Skocz do zawartości
Bimbasz

Terminy realizacji zamówień B8

Rekomendowane odpowiedzi

Były popularne. i nie upieraj się, bo gołym okiem widać że sytuacja sie zmieniła. nara

Diesele są złe - bo trują, sa klamotami, mają wiecej wad niż zalet i tyle w temacie. Poza tym cena nie uzasadnia zakupu - bo dopiero przy 100tys wychodzi sie na zero. wiec sory ale jak na 2017 to diesel nie ma dla mnie żadnych zalet. I mowie to jako osoba ktora miala 5 dieseli pod rząd. A ostatnią benzynę w 2001.

 

Przeczytaj sobie taki artykuł http://www.spidersweb.pl/2017/06/arto-kupic-sobie-diesla.html

Diesle nie kończą się. Małe samochody mają silniki benzynowe a duże bardzo często maja silniki diesla.

 

Zewsząd słyszymy: to koniec diesli! Diesle będą zabronione! Czas diesla dobiegł końca! Wygląda to jak zaplanowana akcja przeciwko silnikom wysokoprężnym, które jednak mają się całkiem dobrze w ofertach producentów aut i nie wygląda na to, żeby miały z nich szybko zniknąć.

...

Opierając się wyłącznie na doniesieniach prasowo-internetowych, można by stwierdzić, że właściwie samochody wysokoprężne są w zaniku i oferuje je już niewielu producentów

...

Nowoczesne silniki benzynowe – z turbo, bezpośrednim wtryskiem paliwa, a wkrótce i z GPF – są dokładnie tak samo skomplikowane i wysilone jak diesle, tylko że zużywają więcej paliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spidersweb to akurat jedno z najgorszych źródeł informacji w polskim internecie, więc jeśli oni coś takiego piszą to pewnie jest na odwrót, a piszą wbrew prawdzie bo chcą po prostu złapać więcej kliknięć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
spidersweb to akurat jedno z najgorszych źródeł informacji w polskim internecie, więc jeśli oni coś takiego piszą to pewnie jest na odwrót, a piszą wbrew prawdzie bo chcą po prostu złapać więcej kliknięć.

 

prawda. dawać taki przykład jak jakis durny blog na poziomie a'la komputer świat to naprawdę dobre i wiarygodne źródło. liczy sie ilosc rejestracji - a ta spada - czy tam sobie ktos napisze ze małe czy duże auta, trend jest taki i już go nic nie zatrzyma. bo silnik diesela to przeszłość i tyle. nie ma co wogóle gadać - diesel gate to tylko przesądziło i przyśpieszyło.

 

ps. to jasne ze producenci je ciągle oferują - bo przeciez jak wybudowali fabryki tych silnikow za miliardy $ i one mialy sie splacac przez 10-20 lat.

teraz tak nagle nie mogą ot tak sobie zmienić profilu produkcji - bo np. korzystali z pomocy publicznej z EU itp.

A sama zmiana takiej fabryki to pewnie trwa 2-3 lata zanim przeszkoli pracownikow, zmieni maszyny, kooperanci w promeniu 100-200km się dostosują.

 

wiec jest to jasne - ze do teraz VW jest oszołomione. a widać że dostali sraki ostatnio - po tym że zaoferaowali Passata City tylko z TDI - po co? i dlaczego aż tyle taniej ? przeciez diesel był droższy od TSI a tu popatrz - taniej nagle - dlatego, ze nie wiedzą jak upchać trefny towar i jak szybciej zamortyzować fabrykę z tymi silnikami i tyle

 

tak jak mowie - mialem 5 TDI (z CR ostatni) i teraz przechodzę na benzyne, jak 15 lat temu. a przeszedłbym na wodór gdyby były takie konstrukcje. postęp i tyle

Edytowane przez tjord

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapominasz o tym ze jest masa ludzi którzy po prostu lubią diesle i dla nich opłaca się je produkować. Trochę jak z książkami. Są już super ekrany e-papierowe, księgarnie i to jest o wiele bardziej praktyczne ale masa ludzi po prostu lubi papier i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zapominasz o tym ze jest masa ludzi którzy po prostu lubią diesle i dla nich opłaca się je produkować. Trochę jak z książkami. Są już super ekrany e-papierowe, księgarnie i to jest o wiele bardziej praktyczne ale masa ludzi po prostu lubi papier i tyle.

 

nie zapominam. ale w tej materii nie będzie "audiofilów" w sensie melomanów diesela. za 10 lat nie wyjadą tacy do wielu miast i bardzo szybko będą się pozbywali szrotu. zresztą za 10 lat będą auta elektryczne, na wodór i autonomiczne. będzie inna bajka, bo postęp teraz w tej materii przyspieszył zdecydowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego weź trochę na wstrzymanie, bo fantazja zaczyna Ciebie ponosić.

I proponuje zmienić źródło informacji na temat dzisiejszych systemów produkcyjnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za godzinę odbieram auto...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie zapominam. ale w tej materii nie będzie "audiofilów" w sensie melomanów diesela. za 10 lat nie wyjadą tacy do wielu miast i bardzo szybko będą się pozbywali szrotu. zresztą za 10 lat będą auta elektryczne, na wodór i autonomiczne. będzie inna bajka, bo postęp teraz w tej materii przyspieszył zdecydowanie

 

Samochody z silnikiem diesla sprzedają się bo jest na nie popyt.

Prawie wszystkie nowe modele mają w swojej ofercie silniki diesla.

Zobacz np. Volvo XC60 lub Velar Land Rover.

Ty masz inne zdanie bo kupiłeś Passata z silnikiem benzynowym i teraz uważasz że jest to jedyny najlepszy wybór dla wszystkich.

Małe samochody są w większości z silnikami benzynowymi a duże pewnie ~1/1 ON/Pb.

Ostatnie 5 samochodów miałeś na ON a teraz na Pb.

Zmieniła się technika silników ON i nagle stały się gorsze ?

To są mity, że naprawy silników benzynowych są dużo tańsze niż dieslowskich. Obie naprawy są drogie.

 

Silniki na Pb będą miały filtry typu GPF bo emitują szkodliwe cząstki jeszcze mniejsze niż silniki ON.

http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/producenci/news-volkswagen-wprowadza-dpf-do-silnikow-benzynowych,nId,2246674

I znowu pojawią się firmy zajmujące się usuwaniem tych filtrów GPI.

 

Nie twórz mitów na temat wpychania przez VW silników dieslowskich do Polski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Za godzinę odbieram auto...

 

zamawiam duzo fotek na maila :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Samochody z silnikiem diesla sprzedają się bo jest na nie popyt.

Prawie wszystkie nowe modele mają w swojej ofercie silniki diesla.

Zobacz np. Volvo XC60 lub Velar Land Rover.

Ty masz inne zdanie bo kupiłeś Passata z silnikiem benzynowym i teraz uważasz że jest to jedyny najlepszy wybór dla wszystkich.

Małe samochody są w większości z silnikami benzynowymi a duże pewnie ~1/1 ON/Pb.

Ostatnie 5 samochodów miałeś na ON a teraz na Pb.

Zmieniła się technika silników ON i nagle stały się gorsze ?

To są mity, że naprawy silników benzynowych są dużo tańsze niż dieslowskich. Obie naprawy są drogie.

 

Silniki na Pb będą miały filtry typu GPF bo emitują szkodliwe cząstki jeszcze mniejsze niż silniki ON.

http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/producenci/news-volkswagen-wprowadza-dpf-do-silnikow-benzynowych,nId,2246674

I znowu pojawią się firmy zajmujące się usuwaniem tych filtrów GPI.

 

Nie twórz mitów na temat wpychania przez VW silników dieslowskich do Polski.

 

Nigdzie nie napisalem ze sprzedaż dieseli spadła do zera, tylko ze trend jest odwrócony i coraz mniej dieseli jest sprzedawanych, co widać gołym okiem w Europie a w PL z wiadomych powodów mniej to widac (jeszcze) - bo do Polski póki będziemy biedni - bedą sciagane szroty z drugiego obiegu.

 

ps kupuje benzyne - bo

a) nie chce klamota

b) nie chce doplacac 15-20tys po to tylko zeby mi sie splacilo na zero auto po 100tys przebiegu,

c) nie bede swinil w srodowisku

d) nie mam zamiaru miec problemu z wjazdem do centrum miasta za 5 lat

e) wąchanie dieseli nawet tych z EURO 5-6 nie nalezy do przyjemnosci - wystarczy stanąć za takim z tyłu

Edytowane przez tjord

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że Ty jeszcze tu bana nie dostałeś za styl wypowiedzi....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Za godzinę odbieram auto...
zamawiam duzo fotek na maila :)

 

No właśnie - możesz za przykład wziąć galerię szyltona ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie - możesz za przykład wziąć galerię szyltona ;-)
Na razie tylko kilka fotek bo po odbiorze od razu pakowanie i pod namiot nad jezioro z rodzinką. Pierwsze 150 km zrobione. Za szybko na recenzje ale pierwsze wrażenia pozytywne. Spokojna jazda i średnie spalanie 6.8 na tym odcinku. Pierwsze tankowanie i weszło tyle ile widać na zdjęciu do pierwszego odbicia. Sam odbiór bez fajerwerków. Zero kwiatów i wina. No ale handlowiec stanął na wysokości zadania bo bardzo szybko przygotował auto do odbioru, w tym zamówił 3 tablice rejestracyjną o którą prosiłem. Auto stało już umyte, bez folii. Zero wizualnych uszkodzeń. Na razie nie miałem nawet czasu się pobawić ustawieniami, ale na DCC Comfort czuć wyraźną różnicę nawet w porównaniu do normal. Głos w nawigacji beznadziejny od razu wyłączyłem wskazówki głosowe. Ciekawe czy da się jakoś ten głos zmienić. Standardowe audio gra przyzwoicie. Obsługa nowego DP na plus. Dotyk fajnie chodzi. Może i przydałoby się pokrętło ale nie ma tragedii. Fizyczne przyciski są na kierownicy w końcu. Progresywna kiera super sprawa na pierwszy kontakt ale muszę dłużej z nią pojeździć. AID ekstra. Cieszę się że to zamówiłem.6ca76f5fc2de969ed2edd8e74abb5c04.jpga6a95247b36f3979c9ea1b23432a5dcd.jpg35f1e8b6f1b3a6d5a1db31867888273c.jpgadef61a136257827253a47544db28ae3.jpga53911f2ecc6a270f6b80c2fec10533e.jpg34c66a3fbdedc5d4c90434aad821525e.jpg96d1e06edb8a38fdabed4947e451af05.jpg9c75ccff2f47fe2e2b307431f370ae90.jpg400c79444c90fe4915af4c9fc33b6821.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje i zadowolenia z użytkowania takiego pięknego samochodu !! :brawo:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje, zazdroszczę :brawo

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Edit -ja jeszcze czekam na swojego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję, pierwszy Spiryt na forum.... myślałem że mnie się uda ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@adamoz

Fajne zdjęcia :-)

Patrząc na jedno z nich mam pytanie czy te gumowe dywaniki to specjalnie na Twoje życzenie? W mojej konfiguracji HL widnieje "Dywaniki materiałowe z przodu i z tyłu".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@adamoz

Fajne zdjęcia :-)

Patrząc na jedno z nich mam pytanie czy te gumowe dywaniki to specjalnie na Twoje życzenie? W mojej konfiguracji HL widnieje "Dywaniki materiałowe z przodu i z tyłu".

O gumowe poprosiłem jako gratis już przy zamówieniu auta i dostałem. Welurowe oczywiście też były w aucie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zazdroszczę Tobie tych wydechów w tylnym zderzaku i przy okazji zapytam, co to za radio/navi? Mam auto z ubiegłego roku w niemal najwyższej konfiguracji a tu mnie takie zdziwienie dopada :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zazdroszczę Tobie tych wydechów w tylnym zderzaku i przy okazji zapytam, co to za radio/navi? Mam auto z ubiegłego roku w niemal najwyższej konfiguracji a tu mnie takie zdziwienie dopada :D

 

MY2018 ma to samo nowe DP co golf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności