Skocz do zawartości
malossi

Szyby dźwiękoszczelne

Rekomendowane odpowiedzi

Jest różnica ale do przeżycia.

Kiedy jednak założysz box dachowy, to od prędkości ca 120 jest już wyraźnie dużo głośniej. Od 160 szum zaczyna być wkurzający.

Box i belki thule aero.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
damn it! :P miałem to w głowie i jakoś wyleciało, jak będę u teściów to zmierzę... bo nie mam w domu suwmiarki :D

 

już możesz teściów odpuścić Kriss zmierzył grubości szyb.

Podziwiam albo świeżo po ślubie albo masz idealnych teściów że tak tam ciągniesz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A masz dane dla superba lub źródło?

 

nie ma takiej mozliwosci zeby superb był tak samo wyciszony jak passat.

moze na papierze wg, danych marketingowych tak...

w rzeczywistosci, superb jest wyciszony fatalnie. pisalem o tym w wątku pasek vs superb

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/145966-Passat-B8-vs-Nowy-Superb?p=2342321&viewfull=1#post2342321

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
damn it![emoji14]miałem to w głowie i jakoś wyleciało, jak będę u teściów to zmierzę... bo nie mam w domu suwmiarki :D

 

już możesz teściów odpuścić Kriss zmierzył grubości szyb.

Podziwiam albo świeżo po ślubie albo masz idealnych teściów że tak tam ciągniesz :)

[emoji12] w sumie to i jedno i drugie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale same szyby to Superb wydawał się mieć grubsze, porządniejsze niż Passat. Bardziej jak stary B7 lub CC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale same szyby to Superb wydawał się mieć grubsze, porządniejsze niż Passat. Bardziej jak stary B7 lub CC.

 

coś mi świta z prezentacji golfa VII ze VW chwalił się ze szyby objęte zostay programem odchudzającym - ze sa lzejsze a lepiej tłumią hałas... wiec pewnie w pasku jest to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szyby to nie wszystko, wygluszenie samych drzwi, nadkoli, podlogi jest wazniejsze. Problem passata B8 polega na tym ze jest wygluszony nierownomiernie, bardzo cichy silnik i szumu toczenia, a przez to wlasnie slychac dzwieki otoczenia jak np pdzejezdzajace obok samochody, a szczegolnie stare diesle , a jak sie ss wlaczy to juz wogole, czy szumy z boku przy szybkiej jezdzie...ostatnio specjalnie porownslem z moim starym B7 i tam jest podobnie, ale szum toczenia wyzszy, silnik, klimatyzacje bardziej slychac i to skutecznie zaglusza inne dzwieki, po prostu sa ale nie przeszkadzaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ile zapłaciliście za wymianę szyb na dźwiękoszczelne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie 2400 brutto wszystko wyszło, ale Kris chyba miał jeszcze większe rabaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zaplacilem troche ponad 1500zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja zaplacilem troche ponad 1500zl

 

Brutto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem tylko 15% na części/akcesoria :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy któryś*z kolegów zamieszczał tu być*może fotkę przekroju tych podwójnych szyb + ew. oznaczenia (logo)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamieszczalem w tym wątku zdjęcie przekroju, chyba że już zostały usunięte... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jeszcze 'odgrzeję' temat. Chciałem się zapytać*szanownych forumowiczów, czy ktoś spotkał kiedyś*samochód, który byłby prawie zupełnie odcięty od hałasów z zewnątrz? Chodzi mi o takie wyciszenie, aby nie było wcale słychać*gdy ktoś np. mówi do nas przez zamkniętą szybę lub gdy przejedzie obok samochód/ciężarówka. Przeszedłem się ostatnio do salonu Mercedesa, usiadłem w C klasie i przyznam, że też było słychać ludzi rozmawiających wokół, a niby jest znakomicie wyciszona...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy Lexus LS, według mnie najlepsze spotkane przeze mnie osobiście wyciszenie, lepsze nawet od Mercedesa S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze widzę to samochód, którego cena zaczyna się od 540 tys. PLN ;) Za taką*kwotę to powinien być kompletnie dźwiękoszczelny, trudno to nawet porównywać*do normalnych samochodów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
usiadłem w C klasie i przyznam, że też było słychać ludzi rozmawiających wokół, a niby jest znakomicie wyciszona...

Jeździłem przez rok nowa c klassa (w205), i ona jest głośniejsza niż Skoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nowy Lexus LS, według mnie najlepsze spotkane przeze mnie osobiście wyciszenie, lepsze nawet od Mercedesa S.

 

Potwierdzam , nowy Leksus LS 600h od mojego szefa -totalnie wyciszony , dosłownie szok nie mogłem uwierzyć że tak można odseperować się od zewnątrz siedząc w tym aucie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności