Skocz do zawartości
Prim

Awarie, naprawy reklamacyjne B8

Rekomendowane odpowiedzi

Ja również mam DCC.

Czytam już od dawna tutaj na forum, że użytkownicy skarżą się na tylne zawieszenie. Od dłuższego czasu bardzo wyraźnie się wsłuc***ę w moje auto i naprawdę nic w zawieszeniu nie stuka ani nie puka. Nie ma żadnych niepokojących odgłosów. Piszę prawdę.

Mam dość ciężkie B8 typu Variant/Kombi, może to daje pozytywny efekt współgrania zawieszenia DCC z autem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja również mam DCC.

Czytam już od dawna tutaj na forum, że użytkownicy skarżą się na tylne zawieszenie. Od dłuższego czasu bardzo wyraźnie się wsłuc***ę w moje auto i naprawdę nic w zawieszeniu nie stuka ani nie puka. Nie ma żadnych niepokojących odgłosów. Piszę prawdę.

Mam dość ciężkie B8 typu Variant/Kombi, może to daje pozytywny efekt współgrania zawieszenia DCC z autem

 

 

No to Panowie problem roziwązaliście. U Was nie stuka. Nie ma problemu. Nie wiem tylko nad czym pracuje VW;) A tak na poważnie. W tego typu problemach powinni się odzywać tym co "stuka". Bez peanów na temat NIE stukania bo taki stan rzeczy powinien być jako domyślny i porządany w aucie. Co wnosi do dyskusji o problemie z tylnym zawieszeniem (napisze wyraźnie, że VW nad tym pracuje bo zna już na szczęście problem) głos tych, którym nie stuka. Pozostałe auta się od tego naprawią? Niech się udzielają Ci, którym coś tam hałasuje. Poza tym dla jednych hałas bedzie akceptowalny dla innych nie. Ja miałem już kilka nowych aut i wiem jak powinno pracować w nim NOWE zawieszenie. Nie mówie o KOMFORCIE tylko o pracy. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy dzisiaj przy podjeżdżaniu pod okienko na bramkach poboru opłat podczas opuszczania szyby usłyszałem dziwne zgrzytanie :/ na drugiej bramce to samo. Sprawdziłem na postoju i podczas opuszczania szyby kierowcy i pasażera na sam doł słychać dziwne odgłosy tak jakby cos zgrzytało :( teraz przy parkowaniu w drzwiach kierowcy sie uspokoiło, jednak szyba pasażera dalej wydaje niepokojące dźwięki :/

Czy ktoś spotkał sie z czymś podobnym?

W przyszłym tytoniu będę umawiał sie na serwis na oględziny głośnego tylnego zawiasu oraz zgrzypiacych plastików przy lewym przednim nawiewie, wiec przy okazji zgłoszę owe zgrzyty w mechanizmie opuszczania szyb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy dzisiaj przy podjeżdżaniu pod okienko na bramkach poboru opłat podczas opuszczania szyby usłyszałem dziwne zgrzytanie :/ na drugiej bramce to samo. Sprawdziłem na postoju i podczas opuszczania szyby kierowcy i pasażera na sam doł słychać dziwne odgłosy tak jakby cos zgrzytało :( teraz przy parkowaniu w drzwiach kierowcy sie uspokoiło, jednak szyba pasażera dalej wydaje niepokojące dźwięki :/

Czy ktoś spotkał sie z czymś podobnym?

W przyszłym tytoniu będę umawiał sie na serwis na oględziny głośnego tylnego zawiasu oraz zgrzypiacych plastików przy lewym przednim nawiewie, wiec przy okazji zgłoszę owe zgrzyty w mechanizmie opuszczania szyb

 

Na początek to jedź na myjkę bezdotykową i przepłucz dokładnie dolną uszczelkę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na początek to jedź na myjkę bezdotykową i przepłucz dokładnie dolną uszczelkę!

 

Auto na myjce co dwa dni :lol3:lol3

 

Wydawało mi się, że ktoś kiedyś miał podobny problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Staralem sie dzisiaj ustalic przyczyne szumu z okolicy slupka B przy wiekszych predkosciach. Po otworzeniu okna nawet przy 100-120 km na godzine slychac ten szum bardzo glosno, cale powietrze oplywajace samochod uderza wlasnie w okolice szyby slupka B , normalnie tornado sie robi i dlatego szumi...wystarczy wystawic dlon za okno przy chromowanej podstawie szyby i szum znika, ktos po prostu zchrzanil aerodynamike tego miejsca. W poprzednim passacie nie bylo tego problemu bo lusterko boczne ograniczalo uderzenia powietrza w slupek B a tu lusterko jest na drzwiach i kaplica, mysle ze nic sie z tym nie zrobi. Dodatkowe wytlumienie drzwi pogorszy tylko sprawe bo zmiejszy sie szum z kol i drzwi i swist bedzie jeszcze bardziej slyszalny. Im wszystkie inne podzedpoly beda pracowac ciszej tym szum bedzie bardziej przeszkadzal. W siebie jak jest wilgotno to problem wlasciwie nie wystepuje, a jak jest sucho, opony prawie nie szumia i radio przyciszone to od 140-150 mnie to wkurza. Zobacze jak bedzie na letnich 18ach, sa troche glosniejsze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jechalem dzisiaj w tym wiosennym upale i stojąc w korkach iPhone wskazał mi temp 18 stopni natomiast przez dobre 20 min termometr w b8 pokazywał 5,5 . Dopiero po tym czasie pojawiło sie 11 . Chyba mam pierwsza awarie ... Co o tym sądzicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie myles wczesniej samochodu? U mnie po myciu sa takie objawy, bardzo wolno temp rosnie ale tak to szybciutko sie zmienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie . Tankowałem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie nie . Tankowałem .

 

Zimne paliwo było :lol2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, może mi pomożecie... ? Czesto gesto jak gasze auto ( po jezdzie minimum 15min ), wentylator pracuje przez dobre 5min... czy to moze jest spowodowane trybem eco (slyszalem taka sugestie) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W momencie gaszenia auto zapewne jest w trakcie wypalania filtra DPF. Wyłączając przerywasz procedurę i wtedy wentylatory chodzą właśnie z 5 min. Jak często ci się to włącza to może nie dajesz mu się wypalić - przerywasz procedurę kilka razy pod rząd. Jeśli dzieje się tak co kilkaset kilometrów to jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam to samo, auto ma niecały rok. Listwy robią się wręcz miejscami białe.

Auto myte, bez żadnej chemii. Normalne użytkowane, przejechałem nim mniej niż 10tyś km.

 

 

Czy byłeś z tym w serwisie?

 

Właśnie dzisiaj wróciłem z serwisu, porobili zdjęcia i stwierdzili że są to uszkodzenia od soli drogowej i nie podlegają gwarancji!!

Na pytanie skąd taka szybka odpowiedź powiedział że takie mają info z góry, ale sam zasugerował żeby pisać do centrali z reklamacją

 

Tak wyglądają listwy w 3 miesięcznym samochodzie zaraz po umyciu

 

IMAG0198.jpg

 

 

A tak po próbie wyczyszczenia

 

IMAG0203.jpg

IMAG0201.jpg

 

Teraz ma 4tyś i ogólnie tylko mam problem z tymi listwami :)

 

ps. Wiecie na jaki adres pisać do importera z reklamacją ?? Poleconym ? Mejlem ?

Edytowane przez :KiLeR:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bazanavi.jpg

Ma ktoś coś takiego i był z tym w serwisie ?

Po twardym resecie DiscoveryPro, wszystko wraca do normy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie dzisiaj wróciłem z serwisu, porobili zdjęcia i stwierdzili że są to uszkodzenia od soli drogowej i nie podlegają gwarancji!!

Na pytanie skąd taka szybka odpowiedź powiedział że takie mają info z góry, ale sam zasugerował żeby pisać do centrali z reklamacją

 

Tak wyglądają listwy w 3 miesięcznym samochodzie zaraz po umyciu

 

[ATTACH=CONFIG]143542[/ATTACH]

 

 

A tak po próbie wyczyszczenia

 

[ATTACH=CONFIG]143543[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]143544[/ATTACH]

 

Teraz ma 4tyś i ogólnie tylko mam problem z tymi listwami :)

 

ps. Wiecie na jaki adres pisać do importera z reklamacją ?? Poleconym ? Mejlem ?

 

No bo kto to widział, żeby autem po drogach jeździć.

Na dodatek po takich na których sól (DROGOWĄ) sypią?

Auto kupuje sie przeciez po to zeby przed domem stalo i zeby sasiedzi podziwiali.

taki zarcik - nie moglem sie powstrzymac na odpowiedz 'serwisu'.

Edytowane przez marcin232

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po 60km od odbioru pierwsza "awaria" :brawo :dobrze haha. jakaś nieszczelność, przy przyśpieszaniu bardzo wyraźnie słyszalny świst lecący przez nawiewy (nie chodzi o świst turbiny)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po 60km od odbioru pierwsza "awaria" :brawo :dobrze haha. jakaś nieszczelność, przy przyśpieszaniu bardzo wyraźnie słyszalny świst lecący przez nawiewy (nie chodzi o świst turbiny)

To BiTd ? Szybko.. się coś popsuło.. pewnie jakaś duperela ..A oglądałem zdjęcie kolor fajny ..Mam taki sam ale bez ,,R" -ki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po 60km od odbioru pierwsza "awaria" :brawo :dobrze haha. jakaś nieszczelność, przy przyśpieszaniu bardzo wyraźnie słyszalny świst lecący przez nawiewy (nie chodzi o świst turbiny)

 

pozamykane kratki nawiewu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności