Skocz do zawartości
Gość MMarcu

[B5] Rozrząd w TDI, ceny i firmy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Podpowiecie mi czy mogę wymienić samemu sam pasek rozrządu bo ma 6 lat i biegnie 7 nic mu nie jest Ale lepiej wymienić ze starości bo m nalatane 30 tys bo więcej stał jak jeździł. Czy sam pasek wystarczy ? Reszta bardzo się chyba nie zuzyla. Jakiej firmy polecacie ?. Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi.

 

Do zmiany komplet bezwzględnie - kilometrów nie ma ale czas dość spory...

 

Pasek - Contitech, Gates

Rolki - SKF, INA

Pompa wody - Dolz, Hepu, SKF

 

Mimo że kilometrów nie ma to co 5 lat się zmienia rozrząd.

 

Pamiętaj też o uszczelniaczach na wałek rozrządu i wał korbowy - profilaktycznie by po jakimś czasie nie zaczęło ciec ;)

Tu polecę Elring, Victor Reinz, Corteco ;)

 

Jak masz pojęcie to też możesz się podjąć samodzielnej wymiany, przydałyby się też blokady na wał korbowy i wałek rozrządu (bez nich też co prawda się da ale lepiej mieć ;))

Edytowane przez Magoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojęcia trochę mam sam prawie wszytko przy aucie robię. Nie robilbym ale wkurza mnie ze trzeba przód demontowac a mechanicy w plastikach co druga śrubę przykreca i potem wszystko lata . A samemu człowiek dokładniej zrobi.Blokady będą także nie jest źle tylko czy vw nie wsadzil tam jakiejś śruby co by klucz cudowny nie trzeba było kupować heh. Dzięki za odpowiedź i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Niebawem będę zmuszony zmienić rozrząd w AVF. Szukam kogoś kto posiada w dobrej cenie lub poleci gdzie kupić. Interesuje mnie kompletny rozrząd z pompa wody i cała reszta czyli wszystkie paski, napinacze, rolki, uszczelniacze wałków, śruby. Części oryginalne z górnej półki.

Podaje VIN WVWZZZ3BZ5E111333

TYP HANDLOWY 3B6262

Dziękuję za ewentualne odpowiedzi.

Edytowane przez zuku2911

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Niebawem będę zmuszony zmienić rozrząd w AVF. Szukam kogoś kto posiada w dobrej cenie lub poleci gdzie kupić. Interesuje mnie kompletny rozrząd z pompa wody i cała reszta czyli wszystkie paski, napinacze, rolki, uszczelniacze wałków, śruby. Części oryginalne z górnej półki.

Podaje VIN WVWZZZ3BZ5E111333

TYP HANDLOWY 3B6262

Dziękuję za ewentualne odpowiedzi.

 

Marcin z tym pytaniem do naszego dostawcy części Maciejka.

Tu zadaj

to pytanie bo to nie ten dział.

http://forum.vw-passat.pl/threads/42335-Nowe-części-do-VW-Liqui-Moly-cała-oferta-w-super-cenie?p=2304936#post2304936

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marcin z tym pytaniem do naszego dostawcy części Maciejka.

Tu zadaj

to pytanie bo to nie ten dział.

http://forum.vw-passat.pl/threads/42335-Nowe-części-do-VW-Liqui-Moly-cała-oferta-w-super-cenie?p=2304936#post2304936

 

Dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, otrzymałem propozycję rozrządu

BOSH 846

GATES 800

SKF 830

 

Pytanie, rozrząd INA dostanę na pewno taniej.. jakieś doświadczenia? :)

Na wyżej wymienionej stronie nie mogę napisać zapytania o części do samochodu - a mam kilka do kupienia.. ktoś coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć mi Krystian vin :)

pasek rozrządu bosch - raczej weź inny, napinacz gates - sprawdź co w środku.

Pozdrówki

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam! Wrzucam vin i czekam na wycenę :)

wvwzzz3bz2p030013

 

potrzebny rozrząd kompletny, zawieszenie również całe, filtry olej oraz klocki tarcze przód!

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy orientuje sie ktos w jakości rozrządu.Mam zrobione jakieś 65tys wcześniej rozrząd robiłem firmy Ruvill nadmiernie ze to będzie mój 4 rozrząd i zawsze Ruvill chodzi wiec nie zmieniam dzis bylem w sklepie i gość mi mówi że Ruvill to szajs i jest dużo reklamacj i żebym wziął LUKA slyszal ktos o takim?bedzie ok nie wiem czy zmieniać bo jednak Ruvill mnie nigdy nie zawiódł z góry dzieki za odp

Edytowane przez kermit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
żebym wziął LUKA

 

 

LUK to nic innego jak INA jeśli chodzi o rozrząd. Tej firmy elementy są montowane na pierwszy montaż w fabryce. O Ruvillu faktycznie słyszałem różne opinie (fakt to tylko pakowacz jest a nie producent) ale na rozrząd zdecydowałbym się z innej marki np. Contitech czy też właśnie ten LUK (INA) o którą pytasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś wymieniałem rozrząd w VW B5 AFN 110KM. Właściciel rozrząd kupił firmy ruvill a w pudełku był pasek dayko i rolka prowadząca INA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli z tego wynika że lepiej wziac Luka bo to niby to samo.Nie wiesz ile dal za rozrząd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
.Nie wiesz ile dal za rozrząd?

 

Z pompą wody jakiegoś włoskiego producenta 300zł. Ale o płynie chłodzącym już zapomniał :) Jeśli chcesz to poszukaj dla siebie zestawu na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To cos mało mi krzyknął w motoryzacyjnym 650 ale ja mam pompowtryski chyba jeden napinacz wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalna cena. Zmieniaj rozrząd bez wykręcania szpilki napinacza z głowicy. Kup do tego nowy płyn G 12 około 4L i ze dwa litry wody. Wiadomo sprawdź stan sprzęgiełka na altku i załuż nowe paski na sprężarkę i alternator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy bez wykręcania szpilki napinacza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co to znaczy bez wykręcania szpilki napinacza?

 

To znaczy, że jest ryzyko uszkodzenia gwintu. U siebie to przerabiałem i teraz mam wstawioną tulejkę. Jeśli szpilka jest O.K. to nie ruszaj jej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy chodzi ci o ten zwykly napinacz czy hydrauliczny bo mi dokladnie dzien przed wigilia pekla sruba dokladnie w polowie gwintu ta od tego zwyklego ale dalo rade to zrobic na szybko wiec chyba bede chcial wymienic by znow nie wyszedl zonk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o szpilkę od napinacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AJM (a4b5) Robota + części (z napinaczem) - 1000zł

Gość daje roczną gwarancję na piśmie (jeśli się kupi napinacz)

Woj. lubuskie - jeśli ktoś zainteresowany dam konkretny namiar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności