Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

To mi sie Pomyliło int+ext

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ponieważ sezon zimowy zbliża się nieubłaganie wielkimi krokami czas pomyśleć o oponach zimowych, czy ktoś z forumowiczów orientuje się może czy w ogóle B8 wyjeżdża z fabryki na oponach zimowych czy tylko na letnich? Kupowałem auto 2 miesiące temu więc otrzymałem oczywiście tylko opony letnie. Czy ktoś wie może ewentualnie jakie fabryczne opony zimowe stosowane są w b8 np. na felgach 18"? A może ktoś już ten temat przerabiał i doradzi jakieś dobre markowe opony, które stosuje VW do Passata B8 lub takie, które naprawdę godne są polecenia ze względu na jakość i bardzo dobre parametry. Obecnie mam letnie felgi Verona 19" ale chciałbym zakupić na zimę Darfordy 18"(aby miec porównanie) + jakieś dobre opony, samochód to BiTDI Variant. Mam tez czujniki ciśnienia w kołach i nie wiem jak tę sprawę rozwiązać, czy ewentualnie można zakupić dodatkowy komplet takich czujników aby mieć w innych oponach (nowe felgi i opony zimowe) i nie przekładać ich co chwilę z sezonu na sezon z fabrycznego kompletu opon?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auta zawsze przyjeżdżają na letnich oponach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak wyżej Tobol napisał. Auta z salonu zawsze są na letnich. I to nie ważne czy to jest vw czy inna marka i nie ważne czy kupujesz w lipcu czy w styczniu.

Jeśli chodzi o zimówki to w konfiguratorze passata jest możliwość kliknięcia dodatkowo kół zimowych (felgi na zimę + opony). Możesz podpytać sie na salonie jakiej marki to są opony.

Jednak moim zdaniem nie ma co patrzeć na to jaką markę opon sprzedaje vw. Czy to jest marka, które potrzebuje jakiś specjalnych nie wiadomo jakich opon ? Nie. Vw sprzedaje opony producenta, z którym najlepiej się dogadał pod względem cenowym i tyle moim zdaniem. Tak samo jest w innych markach. Tak samo jak VW/Skoda leje castrola i na produkcji i podczas serwisów. Czy to jest powiedziane, że jest to najlepszy olej ? IMHO nie do końca.

Lepiej poszukać różnych testów opon (np. ADAC i skonfronotwać z innymi) oraz poczytać tez opinie w necie użytkowników np. na temat głośności, bo niektóre naprawdę mogą przeszkadzać w tej kwestii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auta z salonu zawsze są na letnich. I to nie ważne czy to jest vw czy inna marka i nie ważne czy kupujesz w lipcu czy w styczniu. - nie pisz bzdur.

 

np ze strony Opla:

 

W jakie opony będzie wyposażony nowy OPEL kupiony w waszym salonie: letnie, zimowe, czy wielosezonowe?

Standardowo wszystkie nowe Ople wyposażone są w opony wielosezonowe, w praktyce najlepiej sprawdzające się, gdy temperatura powietrza nie spada poniżej 5 stopni C. Opony zimowe oferujemy zawsze w sezonie zimowym jako dodatkowe wyposażenie.

Edytowane przez paolokos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do swojego zamówiłem na zimę oryginalne felgi VW 16 cali:

http://www.vw-sklep.pl/pl/sklep/p/206267/kolo-zimowe-passat-b8-16-lewe-z-opona-pirelli.html

"Wysokiej jakości i optycznie atrakcyjna oryginalna felga CORVARA ze stopu metali lekkich w połączeniu z oponą zimową premium Pirelli Sottozero3, 215/60 R16 99H XL . Rodzaj opony: zimowa - kierunkowa, koło lewe."

Aktualnie 1169 za sztukę, kupiłem jakoś miesiąc temu jak były jeszcze na promocji po ok. 850zł. Wolę bardziej komfortowe zawieszenie, więc wybrałem grubą oponę. Wrażeń jeszcze nie opiszę bo jeszcze ich nie założyłem ale ten link w pewnym sensie odpowiada na zadane pytanie, czyli jakie opony zimowe montuje VW: w tym przypadku "Pirelli Scottozero3" ale na większych felgach chyba zakładają inne, można zobaczyć w tym sklepie internetowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeden sezon jeździłem na razie na zimówkach Michelin PILOT ALPIN PA4 96W XL na Veronach 19" i polecam.

Też myślałem o innym komplecie całych kół na zimę, ale jest trochę motania z czujnikami podobno, nawet jak zakupisz 4 dodatkowe czujniki to co sezon musisz je Parować z autem, a to tak łatwo samemu nie zrobisz, tak przynajmniej słyszałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, ponieważ sezon zimowy zbliża się nieubłaganie wielkimi krokami czas pomyśleć o oponach zimowych, czy ktoś z forumowiczów orientuje się może czy w ogóle B8 wyjeżdża z fabryki na oponach zimowych czy tylko na letnich? .... Czy ktoś wie może ewentualnie jakie fabryczne opony zimowe stosowane są w b8 np. na felgach 18"? ....?

 

Salony VW z uporem maniaka twierdzą że 18 calowe zimówki nie mają homologacji w Passacie - dlatego nie ma zimówek "firmowanych" przez VW ani nie kupisz w dziale części VW zimowych kół 18 do Passata.

 

po kilku mailach z centralą przyznali że producent dopuszcza jedna oponę zimową 18 i jest to

Pirelli SottoZero Serie 3 235/45 R18 94 W seal inside. [= przy czym sprawdzali homologacje do konkretnego silnika i wersji: te dane dotycza 190KM, 4x4, highline Variant]

 

Kłopot w tym ze indeksu W tej opony nie dostaniesz, jest tylko V

:-)

Edytowane przez okiemserca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kłopot w tym ze indeksu W tej opony nie dostaniesz, jest tylko V

:-)

ja miałem podobnie z 19" opony załatwia nam leasingodawca i muszą mieć te same parametry co letnie, więc 96W XL.

Na rynku (przynajmniej polskim) są tylko dwie takie opony producentów premium: Pirelli SottoZero 2 i właśnie Michelin PILOT ALPIN PA4 który ja mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie opony zimowe polecacie na standardowe 17tki? Rozumiem, że tutaj już są jakieś homologowane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem o innym komplecie całych kół na zimę, ale jest trochę motania z czujnikami podobno, nawet jak zakupisz 4 dodatkowe czujniki to co sezon musisz je Parować z autem, a to tak łatwo samemu nie zrobisz, tak przynajmniej słyszałem.

 

W B6 mam czujniki ciśnienia na 8 kołach (komplet lato + zima) i nie ma problemu z parowaniem przód tył , lewa prawa.

Może w B8 jest inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jakie opony zimowe polecacie na standardowe 17tki? Rozumiem, że tutaj już są jakieś homologowane?

 

Ja sobie zamówiłem gotowce Goodyear gen.1 na oryginalnych London z rodzimego portalu aukcyjnego ;)

Były jeszcze do wyboru Dunlopy WS 5 I Nokiany obie również godne polecenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Salony VW z uporem maniaka twierdzą że 18 calowe zimówki nie mają homologacji w Passacie - dlatego nie ma zimówek "firmowanych" przez VW ani nie kupisz w dziale części VW zimowych kół 18 do Passata.

 

po kilku mailach z centralą przyznali że producent dopuszcza jedna oponę zimową 18 i jest to

Pirelli SottoZero Serie 3 235/45 R18 94 W seal inside. [= przy czym sprawdzali homologacje do konkretnego silnika i wersji: te dane dotycza 190KM, 4x4, highline Variant]

 

Kłopot w tym ze indeksu W tej opony nie dostaniesz, jest tylko V

:-)

 

A w niemieckim konfiguratorze i cenniku dla każdego modelu jest dostępne takie coś:

Winterräder "Monterey" (zusätzlich), 4 Leichtmetallräder 8 J x 18, Mobilitäts-Winterreifen 235/45R18V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo opony zimowe sa wyjatkiem i nie musi byc zgodny indeks, trzeba tylko w kabinie przykleic nalepke ze max. predkosc na oponach zimowych to 240 km/h dla V i po klopocie.

 

Ja mam cisnienie powiazane z ABS-em, dziala zawsze i nie trzeba sie przejmowac czujnikami:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja sobie zamówiłem gotowce Goodyear gen.1 na oryginalnych London z rodzimego portalu aukcyjnego ;)

Były jeszcze do wyboru Dunlopy WS 5 I Nokiany obie również godne polecenia

 

Ja rownież kupiłem identyczny komplet na rodzimym portalu aukcyjnym. Chyba kupowaliśmy u tego samego sprzedawcy bo miał jeszcze inne zimówki o których wspomniałeś (dunlop i nokian) :jupi i cena była za komplet dobra..

 

zimowki już czekają, a auto ciagle w produkcji, powinno na zimę się wyprodukować..

Edytowane przez adam.s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy koledzy możecie podzielić się linkiem do rodzimego portalu aukcyjnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy koledzy możecie podzielić się linkiem do rodzimego portalu aukcyjnego?

 

Widzę ze na aukcji już nie ma ale wklejam aukcje na której kupiłem. Jest tam telefon do niego, warto zadzwonić i podpytać czy jeszcze ma jakieś na stanie. Jak ja kupowałem (w zeszłym tygodniu) to miał jeszcze chyba 2 czy 3 komplety.

Rozmawiałem z nim i sprowadza je skądś, wiec może niedługo bedzie miał, sezon sie zbliża i zapotrzebowanie bedzie duże..

Link do aukcji zakończonej, mam nadzieje ze pomogłem :)

 

http://allegro.pl/17-215-55r17-goodyear-zima-passat-b7-b8-i6337485134.html?snapshot=MjAxNi0wOC0yOFQyMDo0Nzo1NVo7YnV5ZXI7MjU4ZGQ4MWIxZTE2NDRjZTBjZDBlODE1Y2ZiNGI3ZDQ2YjU5ZTU2Y2U3Njk1NWUxY2RmZWRiZWViN2IzMjgzMA==

 

z bierzących aukcji:

http://allegro.pl/vw-passat-b8-sharan-nowe-y-model-zima-oryginal-i6517290575.html

Edytowane przez adam.s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

błędny post - nieeaktualne

Edytowane przez mamaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś wie czym się różni instalacja telefoniczna comfort od bussines ? Na stronie VW nie ma info. wiadziałem, że ktoś już się pytał w tym wątku o to ale nie znalazłem odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności