Skocz do zawartości
IQM1

Praktyczne uwagi użytkowników

Rekomendowane odpowiedzi

Szymon, domykanie szyb działa. Dzięki za podpowiedź. Jednak tak na chłopski rozum wydaje mi się, że skoro pozostawienie niedomkniętej szyby jest czynnością nieświadomą, to tym samym ich automatyczne domknięcie powinno odbywać się w pełni automatycznie przy uzbrojeniu systemu. Dłuższe przytrzymanie palca na klamce jest czynnością w pełni uświadomioną, co oznacza iż musisz zauważyć, iż któraś z szyb jest niedomknięta. Jeśli jest to szyba kierowcy to ok, a co jeśli jest to prawy tył? Jedyny sens to to że nie musisz włączać zapłonu by domknąć szyby, jednak musisz to zauważyć. Dobrze rozumuję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego szylton ogarnales temat wygluszenia drzwi? Napisalem maila do firmy ciche auto z Wroclawia i przyslali mi oferte wygluszenia drzwi za 1200 materialy zwykle, 1600 premium. Cena ujdzie, w sztuce wyciszania w Warszawie chca 2400-3600 za to samo. Rzeczywiscie sluchajac glosno basowej muzyki boczki drzwi zaczynaja wpadac w nieprzyjemne wibracje. W tej firmie twierdza ze wygluszenie drzwi poprawi tez znacznie wyciszenie samochodu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak Kuba, dobrze rozumujesz, nie jest to dla mnie intuicyjne rozwiązanie, ale cóż... W sumie dokładnie takie same doświadczenia miałem z Fiatem i Fordem. Choć w Vectrze mój brat sobie kiedyś zamontował taki moduł który mu domykał szyby przy włączeniu centralnego.

Z drugiej strony myślę, że może konstruktorzy mieli tu na myśli chęć zostawienia otwartych szyb w celu przewietrzenia auta (+ wyłączenie czujnika ruchu w kabinie) przy jednoczesnym zamknięciu go.

 

Dla mnie najbardziej nieintuicyjny w samym Easy Open jest to, że nie można zamknąć z pilota bagażnika z innej pozycji niż stojąc bezpośrednio za autem. Nie ma to dla mnie sensu, bo przecież równie dobrze mogę wcisnąć przycisk na klapie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zaraz, ale otworzyć można na odległość z dowolnej pozycji, prawda? Ciekawi mnie bardzo jeszcze jedna rzecz. Czy można rozszerzyć funkcję Easy Open o Easy Close jak miało się oryginalnie zamówiony tylko Easy Open? Czy ktokolwiek w nowo odebranych modelach to ma? W Alltracku podobno to jest. Nie rozumiem, że nie można tego było wsadzić do B8? W mojej sytuacji było by to idealne rozwiązanie, ciągle coś noszę do i z bagażnika. Wygodne załadowanie z niewygodnym rozładowaniem. Jak wyciągam duży karton to i tak muszę nacisnąć guzik, więc muszę go postawić w kałuży. Czy ktoś kto pakuje samochód dużymi przedmiotami wyciąga po przewiezieniu małe przedmioty. Bzdura. Ta funkcja ma sens jeśli działa w obie strony, zarówno przy otwarciu jak i zamknięciu, a może się po prostu nie znam.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Jeszcze jedna rzecz. Zadam pytanie, które zadałem w wątku Car Net. Jak zrobić żeby przy słuchaniu muzyki ze Spotify na DM wyświetlały się okładki płyt? Nie kumam tego. Wszystkim się wyświetlają tylko nie mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze takie pytanie do uzutnikowkow DSG, czy jak stoicie na D to czujecie takie bardzo lekkie drzenie wyczuwalne w samochodzie?

Na zimnym bardziej wyczuwalne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy wasze 2.0 TSI tez przy odbiorze też miały przebieg ok 80km?

 

Coś dużo tych km. Pytałeś dilera skąd tyle się wzięło?

Mój o ile dobrze pamiętam miał 14 km.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

W tej firmie twierdza ze wygluszenie drzwi poprawi tez znacznie wyciszenie samochodu...

 

Wygłuszenie drzwi + szyby dźwiękoszczelne. Robi się ciekawie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego szylton ogarnales temat wygluszenia drzwi? Napisalem maila do firmy ciche auto z Wroclawia i przyslali mi oferte wygluszenia drzwi za 1200 materialy zwykle, 1600 premium. Cena ujdzie, w sztuce wyciszania w Warszawie chca 2400-3600 za to samo. Rzeczywiscie sluchajac glosno basowej muzyki boczki drzwi zaczynaja wpadac w nieprzyjemne wibracje. W tej firmie twierdza ze wygluszenie drzwi poprawi tez znacznie wyciszenie samochodu...

Miałem to dzisiaj robić, ale przełożyłem termin do czasu aż mi zamontuja szyby dzwiekochlonne. Nie chciałem juz 10razy zdejmować tej tapicerki. Jak założą szyby to z boczkami owinietymi folia w bagażniku pojadę na wyciszanie drzwi. Wyciszam tylko tylna parę, bo tam są te rezonanse. Przednie wydają się być lepiej wykonane / wygłuszone. Mi mają to zrobić za 800zl i to na renomowanych materiałach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miałem to dzisiaj robić, ale przełożyłem termin do czasu aż mi zamontuja szyby dzwiekochlonne. Nie chciałem juz 10razy zdejmować tej tapicerki. Jak założą szyby to z boczkami owinietymi folia w bagażniku pojadę na wyciszanie drzwi. Wyciszam tylko tylna parę, bo tam są te rezonanse. Przednie wydają się być lepiej wykonane / wygłuszone. Mi mają to zrobić za 800zl i to na renomowanych materiałach.

A powiedz mi czy tez czujesz takie delikatne drzenie w srodku na D jak samochod stoi ? Na N ani P tego nie ma. jak bylo cieplej albo silnik sie porzadnie zagrzeje to praktycznie zanika. Wrazenie jest takie jakby manualem puszczac delikatnie sprzeglo na biegu i wcisnietym hamulcu.

natomiast ta firma od wygluszania drzwi twierdzi ze wygluszenie drzwi wplynie tez znaczaco na wyciszenie samochodu. Gdzie konkretnie chcesz robic to wygluszenie?

Edytowane przez kriss555

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, czuję coś takiego, ale to chyba normalne. Spróbuj włączyć AutoHold albo "manualnie" zaciągnąć ręczny. Ogólnie praktycznie tego nie zauważam, dopiero muszę się skupić :) W sumie to logiczne bo jak bieg jest zapięty to tylko hamulce trzymają auto w miejscu.

 

Co do wyciszania, ja na początku złożyłem zapytanie w firmie zajmującej się profesjonalnym wyciszaniem samochodu, ale kiedy wytłumaczyłem im mój problem stwierdzili, że nie są pewni czy im się uda. Więc udałem się do firmy dedykowanej car-audio, tam wszystko ładnie odsłuchali i powiedzieli co i jak. http://www.barieradzwieku.pl/

Jedna para drzwi tylnych 800zł i mają wyeliminować rezonanse tylko na tym mi zależało, jak będzie jeszcze trochę ciszej wewnątrz to dobrze, ale myślę, że lwią część to zrobią te szyby, dzięki którym tak wszyscy którzy jeździli pierwszymi B8mkami w Sycylii tak zachwalali wyciszenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zobaczymy jak bedzie z tymi szybami, moje jeszcze nie przyszly, minal tydzien od zamowienia. Ale jak przejzalem wykaz czesci to tylna szyba tez jest w wersji laminowanej dzwiekoszczelnej i boczne trojkaty nielaminowanw ale dzwiekoszczelne tak ze to tez moze miec wplyw bez wymiany...zobaczymy.

Znalazlem dzisiaj na jakims niemieckim forum opinie o tych szybach w B7( tam byly tylko przednie dostepne). Jedni pisza ze prawie nie widzieli roznicy , inni ze byla duza jak sie przesiedli bezpisrednio do samochodu z szybami dzwiekoszczelnymi i bez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będziemy musieli sami doświadczyć :) mi się wydaje że te 4szyby powinny dać zdecydowane efekty, ostatecznie będę domawiał jeszcze tył+małe trójkąty, ale sądzę, że nie będzie to konieczne i szumy wiatru które głownie dochodzą od słupka A będą zdecydowanie przytłumione przy wyższych prędkościach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak, czuję coś takiego, ale to chyba normalne. Spróbuj włączyć AutoHold albo "manualnie" zaciągnąć ręczny. Ogólnie praktycznie tego nie zauważam, dopiero muszę się skupić :) W sumie to logiczne bo jak bieg jest zapięty to tylko hamulce trzymają auto w miejscu.

 

Co do wyciszania, ja na początku złożyłem zapytanie w firmie zajmującej się profesjonalnym wyciszaniem samochodu, ale kiedy wytłumaczyłem im mój problem stwierdzili, że nie są pewni czy im się uda. Więc udałem się do firmy dedykowanej car-audio, tam wszystko

ładnie odsłuchali i powiedzieli co i jak. http://www.barieradzwieku.pl/

Jedna para drzwi tylnych 800zł i mają wyeliminować rezonanse tylko na tym mi zależało, jak będzie jeszcze trochę ciszej wewnątrz to dobrze, ale myślę, że lwią część to zrobią te szyby, dzięki którym tak wszyscy którzy jeździli pierwszymi B8mkami w Sycylii tak zachwalali wyciszenie :)

 

Czyli zamówiłeś komplet szyb akustycznych przód tył + te małe trojkaty tylne ?

 

Cofam pytanie doczytałem wlasnie :D

Edytowane przez Slabb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez małych trójkątów z tyłu, mam sedana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przydałby się test głośności przy prędkości autostradowej ( 180 kmh :)) ). tego jestem najbardziej ciekaw :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno będę w stanie to zrobić w tym miesiącu, jeszcze przed założeniem szyb akustycznych, jadę w trasę która to umożliwi. Aczkolwiek jak pisałem wyżej urządzeniem nieprofesjonalnym, ale robiąc pomiar tym samym telefonem juz po zmianie szyb, będzie można wyciągnąć jakieś wnioski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak, czuję coś takiego, ale to chyba normalne. Spróbuj włączyć AutoHold albo "manualnie" zaciągnąć ręczny. Ogólnie praktycznie tego nie zauważam, dopiero muszę się skupić :) W sumie to logiczne bo jak bieg jest zapięty to tylko hamulce trzymają auto w miejscu.

 

Co do wyciszania, ja na początku złożyłem zapytanie w firmie zajmującej się profesjonalnym wyciszaniem samochodu, ale kiedy wytłumaczyłem im mój problem stwierdzili, że nie są pewni czy im się uda. Więc udałem się do firmy dedykowanej car-audio, tam wszystko ładnie odsłuchali i powiedzieli co i jak. http://www.barieradzwieku.pl/

 

Jedna para drzwi tylnych 800zł i mają wyeliminować rezonanse tylko na tym mi zależało, jak będzie jeszcze trochę ciszej wewnątrz to dobrze, ale myślę, że lwią część to zrobią te szyby, dzięki którym tak wszyscy którzy jeździli pierwszymi B8mkami w Sycylii tak zachwalali wyciszenie :)

 

Umówiłem się w http://www.barieradzwieku.pl/ na "zrobienie" dźwięku.... słyszałeś jak gra standard...

będzie wyciszenie przodu i tyłu + wymiana głośników na "porządne" ;) - podobno pomoże....

 

Ty już po wyciszeniu? Jakie wrażenia/spostrzeżenia w kontakcie z firmą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O proszę :) szybko działasz, na kiedy się umówiłeś? Ja mam wrażenia na razie bardzo pozytywne, przyjechałem posłuchali, pomacali dokonali wstępnej diagnozy i potwierdzili chęć wyeliminowania problemu. Rozmawiam z Panem Maćkiem. Byłeś na odsłuchu czy tylko się kontaktowałeś? Na ile wycenili wygłuszenie przód+tył? Miałem się wyciszać 10 listopada, ale przełożyłem, żeby mi najpierw założyli szyby dźwiękochłonne, żeby nie niszczyć wygłuszenia przy wymianie szyb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

umówiłem się na 25.11 (wcześniej się nie dało).

kontakt tylko telefoniczny - zgadza się Maciek - telefonicznie - bardzo pozytywnie...

co do odsłuchu to w sumie nie mam nic do stracenia ;))) - mam wrażenie, że wszystko będzie lepsze...

O kasie pogadamy 18.11 - jeśli aktualne - powiem tylko tyle, że przy montażu wychodzi trochę lepiej ;) (ale to można rozumieć dwojako - może montaż jest gratis ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamowione szyby przyszly, montaz za tydzien w piatek. Grubosc szyby przedniej to 5 mm, tylnej 4,2 mm tak ze minimalnie wiecej niz fabrycznych.

zmierzylem telefonem glosnosc przy 120km/h na wysokosci glowy kierowcy ale przy samej szybie bocznej, wyszlo 63,5 dB

Edytowane przez kriss555

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Umówiłem się w http://www.barieradzwieku.pl/ na "zrobienie" dźwięku.... słyszałeś jak gra standard...

będzie wyciszenie przodu i tyłu + wymiana głośników na "porządne" ;) - podobno pomoże....

 

Przemek, głośniki będą podłączali bezpośrednio do stacji DP czy będzie jeszcze wzmacniacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności