Skocz do zawartości
ptaku

Opony i Felgi - wszystko na temat

Rekomendowane odpowiedzi

19" nie do tego zwieszenia, jak już na 18" czuć to dudnienie i zero komfortu być może przez to też, że opony to runflat. Ale dużo zależy od amorków. Kiedyś kolega miał w aucie sportowym Bilstein B6 albo B8 to na niskim profilu w szoku byłem jak wybiera nierówności i dziury .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, [email protected] napisał:

Miałem 18 i 19 i dudniło tak samo paskudnie

Co wy za auta macie?.... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze cos nie tak z oponami ???  przeciesz nie ktore auta sa sprzedawane na orginalnych 19 calowych .... , tylko moj akurat mial 18, ale ja nie nazekam , jezdzi sie wygadnie , i komfortowo  i jak mnie bedzie stac to kupie 19 Verona , bo mi sie podobaja ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passat ma ciśnienie w kołach ok. 2,6-2,8 i tylna belka lubi dudnić. Dużo użytkowników na ten fakt narzeka i mając trzy B8 muszę przyznać rację. W Golfie i Arteonie jest pod tym względem przyjemniej, więc nie ma co zaklinać rzeczywistości. Niemniej jednak, zdecydowanie nie dyskwalifikuje to tego auta, dlatego ja je użytkowałem chętnie i to właśnie na felgach 19 cali, bo wyglądał super ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z wypowiedzią @[email protected] - mam świeże porównanie tych trzech modeli.

Dziś jeździłem Arteonem na felgach 19"' - i mój Passat na felgach 17"" przegrywa z nim pod względem komfortu akustycznego przy pokonywaniu nierówności. Minimalnie ale da się to wyczuć. Na felgach 18'' w Passku które mam na lato mam jeszcze głośniej/bardziej nerwowo przy pokonywaniu nierówności.

Mało tego - w niedzielę jeździłem Golfem i... moim zdaniem tutaj tylnia belka rónież pracuje odrobinę ciszej. Z tym, że to był E-Golf i może on ma dodatkowe wytłumienie niż standardowy.

Arteon i E-Golf były "świeże" - tylko kilka tys km. Mój Passat ma 48k i jest z 2016r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys Golf7 miał belke w najsłabszej wersji 85KM a mocniejsze wersje juz wielowahach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje przy szukaniu felg 16tek jednak. Czy opony 205/55 r16 91V będą ok czy lepiej 215/60 r16 wg sugestii sklepów internetowych sprzedających opony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

205 na 16 to nie dosyć że balon to jeszcze za cienka. Będzie wyglądać to komicznie. 215 to kompletne minimum. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, zolti napisał:

Pozostaje przy szukaniu felg 16tek jednak. Czy opony 205/55 r16 91V będą ok czy lepiej 215/60 r16 wg sugestii sklepów internetowych sprzedających opony?

205 nie ma homologacji w B8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, M77 napisał:

205 nie ma homologacji w B8

Co tam homologacja piszą że są dobre i zapewne tanie ino kupować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 205 zimowe i autem da się jeździć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawieszenie w b6 było lepsze i np. więcej elementów było alum np wahacze, a b8 ma już stalowe. To wszystko jest ciężkie i odbija się na komforcie. Mam  b6 z przebiegiem 350 tyś i zawias jest nadal cichutki i komfortowy .Do tego koła 18" Dartford są pierońsko ciężkie, niby alum ale jak je wyciągam z bagażnika to po 4szt. jestem zmachany . Natomiast stalówki 17" na zimę z oponą są lżejsze.

 

BTW 205/55 R16 to dużo mniejsze koło niż OEM B8, będą przekłamania. Fakt jednak, że ten rozmiar jest dużo tańszy i jest do b6/b7.

Edytowane przez kubek197878

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już gdzieś że w B6 miałem 225x45x17 i komfort był dużo lepszy niż w B8 niestety to jeden z minusów naszych B8

Edytowane przez 1285

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, kubek197878 napisał:

Do tego koła 18" Dartford są pierońsko ciężkie

Tutaj wychodzi kolejna sprawa ta felgi waży przypuśćmy 20 kg a są takie co i ważą 10 pytanie jak wtedy auto by się zachowywało.... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś OZ ultraleggera co ważyły 8 kg ale w Hondzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam okazje kupić felgi VW 18'', szerokość 8J,  ale ET jest w nich równe 48 a nie 44 jak w przypadku salonowych felg 18

W związku z tym każda felga będzie przesunięta 4mm do środka samochodu.  

2 pytania: 

-czy nie będzie to już za blisko elementów zawieszenia w passacie B8? 

-jak to wpłynie na jazdę/wygląd (tu pytam o ewentualne opinie) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za blisko nie powinno być - ja mam teraz 8,5" na et 38, wiec teoretycznie tylko 1mm mniej do zawiasu niż w Twoim zapytaniu... i jest ok. Co do drugiego pytania, to niestety wg mnie będzie to wyglądać słabo... tzn wielu tego nawet nie zauważy, ale dla mnie nawet ori fele zbytnio się chowają, a co dopiero jak podwyższyć ET.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam okazję kupić w dobrych pieniądzach oponki do mojego B8 mianowicie: Continental ContiPremiumContact 5 215/60R16 99 H XL.Czy ktoś jeździ lub miał kiedyś takie opony?Jakieś opinie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz

Bez  zastanowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności