Skocz do zawartości
ptaku

Opony i Felgi - wszystko na temat

Rekomendowane odpowiedzi

Faktycznie jest troche bardziej miękko niż na 19" letnich, ale to chyba dlatego, że sa po prostu wyższe. Jakiegoś mega ślizgania nie zauwazyełm. U mnie dziś 8 stopni i deszcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuba, Radek jak oceniacie poziom hałasu i komfort tych opon?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kuba, Radek jak oceniacie poziom hałasu i komfort tych opon?

No właśnie. Porównując z Goodyear Ultragrip 8 to aż 4 dB różnicy, ale może w codziennym użytkowaniu nie zauważa się tego. Cena dużo niższa, więc czy warto przepłacać tylko dla tych dB..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nokiany A3 już zamówione - będą jutro.... ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze zmiana jeszcze poczekam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kuba, Radek jak oceniacie poziom hałasu i komfort tych opon?

 

Tak szczerze, to jednak nie jest ta półka co Dunlop 4D czy Continental, poprzednio jeździłem na Dunlopach więc porównanie jakieś jest. Hałaś jest ok, są oczywiście głośniejsze ale w praktycznym użytkowaniu miejskim to nie jest żaden problem i praktycznie nie jest zauważalne. Przy większych prędkościach robią się bardziej słyszalne. Ale to wszystko w granicach totalnie akceptowalnych nawet dla wymagającego użytkownika jakim jestem.

 

O właściwości na śniegu itd, itd się nie martwię bo w Mazdzie 3 mojej żony są te Nokiany od zeszłego sezonu i sprawują się bardzo dobrze.

 

Reasumując dobre opony, bez większych zastrzeżeń, chociaż od najlepszych jeszcze lekko odstaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak szczerze, to jednak nie jest ta półka co Dunlop 4D czy Continental, poprzednio jeździłem na Dunlopach więc porównanie jakieś jest. Hałaś jest ok, są oczywiście głośniejsze ale w praktycznym użytkowaniu miejskim to nie jest żaden problem i praktycznie nie jest zauważalne. Przy większych prędkościach robią się bardziej słyszalne. Ale to wszystko w granicach totalnie akceptowalnych nawet dla wymagającego użytkownika jakim jestem.

 

O właściwości na śniegu itd, itd się nie martwię bo w Mazdzie 3 mojej żony są te Nokiany od zeszłego sezonu i sprawują się bardzo dobrze.

 

Reasumując dobre opony, bez większych zastrzeżeń, chociaż od najlepszych jeszcze lekko odstaje.

 

a jakie najlepsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jakie najlepsze
Nie wiem czy najlepsze, ale w testach lepsze : Continental TS 850 P , Goodyear Ultragrip 8. Poza tym nie ma jedynych najlepszych. Jak zawsze trzeba sobie odpowiedzieć, który parametr ma kluczowe znaczenie. Ja szukałem najcichszych i wytypowałem Goodyear. Edytowane przez anton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam lekturę testu z listopadowego Auto motor i sport, test wyraźnie pokazuje, że nie ma opon idealnych tzn takich, które będą najlepsze w każdych warunkach jednak różnice w tzw segmencie premium są na tyle niewielkie, że każda spełni swoje zadanie

Test wygrał akurat Goodyear (rzeczywiście ponoć najcichsza w teście) , przed Pirelli i Dunlopem a słynny promowany w innych testach TS 850 dopiero na 4ty, Nokian WR D5 na 5tym, reszta już znacząco odbiega od tej czołówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o takich 17" na zimę - uniwheels W10

image.php.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuba, dzięki za opinię.

 

Od najlepszych A3 trochę odstaje (chyba to była nowość na 2011), czego jestem świadomy, ale cenowo też jest sporo tańsza od nich. Nokian D4 (następca opon D3 i A3) teoretycznie powinien być lepszy, ale nie widzę żeby był w rozmiarze 235/45 R18.

 

dziura75 Wolałbym MAK Wolf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że mak wolf są fajniejsze ale też i droższe - 560 zł/szt vs 430 za te co pokazałem. Ich plusem jest fakt, że są robione w Polsce (a nie w Chinach)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak się prezentuje brudas na zimowych kołach:

[ATTACH=CONFIG]137646[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]137647[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]137649[/ATTACH]

 

Czy to są oryginalne felgi VW? Jaki to model?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak :) One były sprzedawane do CC i Sirocco.

Teraz nie mam nazwy.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Dobra, na FV mam: VW LAKEVILLE 3c8601025rfzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Passata też są sprzedawane. Widziałem je w katalogu VW w akcesoriach do Paska B8. Swoją drogą są bardzo ładne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do Passata też są sprzedawane. Widziałem je w katalogu VW w akcesoriach do Paska B8. Swoją drogą są bardzo ładne.

 

Byłem w salonie VW, żeby sobie zobaczyć te oryginalne Corvary na żywo. Wygladaja słabo. A już przy Radkowych LAKEVILLE-ach to już całkiem słabo. I zaś mam zgryz mimo że nie przywiązuje do felg aż takiej wagi to Corvary odpadły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności