Skocz do zawartości
user78

Afera VW z emisją spalin - można już sprawdzać

Rekomendowane odpowiedzi

Napiszę jeszcze raz. Z odblokowanym sterownikiem, w dodatku po programie, pojechałem do ASO aby wgrać poprawkę. ASO zaktualizowało soft, oczywiście program tunera poleciał przez to w kosmos, po czym po aktualizacji ponownie pojechałem do tunera, zrobiliśmy moda od nowa i nie ma żadnego problemu ani żadnej kolejnej blokady.

Jaki masz silnik (ok widze ze CFJA) i u którego tunera robiłeś?

Jak EDC17 to tak będzie że się blokuje. Do tej pory też slyszalem ze trzeba wyciagnac na stol.

Chcialem robic soft ale najpierw dograc silnik do stanu prawie idealnego zeby potem sie nic nie psulo ;)

Ale z ta aktualizacja softu od vw to chcialem najpierw na rolki do tunera, zczytal by soft przed poprawkami, pojechac do aso na poprawke, wrocic do tunera na rolki zeby zbadac efekt poprawki od vw, i potem zrobic juz program u tunera.

 

 

ak około 3 lat temu był robiony program na 150 Km i usuwany EGR programowo

U kogo robiłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Program i EGR OFF w Pasku robił mi Autoseba . To już trzeci 1,6 tdi ,którego u niego robiłem po Polo i Golfie 6 z przebiegami ok. 250 tysięcy. Wcześniej jeszcze były 1,9 PD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawostka - na żądanie VW wystawiaa certyfikat, że po akcji serwisowej wszystkie parametry auta zostają takie jakie były i nic się nie zmieniło :-) Ale oczywiście PO przeprowadzeniu akcji gdzie nie bardzo potem jest do czego wracać:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ciekawostka - na żądanie VW wystawiaa certyfikat, że po akcji serwisowej wszystkie parametry auta zostają takie jakie były i nic się nie zmieniło :-) Ale oczywiście PO przeprowadzeniu akcji gdzie nie bardzo potem jest do czego wracać:)

 

 

ja otrzymałem certyfikat, wlepke w bagażniku wpis do książki serwisowej. i bon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja otrzymałem certyfikat, wlepke w bagażniku wpis do książki serwisowej. i bon.

 

Czy zauwazyles jakies zmiany po wizycie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swoje spostrzeżenia opisałem w tym wątku na stronie 28 dnia 27-01-2017, 20:28 #548

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jestem nowy na forum.

Również dostałem informację, aby skorzystać z akcji serwisowej VW Passata B6 - silnik 1.6 TDI

Przeczytałem kilka-naście stron z tego tematu i widzę, że kilka osób poddało się akcji - opinie są różne. Co radzicie - czy warto jechać do serwisu w tej sprawie, czy lepiej poczekać? Czy faktycznie odczuwalne skutki to utrata mocy samochodu?

 

Czy wiadomo coś jak długo ta akcja będzie trwała, czy gdybym teraz się nie zdecydował i powiedzmy chciał pojechać w tej sprawie do serwisu za rok, to czy również będzie to zrealizowane za darmo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem w serwisie i nie zgodziłem się. Powiedziano mi że mogę zrobić kiedy zechce po wcześniejszym umówieniu się i oczywiście za darmo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co było podyktowane tym, że akurat się nie zgodziłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdrowy rozsądek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega który jest szefem serwisu VW też odradził mi akcje.Nie ma możliwości softem naprawić tego oszustwa bez ingerencji fizycznej w osprzęt silnika(wtryski,dpf,itd...)To są jego słowa w prywatnej rozmowie.Niestety ale między innymi jest dłużej otwarty egr co nie jest dobre dla silnika.Mnie to przekonało i jest to bardzo zrozumiałe bo czemu jeśli to tylko soft to czemu nie można tak było zrobić od razu?Niestety taniej było oszukać softem przy tylu autach.Auto chodzi dobrze więc po co mam to zmieniać jeśli ten soft i tak nic nie naprawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie w imię idiotycznych przepisów te auta są przeznaczone na zmielenie ale ktoś z kimś dogada i się nimi zajmie. Szkoda ich. Tyle sprzętu, tyle części, tyle zdrowych aut !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda ich... to pewnie sprawne ładne samochody.

 

już nie mówiąc o tym że niby oddawali uszkodzone bez drzwi itp...

 

tu z lotu ptaka widać, że całe :)

 

i te wszystkie amerykańce co.. dostali b8 lub kasiore ? :/ echh...

 

a ja swojego sprzedać już miesiąc nie mogę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Wczoraj bylem w serwisie vw (Poole UK) odmowic wgrania nowego oprogramowania,gosciu powiedzial ze to moj wybor i ze nie dostane certyfikatu i moge miec problem przy sprzedazy co akurat jest malo wazne bo chcialbym jeszcze pare lat sprawnym autem pojezdzic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Link spóźniony o dwa dni ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

„Przełożenie nowego silnika do starego samochodu i zastosowanie nowego oprogramowania rozwiązało wszystkie problemy z oszustwem Volkswagena”

 

Niezbyt jasno wyjaśnili czym się wykazali. Włożyli do starego auta nowy silnik z wieloma akcesoriami + poprawka softu.

Wniosek taki że w każdym aucie VW musi wymienić silnik na nowy. Wymiana softu tego problemu nie rozwiązuje.

 

 

wysłane z budki telefonicznej na zadupiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D no tak, dałem się wkręcić

 

wysłane z budki telefonicznej na zadupiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie odnośnie emisji spalin. Gdzie można sprawdzić emisje spalin i czy samochód spełnia normy? Czy passat b6 bez dpf i egr może spełniać normę czy nie ma szans?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności