Skocz do zawartości
IQM1

Praktyczne uwagi użytkowników

Rekomendowane odpowiedzi

Mam jeszcze pare praktycznych uwag :) Ustawione mam otwieranie pojedynczych drzwi dla KeyLessAccess. Po otworzeniu, trzeba pamietac zeby zamknac te drzwi :) One zostaja otwarte (a pozostale zamkniete) jesli nie przejedzie sie palcami po klamce.

ACC w korku. Wszystko super dziala, wzbudza sie pedalem gazu lub przciskiem z kierownicy, ALE(!) moj przypadek z wczoraj w korku w ausotradzie pokazuje, ze nie mozna w 100% wierzyc w ACC. Auto przede mna ruszylo, ja wzbudzilem mojego i w tym samym momencie auto sie zatrzymalo. Moj uznal go za obiekt nieruchomy (nie widzial go radar) i jechal w jego kierunku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja dodam małe spostrzeżenie od siebie. W pakiecie siedzenia, kiedy wepniemy fotelik ISOFIX za fotelem kierowcy, deaktywuje funkcję pamięci foteli. W sumie sensowne rozwiązanie bo fotel nie odsuwa się już przy otworzeniu drzwi/wyłączeniu zapłonu. Po wypięciu fotelika pamięć wraca, tak jak było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem telefon z serwisu VW, że jest kolejna akcja serwisowa. Tym razem chodzi o klamkę od strony kierowcy. Rzekomo jest za blisko blachy i trzeba zastosować podkładkę. Mam nadzieję, że zaraz się nie okaże, że trzeba poprawiać inne elementy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie... akcja klamka... ja jestem umówiony na poniedziałek - ale nie wiadomo czy podkładki dotrą ;))) i tak w kółko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że klamki w ogóle są :bezzebow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak oceniacie grzanie foteli przód? Moje odczucia są takie:

3 - grzeje za mocno, po kilku minutach trzeba skręcić, wtedy daję 2 i... ledwo ciepłe są. W spodniach nie czuć grzania a ręką delikatnie coś się wyczuje.

 

Druga sprawa do dostosowanie AID to oświetlenia, wg mnie marnie reaguje. Niby dostosowuje się do oświetlenia a nie mogę znaleźć dobrych ustawień i na dzień muszę robić jaśniej, na noc ciemniej. Szkoda że to wymaga przebijania się przez menu w radiu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PŁACIMY KARĘ ZA TO, ŻE TAK SZYBKO NAM SIĘ ZACHCIAŁO B8..... ręce opadają...

 

ostatnio przeszło mi przez myśl odstąpienie leasingu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak oceniacie grzanie foteli przód? Moje odczucia są takie:

3 - grzeje za mocno, po kilku minutach trzeba skręcić, wtedy daję 2 i... ledwo ciepłe są. W spodniach nie czuć grzania a ręką delikatnie coś się wyczuje.

 

U mnie grzanie foteli jest OK. Ja właściwie głownie operuję 2 i jedynką dla podtrzymania. Siedzenia alcantara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są raczej preferencje indywidualne. Ja tam lubię załączyć 3 poziom, poczekać aż się rozgrzeje i wyłączyć - tyle mi wystarcza jeżeli chodzi o fotel. W kwestii podgrzewanej kierownicy, świetne rozwiązanie dla osób którzy cierpią na "zimne dłonie". W obecnej porze, korzystam non stop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy mamy załączony silnik, stoimy przed samochodem i otwieramy drzwi (którekolwiek) słyszycie jakiś dźwięk dobiegający z bagażnika ? gdy otworzymy bagażnik i powtórzymy czynność jest cisza ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze z tylu przy bagazniku sa montowane klapy do regulacji cisnienia w aucie. Przy zamykaniu drzwi i zamknietej klapie bagaznika, innych drzwi i szybach powietrze nie ma gdzie ujsc i " wychodzi "przez takie klapy. Wiem ze chyba w fiacie bravo nie bylo takiego czegos i czesto pekala szyba przednia.

W sumie to nie wiem czy o to chodzi ale tak mi sie skojarzylo.

Sprobuj zamknac drzwi z otwarta szyba w innych drzwiach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp. Jutro to sprawdzę. Ciekawe jest to, że zrobiłem to gdy silnik był wyłączony i była cisza ... Jutro przyglądnę się temu bliżej.

 

Sprawdziłem.

Gdy jest uchylona szyba lub inne drzwi są otwarte to jest cisza. A gdy zamykam drzwi a wszystko inne jest zamknięte faktycznie słychać jakby klapy odpowietrzające ... też tak macie ?

Edytowane przez sirocco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Tomek ,też tak mam , nawet się zastanawiałem co to może być , wystarczy lekko uchylić okno i cisza a jak są zamknięte to klapa tylna od bagażnika stuka w momencie zamykania drzwi. Klamka drzwi u mnie prawie też jest na samych drzwiach tylko po stronie kierowcy , inne drzwi maja większy dystans.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli Tomku jest szansa, że tak ma być .... :P Ale jak będę w VW to się profilaktycznie dopytam .. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w b8 jest automatyczne domykanie szyb w momencie uzbrojenia alarmu? Nie znalazłem takiej opcji w infotainment.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy w b8 jest automatyczne domykanie szyb w momencie uzbrojenia alarmu? Nie znalazłem takiej opcji w infotainment.

 

Niestety trzeba przytrzymać przycisk na pilocie. Nie wiem jak w bezkluczykowym dostępie bo nie mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety trzeba przytrzymać przycisk na pilocie. Nie wiem jak w bezkluczykowym dostępie bo nie mam

 

No właśnie, ja mam keyless i jak dotyka klamki do system się uzbraja, ale szyby pozostają uchylone. Z pilotem nie próbowałem. Dzięki za radę. Sprawdzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuba, spróbuj przytrzymać dłużej ręke na klamce. Mi tak działa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jakiego tygodnia produkcji jest twoje auto?

 

Sorry - to było pytanie do kolegów z akcją serwisową klamki.

Edytowane przez Tomek77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę kolejnych uwag po długiej trasie. Auto jest o niebo wygodniejszy niż B6 w długiej trasie. Zrobiłem 2x850km. DLA faktycznie działa na autostradzie mocno wybiórczo - trzeba samemu pomagać się wyłączać.

Na autostrdę tryb komfort zawieszenia i ACC na sport to moim zdaniem idealne rozwiązanie.

 

No ale jak to mój egzemplarz - kolejny rodzyn. Zresetowały się ustawienia DP i nie reaguje na dotyk.... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności