Skocz do zawartości
Prim

Awarie, naprawy reklamacyjne B8

Rekomendowane odpowiedzi

jestem w rozpłaczy, moje passeratti z przebiegiem <25tkm orzekło dziś: "Usterka AdBlue, za 1000km nie pojeździsz". ... (ciach)

Napisalem wyzej, ze mam to samo przy prawie 19k. Oczywiscie termin w VW dopiero w przyszlym tygodniu. Po 5 dniach samochod zostal pogoniony pod 150 km na godzine na odcinku prawie 100 km i komunikat zniknal.

Natomiast nadal do serwisu sie wybieram, zeby zmienili soft i sprawdzic ten tajemniczy 4ty kanal...

 

Majac doswiadczenia i z Honda i z VW i z Oplem to stwierdzam, ze VW ma najgorszy poziom obslugi serwisowej, dostepu do czesci i podejscia do klienta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trzeba było kupić TSI :-P

 

A tak na serio to jest niepoważne. Jeździj tym autem, a jak się zatrzyma to zadzwoń po assistance (gwarancję mobilności?) żeby podwieźli zastępcze auto. Postaraj się tylko to zrobić tak żeby mieć czas na czekanie na nich.

 

Myślałem o TSI 220 ale stwierdziłem, że przednie kółka mi się będą non stop w miejscu kręcić, więc biere formołszyn.

Smieszna historia, ten pomysł z Assistance też zasugerowała mi Pani z któregoś serwisu, ale potem się zreflektowała, że pewnie w komputerze bedzie slad, że ignorowałem komunikat i hasałem autem beztrosko. Nic, uderzam na chama w poniedziałek, rozbijam miasteczko namiotowe w ASO i nie wyjde póki nie zrobią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ignorowałeś tylko zadzwoniłeś do serwisu i napisałeś na forum. Gwarancja mobilności chyba polega na tym żebyś mógł jeździć, a nie żebyś mial auto, którym nie możesz jeździć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisalem wyzej, ze mam to samo przy prawie 19k. Oczywiscie termin w VW dopiero w przyszlym tygodniu. Po 5 dniach samochod zostal pogoniony pod 150 km na godzine na odcinku prawie 100 km i komunikat zniknal.

Natomiast nadal do serwisu sie wybieram, zeby zmienili soft i sprawdzic ten tajemniczy 4ty kanal...

 

Majac doswiadczenia i z Honda i z VW i z Oplem to stwierdzam, ze VW ma najgorszy poziom obslugi serwisowej, dostepu do czesci i podejscia do klienta.

 

Z tymi wolnymi terminami w serwisie jest coś nie tak. U mnie w dwóch serwisach na dzień dobry minimum tydzień czekania. Dopiero po rozmowach dało się szybciej. Sprowadzenie części to kolejny tydzień czekania. W wersji pesymistycznej dwa tygodnie jeżdżenia niesprawnym samochodem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddałem dzisiaj auto na serwis. Przy oddawaniu kluczyków serwisant poinformował mnie o nowej akcji serwisowej. Wyciszenie klamek wszystkich drzwi. Mają to robić przy okazji jak już oddałem im auto w innej sprawie. Teraz się boję jak oni to będą rozbierać wszystkie drzwi aby dojść do klamek? Przecież nie złożą tego tak dobrze boczki drzwi jak trzeba. Czy mam prawo odmówić takiej akcji serwisowej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oddałem dzisiaj auto na serwis. Przy oddawaniu kluczyków serwisant poinformował mnie o nowej akcji serwisowej. Wyciszenie klamek wszystkich drzwi. Mają to robić przy okazji jak już oddałem im auto w innej sprawie. Teraz się boję jak oni to będą rozbierać wszystkie drzwi aby dojść do klamek? Przecież nie złożą tego tak dobrze boczki drzwi jak trzeba. Czy mam prawo odmówić takiej akcji serwisowej?

 

klamki hałasują podczas jazdy, zamykania drzwi czy jak ?

wyciszenie dotyczy klamek zewnętrznych czy wewnątrz auta ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
klamki hałasują podczas jazdy, zamykania drzwi czy jak ?

wyciszenie dotyczy klamek zewnętrznych czy wewnątrz auta ?

 

Nic mi nie hałasuje. nic nie zgłaszałem, powiedzieli, że ma to dotyczyć wszystkich Passatów, że to taka nowa akcja serwisowa. Może to ktoś sprawdzić w ASO w Polsce jakimś?

Nie uśmiecha mi się aby ściągali boczki wewnętrzne drzwi (aczkolwiek nie wiem czy przy takiej operacji muszą ściągać całe boczki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to dzwoniąc do serwisu VW dowiedziałem się, że chodzi o przyklejenie jakiś folii pod klamki, między lakierowaną karoserią a samymi klamkami. Akcja ta dotyczy tylko niektórych modeli Passatów, można to się dowiedzieć podając swój numer VIN.

Ale pewnie i tak muszą rozebrać lub co najmniej odchylić boczki drzwi by rozebrać klamki. Tak mi się wydaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja juz pisalem wczesniej o tej akcji, nic nie rozbieraja, akcja nie dotyczy wyciszenia klamek, tylko ochrony lakieru pod klamkami, dlatego naklejana jest mala folia jakies 5 cm, zeby klamka nie porysowala lakieru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myślałem o TSI 220 ale stwierdziłem, że przednie kółka mi się będą non stop w miejscu kręcić, więc biere formołszyn.

Smieszna historia, ten pomysł z Assistance też zasugerowała mi Pani z któregoś serwisu, ale potem się zreflektowała, że pewnie w komputerze bedzie slad, że ignorowałem komunikat i hasałem autem beztrosko. Nic, uderzam na chama w poniedziałek, rozbijam miasteczko namiotowe w ASO i nie wyjde póki nie zrobią.

 

Mały Apdejt: zrobili, poszło całkiem sprawnie. Nie swieci, nie alarmuje, nie doprowadza do łez. Auto umyte i odkurzone, co u mnie niestety rzadkiem jest. Na razie git, pytanie jak długo? Time will tell......jak mówią w Rumunii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Importer jest genialny, kupowałem doposażenie webasto do swojego. Spisali numery potrzebnych części ale nie potrafili ich przez kilka miesięcy wycenić, kupiłem więc w ASO w Niemczech. Po zamontowaniu straciłem sterowanie trzecią strefą klimatyzacji z radia, po dziewięciu miesiącach dochodzenia wpadli na to że mam zły panel klimatyzacji, powinienem za 1950 kupić inny. Ale nie wiedzą dokładnie jaki bo jest ich około 40 rodzajów (!). To nic że panel mam dokładnie taki jaki wskazali w pierwszym zapytaniu.

Edytowane przez dziki_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Importer jest genialny, kupowałem doposażenie webasto do swojego. Spisali numery potrzebnych części ale nie potrafili ich przez kilka miesięcy wycenić, kupiłem więc w ASO w Niemczech. Po zamontowaniu straciłem sterowanie trzecią strefą klimatyzacji z radia, po dziewięciu miesiącach dochodzenia wpadli na to że mam zły panel klimatyzacji, powinienem za 1950 kupić inny. Ale nie wiedzą dokładnie jaki bo jest ich około 40 rodzajów (!). To nic że panel mam dokładnie taki jaki wskazali w pierwszym zapytaniu.

 

Jaki był całkowity koszt webasto i jak wyglada sterowanie na odległość ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaki był całkowity koszt webasto i jak wyglada sterowanie na odległość ?

 

Witam

Jest kilka rodzajów ogrzewania postojowego - nigdzie nie znalazłem, który z tych rodzajów montują w fabryce ale to jedna z najprostszych wersji.

Natomiast rodzaje Webasto można sprawdzić w necie. Ceny każdy dealer ma inne...trzeba negocjować bo różnice bywają duże.

Co do zasięgu to nikt go nie zagwarantuje...niestety...ale jest jedno wyjście dla osób, które tego zasięgu się obawiają - najdroższa wersja Webasto jest sterowana przez komórkę więc nie ma problemu z odległością.

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaki był całkowity koszt webasto i jak wyglada sterowanie na odległość ?

 

Ok 6kPLN z montażem, mam wersję fabryczną z dodatkiem sterowania z komórki. Za pomocą aplikacji można odpalić ogrzewanie, wentylację, sprawdzić temperaturę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok 6kPLN z montażem, mam wersję fabryczną z dodatkiem sterowania z komórki. Za pomocą aplikacji można odpalić ogrzewanie, wentylację, sprawdzić temperaturę.

 

Dzięki ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja otrzymałem ofertę na 11.000 PLN netto! - dołożenie z powodu nieprawidłowego działania REST

wersja z pilotem

oferowali rabat do 6.200 PLN netto - czyli chcieli sprzedać po cenie katalogowej i oczekiwać na podziękowania za rabat 50%

nie zamówiłem, poczekam 2 zimy i zamówię w nowym aucie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja otrzymałem ofertę na 11.000 PLN netto! - dołożenie z powodu nieprawidłowego działania REST

wersja z pilotem

oferowali rabat do 6.200 PLN netto - czyli chcieli sprzedać po cenie katalogowej i oczekiwać na podziękowania za rabat 50%

nie zamówiłem, poczekam 2 zimy i zamówię w nowym aucie :)

 

Zapytaj w ASO w Niemczech, ja zapłaciłem 1000E z małym hakiem za zestaw, bez dodatkowego sterowania gsm.

Montaż w Polsce za ok 2000PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś wymienili na gwarancji listwy chromowe, które jak wiadomo nie są przystosowane do zimy, soli, myjni ani niczego innego?

 

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy komuś wymienili na gwarancji listwy chromowe, które jak wiadomo nie są przystosowane do zimy, soli, myjni ani niczego innego?

 

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

 

Mi diler odpisal, ze wymieni na swoj koszt ale to tylko dlatego, ze kumpel ktory zarzadza flota powiedzial, ze jak listwy na vw maja wygladac tak tragicznie po kilku miesiacach to nie bedzie juz nic z grupy vag brac pod uwage przy odnawianiu floty.

 

bez tego to standardowa odpowiedz z centrali:'ze jest to normalne zuzycie eksploatacyjne' - mialem kiedys 25-letniego 'duzego fiata' i tam listwy nie wygladaly tak tragicznie jak w passacie po 1 zimie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a próbowaliście je pastą Autosol czyścić (do chromowanych plastików?) schodzi jak ręką odjął. Już parę osób na forum potwierdziło.

Edytowane przez szylton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności