Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

No to w M6 masz Head-Up ze wskazaniami nawigacji - więc nawet nie trzeba odrywać wzroku od drogi.

Też mam RNS510 i ani szybka, ani dokładna to ona nie jest. Ale tak jest zresztą z każdą fabryczną nawigacją, a i tak je wolę niż robić z szyby choinkę.

 

Z drugiej strony jak i tak Ci nie pasuje Mazda to nie ma co na siłę przekonywać - jeden woli blondynki, inny rude. Tylko też nie wypada pisać, że rude są słabe, bo akurat woli się blondi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK - teraz jako nowość jest head-up.

 

W M6 w której jechałem jako pasażer (poprzednia generacja) - wskazania o spalaniu, trasie itd. wyświetlały się gdzieś obok nazwy stacji radiowej i wskazania temperatury na wyświetlaczu, który wyglądał jak z 1995.

 

A rns 510 jest jedną z najlepszych navi sprzed 2010 roku - dorzuc sobie SSD i będziesz zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie. Mój samochód jest u dealera na placu. Jutro jadę obejrzeć. Problem polega na tym, że podczas transportu porysowali drzwi kierowcy... Tzn. wq. opisu sprzedawcy: rysa ok. 3 cm z wgłębieniem i trochę "maźnięta klamka"... Co w takiej sytuacji ? ponowne lakierowanie plus rekompensata od utraty wartości ? jak tak to ile ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak z wgłębienie to będzie szpachla .... żądaj wymiany na nowe, nie odbieraj a do czasu wydania samochód zastępczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz coś od mnie.

Samochód odebrałem w sobotę. Od razu zaliczyłem małą przejażdżkę zapoznawczą. Dzisiaj prawdziwy test ;) - 400km większość autostrada.

Kilka moich spostrzeżeń:

1. Auto jako całość jest warte oczekiwania. Jedzie się nim nad wyraz poprawnie. Co prawda Laguna lepiej sprawowała się w zakrętach, ale myślę że jest to kwestia przyzwyczajenia i wyczucia auta.

2. Przez pierwsze 200 km polskiej autostrady testowałem wszytko co jest możliwe. Aktywny tempomat działa rewelacyjnie. Z początku podczas zbliżania się do poprzedzającego pojazdu noga była przygotowana do hamowania. Po ok. godzinie zaufałem ACC. Duże znaczenie ma ustawienie dystansu do poprzedzającego pojazdu. Przy dużym dystansie auto reaguje bardzo delikatnie. Przy minimalnym dystansie jest brutalniejsze. W Niemczech raz jakiś gość wjechał mi pod maskę - zadziałało ostrzeżenie. Oprócz tego na odcinku 400 km się wynudziłem.

„Minusem” ACC są budowy/zwężenia pasów. Jeżeli chcemy wyprzedzać trzeba to robić standardowo.

3. Lane Assist powinni montować w każdym aucie - przynajmniej mistrzowie kierownicy nauczyliby się używać migaczy podczas zmiany pasa.

System przy próbie zmiany pasa bez użycia migaczy daje wyraźnie do zrozumienia, że auto ma zostać na obecnie używanym pasie. Wystarczy włączyć migacz i zmiana pasa odbywa się bezproblemowo.

4. Side Assist - o ile w lewym lusterku lampka zapałała się gdy jakiś pojazd zbliżał się, o tyle z prawej podczas wyprzedzania Tirów nic się nie zapalało. Już myślałem, że coś jest nie tak. Jednak system monitoruje także prędkość z jaką się porusza nasz i wyprzedzany pojazd. Jeżeli różnica prędkości jest zbyt duża system nie reaguje. Działa również ostrzeżenie, jeżeli włączymy migacz a polu obserwacji Side Assist.

5. Silnik zbiera się bardzo ładnie. Z wyprzedzaniem nie ma problemu - DSG zrzuca biegi i jazda. Przy tym w aucie jest nadwyraz cicho. Szumy zaczynają się nasilać przy ok.130 km/h. Średnie zużycie paliwa:

[ATTACH=CONFIG]133195[/ATTACH]

Ostatnie 40 kilometrów popsuło mi średnią prędkość - korki + nawigacja VW

6. Nawigacja + Car-net. Działa wszystko prawie dobrze. Na minus dla mnie brak informacji graficznych/tekstowych o zmianie trasy. Nawigacja przeliczyła sobie nową trasę ze względu na zator, a ja przejechałem zjazd, gdyż tego nie zauważyłem. Dodam, że mam wyłączoną panią nawigator, gdyż doprowadza mnie do szewskiej pasji jak cały czas nadaje. Stojąc w korku załączyłem jednak panią gadułę z ograniczonymi komunikatami. W drodze powrotnej sprawdzę jak się to działa.

7. Dynaudio gra jak dla mnie przyzwoicie. Co prawda moja żona stwierdziła, że z na tylnej kanapie słychać tylko dudnienie. Myślę, że jest to kwestia ustawienia. Muszę się z tym pobawić.

 

Podsumowując auto pozytywnie mnie zaskoczyło. Prowadzi się je nadwyraz dobrze. Jest przewidywalne, a systemy odciążają w znaczący sposób kierowcę. Czekam jeszcze na możliwość załączenia Apple CarPlay i będzie gitara.

Teraz muszę tylko jeszcze powalczyć z VW, gdyż zgodnie z warunkami Car-Net dla aut wybudowanych od KW22 Car-Net jest darmowy przez 36 miesięcy. Mi pokazuje ważność 12 miesięcy.

Edytowane przez Krisxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest 190 km 4 motion

 

[ATTACH=CONFIG]133208[/ATTACH],[ATTACH=CONFIG]133208[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]133208[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]133209[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]133210[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]133212[/ATTACH]

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

jest 190 km 4 motion

 

[ATTACH=CONFIG]133208[/ATTACH],[ATTACH=CONFIG]133208[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]133208[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]133209[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]133210[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]133212[/ATTACH]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cudo 4x4

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

felgi soho 17 bardzo ladnie pasuja do tungstrena

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

a fotki wnetrza(srodka)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cudo 4x4

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

felgi soho 17 bardzo ladnie pasuja do tungstrena

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

a fotki wnetrza(srodka)?

 

Piękny, gratulacje. Ale felgi to LONDON a nie SOHO :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie pytanie. Mój samochód jest u dealera na placu. Jutro jadę obejrzeć. Problem polega na tym, że podczas transportu porysowali drzwi kierowcy... Tzn. wq. opisu sprzedawcy: rysa ok. 3 cm z wgłębieniem i trochę "maźnięta klamka"... Co w takiej sytuacji ? ponowne lakierowanie plus rekompensata od utraty wartości ? jak tak to ile ?

 

koledze z firmy zarysowali błotnik w transporcie, poza oczywistym lakierowaniem całego, dostał -1% i dodatkowo hak (którego zapomniał zamówić wcześniej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW ktore felgi na zime do kombi w białym oryxie

18x8 O.Z. Ultraleggera Graphite

[ATTACH=CONFIG]133214[/ATTACH]

 

czy

 

18x8 O.Z. Omnia

[ATTACH=CONFIG]133215[/ATTACH]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś byłem w salonie VW, mój mechanik stanowczo odradzał mi zakup jednostki bęzynowej w tym silnika 1.8, twierdził, że silnika początkowo wogóle nie miało być w ofercie, potem ociągano się z jego wprowadzeniem, coś poprawiono i jest.

Ciekawe jak będzie z trwałością, z drugiej strony widzę, że na forum nikt nie narzeka, ale pewnie i przebiegi są jeszcze małe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziś byłem w salonie VW, mój mechanik stanowczo odradzał mi zakup jednostki bęzynowej w tym silnika 1.8, twierdził, że silnika początkowo wogóle nie miało być w ofercie, potem ociągano się z jego wprowadzeniem, coś poprawiono i jest.

Ciekawe jak będzie z trwałością, z drugiej strony widzę, że na forum nikt nie narzeka, ale pewnie i przebiegi są jeszcze małe.

 

Uwielbiam takie opowieści. Gwarantuję ci że mechanik nie ma pojęcia co mówi. Nie wiedzą tego sprzedawcy, nie wiedzą tego mechanicy.

Ten silnik był już w Audi montowany od pewnego czasu. Był w Skodzie. W VW od początku napisali w cenniku że będzie od 9 tygodnia w produkcji. I był od 9 tygodnia. Gdzie ta teoria spiskowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha HA ja także uwielbiam opowieści z cyklu : ktoś mi powiedział .... . Wszak nasi mechanicy wszystko wiedzą najlepiej ...nie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idąc tym tropem to może bezpieczny silnik to 1.4 TSI 125 KM i 2.0 TDI 150 KM (choć też nie do końca).

Nie wiadomo czy w 1.4 TSI ACT nie będzie problemów z ACT, w 1.8 TSI nie będzie problemów z braniem oleju, nie wiadomo co to za wynalazek 2.0 TDI 190 KM i inne BiTurbo.

 

Należy poczekać najlepiej do lifta i nie kupować samochodu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziś byłem w salonie VW, mój mechanik stanowczo odradzał mi zakup jednostki bęzynowej w tym silnika 1.8, twierdził, że silnika początkowo wogóle nie miało być w ofercie, potem ociągano się z jego wprowadzeniem, coś poprawiono i jest.

Ciekawe jak będzie z trwałością, z drugiej strony widzę, że na forum nikt nie narzeka, ale pewnie i przebiegi są jeszcze małe.

 

zmien mechanika. opowiesci dziwnej tresci. zamowilem 1.8 tsi i nie powiem, interesuje mnie temat tego silnika od strony technicznej/zywotnosci itd. ale prosze.. nie siej postrachu.

Edytowane przez panny z wilka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pokazuje i objaśniam :P Co do rysy to sprawa załatwiona, generalnie musiałem okulary ściągnąć żeby coś dostrzec. Ale sprzedawca - pełny profesjonalizm, sprawa zamknięta. Co do samochodu to poniżej zdjęcia:

[ATTACH=CONFIG]133219[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]133220[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]133221[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]133222[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]133223[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]133224[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]133225[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]133226[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]133227[/ATTACH]

Edytowane przez Enduan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka obiecanych fotek.

[ATTACH=CONFIG]133230[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]133229[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]133231[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]133232[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]133233[/ATTACH]

 

R-Line

Edytowane przez ml000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności