Skocz do zawartości
Prim

Awarie, naprawy reklamacyjne B8

Rekomendowane odpowiedzi

Kogoś z naszych ? :)

 

fa01fa96a5334f72gen.jpg

 

Mój też był z Shella zabierany :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś miał akcje serwisowe:

23S3 - KRYT - P1 - Aktual. oprogramowania sterown. silnika

91M7 - KRYT - 01,17 - Czynności poprawiające jakość

97BP - KRYT - 01 - spr. złącza wtykowego

 

Może ktoś wie więcej czego dotyczą??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , nie wiem czy w dobrym temacie pisze ale mam taki mały tyci problem z oświetleniem wnętrza

a dokładniej z lampkami nad tylną kanapą.

Wczoraj wszystko grało a dzisiaj wsiadam... wszystko gaśnie oprócz tych lampek

nie reagują na przyciski i cały czas sie palą...

wie ktoś coś ?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie załączyłeś ich z przodu ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo z tyłu jakiś pasażer nie wcisnął oświetlenia "na stałe"? Sprawdź obydwie opcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mój też był z Shella zabierany :-)

czy to wina paliwa i ta laweta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy to wina paliwa i ta laweta

 

U mnie sprawa jest niejasna. Serwis VW nie jest w stanie jednoznacznie stwierdzić że to wina paliwa - powiedzieli że awaria sondy lambda mogła być spowodowana złej jakości paliwem ale nie są w stanie tego udowodnić. Naprawili auto wg zasad gwarancji.

Za to zachowanie Shella poniżej krytyki - w poniedziałek złożona oficjalna reklamacja do centrali (jak auto jeszcze stało w serwisie). Od tego czasu poza mailem ze reklamacja została przyjęta nikt się nie odezwał. Dali sobie 14 dni dni w mailu - ciekawe czy i co odpowiedzą. Ja głosuję portfelem. Już przekonałem dziewczynę od kart paliwowych u mnie w firmie że nie będę tam tankował. No chyba że jeszcze Shell coś odpowie i okrasi to jakimiś punktami czy gratisem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, od października przejechałem 14 tys. km i jak dotąd:

Silnik przerywający na mrozie, migajaca kontrolka check engine. Serwis zrobił update oprogramowania, zrobiło sie cieplej, więc ciężko powiedziec czy to coś pomogło.

Dzwonienie w prawych drzwiach.

Gwizd z okolic drzwi pasażera pow 110 km/h. Przez caly dzien w serwisie nie udało sie odnaleźć powodu - będą rozbierać cale drzwi.

Wibracje na kierownicy przy 60, 110, 170 km/h. Poki co kilka razy wyważano w serwisie koła - bez poprawy

Kierownica lekko skrecona w prawo

Przy wyższych prędkościach wycieraczka po stronie kierowcy stuka o słupek A

Ciężko wchodzi 1 bieg

Lekko zgrzytający wentylator od nadmuchu wnętrza

Plus od nowości kiepsko spasowana maska i przednie drzwi odstające lekko u dołu.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzwonienie w prawych drzwiach.

Zrobili coś z tym ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zrobili coś z tym ?

 

Mają robić razem z szukaniem co tam gwiżdże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem wszystkim,

 

autko od listopada, 12k przejechane

 

coś mi zaczyna szaleć system monitorowania ciśnienia w oponach. O ile jeszcze jak pokazuje, że wszystkie koła są "nie OK", to tłumaczę sobie różnicą temperatur (rozszerzanie się powietrza, chociaż w sumie fizyk ze mnie ch**owy, więc może to być głupota;) ), bo nie ma żadnej różnicy a i tak system uważa że jest. Ale ostatnio dwa razy wskazywał mi konkretną oponę, pomimo tego, że z jej ciśnieniem też jest wszystko w normie. zastanawiam się, czy czujnik ABS nie zaczął nawalać na tym jednym kole..

 

jak to się sprawuje u Was? bez kłopotów?

 

pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z opisu wynika, że to chyba ta akcja ze złączem centralnej wiązki przewodów czy jakoś tak, o której już kilka osób pisało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo masz dane z czujnika w oponie albo z abs.

 

jak masz czujnik ciśnienia to z abs nie ma to nic wspólnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czołem wszystkim,

 

autko od listopada, 12k przejechane

 

coś mi zaczyna szaleć system monitorowania ciśnienia w oponach. O ile jeszcze jak pokazuje, że wszystkie koła są "nie OK", to tłumaczę sobie różnicą temperatur (rozszerzanie się powietrza, chociaż w sumie fizyk ze mnie ch**owy, więc może to być głupota;) ), bo nie ma żadnej różnicy a i tak system uważa że jest. Ale ostatnio dwa razy wskazywał mi konkretną oponę, pomimo tego, że z jej ciśnieniem też jest wszystko w normie. zastanawiam się, czy czujnik ABS nie zaczął nawalać na tym jednym kole..

 

jak to się sprawuje u Was? bez kłopotów?

 

pozdrawiam!

 

W nawiązaniu do zapytania ...ostatnio miałem komunikat o kłopocie z ciśnieniem w kołach. Dodam, że nie mam czujników w kołach a komputer korzysta z ABS'u. W moim przypadku faktycznie jedno koło miało ciśnienie o 0,5 bara mniejsze - system zadziałał :-). Powietrze uzupełniłem i jest na razie spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że stukanie tylnego zawieszenia występuje także sporadycznie u mnie i tylko w przypadku jazdy w trybie Comfort. W sumie myślałem, że mam coś luźno leżącego w bagażniku i stamtąd ten dźwięk dobiegał gdy przejeżdżałem przez łączenie asfaltu na autostradzie. Niestety bagażnik był zupełnie pusty.

Bardzo bym prosił aby wszyscy mający DCC zgłaszali to do swoich serwisów. Tylko w ten sposób mamy szansę wymóc na producencie poważne potraktowanie tej przypadłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zauważyłem, że stukanie tylnego zawieszenia występuje także sporadycznie u mnie i tylko w przypadku jazdy w trybie Comfort. W sumie myślałem, że mam coś luźno leżącego w bagażniku i stamtąd ten dźwięk dobiegał gdy przejeżdżałem przez łączenie asfaltu na autostradzie. Niestety bagażnik był zupełnie pusty.

Bardzo bym prosił aby wszyscy mający DCC zgłaszali to do swoich serwisów. Tylko w ten sposób mamy szansę wymóc na producencie poważne potraktowanie tej przypadłości.

 

Mam DCC i kompletnie nic nie stuka w trybie Comfort

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam DCC i kompletnie nic nie stuka w trybie Comfort

 

Pojedz na jakas droge z dziurami. Pokulaj sie tak do 30kmh i wtedy oceniaj. Ja w czasie codziennej jazdy tez nic nie slysze. Dobrze ze serwis i producent slysza bo bylby problem. I przysluchaj sie i zglos temat bo jak nakrecisz przebieg i dopiero sie zglosisz jak juz bedzie trwala akcja to Ci powiedzą, ze zuzycie kolego masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy niejasno się wyraziłem - nie stuka ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam drogę gruntową jak ser szwajcarski z dziurami na odległości jakiś 200m, comfort - cisza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności