Skocz do zawartości
Krycho

Leasing a EasyDrive

Rekomendowane odpowiedzi

Kredyt ED

 

Czy jest mozliwosc zwrotu auta (ewentualnie wymiany na inny model), przed uplywem 4 lat? np. po roku??

wiem moge splacic auto, sprzedac i kupic nastepne ale czy mozna to zrobic jakos przez dilera/bank? na chwile obecna nie mam 100 kola aby splacic auto.

czy ktos to juz 'przerabial'?

pytam bo jestem za granica i nie mam mozliwosci swobodnego kontaktu z dilerem/bankiem.

 

Niestety nie ma. Umowa to umowa. Chyba, że spłacisz jednorazowo to co masz w umowie czyli np. zostały Ci 32 raty powiedzmy po 1000 zł. Wystepujesz o harmonogram wcześniejszej spłaty i fakture. Za hrmonogram policza Cie 50 zł. Do tego dolicza 2% od całej umowy za wcześniejsze jej zakończenie. Więc przyjmijmy ze masz do zapłaty 32 tysiaki + 50 zł + 2% czyli tyle na ileś miałeś umowę leasingu. Zapłacisz, dostaniesz końcową fakture wykupu na kwote ktora jest w umowie opisana jako kwota koncowa. Wpłacasz samochod jest Twoj. Druga opcja - znajdujesz nabywce na w/w pojazd i ten ktos albo przejmuje leasing w całości. W tym kims wtedy rozliczas sie tak :

powiedzmy ze kwote wykupu masz 30 tysiecy złotych, do tego doliczasz to co jest do zapłaty z tytułu umowy czyli te 32 tysiące + kwota zaskrócenie umowy. Wychodzi powiedzmy kwota 65 tysiecy złotych. Wartośc samochodu za ktora nowy nabywaca chce go kupic to np. 90 tysiecy. Wiec 90 tys minus 65 tysiecy( to sa zobowiazania ktore przechodza na nowego nabywce) = 25 tysiaków. Te 25 tysiecy jest Twoje. Reszta jak napisałem powyżej. Inaczej sie nie da. Przerabiałem temat miesiac temu. Najlepiej spłacić, wykupić i sprzedać samodzielnie. Najprościej. Ale i tak czeka Cię droga cierniowa z leasingiem. Tam sie dogadac to masakra. Jakby co pytaj dalej. Jak bede wiedzial pomogę :)

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

w pierwszym roku masz ubezpieczenie na kwotę z faktury, bez utraty wartości. Na kolejne lata do składki doliczają RTI. Jesli kwota RTi ma tylko kompensowac zobowiazanie ciążące na umowie, to wtedy w zasadzie dopłata jest symboliczna - około 100 zł. Ale to ma sens jak masz wpłatę początkową 0%. Bo wtedy nie tracisz wkładu własnego. Własnie wróciłem z salonu VW i przepytałem Panią od ubezpieczeń na tę okoliczność. Per saldo najkorzystniej jest jednak wybrać wpłatę 0%. Wtedy w przypadku kradzieży strata jest najmniejsza - bo idzie to w całości z polisy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak Ci zajumają auto w 2 roku to się przekonasz, że jednak warto ;) W pierwszych latach samochód bardzo traci na wartości. Ty sporą kasę włożysz w pierwszej racie, samochodu nie będzie, a odszkodowanie pokryje (oby) roszczenia leasingodawcy, ale Twój wkład finansowy przepadnie.

W BMW jest opcja wykupienia w kolejnych latach ubezpieczenia na pełną wartość brutto samochodu. Ciekawe czy jest taka możliwość w VW ? Ale jak płacisz RDI, to chyba właśnie to ubezpieczenie ma pokryć różnice pomiędzy aktualną wartością samochodu, a początkową? RDI można chyba wykupić dla leasingu 3 letniego i z tego co zrozumiałem, to jest właśnie ochrona na okoliczność wynikającą z utraty wartości. U mnie na Śląsku właśnie zajumali w tydzień 3 paski w nocy :) Koledze Alltracka ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale jak płacisz RDI
Nie chodzi Ci czasem o RTI? (Return To Invoice)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie chodzi Ci czasem o RTI? (Return To Invoice)

Oczywiście RTI, masz rację.

http://www.vwbank.pl/dla-firmy/leasing/leasing-pojazdow-ubezpieczenie-100-procent-wartosci-fakturowej.html

Wychodzi na to, że mając to ubezpieczenie nie ma co się przejmować kradzieżą auta. Fajna sprawa, bo zwracają nawet koszty polisy i prowizji leasingu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeję kotleta.

Czy jest tutaj ktoś lub czy ktoś zna kogoś, kto w realu otrzymał jakąkolwiek kasę z tego ubezpieczenia GAP/RTI fakturowy?

Mam info od 3 osób, które zaliczyły taką całkowitą szkodę i mówiąc wprost, wszyscy zostali koncertowo wydymani przy pomocy różnych kruczków i innych ukrytych tekstów z gwiazdką. Szczegółów nie znam, ale sielanka się dla nich skończyła, gdy kasa miała popłynąć w drugą stronę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba się wczytać w warunki RTI. Pamiętaj, że każdy ubezpieczyciel robi wszystko by nie zapłacić odszkodowania lub zapłacić jak najmniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Mam kilka pytań. Czy ktoś z Was przerabiał wariant przekazania leasingu Easy Drive innemu użytkownikowi? Bo mam takowy i wygląda, że samochód od kilku tygodni stoi w garażu i nie jest nam w firmie za bardzo potrzebny. Czy na naszym forum jest do tego jakiś specjalny dział? I w ogóle jak to wygląda formalnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zadzwoń do VW Leasing i się zapytaj. Zapewne policzą sobie za cesję jakieś 2% wartości auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najlepiej zadzwoń do VW Leasing i się zapytaj. Zapewne policzą sobie za cesję jakieś 2% wartości auta.

 

a to wiem, to wynika z tabeli opłat. Ale czy oni także pomagają w znalezieniu innego lesingobiorcy, czy to ja musze znaleźć takowego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żartujesz, prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie żartuję. Po prostu pytam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że musiałbyś przyszłemu nabywcy dopłacić z 20.000.

Spłaciłeś mało a auto z 30000 straciło na wartości.

Lepiej niech Ci zabiorą za niespłacanie rat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jest oczywiste, ze trzeba bedzie dopłacić. Z choinki się nie urwałem. Ale jednocześnie mniej więcej wiem ile będzie kosztowało mnie za 4 miesiące wznowienie ubezpiecznia. Uznałem, że to jest przeginka. Ja rozumiem, że sa ludzie, którzy generują straty dla firm ubezpieczeniowych. Ale ja mam maksymalne zniżki, sero szkód od lat i kwota jaką mi wstępni wyliczono - absolutnie mnie pozbawiła złudzeń. Wolę chyba dopłacić te 20 tysi i darowac sobie przyjemność posiadania drugiego samochodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
.... Ale ja mam maksymalne zniżki, sero szkód od lat i kwota jaką mi wstępni wyliczono - absolutnie mnie pozbawiła złudzeń. Wolę chyba dopłacić te 20 tysi i darowac sobie przyjemność posiadania drugiego samochodu.

 

a będzie jeszcze wyżej ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak z ciekawości ile ci wyliczyli za B8?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez jestem ciekawy ile wycenili to ubezpieczenie???

Mnie w drugim roku leasingu skasowali 4300 wiec znosnie zupelnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natomiast u mnie 4370zl w Warcie full opcja, ubezpieczone na początku września br.

 

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze, ze w kraju ubezpieczenie drozsze niz w Niemczech, ja za swojego full opcja place przy 40% znizki lekko ponizej 1000 euro rocznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba poszukać lepszych ofert.

OC+AC+NW+szyby+assistance

auto na firmę 1 samochód 2 lata ubezpieczeń i tyle też zniżek bez szkód.

1 oferta - bez komentarza 6500

2 oferta + kontroferta poprzednia 5800

3 ubezpieczyciel następny itd.

..

..

.

 

3 od końca Raiffaisen - PZU - 4500

przedostatni alianz 4100

taniej się nie dało PZU 4000

wybrane + 4 raty 0% dopłaty

mozna ? mozna

tylko trzeba czasu i pisać i co rusz nowa kontroferta

mnie to zajęło tak półtora miesiąca

oferta zaakceptowana

obowiązuje od końca 11.2016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a no właśnie. Ale to są stawki na dziś. Os stycznia znów będzie podwyzka. A niestety z 3 miesiacnzym wyprzedzeniem nie mozna zawrzec umowy, zreszta to byloby bez sensu. Więc decyzja zapadła. Oddaję auto do leasingu, ew szukam kogoś zainteresowanego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności