Skocz do zawartości
hepos

[AFN] demontaż turbiny - Obrobiona nakrętka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Muszę wyczyścić zmienną geometrię w mojej turbinie, ponieważ sztanga chodzi tylko do połowy, co powoduję notoryczne przeładowania. Są trzy śroby mocujące wydech do turbiny. Niestety nakrętka górnej śruby jest już dosyć obrobiona, jest pakrtycznie okrągła. O ile pamiętam jest to nakrętka na klucz 12. Probowałem z wyczuciem popuścic, ale niestety klucz zaczyna się obracać śruba stoi w miejscu.

4 lata temu cały wydech był demontowany, wiec te śruby nie siedzą tam od nowości.

 

Czy ktoś ma pomysł jak odkręcić tę nakrętkę? Albo w jaki inny sposób odkręcić wydech od turbiny?

 

2015-06-01_105303.jpg

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stuknij parę razy przez przecinak - pójdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W które miejsce uderzać? W nakrętke pod katem probując odkręcać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, dokładnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecinakiem odkręć (poluzuj) nakrętkę, potem już powinna iść kluczem o ile się już na okrągło całkiem nie obrobiła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy bicie po śrubie nie uszkodzi turbiny? Pytam, bo przy oddzielaniu części gorącej od zimnej, dopuszczalny jest tylko gumowy młotek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy bicie po śrubie nie uszkodzi turbiny?

 

Aaale głupoty.... Nie, nie uszkodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało się? Ja mam podobny problem o tylko że z odkręceniem 2 śrub w kolektorze dolotowym z tego właśnie podowdu cały czas nie zmieniłem jeszcze kolektora na ten od AWX;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś dopiero założyłem temat. Będe walczył z tym w tygodniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można podgrzać palnikiem do odkręcenia jak masz, a do tych śrub z kolektora to myślę, że można spróbować wbić torxa i nim odkręcić bo z tego co pamiętam to w kolektorze są imbusy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak kolego imbusa sa wlasnir:) narazie śruba nie jest na tyle wyrobiona ale boje sie bardziej kręcić na siełe aby nie zerwać gwintu…jakis sposób na zapieczone sruby?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakis sposób na zapieczone sruby?
..

 

podgrzać palnikiem
..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wbijaj torx'a lub spline'a i pójdzie - żadne podgrzewanie nie ma sensu w przypadku kolektora - odkręć najlepiej jak jest silnik rozgrzany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na kolektor nie ale na śrubę przy turbo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagrzać silnik i przecinakiem próbować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Niestety wszelkie próby ruszenia tej nakrętki nic nie pomogły. Po 3 godzinach wygląda jak na zdjęciach. Aktualnie próbuje piłką do metalu trochę ja obciąć ale rezultat też marny. Może ktoś jeszcze ma jakiś pomysł? Niestety nie mam na podwórku dostępu do prądu.

 

WP_20150610_007.jpg

 

 

WP_20150610_009.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostęp idealny pod Dremela lub zwykłą kątówkę, skoro nie masz prądu to spawać też nie będziesz więc nic lepszego do głowy nie przychodzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.Niestety wszelkie próby ruszenia tej nakrętki nic nie pomogły. Po 3 godzinach wygląda jak na zdjęciach. Aktualnie próbuje piłką do metalu trochę ja obciąć ale rezultat też marny. Może ktoś jeszcze ma jakiś pomysł? Niestety nie mam na podwórku dostępu do prądu.

 

[ATTACH=CONFIG]133057[/ATTACH]

 

 

[ATTACH=CONFIG]133058[/ATTACH]

 

A może przecinakiem do nakretek. Takie skrzyżowanie klucza oczkowego z przecinakie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od kolektora też nie odkręciłem;/ Torx pasuje ale dokręcona jest tak mocno że nawet nie drgnie a boje się że zerwę gwint.... Może bitem Spline spróbować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to oczywiste ale niektórzy tego nie wiedzą. Jak przyłożysz przecinak do nakrętki to nie głaskaj go młotkiem tylko przy@#$ol pare razy porządnie i puści, mi też sie wydawało że nie pójdzie a dostała i ruszyła. Przecinak ustaw pod kątem w strone odkręcania a nie wzdłuż śruby. Tej drugiej śruby też nie mogłem ruszyć, dlatego odkręcałem turbo z kolektorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności