Skocz do zawartości
alicjag3

Passat Variant - 1.8 benzyna czy 2.0 diesel

Rekomendowane odpowiedzi

mi między 1,8 tsi a tdi 150 wychodziła większa różnica

jak nic 2 litry.

 

adblue brak

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

no ale 1,8 tsi jest sympatyczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sympatyczny mało powiedziane. Tez nie wziąłbym klekota. Silniczek mega ok . Tylko mi spalanie miasto 11 litrów. Normalna jazda. Dojazdy max 5 km w jedna stronę. POLECAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mi między 1,8 tsi a tdi 150 wychodziła większa różnica

jak nic 2 litry.

 

adblue brak

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

no ale 1,8 tsi jest sympatyczny

 

ja pisałem między A6 2.0 tdi a paskiem... OOOO większe zdecydowanie - średnia 7,8-8,2 (115 000) passat 8,7-8,9 (13 000) dla mnie żadna różnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie auto jest tylko narzędziem do pracy

Także patrzę na wszystkie koszt

Tdi 150 PS jest na pograniczu bezpiecznej jazdy

 

Silnikiem brakuje przyzwoitej elastyczności. I

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie auto jest tylko narzędziem do pracy

Także patrzę na wszystkie koszt

Tdi 150 PS jest na pograniczu bezpiecznej jazdy

 

Silnikiem brakuje przyzwoitej elastyczności. I

 

Ja kiedys jezdzilem 60KM Fiatem Panda. Do dzis uwazam go za jeden z bezpieczniejszych samochodow. Zadnego wyprzedzania, niebezpiecznego wyprzedzania. Grzeczna jazda 90km/h za TIR'ami i przemieszczanie sie z punktu A do B.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja pisałem między A6 2.0 tdi a paskiem... OOOO większe zdecydowanie - średnia 7,8-8,2 (115 000) passat 8,7-8,9 (13 000) dla mnie żadna różnica.

audi 190 km ultra?

jak to jechało? lepiej , gorzej? zastanawiałem się nad 2015r takim autkiem ale zwyciężył pasek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
audi 190 km ultra?

jak to jechało? lepiej , gorzej? zastanawiałem się nad 2015r takim autkiem ale zwyciężył pasek.

 

tak jak pisałem A6 C7 2013 2.0tdi 177 (ultra było od 2014 plus adblue) .. komfort zdecydowanie audi, nic nie trzeszczało nawet po 120 000 w Vw po 13 000 jest .... średnio. ale jeżeli chodzi o avionikę to vw jest o epokę do przodu. patrząc choćby jak działał aktywny tempomat, przez obsługę głosową, po możliwości sterowania z kierownicy, na dvd kończąc...o internecie i np. aktualizacjach (1800 pln a OOOO) nie wspominając... inna klasa ale VW broni się*mocno, i nie stoi na przegranej pozycji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie.

Jaki olej lejecie do silnika 2.0 TDI 190 KM z Ad Blue?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Motul Specific 5W-30 norm. 504-507 do VW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja Motul Specific 5W-30 norm. 504-507 do VW

Dzięki. A jaki masz przebieg?

Przeglądy robisz w ASO?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz jeszcze napisać ile wchodzi oleju do silnika 2.0 TDI 190 KM?

U Ciebie też podświetlenie wnętrza zapala się dopiero po otwarciu drzwi? Można coś z tym zrobić?

Moim zdaniem powinno odrazu po zgaszeniu silnika.

A jak ogólnie Ci się sprawuje autko, miałeś jakieś problemy?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do 2.0 tdi 4.6 litra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki. A jaki masz przebieg?

Przeglądy robisz w ASO?

 

Aktualnie 52 tys. km. Tak, przeglądy robię w ASO.

Auto sprawuje się OK, nie miałem żadnych problemów. Jedyne narzekania to jak dla mnie za głośne zawieszenie. Oleju wchodzi tyle co kolega napisał czyli 4,6 l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za info, ja też uważam, że zawieszenie jest ciut za głośne. Nie napisałeś nic o podświetleniu wnętrza, czy też Ci się zapala dopiero po otwarciu drzwi po zgaszeniu silnika? Ile zapłaciłeś za pierwszy przegląd w ASO, jeżeli można wiedzieć i czy byłeś z własnym olejem, bo u nich drogo jest?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zawieszenia to mam Varianta Comfortline TDI 150 MT i mam wrażenie, że z tyłu dość mocno tłucze na nierównościach i nie wiem czy to zawieszenie czy koło+gasnica i inne bzdety, ktore sa wrzucone pod wykładzine bagażnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym oświetleniem to jest normalne w grupie Volkswagena. Zapala się po otwarciu drzwi, nie po wyłączeniu zapłonu.

Chociaż, może też być tak że po odblokowaniu zamków, ale nigdy nie zwracałem na to uwagi. Bo jak siedzę w aucie i potrzebuję światła to włączam w podsufitce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki wielkie za info, ja też uważam, że zawieszenie jest ciut za głośne. Nie napisałeś nic o podświetleniu wnętrza, czy też Ci się zapala dopiero po otwarciu drzwi po zgaszeniu silnika? Ile zapłaciłeś za pierwszy przegląd w ASO, jeżeli można wiedzieć i czy byłeś z własnym olejem, bo u nich drogo jest?

Pozdrawiam.

 

Nie pamiętam niestety ile zapłaciłem, ale i tak miałem jakiś super rabat za jakąś zaszłą historię, więc nawet jak znajdę to nie będzie to miarodajne. Olej miałem swój. W ASO chyba coś koło 70 zł/l liczą sobie. Wymieniałem ponad standardowo filtr powietrza, bo ponoć wymienia się go dopiero po 60 tys. km.

A oświetlenie sprawdzę, bo szczerze mówiąc jakoś nie zwróciłem na to uwagi, ale wydaje mi się, że dopiero po otwarciu drzwi się uruchamia. We wcześniejszym pasku, też mi się chyba dopiero zapalało po wyjęciu kluczyka ze stacyjki a nie po zgaszeniu auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z tym oświetleniem to jest normalne w grupie Volkswagena. Zapala się po otwarciu drzwi, nie po wyłączeniu zapłonu.

Chociaż, może też być tak że po odblokowaniu zamków, ale nigdy nie zwracałem na to uwagi. Bo jak siedzę w aucie i potrzebuję światła to włączam w podsufitce :)

Może i w Volkswagenie tak ale już w Audi B8 zapala się podświetlenie wnętrza odrazu po zgaszeniu silnika, tak jak powinno być, a Audi też jest w grupie Volkswagena. A największa porażka w Pasku B8 to brak podświetlenia bagażnika, bo to z góry które jest to do kitu jak roleta jest rozwinięta, a po za tym i tak słabo doświetla bagażnik. Dlatego jak skończy mi się gwarancja planuję założyć dodatkowe oświetlenie bagażnika-też ledowe.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Nie pamiętam niestety ile zapłaciłem, ale i tak miałem jakiś super rabat za jakąś zaszłą historię, więc nawet jak znajdę to nie będzie to miarodajne. Olej miałem swój. W ASO chyba coś koło 70 zł/l liczą sobie. Wymieniałem ponad standardowo filtr powietrza, bo ponoć wymienia się go dopiero po 60 tys. km.

A oświetlenie sprawdzę, bo szczerze mówiąc jakoś nie zwróciłem na to uwagi, ale wydaje mi się, że dopiero po otwarciu drzwi się uruchamia. We wcześniejszym pasku, też mi się chyba dopiero zapalało po wyjęciu kluczyka ze stacyjki a nie po zgaszeniu auta.

Dzięki wielkie za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z ciekawości porównywał ktoś dane techniczne aut:

1.8 TSI manual

Osiągi

Prędkość maksymalna

232 km/h

Przyspieszenie 0-80/0-100 km

5,7 s / 7,7 s

 

1.8 TSI dsg

Prędkość maksymalna

232 km/h

Przyspieszenie 0-80/0-100 km

5,8 s / 7,9 s

 

2.0 TDI manual

 

Osiągi

Prędkość maksymalna

237 km/h

Przyspieszenie 0-80/0-100 km

5,8 s / 7,9 s

 

 

2.0 TDI DSG

Osiągi

Prędkość maksymalna

235 km/h

Przyspieszenie 0-80/0-100 km

5,8 s / 7,7 s

 

czemu benzyna manual jest szybsza niż dsg zaś w dieslu odwrotnie.

widział ktoś może test elastyczności silników benzyny i diesla. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo benzyna ma obcięty moment do 250Nm w DSG, było wiele razy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności