Skocz do zawartości
Gość MMarcu

[B5] Rozrząd w TDI, ceny i firmy

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Kolego, postaram się do niego napisać i przedstawić swoje zapotrzebowanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejo ; )

Ja mogę polecić firmę Ruville.

Bardzo dobra firma, robi przeguby, kompletne zawieszenie z przodu do naszych samochodów i rozrządy. Do mojego ATJ cena kompletnego rozrządu to koszt rzędu 750,- od Ruville i nie trzeba się nim martwić na bardzo długo.

Taki zestaw zawiera:

-PASEK ROZRZĄDU RUVILLE

- ROLKA NAPINAJĄCA

- ROLKA PROWADZĄCA

- POMPA WODY RUVILLE Z USZCZELKĄ

- TŁUMIK DRGAŃ

- NALEPKA SERWISOWA

 

Bez tłumika drgań 550,-

Nie wiem czemu on taki drogi, wkrótce będę musiał u siebie rozrząd zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez wystarczy wymienic tylna plastikowa oslone rozrzadu i mozna zalozyc zwykly komplet rozrzadu bez tego wynalazku.Mozna przerobic tez swoja oslone ale to juz druciarstwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mi się kompletny rozrząd z robotą w AVB zamknął 4 lata temu w 900 zł. W tym tłumik drgań i pompa wody.

 

czyli normalnie, spokojnie idzie wszystko w tej cenie wymienić na najlepszych gratach :)

 

Witam, orientuje się ktoś czy w moim passacie B5 FL AVB 1.9 2003r. występuje tłumik drgań paska? Nie we wszystkich aukcjach go sprzedają wraz z rozrządem dlatego mnie to zdziwiło.

 

nie występuje.

 

 

 

 

Po tej konwersacji mam rozumieć, że w AVB tłumik drgań występuje do 2002r, a już od 2003r nie ma tłumika drgań ?

 

Obywatel pisze, że wymienił w AVB wraz z tłumikiem drgań. Alien dostał info, że w AVB nie występuje. Chodzi tu o roczniki tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2002 był rocznikiem granicznym. Egzemplarze z końca roku już nie miały tłumika drgań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jasne. Dzięki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Informacyjnie powiem, że zmieniony już rozrząd w Passacie na komplet od Contitecha, pomimo że jeszcze powinienem pojeździć na starym, musiałem zmieniać z powodu pompy wody firmy Bosch, która zrobiła się nieszczelna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli prócz ruville skf problem jest także z boschem. Dobrze że od kilku lat my sprzedajemy wyłącznie hepu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy czy wymieniacie przy zmianie rozrządu szpilkę napinacza?

Zostawić ryzykując pęknięcie szpilki czy wymienić ryzykując (podobno) uszkodzenie gwintu w głowicy?

Edytowane przez mebelman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak wybrał Hepu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten zestaw jest kiepski czytałem gdzieś że ina jest dobra ale Ne wiem jak z tą pompą wody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozrząd super(ino niekompletny ;) ) pompa dno.

Na allegro pełno dobrych zestawów z pompą ktora caly zestaw wali, tylko jest tania i rozrząd wychodzi wtedy tanio.

Nie daj się na krafta namówić i bierz tak jak powiedział Kuczi - Hepu i nic innego. NAwet jak u Ciebie pompa na rozrządzie nie pomyka.

Pozdrówki

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam rozrząd INA z pompą, Cena z wymianą wyniosła 750 zł ;) I nie narzekam w żadnym wypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam rozrząd INA z pompą, Cena z wymianą wyniosła 750 zł I nie narzekam w żadnym wypadku.

 

Ponad 400 zł za wymianę ? Drogo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Jestem nową posiadaczką tegoż ślicznego autka i czeka mnie wymiana rozrządu.

Jeżeli ktoś z Was mógłby zerknąć i napisać który z tych 2 zestawów będzie pasował byłabym wdzięczna.

Zastanawia mnie różna ilość zębów (INA 122 / CONTITECH 120), oraz szerokość.

Dodatkowe sugestie (czego brakuje) wskazane !

 

http://allegro.pl/rozrzad-pompa-conti-vw-passat-b5-fl-1-9tdi-1-9-i5944920419.html

http://allegro.pl/ina-rozrzad-pompa-vw-passat-b5-1-9-tdi-ajm-atj-i6078659878.html

 

Auto: ATJ 1.9 TDI 115 km, 2000r przedlift, WVWZZZ3BZYP176968

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć,

Jestem nową posiadaczką tegoż ślicznego autka i czeka mnie wymiana rozrządu.

Jeżeli ktoś z Was mógłby zerknąć i napisać który z tych 2 zestawów będzie pasował byłabym wdzięczna.

Zastanawia mnie różna ilość zębów (INA 122 / CONTITECH 120), oraz szerokość.

Dodatkowe sugestie (czego brakuje) wskazane !

 

http://allegro.pl/rozrzad-pompa-conti-vw-passat-b5-fl-1-9tdi-1-9-i5944920419.html

http://allegro.pl/ina-rozrzad-pompa-vw-passat-b5-1-9-tdi-ajm-atj-i6078659878.html

 

Auto: ATJ 1.9 TDI 115 km, 2000r przedlift, WVWZZZ3BZYP176968

 

Polecam skontaktować się z Marcinem,nie raz kupowałem u niego,ostatnio rozrząd do C3 córki i powiem że te wszystkie transakcje to czysta przyjemność,miła obsługa,więcej niż ekspresowa przesyłka no i jak trzeba to też doradzi,więc po co szukać na alledrogo? Skontaktuj się z kolegą Elemenateur.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wskazówkę ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czeka mnie wymiana rozrządu i chciałbym się dowiedzieć czy w moim silniku występuje ten nieszczęsny napinacz hydrauliczny? No i przy okazji jaka będzie cena takiego zestawu, razem z pompą wody. Auto to Passat B5, 1.9 TDi AJM, VIN: WVWZZZ3BZXP394579

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności