marekmiko Zgłoś #1181 Napisano 17 Maja 2022 Kupiłem dwa identyczne używane głośniki VW z demontażu z allegro. Poproś tylko sprzedawcę o sprawdzenie membram przed wysyłką. Głośniki przykręciłem na blachowkrety, a nie na nity zrywalne i wszystko działa. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
pisula1 Zgłoś #1182 Napisano 17 Maja 2022 Sprawdź z serwisie ile kosztują nowe, może nie będzie tragedii. Rok temu kupowałem do Touareg`a i płaciłem 100zł za sztukę. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
AnThRaX_84 Zgłoś #1183 Napisano 17 Maja 2022 Jak już wygłuszyłem drzwi to postanowiłem zainwestować w coś niefabrycznego: https://audio-system-polska.com.pl/pl/p/VW-Passat-B8-2014-Audio-System-R200EM-100BASU/5292 Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
GRENEK9 Zgłoś #1184 Napisano 8 Sierpnia 2022 Ma ktoś założone do B8 felgi z audi R8 - 19" 8.5j. Mogę okazyjnie kupić - ale nie jestem pewien czy to będzie wglądać OK. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Dreed Zgłoś #1185 Napisano 9 Sierpnia 2022 Mówisz o tym wzorze? Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
GRENEK9 Zgłoś #1186 Napisano 10 Sierpnia 2022 (edytowane) Tak. Dokładnie te felgi. Te zdjęcia widziałem. Chętnie bym zobaczył srebrne felgi - najlepiej na białym sedanie. Proszę o wypowiedź czy felgi z Audi R8 pasują do białego Passata. Wiem że wszyscy zachwalają Verony ale mi jakoś się znudziły. Poza tym mam zaciski z Porsche i do Veron musiałem dołożyć dystanse. Felga bez opony i dekielka. Edytowane 15 Sierpnia 2022 przez mkpol nie pisz posta pod postem, jeśli chcesz coś dodać użyj opcji "edytuj" Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Dreed Zgłoś #1187 Napisano 17 Sierpnia 2022 W dniu 10.08.2022 o 15:31, GRENEK9 napisał: Chętnie bym zobaczył srebrne felgi - najlepiej na białym sedanie. Niestety nie udało mi się znaleźć. Mi osobiście ten wzór się tak sobie podoba, do siebie bym nie założył, ale zawsze jest to coś innego niż oklepane Verony i białego sedana na tej feldze chyba nie ma na zdjęciach Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
GRENEK9 Zgłoś #1188 Napisano 20 Sierpnia 2022 (edytowane) No to już jest Edytowane 20 Sierpnia 2022 przez GRENEK9 Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Deo Zgłoś #1189 Napisano 22 Sierpnia 2022 (edytowane) @GRENEK9 Jakie masz ET w tych felgach z R8? Edytowane 22 Sierpnia 2022 przez Deo Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
GRENEK9 Zgłoś #1190 Napisano 23 Sierpnia 2022 8.5j/19 et42 Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Damian3city Zgłoś #1191 Napisano 23 Listopada 2022 Witam, mam pewien problem, zmieniłem passata z b7 na b8 i zostały mi ładne felgi aluminiowe 17 cali 44ET o szerokości 7.5. Są na nich opony 235/45/17, czy jest możliwości żebym używał sobie tego kompletu z kołami zimowymi w passacie b8? Aktualnie mam zimowe opony (215/55/16) na felgach 16r 41ET 6.5 szerokość. Nie mogę sobie poradzić z tymi kalkulatorami. Jaki rozmiar opon ewentualnie byłby okej na starych felgach z B7 żebym je przerzucił do b8? bardzo dziękuje za pomoc. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
kubek197878 Zgłoś #1192 Napisano 23 Listopada 2022 (edytowane) Niestety w b6/b7 są mniejsze koła, ja w b8 mam 235/45/18 i kosztują 2x tyle co na 17" . Mam oba passaty i nie widzę różnicy w komforcie, nie wiem dlaczego dali większe koła do b8. Edytowane 23 Listopada 2022 przez kubek197878 Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Damian3city Zgłoś #1193 Napisano 23 Listopada 2022 A zakładając opony 225/50/17 albo 215/55/17 jest to wtedy technicznie możliwe? Niby szerokość felgi 7.5 na to pozwala Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
ktry Zgłoś #1194 Napisano 23 Listopada 2022 Te 215/55/16 możesz śmiało zakładać. Ja takie mam na stalowych felgach jeszcze po B7 . Jeszcze jako ciekawostkę dodam że ostatnio trafiłem za małe pieniądze 2 opony zimowe 215/60/16 i je założyłem na przód . Pozostawiając na tyle 215/55/16 . Jakie było moje zdziwienie że ani system ABS, ASP nie wylapał tej zmiany i różnicy średnicy kół. Wiem różnica nie przekracza iluś tam procent i system widzi to jakby po prostu tylne były bardziej zużyty i nic się nie dzieje. Dzięki tej operacji mam ciut wyższy przód na czym mi zależało .Krawężniki ,podjazdy, zaspy ,może tej zimy w co wątpię ,a tył nie pływa na zakrętach jak na profilu 60. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
kubek197878 Zgłoś #1195 Napisano 23 Listopada 2022 (edytowane) No to nie wiem, ja mam zimówki 215/55/17" , na 16" koło będzie mniejsze i przekłamywać będzie licznik, samochód niżej będzie leżał . Nawet wzrokowo widać dużą różnice w wielkości koła. Edytowane 23 Listopada 2022 przez kubek197878 Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
ktry Zgłoś #1196 Napisano 24 Listopada 2022 Licznik to wiadomo że będzie przekłamywać . Nie mierzyłem dokładnie ile . Wiem że na 100 km licznikowych przejechanych na profilu 55 trzeba dodać około 3 kilometry ,aby była prawdziwe 100 km. na profilu 60. Prędkości to nie jestem w stanie stwierdzić różnicy ,bo jest praktycznie nieodczuwalna. Wizualnie widać różnicę ,ale systemy jej nie wyłapują nawet jak na osiach są inne . Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
RaKo1 Zgłoś #1197 Napisano 2 Czerwca 2024 Co podpowiecie o oponach 215 45 17 na lato do alu? (do b8) czy muszą być przez 55, nie chcę mieć tzw. taczki ? Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
PanMarek Zgłoś #1198 Napisano 3 Października 2024 Ja mam trochę inne pytanie. Chciałem kupić dojazdówkę do mojego alltracka MY20, ale zacząłem kombinować, że skoro i tak coś chce kupić, to może 5 koło. Tym bardziej, że 4Motion podobno nie trawi różnej średnicy kół (nie znalazłem dojazdówki pasującej średnicą i felgą). Fabrycznie mam 245x45x18. Mój plan zakupu takiej samej felgi jak mam teraz zatrzymał się na etapie opon. Ponieważ "zapas" może trafić zarówno na lewą, jak i prawą stronę, opona powinna być symetryczna. W zimie prawdopodobieństwo uszkodzenia opony jest większe, założyłem więc, że powinna być to zimówka. Tu pojawiły się schody. O ile w letnich zdarzają się bieżniki symetryczne, o tyle zimówki w takim rozmiarze nie mogę znaleźć (albo nie ma w opisach parametrów, że jest symetryczna - choć i po fotach widać, że raczej nie). Jak rozwiązaliście temat? Zakładacie normalną oponę i jest 50% szans, że kapeć będzie z dobrej strony, a jak nie, to trudno - do wulkanizacji się doczołga? Kupiliście i tak dojazdówkę? Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
ktry Zgłoś #1199 Napisano 3 Października 2024 Nie jest ważne jaki kupisz rozmiar felgi ,liczy się tylko średnica zewnętrzna opony. Czy to będzie 16,17,18,19 nie ma znaczenia . Na 16 będzie więcej cm. gumy a mniej felgi ,a na 18 na odwrót. Ważne tylko aby dobrać dobrą średnicę zewnętrzną i nie ma potrzeby aby było 245 .Spokojnie wyda szerokość 215. W końcu ma ona służyć tylko do dojazdu, a nie dla wyglądu. Dodatkowo 215 zajmuje mniej miejsca i jest lżejsza w razie wymiany i wożenia jej w bagażniku ciągle i jest ?. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
PanMarek Zgłoś #1200 Napisano 5 Października 2024 @ktry co do średnicy, to to wszystko wiem Pytałem konkretnie o bieżnik - czy opona założona "pod prąd" nie sponiewiera haldexa. Felgi mam 8x18 (a na zapas chcę dać w razie W identyczną), więc opcja 215 jest na granicy. Co do wagi, to chyba aż takiej różnicy nie będzie, a i tak przy 215 podłoga bagażnika niżej nie będzie mogła pójść. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach