Skocz do zawartości
RADEK

co można zmienić w B8

Rekomendowane odpowiedzi

No jak dla mnie to pachnie remizą. Brakuje jeszcze neonów pod progami oraz stroboskopów zamiast przeciwmgłowych. Ale może nie mam gustu, cholera wie:smutek

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale może nie mam gustu

 

To nie jest wątek "Co się nam WSZYSTKIM podoba". Mnie nie podoba się wiele elementów oryginalnego passata, które budzą tu dość powszechny zachwyt, ale traktuję je tak samo, jak wszystkie dodatki - mają wielką zaletę: są nieobowiązkowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i cały bagażnik:

Dziękuję.

Kupiłem żarówkę i założyłem. Efekt super.

Ciekawe jest to, że jest to jedyne miejsce (bagaznik), gdzie zastosowano zwykłą żarówkę... ;)

 

Zastanawiam się jeszcze nad jakimś dodatkowym oświetleniem na niższym poziome, ale to chyba musiałoby być coś na baterię z czujnikiem ruchu/zmierzchu?

 

Kolejne pytanie to oświetlenie wnętrza auta. W poprzednim aucie miałem diody podświetlające tunel środkowy w nocy, taka delikatna poswiata. Macie jakiś patent na coś podobnego?

 

Z kolei samo oświetlenie wnętrza włącza się dopiero po otwarciu drzwi, czy istnieje możliwość aby włączało się już po wyłączeniu silnika w przypadku nocy (czujnik zmierzchu)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykłe żarówki są jeszcze w przeciwmgłowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zwykłe żarówki są jeszcze w przeciwmgłowych

A jednak udało się im jeszcze gdzieś "zaoszczędzić" ;) ...faktycznie nie pomyślałem o przeciwmgielnych, jednak przy doswietlaniu zakrętów nie kojarzę żółtego światła...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kojarzysz, ponieważ nawet statyczne doświetlanie zakrętów jest realizowane przez główne lampy - element najbliżej osi samochodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tobol, niby statyczne doświetlanie jest w lampach głównych, ale jak włącza się światła przeciwmgłowe przednie, to ewidentnie promień światła jest taki jak przy doświetlaniu - tylko w obydwie strony naraz. Tak jakby właśnie włączył światła przeciwmgielne i z racji ich funkcji doświetlania statycznego - świecą też na boki.

 

No chyba, że przy przeciwmgielnych po prostu automatycznie włączany jest też segment doświetlania bocznego w lampach głównych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam sie do pytania o patent na diody w podsufitce oswietlajace tunel srodkowy..jakis pomysl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by wyjac lampke, kupic dwie diody led ale slabe albo rozpraszajace swiatlo (koloer-chyba biale by tu pasowaly), wywiercic dziury i podpiac sie pod podswietlenie przyciskow w lampce.

Roboty duzo by nie bylo, tylko kwestia doboru diod. Albo wziac lampke przednia z ambiente plus, tam jest taka swiecaca ramka tylko kwestia podpiecia i jasnosci tej ramki, moze byc troche zabawy.

Tez mi tego podswietlenia z B6 czy B7 troche brakuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo wymienić lampkę na tą z Ambient Plus ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ambient plus też nie ma takiej "diody": http://imgur.com/a/9KSlc

Ponoć da sięto ściemnić tak aby dawało poświatę jakąś, ale jednak to nie to samo... no i jakbym chciał takie rozwiązanie, to wolałbym APlus dodać przy konfiguracji.

Ja preferuję raczeje rozwiązania bez ingerencji w "bebechy" auta. Domniemam, że taka "kierunkowa dioda" nie zużywa wiele prądu, więc mogłoby to być coś niezależnego...

Poszukam przy okazji jakichś "rozwiązań niezależnych", może jakaś chińszczyzna ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wstępnym rozpoznaniu chyba wstawię w wolny plastik pomiędzy oryginalne lampki dodatkowego białego LED-a świecącego z góry na konsole środkową. Jasność można dobrać szeregowym rezystorem. Cały wic polega tylko na w miarę estetycznej oprawie LED-a. Na pewno nie będę kombinował z lampkami od Ambient Plus, bo nie cierpię jak mi coś takiego jak ta platforma świeci ciągle w zasięgu wzroku. Dlatego chyba najlepiej sprawdzi się głębiej osadzona zwykła dioda LED fi=3-5mm z bezbarwną soczewką (nie mat) świecąca tylko w dół bez bocznych refleksów. Tak jak to jest zrobione w wielu samochodach w dolnej części obudowy lusterka wstecznego. To jest cała filozofia, tylko że ostatnio nie che mi się nic robić ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na pewno nie będę kombinował z lampkami od Ambient Plus, bo nie cierpię jak mi coś takiego jak ta platforma świeci ciągle w zasięgu wzroku

 

Można sobie osobno wyregulować ściemnienie tej centralnej lampki i wtedy jest bardzo ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@PeWoo, wiem, ta fotki, które wrzuciłeś to moje :-) Przy 100% przeszkadza ale przy 30% albo niżej daje bardzo fajną lekką poświatę. Postaram się lepiej wyregulować natężenie tego światła i zrobić zdjęcie lepszym aparatem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że można regulować natężenie podświetlenia sufitowego. To jednak nie zmienia faktu, że ukosem w zasięgu wzroku cały czas jest coś świecącego się na suficie. Tego nie lubię i wolę na górze nie widzieć żadnego źródła światła, a jedynie mieć lekko oświetloną z góry tylko samą konsolę środkową. Gdyby ta świecąca platforma sufitowa była trochę bardziej z tyłu, np. na linii głowy czy oparć foteli, to już byłoby dla mnie OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiem że można regulować natężenie podświetlenia sufitowego. To jednak nie zmienia faktu, że ukosem w zasięgu wzroku cały czas jest coś świecącego się na suficie. Tego nie lubię i wolę na górze nie widzieć żadnego źródła światła, a jedynie mieć lekko oświetloną z góry tylko samą konsolę środkową. Gdyby ta świecąca platforma sufitowa była trochę bardziej z tyłu, np. na linii głowy czy oparć foteli, to już byłoby dla mnie OK.

 

Naprawdę nie swieci w oczy. Światło jest kierunkowe w dół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może trochę to źle opisałem. Nie chodziło mi, że świeci w oczy, bo nie świeci. Jednak cały czas jara się tam dosyć duża powierzchnia nawet jak patrzy się z boku, czego akurat ja nie lubię podczas jazdy. Skoro komuś to nie przeszkadza, to przecież nie ma sprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzał ktoś czy sufitowego leda można włożyć od ambient plusa? Będzie to działało P&P? Co z funkcją ściemniania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba zaryzykuję i kupię - na allegro 150pln. Zastanawiam się jeszcze nad czarnym sufitem, bardzo mi go brakuje ale mam panoramę i boję się że rozgrzebie i nie złożę tego.

Przerabiał ktoś ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności