Skocz do zawartości
Tomek77

START/STOP- ostateczne rozwiązanie kwestii dezaktywacji

Rekomendowane odpowiedzi

odblokowałem lane assist, jak się włoży butelkę w kierownicę można przejechać całą autostradę :-P

 

 

Dobre ;-))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
odblokowałem lane assist, jak się włoży butelkę w kierownicę można przejechać całą autostradę :-P

 

Kolego mozesz podac kodowanie do obnizania lusterka i wylaczenia komunikatu wlacz swiatla???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli nie martwić*się zbytnio, że nie wziąłem Pakietu Drogowego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu miałem Octavie z LA i na autostradzie działało to bardzo świetnie mimo iż nie znałem patentu z butelką. @suffeks, dobra robota!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli nie martwić*się zbytnio, że nie wziąłem Pakietu Drogowego ;)

Jeżeli chciałeś mieć prawdziwy Drogowy, ale go nie wziąłeś, to raczej się martw. Sam Line Assist można aktywować jeżeli masz już w aucie wyższy model kamery (z trójkątnym otworem na szybie). I prawdopodobnie na tym będzie koniec gratisów.

W skład Drogowego wchodzi jeszcze Rear Traffic Alert i Side Assist Plus, a Drogowy Plus ma dodatkowo Emergency Assist oraz Traffic Jam Assist. To już wymaga dodatkowego sprzętu (np. tylne radary) i samym kodowaniem tego nie ogarniesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli chciałeś mieć prawdziwy Drogowy, ale go nie wziąłeś, to raczej się martw. Sam Line Assist można aktywować jeżeli masz już w aucie wyższy model kamery (z trójkątnym otworem na szybie). I prawdopodobnie na tym będzie koniec gratisów.

W skład Drogowego wchodzi jeszcze Rear Traffic Alert i Side Assist Plus, a Drogowy Plus ma dodatkowo Emergency Assist oraz Traffic Jam Assist. To już wymaga dodatkowego sprzętu (np. tylne radary) i samym kodowaniem tego nie ogarniesz.

 

dzięki! zależało mi właściwie tylko na side assist, ale uznałem że szkoda mi ok. 5k PLN tylko po to, żeby go mieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli chciałeś mieć prawdziwy Drogowy, ale go nie wziąłeś, to raczej się martw. Sam Line Assist można aktywować jeżeli masz już w aucie wyższy model kamery (z trójkątnym otworem na szybie). I prawdopodobnie na tym będzie koniec gratisów.

W skład Drogowego wchodzi jeszcze Rear Traffic Alert i Side Assist Plus, a Drogowy Plus ma dodatkowo Emergency Assist oraz Traffic Jam Assist. To już wymaga dodatkowego sprzętu (np. tylne radary) i samym kodowaniem tego nie ogarniesz.

 

traffic jam assist to acc + lane assist, raczej side assist do tego nie potrzebny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli chciałeś mieć prawdziwy Drogowy, ale go nie wziąłeś, to raczej się martw. Sam Line Assist można aktywować jeżeli masz już w aucie wyższy model kamery (z trójkątnym otworem na szybie). I prawdopodobnie na tym będzie koniec gratisów.

W skład Drogowego wchodzi jeszcze Rear Traffic Alert i Side Assist Plus, a Drogowy Plus ma dodatkowo Emergency Assist oraz Traffic Jam Assist. To już wymaga dodatkowego sprzętu (np. tylne radary) i samym kodowaniem tego nie ogarniesz.

Czyli Lane Assist powinien byc mozliwy do aktywacji w kazdym aucie z wyzszym modelem kamery?

Generalnie nie widze Line Asist na liscie asystentow, ale taka kamere mam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak masz kamere od znakow drogowych i ledy matrix aka top to lane assist powinien chodzic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak jak masz kamere od znakow drogowych i ledy matrix aka top to lane assist powinien chodzic

Łuhhuuuu...:D

Czy jest ktos z Wroclawia, kto moze pomoc i ma odpowiednie tool'e? :D

 

Ps. A gdybym wiedzial jak bardzo denerwujace dla mnie bedzie to rozpoznawianie znakow drogowych to bym tego nie bral. Jedna z pierwszych funkcji ktore wylaczylem chwile po kupnie auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ma ktos kodowanie zeby wylaczyc komunikat wlacz swiatla mijania na aid jak przelacznik jest ustawiony na 0???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Łuhhuuuu...:D

Czy jest ktos z Wroclawia, kto moze pomoc i ma odpowiednie tool'e? :D

 

Dopisuję się do klubu - też mam kamerę z czytnikiem znaków, front assist i ledy top, kiedyś przy okazji nie zawadziłoby i lane assist włączyć skoro się da ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież lane assist to także sterowanie układem kierowniczym przy niezamierzonej zmianie pasa ruchu. To nie wymaga czegoś dodatkowego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
traffic jam assist to acc + lane assist, raczej side assist do tego nie potrzebny

A gdzie niby pisałem, że do Traffic Jam jest potrzebny Side Assist? Wspomniałem tylko co wchodzi w skład pakietów Drogowego i Plus, żeby było jasne, że możliwość aktywacji Line Assist, nie oznacza że tak samo można zrobić z wszystkimi składnikami pakietu. Poza tym, LA + ACC, to jeszcze nie Traffic Jam Assist, pomimo że urządzenia raczej są takie same. LA+ACC działa powyżej 60 km/h, a TJA ma inny algorytm i działa od dołu do 60km/h.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Ale przecież lane assist to także sterowanie układem kierowniczym przy niezamierzonej zmianie pasa ruchu. To nie wymaga czegoś dodatkowego?

A standardowy układ kierowniczy nie jest czasem wspomagany silnikiem elektrycznym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ma ktos kodowanie zeby wylaczyc komunikat wlacz swiatla mijania na aid jak przelacznik jest ustawiony na 0???

 

wejdz kanal 09, adaptation i zmien: "(10)-Assistance light functions-Fahrlicht_Hinweis_mehrfach" na not active

 

jest maly haczyk ze jak drzwi sie otworzy to sie znowu pokaze, zrobisz na auto swiatla i na 0 i zniknie do nasptnego otwarcia drzwi

 

ja po niemiecku nie sprechen ale moze trzeba sie pobawic wiecej w tej okolicy gdzie to znalazlem zeby ten tekst zabic na zawsze, jest tam ~12 pozycji/opcji od swiatel

 

(1)-Assistance light functions-Notbremsanzeige NBA,active 
(2)-Assistance light functions-Menuesteuerung Fernlichtassistent,present 
(3)-Assistance light functions-Fernlichtassistent Zeitverzoegerungswert,0 ms
(4)-Assistance light functions-Umfeldleuchte als Manoevrierleuchte,not active 
(5)-Assistance light functions-Fernlichtassistent Reset,active 
(6)-Assistance light functions-Menuesteuerung Fernlichtassistent Werkseinstellung,present 
(7)-Assistance light functions-Assistenzfahrlicht bei Regen,active 
(8)-Assistance light functions-Fahrlichtwarnung_Hinweis_Konfig,Hinweis_in_LDS-Stellung_Null_und_SL 
(9)-Assistance light functions-LS_Error_Ausgabe,active 
(10)-Assistance light functions-Fahrlicht_Hinweis_mehrfach,active 
(11)-Assistance light functions-AFL Zeitverzoegerung,2000 ms
(12)-Assistance light functions-Lichtsensorempfindlichkeit,normal 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
odblokowałem lane assist, jak się włoży butelkę w kierownicę można przejechać całą autostradę

Znalazłem na innym forum Twój post i widziałem, ze własnie LANE ASSIST aktywowałes posiadając tylko ACC, front assist, rozpoznawanie znaków - czyli wszystko co i ja mam.

Mam 2 pytania:

- czy tego typu modyfikacje nie powodują w jakichś przypadkach utraty gwarancji?

- czy motyw z butelką polega po prostu na tym, że komputer wyczuwa po prostu obciążenie kierownicy z jednej strony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego utrata gwarancji? zeby stracic gwarancje to dealer musi udowodnic ze twoje zmiany/mody wplynely negatywnie na to co sie popsulo. drugie, nawet jak robisz chip tuning i o tym wiedza a ci navi przestanie dzialac czy bagaznik przestanie otwierac, wszysztko musza ci naprawic oprocz silnika

 

mozesz nawet sam olej zmieniac w domu i gwarancji ci nie zabiora

 

butelka jest bo komputer nadal mysli ze ktos trzyma kierownice, butelka daje male obciazenie tak, tego limitu w vagcom chyba sie nie wylaczy

 

tak samo zmienic acc z 160 -> 210 (w DE byla opcja 210km/h) tez chyba - nie mowia ze jest inna kamera/radar, cd....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak samo zmienic acc z 160 -> 210 (w DE byla opcja 210km/h) tez chyba - nie mowia ze jest inna kamera/radar, cd....

Ooooo...to mnie bardzo interesuje :) Czy rzeczywiście da rade zmienic tempomat ze 160 na 210 bez zmiany jakichkolwiek gratów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
odblokowałem lane assist, jak się włoży butelkę w kierownicę można przejechać całą autostradę :-P

 

Jak zakodowales A5 w RM2016?

 

Możesz tez podać kodowanie jak wyłączyć restart high-beam assist?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdy nadeszły temperatury -10"C i niższe, mój Pastuch poinformował mnie, że sam wyłącza system AUTO -STOP i tak też uczynił :*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności