Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

nawiązałem kontakt z firmą która już pracuje nad odblokowaniem MirrorLink w czasie jazdy, powiedzieli żebym się skontaktował z nimi za tydzień może już będą mieli temat rozpracowany :)

Jednocześnie zdementowali to że moduł TV/DVD in motion odblokowuje również MirrorLink in motion.

W końcu jakiś konkret :D

Świetnie - dzięki Szylton za podjęte działania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy! Czy ktoś z Was używał już może Samsunga Galaxy S6 z MirrorLink w B8? Planuję wymianę telefonu na dniach, a że nasłuchałem się, że jest sporo problemów z kompatybilnością to wolę się zapytać :)

Nie chodzi mi o zwykłą kompatybilność z BT, ale właśnie o połączenie stricte MirrorLink.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie Mirrolink w połączeniu z Galaxy S6 nie działa - system w ogóle "nie widzi" urządzenia. Ze wcześniejszą Xperią Z1 nie było żadnego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm dziwne bo S6 "podobno" najlepiej wspierany? A włączałeś mirrorlink w telefonie? U mnie jest takie menu. Jeszcze nie mam Passata, ale mam nadzieje że będzie działać ;)

 

Screenshot_2015-09-30-11-05-27.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i stąd moje obawy, teraz mam Xperia Z3 Compact i wszystko śmiga.

@Fat: próbowałeś włączać tą opcję o której pisze cronosik??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro Ci będę mógł napisać - jak odbiorę auto ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, sprawdziłem raz jeszcze.

 

Opcja "Mirror Link" w telefonie aktywna, samochód widzi telefon i łączy się z nim. Telefon przechodzi wtedy w tryb Mirror Link - nie można go normalnie używać, po kliknięciu w ekran pojawia się komunikat o połączeniu telefonu z samochodem i nie można nic więcej zrobić (nie działa przycisk blokady, przyciski głośności czy przycisk centralny). Po wejściu w funkcję Mirror Link z menu samochodu pojawia się komunikat, że "w urządzeniu nie znaleziono aplikacji zgodnych z cośtam cośtam, prawdopodobnie urządzenie nie obsługuje systemu Mirror Link" (nie pamiętam dokładnie, a zdjęcia nie mogłem zrobić z powodu jak wyżej). Jedyną opcją w menu Mirror Link jest wtedy "rozłącz".

 

Dla porównania, Xperia Z1 łączyła się bezproblemowo, telefon połączony z Mirror Link można było normalnie obsługiwać, dodatkowo działała obsługa telefonu z pozycji Discover Pro i można było wyświetlić całą zawartość telefonu oraz "bawić się" nim na DP. Może Galaxy S6 wymaga doinstalowania jakiegoś dodatku - nie wiem i jakoś nie chce mi się zgłębiać, bo sam Mirror Link uważam za zupełnie zbędny bajer. Może gdyby można go było używać podczas jazdy, to zmieniłbym zdanie.

 

Aha, Car Net działa tak czy siak (udostępniam internet z mobilnego routera umieszczonego w bagażniku).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie czekam do jutra na info od firmy która podobno opracowuje obejście blokady MirrorLink, co umożliwiloby korzystanie z niego podczas jazdy. Dlatego zależy mi na tym, że jak już zmieniam telefon to żeby działał normalnie z ML.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz zainstalowane aplikacje VW? A opcja screen mirroring?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam aplikacji VW (Xperia ich do niczego nie potrzebowała).

 

Jak wspominałem, po połączeniu Galaxy S6 z samochodem w menu Mirror Link w Discover Pro pojawia się komunikat, że w urządzeniu nie znaleziono aplikacji kompatybilnych z Mirror Link i prawdopodobnie nie obsługuje ono tego systemu (mimo poniższego). Można wybrać tylko "Rozłącz" i "Ustawienia" (zmienianie poszczególnych opcji niczego nie daje), nie działa nic więcej. Sam telefon też nie działa normalnie, nie można dosłownie niczego z nim zrobić - ekran jest czarny, przyciski nie reagują, a po dotknięciu ekranu pojawia się komunikat o połączeniu z Mirror Link i nic więcej. Android 5.1.1, soft niebrandowany.

 

Screenshot_2015-09-30-12-49-47.jpg

20150930_125349.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z tą firmą, która rozpracowuje odblokowanie MirrorLink in motion i mówią, że dalej to rozpracowują, ale żeby dzwonić do nich co tydzień, bo generalnie wiedzą o co chodzi i działają.

Jak będę wiedział, że już... to dam znać :)

 

A z tym Galaxy S6 to lipa :/ bo mam jeszcze iPhone6 do wyboru, ale ten to zupełnie z MirrorLinkiem nie działa, może jakaś aktualizacja softu wyjdzie do Galaxy...

A Panowie jaki macie system na swoich Samsungach? 5.2.2?? Czy jakiś wcześniejszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A z tym Galaxy S6 to lipa :/ bo mam jeszcze iPhone6 do wyboru, ale ten to zupełnie z MirrorLinkiem nie działa, może jakaś aktualizacja softu wyjdzie do Galaxy...

A Panowie jaki macie system na swoich Samsungach? 5.2.2?? Czy jakiś wcześniejszy?

A jest duża różnica między MirrorLink a Apple CarPlay? Nigdy nie zgłębiałem tematu, a wydawało mi się, że to po prostu iPhonowski odpowiednik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jest duża różnica między MirrorLink a Apple CarPlay? Nigdy nie zgłębiałem tematu, a wydawało mi się, że to po prostu iPhonowski odpowiednik.

CarPlay jest odpowiednikiem AndroidAuto, czyli generalnie masz dostęp do kilku, nie ukrywam że chyba najbardziej interesujących mnie funkcji czyli mapy Google, Spotify i kilka innych aplikacji radiowych, mozna dyktować sms i je odczytywać, ale w sumie to samo oferuje też standardowy system VW. Główna różnica MirrorLink polega na tym ze można klonować cały ekran telefonu (tylko Android) na wyświetlacz DP/DM i obsługiwać go z jej poziomu. Można tym samym traktować DP/DM jak tablet i wygodnie włączyć sobie np. Yanosika, czy Google Maps czy Spotify, czy dowolną aplikację z telefonu. Jedyny minus MirrorLink aktualnie to to że wszystko się wyłącza jak tylko auto ruszy z miejsca. Dlatego tak usilnie próbuje znaleźć sposób na odblokowanie działania MirrorLink w czasie jazdy. Wydaje się że znalazłem juz odpowiednią firmę, która już wie o co chodzi, tylko rozpracowuje temat.

Jeśli miałbym możliwość CarPlay albo AndroidAuto to pewnie bym się w to nie bawił ale niestety mam auto sprzed "liftingu" (MY2015)[emoji17]

 

Wyczytałem gdzieś jeszcze, że Samsunga Galaxy S6 powinno się podłączać specjalnym (może chodzi o oryginalny) kablem. Czy osoby, które stwierdziły że S6 nie działa z MirrorLink podłączały go oryginalnym kablem z ładowarki??

Edytowane przez szylton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli miałbym możliwość CarPlay albo AndroidAuto to pewnie bym się w to nie bawił ale niestety mam auto sprzed "liftingu" (MY2015)

 

w sensie MY2016 = CarPlay/Android Auto? Nie potrafię znaleźć informacji że Android Auto jest dostępne w polskiej wersji B8... :-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak (oczywiście trzeba wykupić pewnie też Car-Net), ale od MY2016 jest nie tylko MirrorLink ale też CarPlay/AndroidAuto. Samochody posiadają tą funkcję, tylko w Polsce sklep Google Play nie wypuścił jeszcze aplikacji AndroidAuto oficjalnie, ale można ją ściągnąć jako APK, co ja już zrobiłem.

http://www.apkmirror.com/apk/google-inc/android-auto/android-auto-1-3-089821-2258745-release-android-apk-download/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szylton:

Mój S6 wywala się przy próbie uruchomienia aplikacji przez MirrorLinka... Pojawia się coś na ekranie DP i animacja się zawiesza. Nie reaguje wtedy ani telefon ani DP. Jesli chodzi o Android Auto to pobrałem i dziś spróbuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@Szylton:

Mój S6 wywala się przy próbie uruchomienia aplikacji przez MirrorLinka... Pojawia się coś na ekranie DP i animacja się zawiesza. Nie reaguje wtedy ani telefon ani DP. Jesli chodzi o Android Auto to pobrałem i dziś spróbuję.

A próbowałeś się łączyć oryginalnym kablem S6? Jeszcze w tym moja nadzieja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności