Skocz do zawartości
Gość MMarcu

[B5] Rozrząd w TDI, ceny i firmy

Rekomendowane odpowiedzi

rozrząd masz już zwykły, bez napinacza hydraulicznego:)

nr oryginalnej pompy 038 121 011 J

tyle powinno pomóc sprzedawcy:)

 

Dziekuje serdecznie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Zbliża się wielkimi krokami wymiana rozrządu silnik 1.9 TDI ATJ.

 

Pytanie co ile powinno się wymieniać rozrząd co 60 tys czy 90 tys są różne opinie.

 

Możecie polecić jakiś dobry kompletny zestaw rozrządu. Co sądzicie o tych zestawach:

 

1. http://allegro.pl/rozrzad-vw-passat-b5-1-9-tdi-115km-ajm-atj-sklep-i5206598027.html

 

2. http://allegro.pl/rozrzad-kompletny-vw-passat-1-9-tdi-avb-atj-i5234710526.html

 

3. http://allegro.pl/ina-rozrzad-pompa-ina-audi-a4-b5-1-9-tdi-ajm-atj-i5281763158.html

 

4. http://allegro.pl/rozrzad-pompa-audi-a4-1-9-tdi-115-116-km-ajm-atj-i5151286123.html

 

 

 

z góry dzięki

Edytowane przez Brzoza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozsądnym cenowo i jakościowo jest rozrząd nr.3. Ja u siebie ostatnio wymieniałem i za rozrząd oryginał OE+ pompa HEPU dałem niecałe 480zł. Polecam ten sklep:

http://www.czesciwsieci.pl/

Maja mega dobre ceny i co najważniejsze rozrządy świeże, a nie jakieś leżaki magazynowe.

Edytowane przez indyczes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakich firm zestaw rozrządu będzie najlepszy do silnika ATJ 1.9 TDI (pasek rozrządu, rolka napinacza,r olka kierunkowa, tłumik drgań paska, pompa wody, uszczelka pompy wody, śruby montażowe)?

Edytowane przez Brzoza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakich firm zestaw rozrządu będzie najlepszy do silnika ATJ 1.9 TDI (pasek rozrządu, rolka napinacza,r olka kierunkowa, tłumik drgań paska, pompa wody, uszczelka pompy wody, śruby montażowe)?

 

Wiadomo, że najlepszy jest oryginał ale zestawy Ruvil, INA, ContiTech lub oddzielnie pompa płynu dolz, hepu też są dobre ( uszczelka do pompy jest razem z pompą i nie trzeba oddzielnie kupować )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dziś został wymieniony u mnie kompletny rozrząd. Ceny brutto, a za całość zapłaciłem 1200zł wraz z robota

firmy INA 530009 - 509zl

pompa wody metelli 24-0905- 130zł

rolka napin. klimy 3-34- 55zł

pasek klin. gates 4pk0855 18zł

pas. klinowy gates 5pk1435 37zł

filtr oleju filtron 17zł

filtr paliwa bosch 62zł

olej mobil 3000super 5w30 112zł

czujnik temperatury 60zł

usluga mechaniczna 200zł

Jeszcze mi zostaje wjechac na kanał i przymocowac osłonę pod silnik lepiej i grill chyba wyłamali mi zatrzask tez bede musiał ogarnąć. Mam fakturę mysle ze nastepne 100tys bede miał spokój

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na szybkiego wyłącznie MAteusz wymieniłbym pompę metelli, niestety my jesteśmy zasypani reklamacjami SKF, Ruville, z metelli też byłbym ostrożny. W obecnej sytuacji poleciłbym wyłącznie pompę hepu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz kolego napisać w jakim sensie reklamacje prosze o info jutro dalej na niemcy a tam nie ,,zagladam " do paska tylko kontrola oleju i jazda jazda,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

reklamacja czyli zaczyna pompa puszczać i cieknąć.

Jest przy wirniku taka zaślepka przez którą zaczyna ciec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam zamontowaną pompę wody metelli ,jak narazie 11 tys przekulane i jest ok,o skf i ruville slyszalem że masowo padają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem pozytywne opinie o Metelli ale był to przedstawiciel ;)

 

Osobiście wolałbym dołozyć "kilka" złotych do Hepu co uczyniłem i dzisiaj biore sie za wymianę rozrządu w swoim potworze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo dobra decyzja, my narazie metelli tylko przeguby, pompy od biedy , tarcze i klocki jako średnia niższa półka niebawem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w razie czego jak bedzie ciekła a bede w polsce to do mechanika i niech zmienia powiedział ze na całość czyli czesci normalnie jest gwarancja i jak by sie cos działo to zmienia na swoj koszt. Na markach sie tak nie znam zobaczymy ja dopiero z 2 tys przejechałem wiec jeszcze do 100tys daleko .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym zwrotem za ewentualną robotę to jest dramat a szczególnie gdy chodzi o ruville. Wiem bo mój klient przerabia to i już rok czeka. Pompa pojechała do Evr i amba fatima.

Nic nikt nie wie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,muszę w moim pasku B5 FL 1.9 AVF wymienić rozrząd, czytam ten temat, jednakże nie wiem czy mam kupować wszystkie części z osobna od producentów jakich polecacie czy może jakiś zestaw producencki? Gdzie kupić? Na allegro, w jakimś sklepie internetowym czy lepiej w stacjonarnym sklepie z częściami samochodowymi?

 

Pasek firmy GATES?

Pompa HEPU?

Zestawy Ruvil, INA, Contitech? (bez pompy?)

 

Proszę podzielcie się ze mną doświadczeniem abym nie wtopił, ponieważ jestem i pracuję za granicą a tutaj takie sprawy są drogie. . .

 

Z góry dzięki ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdzie kupić? Na allegro, w jakimś sklepie internetowym czy lepiej w stacjonarnym sklepie z częściami samochodowymi?

 

http://forum.vw-passat.pl/forums/114-Og%C5%82oszenia-i-us%C5%82ugi-komercyjne

tu zajrzyj i pytaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Proszę podzielcie się ze mną doświadczeniem abym nie wtopił, ponieważ jestem i pracuję za granicą a tutaj takie sprawy są drogie. . .

 

Wycenę już wysyłam na PW.

Musisz wymienić 2 rolki, pasek i pompę wody w Twoim przypadku.

Szczegóły opiszę Ci na PW, żeby nie zaśmiecać wątku.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc wszystkim,

 

Planuje wymianę rozrządu w swoim passacie B5 Fl 130 km . Pomoże ktoś wycenić kompletny rozrząd?

Z góry dziękuję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podpowiecie mi czy mogę wymienić samemu sam pasek rozrządu bo ma 6 lat i biegnie 7 nic mu nie jest Ale lepiej wymienić ze starości bo m nalatane 30 tys bo więcej stał jak jeździł. Czy sam pasek wystarczy ? Reszta bardzo się chyba nie zuzyla. Jakiej firmy polecacie ?. Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności