Skocz do zawartości
wagen

[B8] Kamera cofania

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 24.06.2022 o 12:13, Eldar napisał:

Nowszy gateway potrzebny.

Update z wersji 5Q0907530AJ na AM został zrobiony i kamera zaczęła działać na jakieś 2 sekundy. Auto zaczęło się sypać i wywalać błędy. Dodatkowo radar przedni przestał działać (3Q0907572B). Także chyba problem bardziej upierdliwy, niż by się wydawać mogło. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, MarJan767 napisał:

Update z wersji 5Q0907530AJ na AM został zrobiony i kamera zaczęła działać na jakieś 2 sekundy. Auto zaczęło się sypać i wywalać błędy. Dodatkowo radar przedni przestał działać (3Q0907572B). Także chyba problem bardziej upierdliwy, niż by się wydawać mogło. 

update + dataset 

inaczej nie zadziała 

miałem to samo u siebie 

 

moj GW przed update 

Address 19: CAN Gateway (J533)       Labels: 5Q0-907-530-V1.clb
   Part No SW: 5Q0 907 530 AC    HW: 5Q0 907 530 F
   Component: GW MQB High   128 1204  
   Revision: --------    Serial number: 0002818375

 

i po update 

Address 19: CAN Gateway (J533)       Labels:| 5Q0-907-530-V1.clb
   Part No SW: 5Q0 907 530 AM    HW: 5Q0 907 530 F
   Component: GW MQB High   128 1265  
   Revision: --------    Serial number: 0002818375

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.  Czy ktoś z Was podłączał kamerę do radia Composition Color z 2021r? Chciałbym podłączyć kamare nie po CANe tylko analogowo. Moglibyście pomóc jakie przejściówki trzeba zastosować i co zakodować czy wystarczyw 5F byte_19_Rear View Low? 

Screenshot_20220830-111013_Chrome.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to ma wyjscia pod RVC ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

16 minut temu, Major napisał:

a to ma wyjscia pod RVC ?

3CN035869A taki jest nr. jednostki. 

Myślałem że to żółte lub białe złącze jest pod kamerę? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, czy żeby otworzyć kalpę ręcznie trzeba czekać aż kamera się zamknie? Jak to jest u Was?

Mam wrażenie, że nawet jak się z przycisku na drzwiach otworzy to przy wysuniętej kamerze nie można klamką otworzyć klapy...

Chyba, że coś robiłem nie tak jak trzeba?

 

U mnie generalnie wszystko z kamerą dobrze. Działa za każdym razem jak wbiję wsteczny itd.

Jedyny problem jak kamera podniesiona do góry to klamką, która jest zintegrowana z kamerą nie mogę podnieść klapy, nawet jak odrygluję przyciskiem na drzwiach... Muszę poczekać aż się zamknie kamerka...

Ktoś w kodowaniach już zgłębiał temat, ale brak rezultatów :-)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nadal nie wiem co może być, prześledziłem cały wątek , podłączyłem vcds i wszystko się zgadza w poszczególnych modułach oraz bitach, nie mam pojęcia gdzie leży przyczyna, jedną radą jest nie podjeżdżanie do ściany, czy innej przeszkody aby czujniki przednie nie załączyły się, a to jest znów bez sensu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niewłaściwy soft  kamery (tak mi powiedział Eldar) , miałem dokładnie tak samo, po wymianie na inną wszystko bangla jak  ori

Edytowane przez mkpol
nie cytuj w całości posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, wiesiok81 napisał:

niewłaściwy soft  kamery (tak mi powiedział Eldar) , miałem dokładnie tak samo, po wymianie na inną wszystko bangla jak  ori

Czyli co trzeba wymienić kamerkę? 🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo zrobić aktualizacje gateway tak jak pisał wyżej Major.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Eldar, żeby zrobić aktualizacje to da się samemu jakoś to ogarnąć vcdesem? Czyli wychodzi na to że kamera nie jest przeznaczona do Passata b8 wersji sedan? 

Edytowane przez youras

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

Przymierzam się do montażu kamerki do swojego paska, i mam Discovery pro mib 2.5 pełny dotyk, i czy wszystko tutaj będzie tak jak w wcześniejszych tzn cała wiązka, podłączenie i kodowanie? I czy kamery podejda te co były opisywane 3G0827496E H i L? Bo  W etce pod vin pokazało mi inna  kamerę (jako dodatkowe wyposażenie) i z tego co się orientowałem taka montują w aso,i czy to jakaś różnica czy po prostu robić wszystko jak z wcześniejszych opisów. 

 

B8 kam.jpg

Edytowane przez Lukass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zauważyłeś, ale na screenie powyżej umieściłeś kamerę typu LOW z Golfa VII . Da się ją w passacie uruchomić ale nie będzie miała skrętnych lini ani menu ekranowego po prawej stronie, no i znaczek ma inne przeprofilowanie i nie będzie się komponował z przetłoczeniami na klapie.  

Szukaj kamery z passata z pięcioma przewodami przy prostokątnej wtyczce .( w golfie 3 przewody ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za info, to czyli wychodzi na to, że w aso montują kamery low jeśli ktoś chce zamontować kamerę w pasku. Póki co z tego co widzę, to ciężko z kamerkami a jak są to ceny z kosmosu. A dosyć sporo jest kamer z końcówkami np G czy np dwuczlonowe CG BJ itp, wygląd ajak by były kamery z nowszych lat od 17 w górę. A czy np z polifta kamerka będzie działać? Ktoś coś próbował montować takiego? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie tylko może być problem z komunikacją z gatewayem. Temat do ogarnięcie ale sam chyba tego nie zrobisz.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu kamerka nie wysuwa mi się do końca. Tak jakby z kilka milimetrów brakowało. Powoduje to że zamiast widzieć końcówkę zderzaka to widać rant otworu z którego wychodzi kamera. Co powoduje że widać wszystko pod trochę innym kątem. Rozegrałem to i nasmarowałem ale nic to nie dało. Co może być przyczyną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem postanowiłem w passacie b8 zamontować sobie kamerę początkowo kupiłem z literką H mam pasata b8 2015 rok kombi automat czujniki przód tył i oryginalny hak, kamerka niestety była uszkodzona bo nie pokazywała obrazu sprzedający posiadał jeszcze kamerę z koncówką AS  gdy ją podłączyłem na ekranie pokazywał się obraz i kamera chodzi wszystko pasuje problem mam z kodowaniem w c6 kamera wsteczna bo pokazuje mi 3 błędy poniżej nie wiem czy coś źle zakodowałem próbowałem różnych wersji kodowań czy po prostu jest ona rzeczywiście do młodszych systemów bo kamera pochodzi z 2018 roku kodowanie przedstawiam również poniżej. Proszę o pomoc w temacie.

kodowanie: 

01004201E2002017000048

błędy:

 

WhatsApp Image 2023-03-28 at 19.47.39 (2).jpeg

WhatsApp Image 2023-03-28 at 19.47.39 (1).jpeg

WhatsApp Image 2023-03-28 at 19.47.39.jpeg

Edytowane przez maciejo86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interfejs diagnostyczny śmietnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam poprawiłem błędy wrzuciłem z obd eleven 2 posty wyżej czy jest możliwe ze w gateway który posiadam w aucie jest za stary do tej kamerki co zamontowałem dlatego sypie tymi błędami? czy jest możliwość aktualizacji gatewaya czy trzeba będzie wymienić na nowszy jeśli tak to na jaki najlepiej. Zauważyłem jeszcze że jak podjeżdżam np do bramy to PCD się załączy ale tylko akustycznie a nie widzę wizualizacji, przed montażem kamerki załączała się wizualizacja na ekranie, gdzieś czytałem że może być to właśnie problem gatewaya. Proszę o wypowiedzenie się w temacie, dzięki.

Edytowane przez mkpol
nie cytujemy w całości posta pod którym bezpośrednio odpisujemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności