Skocz do zawartości
wagen

[B8] Kamera cofania

Rekomendowane odpowiedzi

a co chcesz zeby Ci zadziałało ?

do b7 jak masz MIb2 STD to kupujsz chinczyka ze skrętnymi liniami 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do B8. Pytam bo nieraz są jakieś problemy z komunikacją. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam taki oto problem z kamera cofania w Passacie B8 kombi. Kamera wlacza się, działa i po krótkiej chwili zaczyna mrugać i się przyciemnia (generalnie wtedy coś tam widać ale słabo). Po wyłączeniu kamery (gdy się schowa) i ponownym uruchomieniu znowu działa i znowu się przyciemnia. Linie skrętu się rozmazują. Czy ktoś widział coś podobnego? Żona mówi, ze stało się to po ulewie. Zdjąłem maskownice klapy zaraz po ulewie ale wszystko suche. Może zalało sterownik?Gdzie mogę go znalezc?

pzdr

Edytowane przez Gregor12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W "zwykłej" wersji przewód idzie z kamery "wprost" do radia w przednim schowku.

Jeśli masz AreaView360 to sterownik jest pod fotelem pasażera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To oznacza, ze nie ma sterownika? Mam wersje bez 360. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sterownik u Ciebie - to oczko CCD czyli to co  jest w emblemacie i się wysuwa  

zdejmując maskownice klapy....... to zobaczysz tyle co Ci tam pająk pajęczynę zostawił, czyli nic związanego  z kamera 

 

rozbieraj znaczek kamery , rozbieraj   mechanizm, wyjmuj przetwornik obrazu i  tez go możesz rozebrać 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem problem z skaczący i rozmywający się obrazem. Okazało się że przewód ekranowy od kamery był naderwany. Przewody te przy wysuwaniu i wsuwaniu kamery się ruszają więc może to być przyczyną tego że kamera chwilę działa a później obraz jest rozmyty. Sprawdź kable w okolicy wtyczki video czy nie ma nienaturalnych zagiec lub przerw. Nie zaszkodzi sprawdzić przejście miernikiem lekko poruszając kablami. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! 
Mam problem z którym walczę ale niestety nie mam pomysłu gdzie może być problem. Podczas cofania kamera działa tylko jest jakby zwarcie, widzę na ekranie widok z kamery tylko nakładają się na nim kolorowe paski jakby zwarcie. Szukałem po kablach przy samym znaczku jednak tam wydają się być dobre, czy macie jakiś pomysł gdzie jeszcze warto sprawdzić? Może są jakies miejsca narażone bardziej niż inne?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, DaSe napisał:

widzę na ekranie widok z kamery tylko nakładają się na nim kolorowe paski jakby zwarcie

Zrób fotkę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jakby sygnał z kamery miał zbyt małą amplitudę. Powodem może być np rozszczelnienie i zamoknięcie samej kamery. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś pomysły jak to ugryźć? :/ Macie w okolicy Warszawy jakiegoś majstra od takich rzeczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanko dla fachowców, instalował ktoś z was może kamerkę w emblemacie z alliexpres cena jest dość kusząca
https://a.aliexpress.com/_msjbiC2

podobno pasuje pod fabryczne radio w passacie b8, z filmików w sieci wygląda że działa całkiem dobrze 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.09.2021 o 16:14, DaSe napisał:

Tak to wyglada 

CCEB6E05-C5A7-4CD3-8554-762C548DF18C.jpeg

U mnie wyglądało dokładnie tak samo ekran miał dziwne kolory. Widok kamery był podzielony na kilka poziomych pasków z których niektóre były przesuniętew lewo. Przy statycznym widoku obraz był jeszcze ok przy dynamicznym skakał i był przekolorowany raz na zielono raz na czerwono. U mnie uszkodził się krótki kabel od kamery do złącza instalacji (kabel ekranowy byl urwany jedynie gumowa izolacja go trzymała). Może u ciebie w innym miejscu. Ja sprawdził bym miernikiem od bagażnika do jednostki w schowku. Wyjecie jej nie jest trudne, musisz tylko zaopatrzyć się w specjalny klucz. 

 

W dniu 23.09.2021 o 18:14, nTomek napisał:

Wygląda jakby sygnał z kamery miał zbyt małą amplitudę. Powodem może być np rozszczelnienie i zamoknięcie samej kamery. 

Też pomyślałem w swoim przypadku że jest rozszczelniona w pierwszej kolejności. Rozebrałem kamerkę na części choć była sklejona - podważona z każdej strony otworzyła się. W środku był taki metalowy sześcian z dwoma płytkami w środku pomiędzy mimi jakiś termopad czy coś podobnego. Jednak po złożeniu nadal było to samo. Dopiero po jakimś czasie pomyślałem o sprawdzeniu kabli kamery na pierwszy rzut oka nie było widać bo uszkodziła się pod czarną osłona przy szarej  wtyczce video, dopiero sprawdzenie miernikiem że nie ma przejścia i polutowaniu przewodu wszystko zaczęło działać.

Edytowane przez krzych299

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie może zdjęcie miejsca w którym znajduje się sterownik?

krzych229 dziękuje za odpowiedz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W schowku pasażera - jest to system multimedialny pojazdu. Aby wyjąć potrzeba dwóch kluczy do wyjmowania radia. Można takie nabyć za kilka złotych. Po włożeniu tych kluczy jednostka wysuwa się bez problemu. Są to pin 6 i 12 niebieskiej kostki. Na pierwszych 2 stronach masz gdzie podłącza się kamera i oznaczenie pinów, te klucze też gdzieś są w tym wątku. Nie pamiętam który z nich jest ekranem. Można wypiąć go i sprawdzić czy coś się zmienia jeśli się pogorszy to będzie coś innego jeśli nic się nie zmieni to będzie przerwany obwód. Jeśli wypniesz sygnał video to nie będzie obrazu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie dotyczace montazu kamery cofania. Posiadam passat b8 2016r, nawigacja media pro zakupilem wiazke oraz kamer z numerem 3G0827469AQ, czy bedzie to pasowalo do mojego auta? 
 

jesli kogos interesuje to wszytsko dziala, wiec symbol kamery jak najbardziej do polecenia

Edytowane przez Matyss3
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie bo ręce mi opadają, jak wypiąć kabel z kostki od kamery tej niebieskiej? :D I który odpowiada za obraz? :)

Edytowane przez DaSe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy delikatnie go podważyć od strony wpięcia w nawigacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności