Skocz do zawartości
Krycho

Leasing a EasyDrive

Rekomendowane odpowiedzi

Wysokość raty będzie zależna od utraty wartości auta i kosztu leasingu. Z doświadczenia wiem, że to pierwsze wynosi ok. 45-55%, a koszt leasingu to zwykle 1-10% wartości auta, więc siłą rzeczy różnica nie będzie aż tak duża.

 

Jesteś w kalkulatorze kredytu nie leasingu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, jak zmieniałem markę to zmieniło się jeszcze na kredyt. W leasingu VW wychodzi do spłaty max ok. 80% w najgorszym wariancie. I odzwierciedla on tą promocję, która była w Audi pół roku temu. Tzn. rata 1,23% przy 10% wpłaty własnej i 20k limicie przebiegu (jak zwiększę wpłatę to rata rośnie ;-). W Audi parametrów zmieniać nie można bo są zepsute, więc pewnie jest to ta sama oferta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rzeczywiście, jak zmieniałem markę to zmieniło się jeszcze na kredyt. W leasingu VW wychodzi do spłaty max ok. 80% w najgorszym wariancie. I odzwierciedla on tą promocję, która była w Audi pół roku temu. Tzn. rata 1,23% przy 10% wpłaty własnej i 20k limicie przebiegu (jak zwiększę wpłatę to rata rośnie ;-). W Audi parametrów zmieniać nie można bo są zepsute, więc pewnie jest to ta sama oferta.

 

W Audi zawsze oferta była najkorzystniejsza, różni się tylko promocjami na 0% wkład który jest teraz dla A6.

I to dla przebiegu 30k. Nie wiem jak w VW ale w Audi korzystając z tego leasingu minus jest taki że nie dostaniesz złotówki rabatu na cenę samochodu, kalkuluje się z cennika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Słyszałem, że rabaty w Audi dochodzą do 20%, więc nie wiem co się bardziej opłaca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może podrzucić informację na temat ceny ubezpieczenia po I roku leasingu.

W VW wyliczyli mi polisę na 6100zł - brak możliwości rozbicia na raty

PZU - 4537zł (wpłata całości), 5127zł (II raty)

Dla informacji wartość auta jest wyliczona w VW na 146000. Przebieg aktualny 32540km

Może ktoś dać namiary na dobrych brokerów? Przy polisie " z zewnątrz" dochodzi jeszcze 300 netto za rozpatrzenie wniosku :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny z cosmos. W kolejnych latach powinno chyba być taniej, nie drożej. Czy przypadkiem VW nie ma oferty na 3,1% wartości pojazdu? Nie dotyczy to kolejnych lat? Jak kupowałem kiedyś Chevroleta to w kolejnych latach ten % się trochę zwiększał ale nigdy ubezpieczenie nie było wyższe niż poprzednie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ceny z cosmos. W kolejnych latach powinno chyba być taniej, nie drożej. Czy przypadkiem VW nie ma oferty na 3,1% wartości pojazdu? Nie dotyczy to kolejnych lat? Jak kupowałem kiedyś Chevroleta to w kolejnych latach ten % się trochę zwiększał ale nigdy ubezpieczenie nie było wyższe niż poprzednie.

No właśnie nie ma. Dowiedziałem się w Łodzi w VW (Bursiak), że nie ma rabatów. Może ktoś z Was wie gdzie są rabaty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ubezpieczałem pół roku temu i za pakiet (oc/ac/nw/assitance/gap) dostałem 5190 PLN dla samochodu o wartości 216 tys. Oferta z PZU (przez Millenium Leasing, bo negocjowałem ubezpieczenia razem z leasingiem), ale najpierw przez 2 tygodnie negocjowałem oferty z 3 różnymi bankami - każdy podsyłał swoją kontrofertę, kiedy im mówiłem, że "tam mi dają tyle". Tylko stwierdzenie, że gdzieś dają lepiej trzeba podeprzeć faktyczną ofertą od kogoś - wtedy agent ubezp. to u siebie jakoś rejestruje jako podkładkę po danie dodatkowych zniżek, itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z rabatmi jest tak, że jak leasing to bez rabatów. Formalnie od 2016 to jest usztywnione i leasing odmawiał umowy, jak salon dawał rabaty. Tak samo jest w audi. Jeszcze przed wakacjami udawało się czasem to obejśc przy wsparciu centrali i w ramach znizek dla grup zawodowych, lub zakupach flotowych. Z tego co mi mówił handlowiec kilka dni temu - teraz jest albo rabat - na paska za 165 tysiecy daja 10 tysiecy zl i moga zejsc z prowizji - prowizja handlowca to 3 % , na upartego schodza z tego o 2 pkt. czyli jeszcze o okolo 3 tysiace. Wieksze rabaty tylko flotowo, ale tez nie wiecej niz 15%, no ale wtedy leasing odpada. Wszystko podobno - bo zyjemy w Polsce a u Nas wszystko jest mozliwe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mebasto, nie spotkałem się z praktyką, żeby leasing blokował rabaty. Leasingodawcy przecież wszystko jedno - oni po prostu wykładają kasę i zarabiają na procencie. Co ich obchodzi jakie rabaty dostałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli bierzesz leasing inny niż VW to nie ma problemu ale VW ma po prostu promocyjny leasing. Tak samo nie można przyjść z autem innej firmy i skorzystać z tego promocyjnego leasingu w VW banku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież akurat w przypadku vw to jest zaden bank - to po prostu ta sama grupa kapitałowa. Co innego firma zewnętrzna typu Getin czy cos tam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam te Wasze głupoty to....

Rabatów nie ma jeśli bierzesz lease and drive czyli masz możliwość oddania auta bez konsekwencji po zakończeniu leasingu. Jeśli bierzesz swój leasing a to najlepsze wyjście to normalnie negocjujesz swój rabat bo banku to nie interesuje za ile kupisz auto. W moim przypadku było to 13%.

A że VW ma promocyjny leasing to pierwsze słyszę - mają jeden z droższych wariantów. Dla przykładu moje auto w PLN-ie na 48 m-cy przy wpłacie 10% kosztowało będzie 107%. Nie było lepszej oferty na rynku. Ubezpieczenie wybieram ja a nie bank i nie ma dodatkowych opłat za nic. 101% z reklam można między bajki włożyć. No i nigdy Getin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry. Procedura przekazania samochodu w leasingu easy drive zakończona. Trochę to trwało, wymagało cierpliwości. Ale da się to przeprowadzić w miarę sprawnie i relatywnie sensownie. Dzięki za zainteresowanie potencjalnych klientów, choć przyznam że niektóre propozycje typu - dopłaty 40 tysięcy pln były jak Star Wars. Realnie wyszło to 4 razy mniej. Gdyby ktoś z Was kiedyś potrzebował informacji, jak to się odbywa i jak ja przez to przebrnąłem - służę pomocą. Cała operacja przeprowadzona w salonie VW w kontakcie z VW Leasing.

pozdr

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy kto jak potrafi liczyć. W moim przypadku jeśli Twoje auto kosztowało katalogowo 165.000 brutto to przy moim rabacie robi się 143.550 brutto. Tobie zostało 151.000zł do spłaty w momencie oddawania leasingu. Wziąłbyś go np. na moim miejscu czy poszedł do salonu po NOWY wg własnej konfiguracji o ponad 7000zł tańszy? Nowy produkcja 2017 a Twój 2016. Tylko odpowiednia kwota dopłaty mogłaby kogoś skusić na tą ofertę i nie mówimy tu o 10.000zł no chyba że komuś się liczydło popsuło :) bo dziś z wyprzedaży rocznika nowe na placu stoją -20%. Gdzie tu sens i gdzie logika nie wiem.

Gratuluję pozytywnego załatwienia sprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam już było coś spłacone. Także wyliczenia będą trochę inne. Do spłaty masz już x mniej, które spłacał kolega.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

każdy liczy po swojemu. Spoko. Samochody są na placu. Jasne. Ale, czasem, jest ktoś kto szuka bardzo specyficznej konfiguracji, samochodu potrzebuje od ręki i nie wierzy w rabatu typu ponad 20 tysiecy złotych. Ale przecież wolny rynek i każdy wie lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tam już było coś spłacone. Także wyliczenia będą trochę inne. Do spłaty masz już x mniej, które spłacał kolega.

 

Właśnie do spłaty pozostało 151k, nowy kosztował 165. Spłacone było dopiero 14k. W easydrive nie masz rabatów na auto bo możesz je oddać po leasingu i płacisz za auto tyle ile wyjdzie z konfiguratora.

Co do aut z placu to bez problemu znajdzie się auto skonfigurowane na poziomie 160-170k. Specyficzna konfiguracja to ponad 200k. No i 20% rabatu dają na 2016 roczniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Easy drive nie wyklucza rabatów, więc jeśli musiałeś dopłacić tylko 10k to zrobiłeś bardzo dobry interes.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie do spłaty pozostało 151k, nowy kosztował 165. Spłacone było dopiero 14k. W easydrive nie masz rabatów na auto bo możesz je oddać po leasingu i płacisz za auto tyle ile wyjdzie z konfiguratora.

Co do aut z placu to bez problemu znajdzie się auto skonfigurowane na poziomie 160-170k. Specyficzna konfiguracja to ponad 200k. No i 20% rabatu dają na 2016 roczniki.

Bzdura. Ja ma auto w easy drive i dostalem rabat 9%....

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności