Skocz do zawartości
Gość MMarcu

[B5] Rozrząd w TDI, ceny i firmy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość r284rafik

mam takie pytanie do was forumowicze. kupiłem pare dni temu passata z 2001 roku 1,9 tdi 130km ile kosztuje wymiana całego rozrządu i czy wymieniać na orginał czy zamienniki, jaki olej jeszcze stosować mie jestem jeszcze w temacie pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymienialem kompletny rozrzad 3 mies temu, czesci kupowalem w ASO i przy zwrocie starej pompy zaplacilem ok 600zl. Robota w zaprzyjaznionym warsztacie okolo 200zl. W tej chwili czesci czy to w ASO czy w innych sklepach jest na tyle niewielka ze kupilem w serwisie.

Olej do twojego silnika to tylko z norma 505.01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam słowa kolegi wyżej:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Panowie tmstp oraz andrzej0305, dobrze by było jakby koledze nie pociskali pierdół.

Kolejny raz ktoś kto pojęcie ma mgliste wypowiada się w temacie rozrządu. Przed napisaniem odpowiedzi dobrze by było jakby któryś z Was zechciał zobaczyć co ma pytający za auto w profilu. Nie ma sensu pisać koledze ile płaciliście za swój rozrząd skoro macie diametralnie inny typ układu rozrządu niż zastosowany w jego aucie.

Rozrządowo silnik AWX/AVF z roku 2001 ma wspóly tylko pasek rozrządu i pompę wody. Reszta to zupełnie inna bajka. Owszem rozrząd do modeli od 06.2002 będzie kosztował w orginale od 600 - 650zł ale ten do wcześniejszych lat to drugie tyle w orginale.

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AWX kosztuje tyle: http://allegro.pl/item422234725_422234725.html to części o jakości org. Oryginalne pewnie kosztują ze 3 razy tyle.. Tak w ogóle to wystarczy przejrzeć ten temat i jest tu wszystko napisane po 5 razy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Dla mnie ta oferta to jest najtaniej i najgorzej niestety. Pompa Ruville to jest niestety dramat do tego typu samochodów. Pasek z Gacka też nie orłów nie należy.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dla mnie ta oferta to jest najtaniej i najgorzej niestety. Pompa Ru ville to jest niestety dramat do tego typu samochodów. Pasek z Gacka też nie orłów nie należy.

 

HHA

 

Marka części jest jak najbardziej odpowiednia... twoim zdaniem jakiej firmy części powinny być? Pomijając org.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Pisaliśmy tu już parę razy o pomię wody Ruville. To jest poprostu dramat. Stosowanie tej pompy wg. mnie grozi unfall-em silnika. Koło zębate jest chyba zgrzewane z ośką. Inny lepsi producenci stosują frezy i nigdy nie ma z nimi problemu.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec wymienialem rozrzad w 130 konnym tdi miesiac temu sprowadzony

koszt 520 czesci + 200zl wymiana

w aso jak dzownilem 1700!!

 

rok passka 2002

Edytowane przez MAPET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość r284rafik

witam wiec mam do ciebie takie pytanie na jaki czesci ( orginal czy zamiennik)byś ty wymienił rozrzad w takim pasku jak mój 2001 19,tdi 130 jakiej firmy, w rozsadnej cenie widze zesie znasz w tym temacie, ja nie stety nie zabardzo,widze terz ze wypisuja na forum oznaczenia danych czesci jaki ida do zozrzadu czy ma to znaczenie i jakie maga isć do takiego modelu jak moj dzieki za pomoc hha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pisaliśmy tu już parę razy o pomię wody Ruville. To jest poprostu dramat. Stosowanie tej pompy wg. mnie grozi unfall-em silnika. Koło zębate jest chyba zgrzewane z ośką. Inny lepsi producenci stosują frezy i nigdy nie ma z nimi problemu.

 

Poszukam w wolnej chwili co pisaliście o pompach Ruville. Pompa wody raczej nie jest narażona na takie przeciążenia żeby ośka mogła się przesunąć względem zębatki... raczej w takie rzeczy nie wierze ;) Wg Ciebie grozi "unfall-em".. mam taka pompę u siebie i będe mogł sie przekonać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie tmstp oraz andrzej0305, dobrze by było jakby koledze nie pociskali pierdół.

Kolejny raz ktoś kto pojęcie ma mgliste wypowiada się w temacie rozrządu. Przed napisaniem odpowiedzi dobrze by było jakby któryś z Was zechciał zobaczyć co ma pytający za auto w profilu. Nie ma sensu pisać koledze ile płaciliście za swój rozrząd skoro macie diametralnie inny typ układu rozrządu niż zastosowany w jego aucie.

Rozrządowo silnik AWX/AVF z roku 2001 ma wspóly tylko pasek rozrządu i pompę wody. Reszta to zupełnie inna bajka. Owszem rozrząd do modeli od 06.2002 będzie kosztował w orginale od 600 - 650zł ale ten do wcześniejszych lat to drugie tyle w orginale.

 

HHA

Hani soory moje przeoczenie postaram się poprawić:(. Dobrze że ktoś czyta uważniej odemnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co ile wymienia się rozrząd w Passacie 2.0 TDI 3BG rok 2004 listopad tzn. po lifcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co ile wymienia się rozrząd w Passacie 2.0 TDI 3BG rok 2004 listopad tzn. po lifcie

A TO co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sseerr

Witam jesli ktos jest zaiteresowany podaje ceny rozrządu do AJM, miejce podkarpacie-Jarosław.

Pasek rozrządu 138zł

Napinacz paska rozrządu 150zł

Rolka zwrotna 85zł

Tłumik drgań 175zł

Napinacz paska klimy 97zł

Uszczelka pokrywy zaworów 25zł

Pompa wody 125zł

Filt oleju 18zł

olej mobil 175zł

pasek alternatora 35zł

pasek klimy 19zł

koło dolne na rozrządzie 97 zł

Napinacz paska aleternatora 300zł

 

 

Razem 1449zł

Robocizna około 200 zł przy znajomości + naprawa klamki, naprawa elktryki w szybie, podpiecie pod komputer. W razie czego pytac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sseerr mozesz napisać marke czesci??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o ASO w warszawie to do mojego silnika mówili ze cały rozrząd wraz z wymianą to ok 2200-2500zl!! Dzwoniłem do 3 serwisów, mówili takze, że wymiana co 90.000km.

Więc dziwią mnie ceny tylpu 600zl.

Edytowane przez siemi1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jesli chodzi o ASO w warszawie to do mojego silnika mówili ze cały rozrząd wraz z wymianą to ok 2200-2500zl!! Dzwoniłem do 3 serwisów, mówili takze, że wymiana co 90.000km.

Więc dziwią mnie ceny tylpu 600zl.

 

A mnie czeka też wymiana w przyszłym roku i w Skodzie fakt że u znajomego cena wymiany 1400 a ja na 1290 utargowałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze w tych porównaniach cen jest to, że każdy rozumie co innego pod pojęciem kompletny rozrząd ... Ciekawe co tak naprawdę jest wymieniane w ASO przy założeniu , że ściśle trzymają się instrukcji naprawczych podanych przez VW i dają gwarancję na 90 kkm ?

 

@semi1 ceny w ASO są różne ... filtry w miarę tanio, a świeca żarowa BERU 69 zł Wrocław do AWX a na allegro BERU to samo z FV 20 zł ...

Edytowane przez wolfik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności