Skocz do zawartości
malossi

Szyby dźwiękoszczelne

Rekomendowane odpowiedzi

Zamieszczone przez Macmaciek

Zapytaj w innym serwisie. W .de można normalnie zamówić do produkcji komplet podwójnych szyb. U nas można domówić.

U nas tylko przód a tył sa zwykle tak ? W Niemczech przód tył dźwiękoszczelne ??

 

U nas w konfiguratorze są tylko przednie. W .de wszystkie. Jak domawiasz, to można wymienić 4 szyby (te duże we wszystkich drzwiach)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponadto chyba w DE masz możliwość albo podwójnych albo przyciemnianych. Instalując je w ASO możesz wstawić podwójne przyciemniane :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w DE mam podwojne przyciemniane od nowosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy te szyby podwójne są P&P? Skoro szyba jest podwójna to ramki nie powinny być szersze żeby to się zmieściło? Pytał ktoś w ASO jaki koszt za 4szt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego wątku też dopiszę linka do moich zdjęć szyb dźwiękoszczelnych bo ktoś może tego szukać: http://imgur.com/a/CaeaE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamawiając w Polsce przednie szyby dźwiękoszczelne w pakiecie z przyciemnianymi tylnymi macie praktycznie wszystkie boczne szyby dźwiękoszczelne (oznaczenie "XI") oprócz jedynie przednich trójkątów, tylne są przyciemniane więc mają dodatkowo oznaczenie "V"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy te szyby podwójne są P&P? Skoro szyba jest podwójna to ramki nie powinny być szersze żeby to się zmieściło? Pytał ktoś w ASO jaki koszt za 4szt?

Szyby sa plug and play, ramki takie same. O kosztach pisalismy kolo listopada jak czesc z nas je wymieniala, zalezy jaki rabat dostaniesz, ja zaplacilem grubo ponizej 2 tys z montazem ale wiem ze chlopaki placili wiecej.

generalnie w 2 tys przy dobrym rabacie sie zmiescisz

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Zamawiając w Polsce przednie szyby dźwiękoszczelne w pakiecie z przyciemnianymi tylnymi macie praktycznie wszystkie boczne szyby dźwiękoszczelne (oznaczenie "XI") oprócz jedynie przednich trójkątów, tylne są przyciemniane więc mają dodatkowo oznaczenie "V"

A jak jest z szyba tylna? Tez jest na laminacie czy normalna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cztery przyciemniane w tej cenie? Wymienię sobie sam bo nie ufam ASO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylna szyba jest zwykła, ma tylko oznaczenie "V" jeśli jest fabrycznie przyciemniana

U mnie przód, tył i trójkąty z przodu są wyprodukowane przez Saint Gobain, dźwiękoszczelne przez Lameks ale słyszałem, że to nie reguła i szyby w B8 pochodzą od różnych producentów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedy ja zamawiałem w ASO dźwiękoszczelne szyby to znaleźli w ETKA, że tylna szyba też może być dźwiękoszczelna, ale nie laminowana tylko w jakiś inny sposób tłumiąca hałasy. Wypadałoby żeby chociaż jedna szyba w aucie nie była laminowana, jakby trzeba było się do niego awaryjnie dostać/wydostać tłukąc szybę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież te auta są bezawaryjne ;-)

 

A tak na serio to dużo by to nie pomogło bo mamy taki fajny mechanizm bezpieczeństwa, że jak zamkniesz auto z zewnątrz to nawet jeśli wybijesz szybę nie otworzysz go klamką z wewnątrz. Możesz się wtedy co najwyżej wczołgać do środka przez tą wybitą szybę. A ze względu na kessy i elektryczną blokadę kierownicy nie można tego auta holować z wyłączonym zapłonem. Podsumowując - warto mieć assistance.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jasne, ale np. kiedy nie daj Boże, zdarzy się Hollywoodzki przykład i wpadniesz do jeziora i nie możesz otworzyć drzwi, a elektryka już siadła więc nie opuścisz szyb, to może hartowana tylna szyba się przydać. Choć nie znam nikogo kto wozi młotek do szkła w schowku :D

Tak czy inaczej w innych sytuacjach mocno kryzysowych tez to może się przydać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zalezy jak zamkniesz auto z zewnatrz ( ten mechanim sam aktywujesz jak chcesz albo jak nie chcesz to nie aktywujesz ), tylna szyba u mnie tez ma oznaczenie XI oraz V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam samo V na tylnej

af0a7dedbd77e0a75dc4682444928044.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przecież te auta są bezawaryjne ;-)

 

A tak na serio to dużo by to nie pomogło bo mamy taki fajny mechanizm bezpieczeństwa, że jak zamkniesz auto z zewnątrz to nawet jeśli wybijesz szybę nie otworzysz go klamką z wewnątrz. Możesz się wtedy co najwyżej wczołgać do środka przez tą wybitą szybę. A ze względu na kessy i elektryczną blokadę kierownicy nie można tego auta holować z wyłączonym zapłonem. Podsumowując - warto mieć assistance.

 

I o to właśnie chodzi. Jest standardowe zamykanie oraz dodatkowe ryglowanie mechanizmu zamka (tzw. deathlock), aby pierwszy lepszy pajac mało doświadczony w złodziejskim fachu nie otworzył drzwi wewnętrzną klamką wsuwając przy uszczelce kawałek druta lub tłukąc szybę. To również częściowo zniechęca okazjonalnych złodziejaszków wyposażenia lub przedmiotów pozostawionych w aucie, bo aby po nie wejść, musi się wczołgać przez wybitą szybę i tak samo potem opuścić auto. A to już trwa trochę dłużej niż gdyby była możliwość otworzenia drzwi od środka po wybiciu szyby. Takie nurkowanie przez okno zwraca też większą uwagę. Przy KESSY, gdy kluczyk jest na zewnątrz to można używać do wyboru, albo samego zamknięcia zamków (możliwe do otwarcia z wewnątrz) albo też z pełnym ich zaryglowaniem (odłączona wewnętrzna klamka). Jeżeli kluczyk jest wewnątrz kabiny, to nie działa dodatkowy rygiel i drzwi zawsze można otworzyć wewnętrzną klamką. Takie podwójne zamykanie + ryglowanie jest już na rynku ze 20 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to zalezy jak zamkniesz auto z zewnatrz ( ten mechanim sam aktywujesz jak chcesz albo jak nie chcesz to nie aktywujesz ), tylna szyba u mnie tez ma oznaczenie XI oraz V.

 

O to ciekawe czyli masz również i tylną laminowaną, a boczne trójkąty z przodu mają jakieś oznaczenie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja dobrze rozumiem ze gdy mam DCC + pakiet sportowy

I zamowie (w Polsce) wyciszane szyby z przodu ( Dodatkowo przyciemniane szyby od drugiego rzędu siedzeń wraz z szybą tylną, szyby boczne przednie dźwiękoszczelne) - to bede tez mial.wyciszane tylne boczne?

 

Ktos to.może potwierdzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ja dobrze rozumiem ze gdy mam DCC + pakiet sportowy

I zamowie (w Polsce) wyciszane szyby z przodu ( Dodatkowo przyciemniane szyby od drugiego rzędu siedzeń wraz z szybą tylną, szyby boczne przednie dźwiękoszczelne) - to bede tez mial.wyciszane tylne boczne?

 

Ktos to.może potwierdzić?

 

Tak,wszystkie boczne oprócz tych małych trójkątów z przodu przy lusterkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak,wszystkie boczne oprócz tych małych trójkątów z przodu przy lusterkach

 

A masz sedana czy varianta? Byc może to też wpływa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A masz sedana czy varianta? Byc może to też wpływa?

 

Varianta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności