Skocz do zawartości
Krycho

Leasing a EasyDrive

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli 4-5k za ubezpieczenie to za dużo, ale 20k za zwrócenie samochodu jest już okay? Ja tu chyba czegoś nie rozumiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a no właśnie. Ale to są stawki na dziś. Os stycznia znów będzie podwyzka. A niestety z 3 miesiacnzym wyprzedzeniem nie mozna zawrzec umowy, zreszta to byloby bez sensu. Więc decyzja zapadła. Oddaję auto do leasingu, ew szukam kogoś zainteresowanego.

 

nie kumam

 

oddajesz to zrywasz umowę - tracisz kasę całą wpłaconą do tej pory + ileś tam

ale każdy robi jak chce - można też tak na bogato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie kumam

 

oddajesz to zrywasz umowę - tracisz kasę całą wpłaconą do tej pory + ileś tam

ale każdy robi jak chce - można też tak na bogato

 

Nie w każdej umowie jest tak, że jak oddajesz to koniec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie kumam

 

oddajesz to zrywasz umowę - tracisz kasę całą wpłaconą do tej pory + ileś tam

ale każdy robi jak chce - można też tak na bogato

 

już tłumaczę :

 

powiedzmy ze płacisz 6 koła za polisę. 6 x 3 lata = 18 tysi. Do tego powiedzmy 2 przeglądy po około 2 tysiace. To daje 22 tysiace.

Ja mam umowe na jeszcze 3 lata i 3 miesiace. Samochód praktycznie stoi. Mam do wyboru oprócz płacenia za raty ponieśc koszty polis i przeglądów, a za 3 lata z hakiem - wykupić auto lub je oddać.

Więc na jedno wychodzi. I tak wydam kase tak czy inaczej. A że trochę mi się zmieniło w zyciu to tez mnie determinuje do takich a nie innych decyzji. Ot taka prawda. Nie ma tu zadnej ukrytej intencji czy ściemy.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Nie w każdej umowie jest tak, że jak oddajesz to koniec.

 

No nie ma tak łatwo. Oddaje i do widzenia. Konsekwencje swoich decyzji są i biorąc leasing trzeba to mieć na uwadze. Ja miałem to na uwadze. A że nie zawsze życie jest łatwe. No niestety. Coś za coś.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

nie kumam

 

oddajesz to zrywasz umowę - tracisz kasę całą wpłaconą do tej pory + ileś tam

ale każdy robi jak chce - można też tak na bogato

 

Ale co tu jest na bogato? Założmy, że musisz przegrupowac szyki w firmie. Bo tak wyszło. I nie masz ochoty nikogo oszukać, czy ściemniać, lecz swoje sprawy załatwić tak jak trzeba. To nie ma co płakać, tylko trzeba wziąć to na klatę. Na bogato? No akurat na dziś, to umiarkowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radzio i Skoczek, wysłalem Wam odpowiedzi na prv. Mam nadzieję, że doleciały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiesz co, dając takie rady chcesz kolegę utopić? Przez windykację ma się pozbywać auta.

Znajdź nowego nabywcę samodzielnie, jeśli się nie uda - zadzwoń do VW Leasing i zapytaj jak masz zrobić by się pozbyć auta, ile to będzie kosztowało (skasują cię za to ale niestety jak się chciało leasing w VW to trzeba płacić koszty dodatkowe). Wtedy zdecydujesz co się się bardziej opłaca. Generalnie warto pytać, a sprawa druga doświadczonych doradców w kwestii leasingu masz na kalkulator-leasingowy.pl

 

Spokojnie. Nie taki diabeł straszny. Po pierwsze mam pełne info z VW leasing. Najprościej jest dokonać cesji przejęcie. To koszt 950 zł. Trzeba tylko znaleźć kogoś zainteresowanego. Umowy leasingowej niestety nie można dobrowolnie zakończyć przed upływem 24 miesiącem trwania takiej umowy. Potem już bez problemu - wpłacasz to co jest do wpłacenia, samochód staje się Twoją własnością. Sprzedajesz komu chcesz i za ile się dogadasz. Jeśli ktoś jednak bardzo musi pilnie zakończyć umowę, wtedy VW leasing uruchamia odpowiednie procedury. Sa one nieco uciążliwe z uwagi do trochę papierologii i nie do końca jasną kwestię wyceny końcowej samochodu (wartość rynkowa - jest wyliczana przez vw leasing i to nie zawsze ma się odpowiednio do cen rynkowych). Więc najprościej jest znaleźć innego leasingobiorcę i tu o dziwo vw leasing dość fajnie pomaga - kierując do wybranych salonów sprzedaży VW. A że trzeba będzie dopłacić. No trzeba będzie. Nie widzę w tym nic specjalnie dziwnego. Podpisując taką umowę, przeczytałem dokładnie jej zapisy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leasing VW nie jest prostą sprawą. Przerabiałem temat jakiś czas temu - kiedy byłem zdesperowany i chciałem oddać swojego CC z powodu licznych awarii i usterek które go trapiły. Koszty małe nie są i procedury są skomplikowane przed 24 miesiącem leasingu.

Tak jak koledzy radzą - najlepszym wyjściem jest próba znalezienia kogoś kto przejmie ten leasing od Ciebie.

Musisz policzyć wszystkie koszty z tą operacją związane - że stratę zanotujesz to jest pewne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Leasing VW nie jest prostą sprawą. Przerabiałem temat jakiś czas temu - kiedy byłem zdesperowany i chciałem oddać swojego CC z powodu licznych awarii i usterek które go trapiły. Koszty małe nie są i procedury są skomplikowane przed 24 miesiącem leasingu.

Tak jak koledzy radzą - najlepszym wyjściem jest próba znalezienia kogoś kto przejmie ten leasing od Ciebie.

Musisz policzyć wszystkie koszty z tą operacją związane - że stratę zanotujesz to jest pewne.

 

Wiem. Z tym sie juz pogodziłem. Realnie powinno to być około 10 - 12 tysiaków do dopłacenia komuś. Ale jestem przygotowany nawet na 20 koła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz specyfikację tego auta, cenę katalogową i ile jest do spłaty brutto (jaki są raty) plus wykup.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisz specyfikację tego auta, cenę katalogową i ile jest do spłaty brutto (jaki są raty) plus wykup.

 

Cześć, puszczam na prv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzylem dzisiaj kalkulator leasingowy audi i vw.

W easyleas wychodzi rata netto 2940 netto za passata o wartosci 200tys , a w za nowe audi a5 sportback o wartosci 300tys 3000zl netto przy wplacie wlasnej 0%, 36 miesiecy, limit 30tys km rocznie.

Musze tam zadzwonic i zapytac czy nie ma jeszcze innych kosztow ukrytych w audi bo za 60zl netto wiecej to ja wole kupic a5 niz passata. Serwis troche drozszy, jedynie ubezpieczenie wyjdzie znacznie wiecej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Audio ta rata 1,23% to chyba była przy wpłacie 10% i limicie 15k ale może coś się zmieniło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie ze wg kalkulatora 0% proc wplaty, limit 30tys km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten kalkulator jest zepsuty. Na Audi wychodzi do spłaty 45% (całkiem dobra oferta), a na Passata w najdroższej (48mc, 0%, 40 tys.) opcji... 105% i jeszcze trzeba oddać auto :-D Cenę ubezpieczenia za to liczy dobrze, taką ofertę jak tam pokazali dostałem w salonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz to autko szukam własnie jakiegoś może zrobimy cesje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marku - puszcze widomośc prv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten kalkulator jest zepsuty. Na Audi wychodzi do spłaty 45% (całkiem dobra oferta), a na Passata w najdroższej (48mc, 0%, 40 tys.) opcji... 105% i jeszcze trzeba oddać auto :-D Cenę ubezpieczenia za to liczy dobrze, taką ofertę jak tam pokazali dostałem w salonie.

 

Audi to najlepsza oferta z grupy. Jak porównywałem ile ma się do wydania na samochód za tą samą ratę to różnice są spore. Porównanie vw passat, skoda superb i audi A6, wpłata 0%, 36mies, 30tys rocznie, wartość samochodu 200.000:

audi - 2000 netto

skoda - 2843 netto

passat - 2940 netto

 

więc jak ktoś w tym leasingu brał wypasionego passata za 200tys to mogłby mieć audi za 300tys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównywałeś na zepsutym kalkulatorze czy to są oferty z salonu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Porównywałeś na zepsutym kalkulatorze czy to są oferty z salonu?

 

A w salonie dają niższą? Nie wiem jak ci wyszło 105% skoro przy 48mies, 0%, 40tys przebiegu dla 200tys wychodzi rata 2699 więc spłacasz 130tys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrzut ekranu 2016-12-01 o 11.38.31.jpg

3444*1,23*48=203333

Po odjęciu ubezpieczenia wyjdzie nawet mniej niż 100% w tym przypadku ale wcześniej liczyłem dla kwoty 300k i jak w audi i wtedy wyszło jakieś 315k.

 

Chyba, że w VW podaje ratę brutto, a nie netto jak w Audi? Nie ma nigdzie o tym informacji. Tak czy inaczej podając te same wartości co ty nie chce mi wyjść taka sama kwota.

 

Wysokość raty będzie zależna od utraty wartości auta i kosztu leasingu. Z doświadczenia wiem, że to pierwsze wynosi ok. 45-55%, a koszt leasingu to zwykle 1-10% wartości auta, więc siłą rzeczy różnica nie będzie aż tak duża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności