Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak powiada klasyk : "chce się mieć konie, to trza je paść "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Piotrze, naprawdę nie uwierzę że przy takiej jeździe, każde światłą pierwszy ( w trybie Sport ) będziesz miał 10 litrów - możemy zrobić zakład ;) ...9-10 litrów obstawiam przy jeździe w zakresie 1200 - 2500 obrotow...

 

Nikt nie mowił o pełnym gwincie światła -> światła i heblowaniu do czerwonych tarcz czy programie sport :)

W naszym wspaniałym mieście, jak pewnie zauważyleś raczej rzadko kto jedzie >100km/h i przyspiesza szybciej niż pusty autobus ZTMu :) . Więc masz rację to jest jazda 1-2-3-7 (biegi) na "D" co przeklada się na zmiane biegu 3 max 3,5 tys. Sporadycznie można trafić też na szybkiego Jarka :) co może się skonczyc jazdą na skuterku 50ccm przez 3 miesiące dla obu :) .

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Start/Stop Włączony ?

 

Si Senior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę w trybie sport ( jakoś tak najbardziej mi odpowiada :D ) z włączonym ogrzewaniem plus grzanie fotela plus grzanie kierownicy z wyłączonym S/S. Po mieście w korkach pali te 12/11 litrów Zgadza się. Ale to są korki i krótkie odcinki. Teraz wróciłem, przejechałem całe miasto w miarę spokojnie światła tu i tam, pokazuje 8.6l. Zalałem bak do pełna, zasięg 890 kilometrów. Czyli wg. mojego kalkulatora 8.65l. średnio.

 

Skrzynia manualna sprawuję się bardzo dobrze. Duży moment nie wymaga ciągłego wajchowania ale jak się już to robi to sprawia przyjemność, relatywnie krótki skok, miękki i precyzyjny.

 

Jeden z kolegów trafnie kiedyś określił ten silnik. Jak chcemy to może być potulny delikatny i oszczędny. Potrafi być też narowisty brutalny szybki no i nie ma nic za darmo - wlać trzeba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nikt nie mowił o pełnym gwincie światła -> światła i heblowaniu do czerwonych tarcz czy programie sport :)

W naszym wspaniałym mieście, jak pewnie zauważyleś raczej rzadko kto jedzie >100km/h i przyspiesza szybciej niż pusty autobus ZTMu :) . Więc masz rację to jest jazda 1-2-3-7 (biegi) na "D" co przeklada się na zmiane biegu 3 max 3,5 tys. Sporadycznie można trafić też na szybkiego Jarka :) co może się skonczyc jazdą na skuterku 50ccm przez 3 miesiące dla obu :) .

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

 

 

Si Senior

 

Wydaje mi się ze jeżdżę rozważnie, więc niech rozwieją się Twoje obawy :) Odpukać bez wypadku przez 24 lata :D

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Ja jeżdżę w trybie sport ( jakoś tak najbardziej mi odpowiada :D ) z włączonym ogrzewaniem plus grzanie fotela plus grzanie kierownicy z wyłączonym S/S. Po mieście w korkach pali te 12/11 litrów Zgadza się. Ale to są korki i krótkie odcinki. Teraz wróciłem, przejechałem całe miasto w miarę spokojnie światła tu i tam, pokazuje 8.6l. Zalałem bak do pełna, zasięg 890 kilometrów. Czyli wg. mojego kalkulatora 8.65l. średnio.

 

Skrzynia manualna sprawuję się bardzo dobrze. Duży moment nie wymaga ciągłego wajchowania ale jak się już to robi to sprawia przyjemność, relatywnie krótki skok, miękki i precyzyjny.

 

Jeden z kolegów trafnie kiedyś określił ten silnik. Jak chcemy to może być potulny delikatny i oszczędny. Potrafi być też narowisty brutalny szybki no i nie ma nic za darmo - wlać trzeba :)

 

100 % racji ... to dobra wiadomość odnośnie tej skrzyni bo nie miałem okazji takowej przetestować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno zdanie odnośnie sprzęgła bo w końcu to kolektyw z skrzynią. W mondeo mk3 miałem sprzęgło hydrokinetyczne. Skok był krótki, a samo sprzęgło było dość twarde. Tu jest trochę dłuższy skok i sprzęgło jest miękkie. Początkowo nie pasowało mi to, ale szybko się przekonałem. Noga w ogóle się nie męczy, a przynajmniej nie tak jak w mondku przy np godzinnej jeździe w korku czyli zasada: jedynka luz, jedynka luz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie zwracałem uwagi na kontrolki , DPFy i inne pierdoły bo nigdy takich nie miałem :) Ja jechałem TDI tak dla ciekawosci za moim TSI. Na kawie z kolegą wymienilismy spostrzeżenia i kolega mówił że nie gniótł TSI do podłogi a ja natomiast musiałem TDI do podłogi aby nadążyć. To może być subiektywne ale może i trochę tłumaczyc małą rożnicę w spalaniu. Naprawdę trudno o obiektywny test spalania. W pewnych warunkach TDI może palić dużo szczególnie przy granicznych warunkach.

Przy wyborze silnika zakładałem 3l róznicy ale jestem skłonny zweryfikować ten wynik. Vectra 1,9 CDTI zaczipowana na 190 koni i 400 niutków paliła mi w miescie 9l. a Pasek TSI 10l...... styl jazdy raczej ten sam czyli pierwszy ze swiateł.

 

1. Właśnie o to chodzi, że przy wypalaniu DPF w trybie standardowym nie palą się żadne lampki, więc nawet nie zauważysz tego procesu, inaczej jak przez zauważalnie wyższe spalanie na odcinku ok. 10 km w takim trybie jazdy;

2. Ja tam nie wiem ile które palą - pokazuję ile pali mój, w trybie jazdy rozsądnie dynamicznym, tak bym go określił. To tylko tak dla zestawień statystycznych. Jak piszą inni - mnie diesel jeszcze nigdy średnio na dłuższym dystansie, a nie na 10-20 km 9 litrów średnio nie spalił. Ten 190 jak pokazałem z ostatnich 4,5 tys. km (5,7), wcześniej pisałem, bo zdjęcia nie robiłem z pierwszych 7,54 tys. km (5,9), w podobnych warunkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jesteście zadowoleni ze swojego auta? Teraz tyle piszą o oszustwie vw. czy warto. proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dopiero będę odbierał swoje pod koniec października. Co to oszustwa to każdy producent nagina prawdę tylko vw dał się złapać. Czy warto? hmmm ja się z zakupu nie wycofuję bo lepszej alternatywy za te pieniądze nie widzę. Toyota jest jednak mniejszym autem a mondeo choć bardzo ładny z zewnątrz i bardzo dobrze się prowadzi to ma przeciętne wnętrze. Sądzę, że auto będzie dobrze nam się sprawować, jedyne co może martwić to spadek wartości auta na rynku wtórym gdy zostaną ściągnięte wszystkie "oddane" passaty przez Amerykanów, którzy przesiądą się do swoich 6 litrowych benzyniaków :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z kolegów, którzy mieli produkcję w 41 tygodniu, odebrał już samochód ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja byłem w salonie w środę bo mój ma być niby produkowany w tym tygodniu 42 ale jeszcze nie miał nawet vin. Powiedzieli, że to że wjeżdża w 42 to nie znaczy, że z lini zjedzie w tym samym tygodniu :P w Toruniu twierdzą, że od produkcji do odbioru max 2 tygodnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boże to czekanie już mnie doprowadza do szału. Niby wyprodukowany w zeszłym tygodniu, a w sumie bez zmian od marca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja od kwietnia czekam :) a pytałeś się w salonie czy już wyprodukowany na pewno ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypożyczalnia z której biorę wynajem długoterminowy potwierdza że wyprodukowany tylko transport do pl i formalności jeszcze przed nami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest zbiornik paliwa w TDI SCR ? przepisowe 66l czy tez wiekszy (76l??) jak w TSI ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównywanie spalania w mieście to loteria, nie ma dwóch takich samych tras. Mi spalanie wzrasta w mieście o 2l pomiędzy sierpniem a wrześniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci ze u mnie tez jakiś dziwny wzrost spalania....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie staliście się mniej delikatni i więcej wymagacie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pewnie staliście się mniej delikatni i więcej wymagacie :)

 

Nie, po prostu nie ma czegoś takiego jak "spalanie w mieście".

Diesel czy benzyna to bez znaczenia, nie mamy hybryd więc miasto to wzrost spalania ale niepoliczalny bo warunki są skrajnie różne. Trzeba na dwa samochody pojechać jeden za drugim by coś porównać. Już pomijam że niektóre wyniki bajkowych wyników diesli łamią prawa fizyki, sprawność ich silników wchodzi na niebotyczne wartości albo kaloryczność ich paliw jest magiczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności