Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

ceny które podałem sa za sztukę. Mały trójkąt z przodu nie występuje w wersji akustycznej, natomiast ten z tyłu już tak, tak jak i szyba tylna. Ale sadze ze to już będzie miało mniejszy wpływ na głośność. W nowym A4 szyby akustyczne sa tylko dostępne jako szyby boczne przednie. Zobaczę czy będzie w ogóle jakakolwiek różnica, powierzchnia szyb głównych bocznych jest na tyle duża,ze jak ma być efekt to będzie odczuwalny, jak będzie słychać szum z tego małego tylnego trójkąta to się go wymieni, on kosztuje tez ok 500 zł za sztukę więc dużo jak na taka małą szybkę.

szyby przednie:

3G0 845 021 , 3G0 845 022

tylne przyciemnione

3G5 845 025 C , 3G5 845 026 C

A robocizna 500 zł, o której pisałes, to cena za całość, czyli 500 zł za wymianę wszystkich 4 szyb?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuję bardzo!:piwko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A robocizna 500 zł, o której pisałes, to cena za całość, czyli 500 zł za wymianę wszystkich 4 szyb?

 

tak mi powiedzieli, 500 do 600 zł w zależności jak im będzie szło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak mi powiedzieli, 500 do 600 zł w zależności jak im będzie szło

Wygląda więc na to ze całość wyjdzie z rabatem w okolicach 2000 zł, nie tak źle, myślałem ze będzie to droższa sprawa... Kiedy wymieniasz? Jestem bardzo ciekaw Twoich odczuć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też myślałem ze 4-5 tys będzie... a 2 tys jakoś ujdzie, tylko ciekawe czy efekt będzie odczuwalny, zysk na pewno taki będzie ,ze szyba na laminacie bezpieczniejsza będzie w razie czego....

Patrzyłem na konfigurator audi i jeżeli do nowego A4 tylko szyby przednie są dzwiekoszczelne to znaczy ,ze te maja największe znaczenie.

Będę wymieniał jak szyby przyjdą, szyby trzeba z Niemiec ściągać , to podobno kilka dni , ale w Polsce jest jakiś straszny burdel z magazynem centralnym części i mówią ze tu zejdzie dodatkowo 2- 3 tyg, jakaś masakra i tak ma być do końca roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ceny które podałem sa za sztukę. Mały trójkąt z przodu nie występuje w wersji akustycznej, natomiast ten z tyłu już tak, tak jak i szyba tylna. Ale sadze ze to już będzie miało mniejszy wpływ na głośność. W nowym A4 szyby akustyczne sa tylko dostępne jako szyby boczne przednie. Zobaczę czy będzie w ogóle jakakolwiek różnica, powierzchnia szyb głównych bocznych jest na tyle duża,ze jak ma być efekt to będzie odczuwalny, jak będzie słychać szum z tego małego tylnego trójkąta to się go wymieni, on kosztuje tez ok 500 zł za sztukę więc dużo jak na taka małą szybkę.

szyby przednie:

3G0 845 021 , 3G0 845 022

tylne przyciemnione

3G5 845 025 C , 3G5 845 026 C

 

Czekam z niecierpliwością na Twoje wrażenia z wymiany :)

Niestety będziesz naszym "królikiem doświadczalnym" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kriss555 Potwierdzam. Ja na nakładki na pedały czekałem 3 tygodnie.

Orientujesz się czy szyby tylne boczne akustyczne są dostępne nie przyciemnione?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nakładki na pedały wyrwij z allegro od plichty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kriss555 Potwierdzam. Ja na nakładki na pedały czekałem 3 tygodnie.

Orientujesz się czy szyby tylne boczne akustyczne są dostępne nie przyciemnione?

 

z wykazu części wychodzi ,że sa dostępne tez nieprzyciemnione.

A nakładki na pedały pewnie ze z allego, za komplet z podstopnica oryginał wychodzi ok 300zł z wysyłka, a w serwisie ze 2 x drożej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem właśnie z mojego ASO, wymienili lambdę i check engine zniknęło.

Jednocześnie zapytałem o te szyby.

Przód - 535zł brutto, przyciemniony tył 379zł brutto, plus ok. 500zł robocizny.

Również się decyduję :) Powalczę jeszcze o trochę lepszy rabat i będę zamawiał.

 

Dodatkowo pokazali mi w ETCE, co i jak z tymi szybami i wygląda na to że zarówno ten mały trójkącik w przednich drzwiach jak i ten większy w tylnych nie mają wersji laminowanej, co więcej szyba tylna też nie.

Więc generalnie ten pakiet akustyczny składa się tylko z szyb bocznych (dużych) z laminatem.

@kriss555: czy Tobie o tej tylnej szybie mówili, czy pokazywali w systemie?

 

Z niemieckiego konfiguratora za w sumie 675Euro (2800zł) jest:

Scheiben geräuschdämmend in Verbund- Sicherheitsglas, Seitenscheiben hinten und Heckscheibe zu 65 % abgedunkelt

 

Co generalnie oznacza: szyby dźwiękochonne, laminowane i do tego boczne szyby tylne i szyba tylna przyciemniane o 65%

 

Więc z opisu nie wynika, które dokładnie szyby są dźwiękochłonne, więc wierzyłbym w to co mi pokazali w ETKA :)

Generalnie gra warta świeczki, tym bardziej, że można później upłynnić na allegro stare przyciemnione szyby :)

Edytowane przez szylton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zle sprawdzili, przegladnalem dokladnie wykaz czesci i maly przedni trojkat nie ma wersji akustycznej, natomiast ten z tylu ma, nie jest to wesja laminowana ale z kodu wynika ze jest dzwiekoszczelna, natomiast tylna jest normalnie laminowana dzwiekoszczelna ale duzo zabawy z wymiana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A nakładki na pedały pewnie ze z allego, za komplet z podstopnica oryginał wychodzi ok 300zł z wysyłka, a w serwisie ze 2 x drożej.

 

Kupiłem w serwisie oryginały VW za 322 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zle sprawdzili, przegladnalem dokladnie wykaz czesci i maly przedni trojkat nie ma wersji akustycznej, natomiast ten z tylu ma, nie jest to wesja laminowana ale z kodu wynika ze jest dzwiekoszczelna, natomiast tylna jest normalnie laminowana dzwiekoszczelna ale duzo zabawy z wymiana

 

Sprecyzuj to co piszesz o tylnej szybie. Piszesz o bocznej czy tylnej podgrzewanej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisze o tylnej szybie podgrzewanej ze jest laminowana dzwiekoszczelna a boczny trojkat z symbolu wynika ze tez jest w wersji dzwiekoszczelnej ale nie laminowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosto z Allegro ;)

 

DSC_7325.jpg

 

DSC_7324.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe komu "zniknął" ostatnio Passat z laminowanych szybami ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech ktoś dla porównania zrobi fotkę grubości standardowej szyby bocznej. Jeżeli jest duża różnica i te same uszczelki, to może tutaj należy szukać źródła problemu z większymi szumami powietrza dla zwykłych szyb (większe luzy na uszczelkach przy cieńszych szybach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niech ktoś dla porównania zrobi fotkę grubości standardowej szyby bocznej. Jeżeli jest duża różnica i te same uszczelki, to może tutaj należy szukać źródła problemu z większymi szumami powietrza dla zwykłych szyb (większe luzy na uszczelkach przy cieńszych szybach).

 

nie fotka a suwmiarka i pomiar grubości szyby standardowej i akustycznej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko na razie nie ma skad wziac szyb do pomiaru...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie fotka a suwmiarka i pomiar grubości szyby standardowej i akustycznej

No to podaj ile Ci wyszło na tej suwmiarce dla szyby akustycznej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności