Skocz do zawartości
Prim

Awarie, naprawy reklamacyjne B8

Rekomendowane odpowiedzi

...korzysta już ktoś z kart o większej niż 15GB pojemności i innego producenta niż VW? Jeśli tak to jakiego ? :)

 

Karta Goodram 32GB microSD z adapterem do SD. Discovery Pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez uzywam Goodrama 32GB 10 class i dziala bezproblemowo lacznie z aktualizacja map.

Natomiast wczoraj zawiesilo mi sie dcc na trybie sport, tzn palil sie tryb sport, dsg w trybie D i guzik nie reagowal, pomoglo dopiero dluzsze zdjecie klemy z akumulatora. Pozatym zauwazylem ze przy tym mrozie znacznie mniej slychac szum przy szybkiej jezdzie wiec mysle ze to moze byc jednak kwestia opon...gdyby jeszcze udalo sie znalezc co trzeszczy w desce przy gwaltownym hamowaniu i przyspieszaniu jak sie nagrzewa to by bylo super bo przy tych mrozach to slychac. Dzwiek dochodzi jakby zza ekranu nawigacji, ale rozebralem wczoraj to wszystko i tam nie ma co trzeszczec, przenosi sie z innego miejsca. Od razu uwaga, jak byscie chcieli zdejmowac te dekory z aluminiowymi obwodkami to uwazajcie bo to niby aluminium lamie sie normalnie przy byle probie wyjecia...

Edytowane przez kriss555

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem juz po pierwszym tankowaniu adblue. Jak narazie (800km) bez problemow

 

Ja pierwsze tankowanie robiłem w ASO -przejechałem na fabrycznym adblu 6500km- koszt ok. 80 zl.( nie wiem ile mi wlali) Po przejechaniu 9000km -komunikat że do tankowania mam jeszcze 2400km,tym razem tankowałem na Shelu-11litrów- koszt ok.29zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zastałem dziś niemiła niespodziankę. Powrócił problem z brakiem płynu chłodzącego... [ATTACH=CONFIG]139969[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]139969[/ATTACH]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie po przejechaniu 14 tyś km:

 

- uszkodzona klamka tylna- użyta jeden raz.

- nawiew przedni lewy - trzeszczy i coś w nim lata

- reflektory przednie parują

- uszczelka drzwi lewe obwisła

- głośnik drzwi tylne pierdzi jednakże ponoć to nie wada a taki urok

- problem z elektryką - często wygasza mi się wszystko

- kilkakrotnie komunikat, iz brak ciśnienia w 4 kołach równocześnie (ciśnienia poprawne)

- dwukrotnie podczas jazdy komunikat o braku kluczyka....

- brak możliwości zamykania klapy elektrycznie- wówczas na siłe trzeba ją zamykać

- znaczek VW otwiera się i zamyka podczas jazdy naprzemiennie doprowadzając do szewskiej pasji

-problem z AREA VIEW - nie zawsze chce działać

Edytowane przez poldodwunastej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie po przejechaniu 14 tyś km:

 

- uszkodzona klamka tylna- użyta jeden raz.

- nawiew przedni lewy - trzeszczy i coś w nim lata

- reflektory przednie parują

- uszczelka drzwi lewe obwisła

- głośnik drzwi tylne pierdzi jednakże ponoć to nie wada a taki urok

- problem z elektryką - często wygasza mi się wszystko

- kilkakrotnie komunikat, iz brak ciśnienia w 4 kołach równocześnie (ciśnienia poprawne)

- dwukrotnie podczas jazdy komunikat o braku kluczyka....

Jezeli masz dynaudio to rzeczywiscie taki urok tego grania, dlatego my z kolego Szymonem zdecydowalismy sie na usluge wytlumienia drzwi w Barierze Dzwieku, 1600 zl nie jest tanio ale efekt jest, co nie puscisz i nawet na maksa nic nie trzeszy ani dudni, pozatym cisza na dziurach w drzwiach, nic nie wibruje, nic nie stuka.

A co konkretnie z ta uszczelka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uszczelka drzwi lewych na wysokości słupka jest przecięta i obwisła.

Edytowane przez poldodwunastej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jako nowy posiadacz B8 HL variant chciałem poczytać coś o tym samochodzie i trafiłem na to forum, witam i szczęśliwego 2016!

tak na szybko..

 

Autko kupione w Porshe Sosnowiec końcówka 215.

 

Uwagi:

- Zaparowane przednie reflektory od wyjazdu do dziś (mamy -18st)

- Nocą zauważyłem lekko żarzący się kawałek tylnej prawej lampy led

- Spalanie 10l/100 przy naprawdę oszczędnej jeździe, ten typ ma ?

- Audio Compostion jest specjalnie skopane tylko po to żeby dokupić Dyna, w starym Leonie gra mi lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
.....pomoglo dopiero dluzsze zdjecie klemy z akumulatora.

 

Przepraszam bardzo, ale mam bardzo istotne pytanie, ktoś pomoże?

Gdzie jest umiejscowiony akumulator w Passacie B8 Variant?

Mam kombi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W bagażniku po prawej stronie, we wnęce, pod plastikową obudową (na jej górze jest półeczka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

Jako nowy posiadacz B8 HL variant chciałem poczytać coś o tym samochodzie i trafiłem na to forum, witam i szczęśliwego 2016!

tak na szybko..

 

Autko kupione w Porshe Sosnowiec końcówka 215.

 

Uwagi:

- Zaparowane przednie reflektory od wyjazdu do dziś (mamy -18st)

- Nocą zauważyłem lekko żarzący się kawałek tylnej prawej lampy led

- Spalanie 10l/100 przy naprawdę oszczędnej jeździe, ten typ ma ?

- Audio Compostion jest specjalnie skopane tylko po to żeby dokupić Dyna, w starym Leonie gra mi lepiej.

 

A to zależy czy piszesz o mieście czy o trasie. Przy szybkiej jeździe w okolicach 150 - 160 po autostradach mi pali 9-9,5. Na krótkich odcinkach po mieście 13. Dziś po 3 km pokazał 26 l ale około 10 minut stałem i grzałem przednią szybę :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne 3000 i nadal szumi przy slupkach B. Zastanawiam sie aby zakleic szczeliny w drzwiach i sprawdzic czy tak bedzie nadal.

Pare razy komunikat brak kluczyka, a kluczyk lezal przy lewarku skrzyni.

Swiatla mijania sa do kitu. Swieca na 200 metrow i na autostradzie to za blisko przy predkosciach 140 do 160. O wyzszych w Niemczech nie wspomne.

DCC nadal ma slabe roznice pomiedzy normal a komfort. Dodatkowo przy tym mrozie mam wrazenIe zamarzniecia tego ukladu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy ostatnich mrozach zauważyłem ze po uruchomieniu auta muzyka gra calkiem bez basu jak by przez nos :/ po 15-20 minutach zaczyna grać już normalnie. Po kilku godzinach na mrozie znowu to samo do czasu zagrzania. Mam DP i standardowe glosniki. Ktoś zauważył coś takiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A to zależy czy piszesz o mieście czy o trasie. Przy szybkiej jeździe w okolicach 150 - 160 po autostradach mi pali 9-9,5. Na krótkich odcinkach po mieście 13. Dziś po 3 km pokazał 26 l ale około 10 minut stałem i grzałem przednią szybę :-)

 

Takie wychodzi mi średnie, mam co prawda przejechane 300km więc mam nadzieję że się dotrze i będzie 8-9 :-)

 

W salonie nic nie mówili a w instrukcji pisze że przez pierwsze 1500 km autko się dociera, pisze też że lanie pb98 nie zwiększa mocy ani nie zmniejsza spalania, dziwne to trochę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy ostatnich mrozach zauważyłem ze po uruchomieniu auta muzyka gra calkiem bez basu jak by przez nos :/ po 15-20 minutach zaczyna grać już normalnie. Po kilku godzinach na mrozie znowu to samo do czasu zagrzania. Mam DP i standardowe glosniki. Ktoś zauważył coś takiego?

 

U mnie to samo. Całą niedzielę byłem przekonany, że sie subwoofer popsuł. Pózniej zauważyłem ze gra tak tylko na zimnym.

 

Z innych rzeczy tak jak ktoś napisał wyżej mi rownież dzis zapaliła sie czerwona kontrolka od płynu chłodniczego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj rano odstawiłem samochód do serwisu w związku ze stukami z tylnego zawieszenia. Auto było do wieczora na serwisie, sprawdzali zawieszenie, nawet podmienili amortyzatory. Zawieszenie jest niby ok. Stukanie ciągle słychać, nie wiedzą co jest tego przyczyną.

 

W piątek ma być odpowiedź z centrali co dalej robić.

 

Problem ze stukami maja też w Superb III, tam wymiana tulei metalowo gumowych rozwiązuje problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to możliwe, że do kabiny dociera dziwny zapach przy cofaniu w zamkniętych pomieszczeniach? Każdorazowo dociera do kabiny dziwny zapach gdy cofam. Najlepsze, ze czuję go nie tylko ja....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie?! Jak cofasz a nie masz obiegu zamkniętego włączonego to wentylacja zaciąga ci do kabiny spaliny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj rano odstawiłem samochód do serwisu w związku ze stukami z tylnego zawieszenia. Auto było do wieczora na serwisie, sprawdzali zawieszenie, nawet podmienili amortyzatory. Zawieszenie jest niby ok. Stukanie ciągle słychać, nie wiedzą co jest tego przyczyną.

 

W piątek ma być odpowiedź z centrali co dalej robić.

 

Problem ze stukami maja też w Superb III, tam wymiana tulei metalowo gumowych rozwiązuje problem.

 

zastanawiam się czy moje stuki też się do tego kwalifikują czy jednak moja głośna praca zawieszenia to taki standard dla B8.....

masz DCC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zastanawiam się czy moje stuki też się do tego kwalifikują czy jednak moja głośna praca zawieszenia to taki standard dla B8.....

masz DCC?

Ja też już o tym pisałem. Też mam ten problem i jade z nim niebawem na diagnoze. Nie wiem jak wy to slyszycie. Dla mnie brzmi jak uszkodzony amortyzator lub wlaśnie tuleje m-g. Taki metaliczny dzwiek. Ja mam DCC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności