Skocz do zawartości
Gość MMarcu

[B5] Rozrząd w TDI, ceny i firmy

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj odebrałem swojego z ASO

630PLN czesci w tym pompa jesli stara oddasz +400PLN robocizna

2 lata gwarancji

 

pozdrawiam

Kjuk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie co byście poradzili. Zamierzam wymienić rozrząd i zastanawiam się nad oryginalnym (niby) z allegro za 350 zł taki lub 270 zł rozrząd SKF u kolegi w sklepie. Co byście radzili oryginalny z allegro czy SKF ze sklepu ?

Dzięki bardzo za wszelkie sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

To jest orginał bo sprzedaje go ASO VW-Audi z Rybnika.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to czemu tak tanio ? U siebie w mieście pytałem o rozrząd to taki komplet 460 zł kosztuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymienialem w ASO autoforum Płock, komplet: pasek, rolki, pompa, pasek klimy + alternatora + płyn chłodniczy, całość 1200 PLN, gwarancja dwa lata więc jak widac ceny są rózne nawet w ASO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha
wymienialem w ASO autoforum Płock, komplet: pasek, rolki, pompa, pasek klimy + alternatora + płyn chłodniczy, całość 1200 PLN, gwarancja dwa lata więc jak widac ceny są rózne nawet w ASO

 

Człowieku ale Ty masz inny silnik. Wielokrotnie już to powtarano tutaj, że inna cena będzie dla silników przed 2000 rokiem a inna po tym roczniku. Mało tego nawet inna będzie cena w tym samym modelu i przy tym samym silniku z lat 2001-2002 a inne od 2003.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich

jestem nowym użytkownikiem passata 1,9tdi 2005 131KM

VIN WVWZZZ3BZ5E138322

przejechane 225kkm, szykuje sie do wymiany rozrządu, poprzedni był przy 120kkm, w ASO powiedzieli 1700PLN z pompą wody, na forum wiele zdań na temat zamienników,

Czy mozna kupić oryginalny rozrząd ale nie w ASO?

 

 

kolega ma dokładnie taki sam silnik, rok prod. jak mojego, 1700 a 1200 PLN to chyba różnica znaczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Może mi ktoś napisać nry części do AJM-a (bo nie jestem pewien czy idzie to samo co w ATJ)???

Jeżeli jest potrzebny VIN to przeslalbym na priva.

Kolego hha (bądź ktokolwiek obeznany w temacie) możesz napisać które jeszcze śruby muszę kupić oprócz szpilki napinacza???

Z góry thx !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurzyn

 

Części rozrządu AJM:

 

038 198 119 -zestaw naprawczy M AJM 185 671>>

038 198 119 B - zestaw naprawczy M>>AJM 185 670

lub

038 109 119 P - pasek zębaty z=120

045 109 243 B - rolka napinająca M>>AJM 185 670

045 109 243 C - rolka napinająca M AJM 185 671>>

038 109 454 A - nakrętka 6 kąt kołnierzowa M8

N 909 055 02 - śruba dwustronna M10xM8x73

045 109 244 A - rolka odwracająca

N 019 531 3 - śruba 6 kąt. kołnierzowa M8x 40

045 109 479 B - napinacz paska wielorowkowego M AJM 185 671>>

045 109 479 C - napinacz paska wielorowkowego M>>AJM 185 670

N 909 450 01 - śruba imbusowa M7x21,5-SP - szt 2

038 121 011 JX - pompa wody z uszczelką.

 

Powodzenia.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile kosztują części w ASO do 2.8 v6 2000r? Płynie właśnie takie cacko z USA do mnie :) i chciałbym wiedzieć na jakie koszty mam się naszykować. Jak to kolega hha napisał podobno tylko OE. A może kolega hha też ma kompletne rozrządy do 2.8 nie tylko diesla?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy moze mi ktos podac szcunkowo przyblizone ceny wymiany rozrządu i co wchodzi w tzw pakiet obowwiazkowy ???

dzisiaj podjechalem do mechanioora i ten bez spytania o rocznik i silnik rzucil mi cene 1400 za rozrząd + 400 zl za wymiane oleju w skrzyni automatycznej. wszedlem na forum i poczytalem i mysle ze facet na dziendobry chcial mnie wydymac. z tego co widze to mam silnik afn i cena powinna sie zamknac w kwocie 600 zl max za czesci. 1400 odjac 600 to chyba cos go jednak obesralo tego mechaniora.

dajcie mi liste czesci obowiazkowych i jakies przyblizone ceny.

serdecznie pozdrawiam i chwała ze sprawdzilem ceny na forum...

wymiana rozrzadu sprawa pilna ale nie na tyle zeby zaraz ostro przebecelowac.

 

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sobieraj10

Witam! No ten machanik to rzeczywiście jakis zdzierus. Ja za wymiane rozrzadu z pompa wody i rolka klimatyzacji zaplacilem 850 zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego bienias na zrzutach ekranowych /załączonych/ masz ceny części bez rabatu /detal/ z IC, robota różnie może kosztować od 200zł do ..........? /popytaj to zobaczysz rozbieżność w kosztach/

Pamiętaj żeby dobrze zrobić rozrząd trzeba odjechać z przodem paska. Kup jeszcze śruby do rolek nowe ale to w ASO VW/Audi.

Pompy wody nie musisz zmieniać przy rozrządzie. /nie jest goniona paskiem rozrz./ ale jak dużo nabiegała to by się przydało bo bedziesz miał wszystko na wierzchu. /może zacząć ciec a koszt nie duży/

capture1.jpg

capture2.jpg

capture4.jpg

Edytowane przez RogalPraga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój rozrząd kosztował: firmowe części z allegro (INA, RUVILE) komplet + 2 paskii klinowe, ale bez rolek i napinaczy pasków klinowych, bo uważam ze puki wyraźnie nie widać po nich zużycia to nie trzeba wymieniac - 650 zł, robocizna - 200 zł. Nie wymienialem plyny chlodzącego, ale przyznaje ze przydało by sie to też zrobic. Czyli ATJ kosztuje 850 zł. Chyba taniej sie nie da.. Robocizna nie powinna kosztować więcej niż 200 zł.

 

Tutaj kupiłem częsci, i polecam tego sprzedawce: http://allegro.pl/item422234725_422234725.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,przymierzam sie do wymiany rozrzadu w moim passacie silnik AFN i potrzebuje porady:

1.Jakie czesci należy wymienić przy zmianie rozrzadu?

2.Jak wygląda sprawa z tym kolem na wale co napedza kolo pasowe,mialem golfa TDI 1Z i tam bylo wyrobione,jak sie nie myle to jest ten sam gabaryt silnika i w AFN tez sie wyrabiały te kliny,bynajmniej widzialem taki przypadek w golfie 3 TDI AFN,a chyba te same AFN sa w passatach b5?takze jak to wyglada wymieniac takze te kolko zebate?

3.Jakie pozostrale czesci czeba wymienic od strony paska wieloklinowego(chodzi mi rolki i napinacze) i od klimy?

4.Czytalem ze pompa wody jest napedzana w tym silniku przez pasek wieloklinowy takze nie jest koniecznosc jej wymiany?

Z gory dzieki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów!! hha głównie zwracam się do Ciebie ponieważ stwierdzam, że masz duże obeznanie w tym temacie!!! A mianowicie mam pytanko ile będzie kosztować zestaw łącznie z pompą do Passata 1,9 tdi 2003r. 74KW, w książce serwisowej oraz na naklejce mam takowe oznaczenie AVB, GFL, LD7W, RW. Przede wszystkim czy w opisanym przeze mnie silniku trzeba wymienić pompę wody!!! Dziękuję za odpowiedz i pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w@dek1977

 

zestaw części wraz z pompa dobrej klasy będzie kosztował od 600 zł w góre, patrz mój post wyżej bo pisałem o mojej wymianie, a mam podobny silnik do twojego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Slay!!!

Już jestem zorientowany w temacie i faktycznie cena jest taka o jakiej mówisz!!! Pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos odpowiedziec na mojego posta powyzej....

Mam jeszcze jedno pytanko,sciagnelem dzisiaj pokrywe od rozrzadu i zastalem tam dziwny widok.Wydaje mi sie ze te kolo od walka rozrzadu jest nieoryginalne jak widac na zdjeciach pasek z jednej strony wystaje poza kolo a zdrugiej paska brakuje zeby zakryc kolo,moze mmi ktos poiwiedziec czy tak to ma wygladac w oryginale a jak nie to podac numer seryjny do oryginalmego kola...

Zdj?cia-0005.jpg

Zdj?cia-0006.jpg

Zdj?cia-0007.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności