Skocz do zawartości
Krycho

Leasing a EasyDrive

Rekomendowane odpowiedzi

wpłacając 40% wartości auta pozostałe 60% rozłożone zostaje na 36 miesięcy bez żadnych kosztów, zapewnił że niema żadnych ukrytych prowizji i tym podobnych rzeczy,niezła promocja.

To tak jak darmowy 50% na 50% w innej marce- co z tego, że darmowy skoro tracisz zniżkę/zniżki.

Nie ma darmowych obiadów, zapamiętaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To tak jak darmowy 50% na 50% w innej marce- co z tego, że darmowy skoro tracisz zniżkę/zniżki.

Nie ma darmowych obiadów, zapamiętaj.

 

Czytaj ze zrozumieniem jest to leasing nie kredyt i nic nie tracisz wpłacasz 40% wartości a pozostałe 60% masz w równych ratach leasingowych przez 36 miesięcy

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Jak w Idea czy Getin, nie wiem co w niej "niezłego"

w idea czy getingu nie dostaniesz leasingu na 36 miesięcy bez żadnych kosztów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może jeszcze mam inny getin

"Wymagany wkład własny wynosi 40%. W promocji leasing 0% możesz wybrać okres leasingu 2 lub 3 lata. Wymagane ubezpieczenie pojazdu w pierwszym roku przez Getin Leasing. Promocja ograniczona czasowo!"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czytaj ze zrozumieniem jest to leasing nie kredyt i nic nie tracisz wpłacasz 40% wartości a pozostałe 60% masz w równych ratach leasingowych przez 36 miesięcy

Zapomniałem dodać "kredyt" do wyrażenia "To tak jak darmowy 50% na 50%". Naprawdę ciężko było się domyśleć...

Niestety jeśli ktoś wierzy w darmowy leasing/kredyt/najem to jest głupi. Tak samo jak osoba wierząca w smsy "samochód marki bmw czeka na ciebie na odbiór...".

Albo w danym banku musisz mieć ubezpieczenie lub lokatę czy inny instrument finansowy albo dealer pozbawia zniżki lub jej części- tylko wtedy można otrzymać "darmowe finansowanie".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za odkopanie tematu, ale właśnie jestem po wycenie auta i finansowania Easy Drive Leasing - może komuś się przyda

 

Otóż - nie wierzcie kalkulatorowi na stronie VW

 

mi z kalkulatora wyszła rata ~`1060 zł netto

 

w salonie wyszło 1260 zł !!!

 

a dlaczego? bo 200 zł to koszt GAP, ubezpieczenia kredytu itd.

 

do tego oczywiście normalne AC/OC dodatkowo

 

i już nie jest tak fajnie - przez 4 lata dopłacamy 9600 netto !!!!

 

jutro będę negocjował, ale chyba się nie da

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sorry za odkopanie tematu, ale właśnie jestem po wycenie auta i finansowania Easy Drive Leasing - może komuś się przyda

 

Otóż - nie wierzcie kalkulatorowi na stronie VW

 

mi z kalkulatora wyszła rata ~`1060 zł netto

 

w salonie wyszło 1260 zł !!!

 

a dlaczego? bo 200 zł to koszt GAP, ubezpieczenia kredytu itd.

 

do tego oczywiście normalne AC/OC dodatkowo

 

i już nie jest tak fajnie - przez 4 lata dopłacamy 9600 netto !!!!

 

jutro będę negocjował, ale chyba się nie da

 

Myślę, że wyjdzie więcej.

W VW musisz wziąć od nich pierwszy rok OC/AC.

U mnie wyszło 2000 PLN drożej na samym ubezpieczeniu z VW właśnie w pierwszym roku.

 

A tak jak piszesz to co jest w kalkulatorze ma się nijak w stosunku do rzeczywistości.

Mało tego w kalkulacji VW miałem napisane 101,9% - BZDURA!!!!

 

Najlepiej dodaj wszystkie raty i koszty do siebie i dopiero wtedy wyjdzie Tobie całkowity koszt leasingu.

Ja tak zrobiłem i u mnie wyszło 109,2% i dodatkowo oczywiście wspomniane 2000 PLN różnicy na ubezpieczeniu!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka ode mnie, dla porównania.

Ja co prawda mieszkam w Estonii, mam maksymalne zniżki na OC (chyba 60 %).

Płacę za składkę OC - 101,39 euro / 1 rok

Za AC bezpośrednio firmy ubezpieczeniowe proponowały mi składki w cenie około 650 - 820 euro / rok

Dzięki koledze z ASO przez VW, w tej samej firmie ubezpieczeniowej otrzymałem najlepszą ofertę Kasko - warunki identyczne!

Przez ASO VW płacę za AC - 410 euro / rok za 2.0 BiTDI, *R-Line (cena nowego auta 51.890 euro/brutto).

Czy mam też zniżkę na AC, tego nie wiem, gdyż jest to moje pierwsze auto w Estonii, na które wziąłem AC.

Jak widać w moim przypadku naprawdę bardzo się opłacało skorzystać z pośrednictwa ASO VW.

Edytowane przez jopstons

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wyszło dokładnie tak, z ubezpieczeniem OC/AC na pierwszy rok w cenie.

Zrzut ekranu 2016-03-29 o 10.26.17.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie wyszło dokładnie tak, z ubezpieczeniem OC/AC na pierwszy rok w cenie.

[ATTACH=CONFIG]143088[/ATTACH]

Biorąc po uwagę, że używany Passat dość dobrze trzyma wartość, to wartość końcowa tej oferty (około 50 % po 3 latach ) nie jest duża. I tu jest chyba wytłumaczenie niskiego oprocentowania tej oferty. VW sprzeda go drożej niż za 50 % początkowej ceny.

 

A z drugiej strony za około 2200 zł/miesiąc co 3 lata można jeździć nowym Passatem (nieźle wyposażonym). Oczywiście trzeba też pamiętać o wpłacie własnej ( 10%).

Edytowane przez anton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. U mnie tak wyszło : cena brutto samochodu : 148 900. Wpłata własna 0 %. Umowa 47 rat. Rata brutto 2 161,41. Wartość końcowa 67 153,90 brutto. Suma opłat 113,32 %

Ubezpieczenie przy maksymalnych zniżkach bolesne = 4600 brutto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie wyszło dokładnie tak, z ubezpieczeniem OC/AC na pierwszy rok w cenie.

[ATTACH=CONFIG]143088[/ATTACH]

 

Tak, tylko to jest specjalna promocyjna oferta na 3 lata. Na 4 lata wygląda już zupełnie inaczej....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry. Być może komuś z Was przyda się ta informacja. Wybierając umowę finansowania samochodu - trzeba określić maksymalny przebieg samochodu. Jest to istotne, bowiem gdy przekroczy się ten limit np. 80 tysięcy na okres umowy - leasingodawca doliczy sobie sporą kwotę - średnio dla Passata jest to 50 gr za każdy km ponad to co w umowie. Wyjścia są dwa. Albo bierzemy to na klatę, ale czy warto? Albo od razu zakładamy większy przebieg - a co się z tym wiąże większa rata. Opcja dopłaty za dodatkowe km przychodzi w chwili rozliczania samochodu i oddawania go w salonie. Ale ... wystarczy po prostu przed końcem umowy zadeklarować, że wykupujecie to auto za kwotę, która jest w umowie. Wtedy rzeczywisty przebieg przy wykupie nie ma znaczenia. Wykupujcie i szukacie nabywcy na własną rękę. W przypadku gdy jest to działalność gospodarcza jednoosobowa lepiej wykupić samochód już na siebie, a nie na działalność. Odpada problem vatu. Ale powstaje po sprzedaniu przychód, który jeśłi od dnia kupna do dnia sprzedaży nie minie 6 miesięcy trzeba ująć w rocznym PiT. Chyba, że ... kupicie za kwotę uzyskaną za sprzedaży kupicie kolejne auto i jego wartość zakupu będzie równa lub wyższa kwocie sprzedaży poprzedniego samochodu. Obie informacje są potwierdzone. Pierwsza w vw leasing, druga na infolinii podatkowej.

Może komuś to info się przyda. Bo jakoś nie uśmiecha mi się za dodatkowy przebieg np. 10 tys, dopłacać VW leasing 5 koła.

 

Kolejna rzecz też leasingowa. Powiedzmy, że skracacie umowę. VW pobiera wtedy 2 % za taką operację. I nie ma opcji by odstąpili od tego. Ale ...bierzecie kolejny samochód też w usłudze finansowej u nich. Wtedy po zakończeniu umowy poprzedniej i podpisaniu nowej, występuje się z wnioskiem o zwrot tych 2 %. I tu jest uznaniowo. Czasem oddają całe 2% czasem tylko 1 % - to jest decyzja indywidualna regionalnego kierownika VW leasing.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś krótko i łopatologicznie wytłumaczyć, na czym polega "atrakcyjność" leasingu VW, że go bierzecie. Ostatnio otrzymałem kilka ofert z kilku miejsc i leasing VW jest najdroższą opcją ze wszystkich otrzymanych. Wszystkie oferty były standardowe, bez żadnego promo, negocjacji, itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na przełomie roku i teraz podczas wyprzedaży Vw rzeczywiście miał switna ofertę, w zasadzie nie do przebicia. Wg moich informacji nie było dodatkowych rabatów finansowych ponieważ Vw wolał zostawić auta u siebie w Vw banku i mocno obniżył % leasingu. Ze wszystkim wychodzi lekko powyżej 103%...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykładowe dwie oferty z ubiegłego tygodnia dla takich samych parametrów. Standardowy leasing, sam koszt auta po rabacie, bez dodatkowego ubezpieczenia kredytu i GAP, które w WBK nie są wymagane (w VW nie wiem). Nie wiem gdzie jest ta świetna oferta od VW. Chyba że tylko przy Easy Drive, co akurat mnie nie interesuje, więc nie robiłem takich symulacji.

 

VW leasing

VW leasing.jpg

 

BZ WBK leasing

BZ WBK leasing.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bralem miesiac temu vw leasing, co prawda na Golfa. Okres 48m, wplata 20%, wykup 15%, oferta vw 103,4% + rti (ktore i tak bym wzial). W innych bankach za chiny nie moglem zejsc nizej niz 106,9%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co jest w załączniku z WBK jest bez GAP/RTI i nie ma przymusu, aby te i inne dodatkowe ubezpieczenia brać. Oczywiście oprócz OC/AC. Nie wiem czy jest sens kupowania RTI przy 3 letnim leasingu, tym bardziej, że działa od drugiego roku, a płaci się od pierwszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci zajumają auto w 2 roku to się przekonasz, że jednak warto ;) W pierwszych latach samochód bardzo traci na wartości. Ty sporą kasę włożysz w pierwszej racie, samochodu nie będzie, a odszkodowanie pokryje (oby) roszczenia leasingodawcy, ale Twój wkład finansowy przepadnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Booncol - DOKŁADNIE! O tym mówiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kredyt ED

 

Czy jest mozliwosc zwrotu auta (ewentualnie wymiany na inny model), przed uplywem 4 lat? np. po roku??

wiem moge splacic auto, sprzedac i kupic nastepne ale czy mozna to zrobic jakos przez dilera/bank? na chwile obecna nie mam 100 kola aby splacic auto.

czy ktos to juz 'przerabial'?

pytam bo jestem za granica i nie mam mozliwosci swobodnego kontaktu z dilerem/bankiem.

Edytowane przez marcin232

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności