Skocz do zawartości
wagen

[B8] Kamera cofania

Rekomendowane odpowiedzi

Można zrobić update albo wymiana na inny z tym że wymiana jest kłopotliwa bo VW zablokował możliwość pobierania SWaP do sterowników innych niż fabryczne i trzeba troszkę kombinować.

Te błędy które opisałeś to ewidentnie stary gateway. 

 

Musisz mieć coś co zrobi update i wgra parametryzacje.

Mogę Ci to zrobić w 15 minut ale tylko na miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie mi proszę bo już nie wiem gdzie szukać problemu... zamontowałem nową kamerkę, oczywiście wgrałem parametryzacje, zakodowałem. 5F oraz czujniki parkowania zakodowane i nie chce mi się wysuwać kamera. Pojawia mi się błąd Sterowanie zewnętrzne zwarcie z masą B13C311

Obraz pojawia mi się na dosłownie 3 sekundy i wyskakuje informacja ze czujniki parkowania chwilowo niedostępne (bo kamera się nie wysuwa)

Jak podam bezpośrednio zasilanie na silnik od kamery to bez problemu się wysuwa

Czy coś źle zakodowane w 5F? może kamera jest walnięta?

Otwieranie klapy działa OK

5Q0980556B

Edytowane przez wojoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt nic nie podpowie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanko,

W dniu 19.07.2018 o 09:10, Ysebulba napisał:

3G0827469H

3G0827469E

3G0827469L

Czy cały ten opis i dobór modeli kamer pozostaje niezmienny dla paska z 2020r (kombi po faceliftingu)? Prawdopodobnie będę zmieniał obecnego passata (2015r) na nowszy model i niestety upatrzony egzemplarz nie ma kamery, więc przyjdzie mi jeszcze raz zmierzyć się z całym tym procesem instalacji kamery ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

potczebuje pomocy 

mam kamere w gratisie dostalem wczesniej i niewem czy pasuje do mojego auta 

ktos podpowie 

Radio - 3G0035043A 

Kamera - 5k7827469B

WhatsApp Image 2023-06-07 at 08.43.45.jpg

WhatsApp Image 2023-06-07 at 14.21.29.jpg

WhatsApp Image 2023-06-07 at 14.22.46.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kamera z typu LOW z golfa 6 . Nie podejdzie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja od jakiegoś czasu mam taki problem. Po włączeniu kamery na ekranie pojawiają się jakieś zakłócenia, paski, czasem rozjaśnia się i przyciemnia. Czy ktoś wie co to może być? Coś z wiązką?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ysebulba a podpowiesz coś na moje pytanie 4 posty wyżej? W sensie czy modele kamer, wiązka kabli i kodowanie które używałem do paska z 2015r podejdzie do modelu poliftowego z 2020r? Czy moze są inne modele kamer...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś przerabiał w ogóle montaż kamery w polifcie? Czy są te same modele co w przedliftach czy doszły inne? Czy kodowanie i okablowanie jest identyczne?

@Eldar podpowiesz coś?

Z góry dzięki za jakiekolwiek rady..

Edytowane przez shibby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki, trochę mnie tu nie było .

@shibby  Wiązka jest ta sama natomiast co samego "wsadu"w kamerze mam wątpliwości tam już jest MIB3 więc może być inne.

Czemu nie kupisz kamery z polifta ? Są łatwiej dostępne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.08.2023 o 15:08, Ysebulba napisał:

Czemu nie kupisz kamery z polifta ? Są łatwiej dostępne.

po mają już nowe logo, a ja wciąż mam stare :) Głupio by wyglądało mieć nowe logo z tyłu i stare z przodu ;) Póki co odpuściłem temat. Może wrócę do niego w przyszłości. Dawniej temat dołożenia kamery to była zabawa za 500pln, dziś to 1500 lekko licząc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@shibby, jaką kamerę poszukujesz? Low? High? 360? Mi w garażu zalega High z sedana MY16 z wiązką klapy, więc jak coś to pisz na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja kamerka od jakiegoś czasu jakby nie wysuwała się do końca. Widzi jakby bliżej auta i w obrazie widać dolną krawędź otworu w którym się znajduje. Czy da się jakoś mechanicznie to naprawić? Czy to jest może kwestia kalibracji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoto się nie otwiera do konca, to po co kalibrowac ?

rozbieraj i zobacz , 3 kable by to uruchomic na stole 

+

-

+ do otwierania 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada na otwartą. Nie wiem czy tak ma być czy bardziej otwarta dlatego pytam. Albo inaczej… otwiera się ale ręcznie można samą kamerkę pociągnąć i się wysunie jeszcze z 3 mm. 

Edytowane przez brono

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć koledzy jestem świeżym posiadaczem Passata B8 2015 chce również dołożyć sobie kamerkę temat wiązki rozwiązany będzie zamówiona problem tylko z kamerka ciężko znaleźć w normalnych pieniądzach znalazłem 2 kamerki o oznaczeniach jedna 3G0827469B a druga z końcówką C. Czy któraś z nich będzie pasować ? Bo te z końcówkami H, E, L są ale słono kosztują. Z góry dziękuję za pomoc. Może jest tu ktoś ze Szczecina kto pomoże 😉

Edytowane przez Bafan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.06.2023 o 22:03, brono napisał:

A ja od jakiegoś czasu mam taki problem. Po włączeniu kamery na ekranie pojawiają się jakieś zakłócenia, paski, czasem rozjaśnia się i przyciemnia. Czy ktoś wie co to może być? Coś z wiązką?

Mam ten sam problem od tego tygodnia. Większość czasu kamerka działa poprawnie, ale już kilka razy się zdarzyło to co u ciebie: paski, jakby zakłócenia, przyciemnienie, ledwo widać auto z tyłu. Na drugi dzień odpalenie z rana, cofanie, znów wszystko w normie. Innym razem w środku dnia znów ten problem, kilka minut później przy parkowaniu tyłem obraz normalny. Jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie wie co to może być? Kamera? Jakaś wtyczka? Wiązka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że tutaj mało kto zagląda a szkoda... przejrzałem wszystkie strony tego wątku i dalej nie wiem jakiej kamery szukać do B8 kombi tzn wiem że musi być na końcu literka  H, E albo L.   A co jak bym kupił z inną literka i z dokładnie taka sama liczna przewodów? Bo kamerek jest dużo tylko która kupić? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.09.2023 o 18:07, RentoniX napisał:

Mam ten sam problem od tego tygodnia. Większość czasu kamerka działa poprawnie, ale już kilka razy się zdarzyło to co u ciebie: paski, jakby zakłócenia, przyciemnienie, ledwo widać auto z tyłu. Na drugi dzień odpalenie z rana, cofanie, znów wszystko w normie. Innym razem w środku dnia znów ten problem, kilka minut później przy parkowaniu tyłem obraz normalny. Jakieś pomysły?

Chyba znalazłem problem. Jutro jeszcze sprawdzę dokładnie bo nie miałem już czasu. Poruszałem wtyczką z kamery. Taką szarą od obrazu i wtedy się poprawia. Jakby coś z tym kabelkiem było. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności