Skocz do zawartości
IQM1

Praktyczne uwagi użytkowników

Rekomendowane odpowiedzi

a wiecie, że akurat dziś pierwszy raz mi się coś takiego pokazało. Jechałem sobie spokojnie z kluczykiem w kieszeni i nagle na wyświetlaczu komunikat że nie znaleziono kluczyka... zniknęło i nic się nie działo, ale zastanawiające.

 

No właśnie. I wyobraź sobie, że jak nie rozpoznaje kluczyka to silnik gaśnie. Paranoja by była.

 

Swoją drogą czy jest jakaś metoda awaryjnego(mechanicznego) odpalenia auta w sytuacji kiedy bateria w kluczyku padła? Bo znając mój plan dnia i chęć do jeżdżenia po sklepach to jak mi będzie bateria padać to ze dwa tygodnie minie zanim ją wymienię...

 

P.S Mój Varia(n)t w przyszłym tygodniu się produkuje. Odbiór pewnie na początku października. Zamawiany początek lutego. Prawie 9 miesięcy.....jak na dziecko ;P

Edytowane przez Sidd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Swoją drogą czy jest jakaś metoda awaryjnego(mechanicznego) odpalenia auta w sytuacji kiedy bateria w kluczyku padła?

 

w książce jest to opisane

 

przykładasz kluczyk do obudowy kolumny kierownicy z prawej strony (popatrz jest tam na obudowie kier. zaznaczone) kluczukiem na płasko i go wzbudzi indukcyjnie (tak jak w bmw doładowuje się aku w kluczyku)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A poza tym, zawsze można wozić w schowku zapasową baterię "na czarną godzinę" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich. Cztery tygodnie minęły od odbioru mojego B8 więc wypada coś napisać. 1.8 HL manual sedan.

Przebieg 1300km, spalanie 7,7, jazda miejsko-podmiejska po kilkanaście, kilkadziesiąt kilometrów. Średnia prędkość 32km/h.

Moje wrażenia z silnika: na początku w ogóle nie odczuwałem mocy,a właściwie momentu obrotowego. Wcześniej (11lat)jeździłem autem teoretycznie słabszym, ale reagującym na "liźnięcie " pedału gazu. Tutaj porostu żeby sprawnie pojechać, to trzeba wdusić znacznie więcej. Z drugiej strony jakby turbo na lekkie naduszenie pedału gazu dawało z siebie 100% to spalanie wyglądałoby zupełnie inaczej.

Skrzynia biegów, układ kierowniczy w porządku.

Fotele: przednie wydają się rewelacyjne, ale porządna trasa to zweryfikuje; tylne - mam foteliki zintegrowane - dla dzieci rewelacja, dla dorosłych już tak różowo nie będzie.

Tylne szyby przyciemniane - dopiero w komplecie z roletami jest OK. Ale ta opcja naprawdę jest za droga, ale czego dla dzieci się nie robi.

Światła led, oświetlenie ambient - 100 % satysfakcji.

Hak fabryczny - super sprawa.

Ostatnia sprawa. Powłoka ceramiczna. Sam nałożyłem Gyeon Q2 mohs, wyszło bardzo dobrze. Za 50 ml specyfiku wraz z innymi potrzebnymi dodatkami zapłaciłem nieco ponad 500 PLN, wystarczyło na mojego passata i golfa żony. Pracy przy jednym aucie wyszło ok. 8 godz, z czego połowa to dokładne umycie i przygotowanie lakieru. Auto unieruchomione w garażu na 48 godz. Garaż wcześniej umyty. Porada : ażeby wszystko wyszło OK należy mieć doświadczenie w myciu i " pastowaniu " samochodu, czysty i dobrze oświetlony garaż oraz pracować zgodnie z instrukcją obsługi.

Ogólnie z samochodu jestem bardzo zadowolony, ale zobaczymy później, bo 1300km to żaden przebieg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek ja tez zamówiłem foteliki zintegrowane i cały czas sie zastanawiam czy dobrze zrobiłem ? Co miałeś na myśli pisząc, ze dla dorosłych już tak różowo nie będzie? I czy ty jesteś z tych fotelików zadowolony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek a ja zapytam o opcje oświetlenia Ambient .

Napisz proszę jakie lampeczki tak naprawdę w to wchodzą. I czy jesteś zadowolony z efektu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o foteliki zintegrowane : była to najbardziej wątpliwa pozycja w zamówieniu (dłuższy okres oczekiwania, możliwy kolor tapicerki tylko czarny), moje dzieci są w wieku 4 i 7. Pod nóżkami podnóżki z plastiku, alkantara bardzo dobrze trzyma, dziecko nawet jak śpi to nie zjeżdża, no i w miejscu zagłówków specjalne dziecięce zagłówki z bocznym trzymaniem. Jesteśmy wraz z żoną z tego rozwiązania bardzo zadowoleni. Gdy sam usiadłem z tyłu to wydaje mi się, że dla osoby dorosłej siedzisko jest trochę za twarde i może być w dłuższej trasie niewygodne. Ale może się mylę...

Oświetlenie Ambient (nie wiem co jest w standardzie HL): wszystkie 4 drzwi pasek ledowy, podświetlane klamki, uchwyty do otwierania i lampki w dolnej części drzwi biało-czerwone, podświetlana przestrzeń pod nogami kierowcy i pasażera oraz ledy pod lusterkami. Moim zdaniem warto.

Dobranoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zobrazowanie. Ja w sumie to raczej dzieci z tylu będę wozić a tez są w podobnym wieku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o foteliki zintegrowane : była to najbardziej wątpliwa pozycja w zamówieniu (dłuższy okres oczekiwania, możliwy kolor tapicerki tylko czarny), moje dzieci są w wieku 4 i 7. Pod nóżkami podnóżki z plastiku, alkantara bardzo dobrze trzyma, dziecko nawet jak śpi to nie zjeżdża, no i w miejscu zagłówków specjalne dziecięce zagłówki z bocznym trzymaniem. Jesteśmy wraz z żoną z tego rozwiązania bardzo zadowoleni. Gdy sam usiadłem z tyłu to wydaje mi się, że dla osoby dorosłej siedzisko jest trochę za twarde i może być w dłuższej trasie niewygodne. Ale może się mylę...

Siedziałem ostatnio w salonie w takim właśnie Passacie ze zintegrowanymi fotelikami - na dłuższą trasę będzie męczące dla dorosłego, bo siedzenie jest tak jakby w połowie przedzielone czymś twardym i jak się chwilkę posiedzi to uwiera w zadek. Na krótki dystans OK., ale tylko tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę jestem przerażony tym opisem . Jak zamawiałem to oczywiście nawet zdjęcia nie można było zobaczyć. Czy ktoś ma takie zdjęcie? Będę wdzięczny .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś na podobę tego:

VW-Passat-fotelik-zintegrowany-2-404x500.jpg

 

I właśnie w miejscu tego przełamania jest twardo. Jeszcze jakby było to jednolicie twarde siedzisko to dałoby się jakoś wytrzymać, ale tutaj jest taka poprzeczna, twarda belka jakieś 15-20cm od oparcia i mocno irytuje.

 

Też swego czasu rozważałem takie rozwiązanie, ale raz że właśnie niewygodne dla normalnych pasażerów, to jeszcze nie zapewnia takiego bezpieczeństwa dziecka jak zwykły fotelik. Producenci raczej polecają je do okazjonalnego przewożenia dzieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy któryś z Was ma już Easy Close, albo będzie miał? Widziałem test nowego Alltracka i ten model ma to już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AD BLUE - pierwsza dolewka przy 8 tys., druga przy 18 tys.

A może teraz każdy dostanie "zbiorniczek" z AdBLUE w ramach akcji serwisowej, żeby czyścić spaliny :lol

Przy 17 tys. dolałem 1l oleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A poza tym, zawsze można wozić w schowku zapasową baterię "na czarną godzinę" ;)

 

A czy ktoś sprawdzał jaka bateria jest w pilocie do B8?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Michauek

Jak wygląda passat po jakimś większym przebiegu niż kilkanaście tysięcy?

Czytając posty o odbiorze tego auta to aż włos się jeży co można ludzią wcisnąć za nawet ponad 150 tysięcy złotych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak wygląda passat po jakimś większym przebiegu niż kilkanaście tysięcy?

Czytając posty o odbiorze tego auta to aż włos się jeży co można ludzią wcisnąć za nawet ponad 150 tysięcy złotych...

 

Nie dramatyzuj....:cool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Michauek

Nie przesadzam, ale jak czytam że salon chce usunąć rysę za pomocą polerki to nie wiem. Polecam iść do stomatologa, który jak w nic śmiesznego po prostu przeleci maszyną po zębach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak wygląda passat po jakimś większym przebiegu niż kilkanaście tysięcy?

u mnie jest 20 tyś, łapię się w przedział? ;)

Samochód jeździ, zepsuł się pas bezpieczeństwa tył oraz skrzypiał boczek.

Bez przesady, po to jest forum, by ludzie się skarżyli. To dobry samochód jest, udał im się.

 

Nie przesadzam, ale jak czytam że salon chce usunąć rysę za pomocą polerki to nie wiem

 

To salon, nie producent.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Michauek
Samochód jeździ, zepsuł się pas bezpieczeństwa tył oraz skrzypiał boczek.

Ale nic nie zaczęło skrzypieć w trakcie?

Mieliśmy CC przez pierwszy rok było spoko, później ludzie mówili, że skrzypi, więc ciekawi mnie czy poprawili to ;)

 

To salon, nie producent.

Producent jest reprezentowany przez salony, w końcu to autoryzowane salony :) tylko nie da się usunąć widocznej rysy polerowaniem i w takim przypadku powinni wymieniać element na nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności