Skocz do zawartości
ptaku

Opony i Felgi - wszystko na temat

Rekomendowane odpowiedzi

Podejdą

Ja kupiłem całe koła od superb ,opona 235*45*18

Stare Ori 16 koła wyglądają jak przy wozie konnym , wogole nie pasują do tego auta

 

20190703_142038.jpg

20190703_135143.jpg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybka odpowiedz! Rzeczywiście 16” średnio pasją... 

9D7216DB-62DE-44D6-A7A6-4321F8247666.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wezme jak wam sie nie podobaja bo mam te jeszcze brzydsze 16":)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey, jaki profil opon? Zastanawiam się właśnie nad 18 :).

Edytowane przez lluk842

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wiesiok81 jak u Ciebie z komfortem na  235*45*18 
Ja również na 18tkach śmigam ale tłucze mną w środku jak na wozie drabiniastym ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tragedii nie ma, delikatnie ciągnie jak wpadnie w koleinę ale generalnie na tłuczenie nie narzekam. napewno lepiej sie prowadzi i jest sztywniejszy

ja jestem zadowolony, a zakładając 18 liczyłem się z tym że komfort z dużego balona który również amortyzuje napewno delikatnie się zmniejszy, ale patrzac na felge 18 a 16 komfort psychiczny dwukrotnie sie podnosi 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Niedługo odbieram B8 FL Limo na 17 calowych Niveless'ach i chciałbym od razu zrobić swap'a na 18 Dartford

Czy te koła z Arteona (zarówno felga jak i opona) będą pasować bez problemu? Nie interesują mnie żadne pierścienie i.t.p.

Czy taka cena za pełne koła jest OK wg. Was?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy koledzy moga sie wypoqiedziec w sprawie zawieszenia. Tez zakupilem passatab8 190km. I na jezdzie testowej byl na r17, obecnie zalozyli mi r18. I po przejechaniu okolo 1000 km. Stwiedzam glosna i sztywna prace zawieszenia. Komfort nie jest fajny. Czy wszystkie paski tak maja. Czy moze sprzedac 18 maresellie i wrocic do 17 z wiekszym balonem. Zimowe mam na r17. 

IMG-20200629-WA0002.jpeg

Edytowane przez Idealsound

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj po odbiorze B8 jechałem ok 30km na feldze 17, po czym koła zostały zmienione na 18. Dla mnie komfort w mieście bez różnicy, a w trasie lepiej mi się jechało na 18stkach. Zawieszenie w Passacie jest ogólnie głośne, taki jego urok.

Swap był z 17 Nivelles 7Jx17 z oponami Pirelli Cinturato P7 215/55 R17 94V na 18 Dartford 8Jx18 z oponami Continetal Contisport 5 235/45 R18 94W

 

DEJMwsMHSXie7KBCRjGkew.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli pozostaje mi sie przyzwyczaic. Nie mam wyjscia?. Na jezdzie probnej jakos bylo ciszej. A moze bylem pod wrazeniem auta. Wezme glosniej radio i bedzie ok. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, decees napisał:

Wczoraj po odbiorze B8 jechałem ok 30km na feldze 17, po czym koła zostały zmienione na 18. Dla mnie komfort w mieście bez różnicy, a w trasie lepiej mi się jechało na 18stkach. Zawieszenie w Passacie jest ogólnie głośne, taki jego urok.

Swap był z 17 Nivelles 7Jx17 z oponami Pirelli Cinturato P7 215/55 R17 94V na 18 Dartford 8Jx18 z oponami Continetal Contisport 5 235/45 R18 94W

 

DEJMwsMHSXie7KBCRjGkew.jpg

B8 Fl to samo. Tzn glosne zawieszenie i sztywne??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi porównywać, bo nie jeździłem niczym innym w segmencie D. W Atece zawieszenie chodziło na pewno ciszej. W T-Roc'u raczej podobnie.

Ogólnie nie narzekam, biorąc pod uwagę szerokość felgi i profil opony dla mnie jest bardzo przyzwoicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem Paskiem na 16', 17' i teraz na 18. Na 18 najgorszy komfort, prowadzenie najlepsze. ET34, 235/45 18. Jest duża różnica w komforcie między 17 a 18. Między 16 a 17 nie ma.

IMG_20201006_170635.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

mam pytanie, skierowane do posiadaczy wersji 1.8 TSI (najlepiej sedan), która fabrycznie wyszła na felgach 18" (czyli R-Line lub "cywil" z dobranymi felgami 18" w konfiguratorze przed zakupem) - czy byłby ktoś z szacownych tak miły i zechciał udostępnić foto wlepki z ciśnieniami kół przód/tył dla poziomów załadunku standard/komfort/załadowany?

Ew gdyby ktoś podał te dane to byłbym wdzięczny, potrzebuję zweryfikować czy ciśnienie jest takie samo dla kół 17 i 18".

z góry uprzejmie dziękuję za pomoc

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwny problem z głośnikami w B8 (2016). Wygłuszałem prawe drzwi matą, więc musiałem odpiąć i zdemontować głośnik. 

Po podłączeniu, głośnik nisko tonowy prawie przestał grać (gra bardzo cicho i nie ma basu). Zrobiłem test i zdemontowałem głośnik prawy, aby podłączyć w drzwiach lewych, efekt ten sam, a nawet gorzej bo teraz oba głośniki tak samo grają, cicho i bez basu.

Wygląda na to, że wzmacniacz wykrył, że nie były podłączone głośniki i wyciszył te kanały.

VCDS nie zgłasza błędów, robiłem również ustawienia fabryczne z poziomu VCDS.

Radio Discovery Media Pro.

Ma ktoś jakiś pomysł jak to naprawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odklejenie magnesu cewki i blokada mambramy. Wymiana na nowy lub sprwany używany. Miałem to samo po demontazu przed wyciszeniem drzwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli przy demontażu głośników uszkodziłem je? Tak nagle dwa się uszkodziły ?

Będę musiał w takim razie do testu jakiś inny głośnik podłączyć na krótko.

Edytowane przez mkpol
nie cytuj w całości posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas odwiercania nitów trzymających głośniki, powstają drgania które powodują odklejenie się magnesu od obudowy głośnika. Dwa odwiercałem i dwa się uszkodziły. Zamówiłem z allegro dwa i jeden miał takie same uszkodzenie. Jeśli zamówisz gdzieś używany, to poproś o sprawdzenie, czy membrana ugina się naciskiem. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoja diagnoza była trafna, zrobiłem połączenie na krótko z tyłem. Przednie głośniki podłączylem na tył to nie grały, natomiast tylne głosniki grały na przodzie. To jest jakiś dramat, żeby uszkodzić głosniki w trakcie montażu.

Jakie nowe montowałeś do siebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności