po 3 km mam 60 stopni plyn chlodniczy, a w benzynie jak to wychodzi bo jestem ciekaw?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. TSI po roku 2011 nie bierze oleju

2. Płyn chłodniczy ma 90 stopni po kilku minutach pracy na biegu jałowym przy obecnych temperaturach.

3. Jeśli ktoś robi 20k rocznie i kupuje TDI to słabo u niego z liczeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. nie zrozumiales mojej wypowiedzi, no coz.

2. za pozostawinie samochodu na biegu jalowym na kilka minut mozna otrzymac mandat, kupilem samochod do jazdy, wiec pytanie bylo o jazde.

3. to chyba nie do mnie, takze sie nie odniose

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest możliwe aby silnik diesla w tych samych warunkach rozgrzał się do optymalnej temperatury pracy szybciej od benzynowego, to wynika z większej sprawności silnika diesla (mniej energii zamieniane jest na ciepło).

Po drugie Panowie darujcie sobie już te wzajemne uszczypliwości bo potem zamiast rzeczowej dyskusji robi się cyrk jak w naszym sejmie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba, że jeden silnik ma dogrzewacz, a drugi nie...

 

Swoją drogą trochę mnie wkurzają wibracje silnika przed rozgrzaniem, często jeżdżę przez miasto odcinki 6-7 km startując na zimno i silnik jest dobrze rozgrzany dopiero u celu. Chodzi mi o wibracje na jałowym, np. na światłach z wyłączonym start-stop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Up Zdaje się iż jest to problem ze zbyt niską dawką paliwa/liczbą obrotów(ekologia)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio tankowałem 98 ale tak, bieg jałowy mógłby mieć wyższe obroty ale wtedy by wydzielał więcej CO2 i dwumasa by nie wymagała tak częstego serwisowania ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a mnie z kolei kamien z serca spadl jak moj sasiad w tsi zaczal wreszcie wozic banke 5 litrowa oleju bo mu powiedzialem, ze dowozil mu nie bede bo ilez mozna:)

 

przy obecnej temperaturze z rana -2 po 1 kilometrze leci juz cieple powietrze, po 3 km mam 60 stopni plyn chlodniczy, a w benzynie jak to wychodzi bo jestem ciekaw?:)

 

ja mam do przejechania 800m polna droga do 'asfaltowki'. przy wjezdzie na asfaltowke temp plynu dobija do 90st.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatura chłodnicy nic nie mówi, sprawdź w komputerze temperaturę oleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A chipowales czy masz box?

 

Czy ja dobrze rozumiem, ze kazdy z tych silnikow ma inna DSG? Z czego to wynika?

 

boxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności