Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

2.0 TDI 190 KM, DSG, Variant, HL, 18-ki Dartford, AID, Discover Pro, Area View, Easy Open, hak, alarm, oświetlenie Ambient, ciemne szyby. Zamówienie i wpłata zaliczki tydzień 5/6, na umowie data odbioru do 15 czerwca - praktycznie bez szans, żeby udało się ją dotrzymać.

 

1. diesel

2. dsg

3. variant

4. AID

5. DISCO pro

 

lepiej nie mogles...;)

 

do kompletu mogles jeszcze zamowic pakiet " chce czekac w nieskonczonosc" ;)

no dobra, bez zartow: zycze cierpliowosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2.0 TDI 190 KM, DSG, Variant, HL, 18-ki Dartford, AID, Discover Pro, Area View, Easy Open, hak, alarm, oświetlenie Ambient, ciemne szyby. Zamówienie i wpłata zaliczki koniec stycznia (tydzień 5/6), na umowie data odbioru do 15 czerwca - praktycznie bez szans, żeby udało się ją dotrzymać.

 

Na bogato :-) Koledzy pisali, że AID i 18-tki wydłużają terminy. Ale, że TDI-ki też ... i to ze stycznia...

Na razie wspólny mianownik to AID dla wszystkich aut. Zmartwiłeś mnie bo też mam AID zamówione ( 7 luty).

Teraz wiem czemu handlowiec się nie odzywa ...

Jak nie będę miał auta na wakacje to chyba zrezygnuję z VW.

Przecież to powoli komedia i kpiny, żeby za tyle kasy i jeszcze czekać 0,5 roku.

Edytowane przez cayugo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze od siebie.

Jak pojawil sie nowy passat to aid od poczatku mi troche podpadlo.. nie obrazcie sie ci, ktorzy to zamowili ale teraz juz wiem ze nie tedy droga.

Pojezdzilem przed zamowieniem passatem z aid i bez tego wynalazku i wiem juz ze..telewizje to wole ogladac w domu;)

Duzy, swiecacy, dynamiczny ekran przed oczami w srodku nocy nie przekonuje mnie.

A wisienka na torcie jest polityka cenowa:

wyprodukowanie matrycy AID + soft to pewnie z 0,5 euro, gdzies daleko daleko w azji.

wyprodukowanie prawdziwych zegarow to duzo wiekszy wydatek ze wzgledu na ilosc ruchomych elementow.

w cenniku VW:

AID - 600 euro

zegary - 0 euro

no czulbym sie niekomfortowo po takim dealu..;)

 

zeby bylo jasne: nie skreslam AID, mozliwe ze za kilka lat zmienie zdanie.

AID moze byc fajne. Zegary napewno sa fajne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze od siebie.

 

wyprodukowanie matrycy AID + soft to pewnie z 0,5 euro, gdzies daleko daleko w azji.

wyprodukowanie prawdziwych zegarow to duzo wiekszy wydatek ze wzgledu na ilosc ruchomych elementow.

 

AID moze byc fajne. Zegary napewno sa fajne.

 

Co do rozterek odnośnie jasności w nocy - zgodzę się. Wielka niewiadoma.

Co do kosztów technologii - porównujesz parę silników krokowych ze wskazówkami z jasnym panelem TFT

z własnym systemem mikroprocesorowym. Czy warte te 600 EUR - pewnie można to poskładać

taniej, ale nie będzie pasowało we wnękę, nie mówiąc o integracji z resztą systemu?

Mam nadzieję, że kiedyś można będzie podmieniać np kolorystykę eko/sport itp (ludzie dzisiaj robią cuda).

Na zegarach to co najwyżej wskazówki przemalujesz ....

Fakt więcej komponentów - może się więcej rzeczy popsuć ale wizualnie i funkcjonalnie IMHO duży krok do przodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do rozterek odnośnie jasności w nocy - zgodzę się. Wielka niewiadoma.

Co do kosztów technologii - porównujesz parę silników krokowych ze wskazówkami z jasnym panelem TFT

z własnym systemem mikroprocesorowym. Czy warte te 600 EUR - pewnie można to poskładać

taniej, ale nie będzie pasowało we wnękę, nie mówiąc o integracji z resztą systemu?

Mam nadzieję, że kiedyś można będzie podmieniać np kolorystykę eko/sport itp (ludzie dzisiaj robią cuda).

Na zegarach to co najwyżej wskazówki przemalujesz ....

Fakt więcej komponentów - może się więcej rzeczy popsuć ale wizualnie i funkcjonalnie IMHO duży krok do przodu.

 

CAYUGO, Ja nie o tym zeby samemu cos sklejac albo poprawiac. Ja o tym ze wyprodukoanie zegarka casio kosztuje grosze. matryca + procesor? no blagam.. postepem nazwalbym nieograniczona praktycznie mozliwosc konfiguracji ekranu. tu sie zgadzam. ale wciaz wole ogladac TV w domu;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest możliwość zmiany natężenia jasności AID?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do rozterek odnośnie jasności w nocy - zgodzę się. Wielka niewiadoma.

Co do kosztów technologii - porównujesz parę silników krokowych ze wskazówkami z jasnym panelem TFT

z własnym systemem mikroprocesorowym. Czy warte te 600 EUR - pewnie można to poskładać

taniej, ale nie będzie pasowało we wnękę, nie mówiąc o integracji z resztą systemu?

Mam nadzieję, że kiedyś można będzie podmieniać np kolorystykę eko/sport itp (ludzie dzisiaj robią cuda).

Na zegarach to co najwyżej wskazówki przemalujesz ....

Fakt więcej komponentów - może się więcej rzeczy popsuć ale wizualnie i funkcjonalnie IMHO duży krok do przodu.

 

Gdyby nie prosty fakt - wszystko dostepne w AID i Discovery Pro niezaleznie, to AID byloby hitem. A tak, trzeba wziac Discovery Pro, zeby miec AID. Troche bez senu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A mój pasztet, który niby miał być wyprodukowany w bieżącym tygodniu, został przesunięty na 27 tydzień.

A mój budowany jest zgodnie z planem. Obecnie moje auto jest polakierowane i czeka na przed halą montażu :). Jedynie co się u mnie zmieni, to data odbioru auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdyby nie prosty fakt - wszystko dostepne w AID i Discovery Pro niezaleznie, to AID byloby hitem. A tak, trzeba wziac Discovery Pro, zeby miec AID. Troche bez senu...

 

Chyba, że AID konstrukcyjnie to dodatkowy ekran do DiscoPro. Nie wiem - gdybam.

Minimalizacja kosztów a klient i tak zapłaci extra, jak za każde nowe świecidełko zresztą ...

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

CAYUGO, Ja nie o tym zeby samemu cos sklejac albo poprawiac. Ja o tym ze wyprodukoanie zegarka casio kosztuje grosze. matryca + procesor? no blagam.. postepem nazwalbym nieograniczona praktycznie mozliwosc konfiguracji ekranu. tu sie zgadzam. ale wciaz wole ogladac TV w domu;)

 

Matryca 12" o rozszerzonym zakresie temperatur, poszerzonych kątach widzenia, z powłoką antyrefleksyjną w technologii antywibracyjnej z atestem do motoryzacji za grosze ? Oprogramować coś takiego, żeby chodziło płynnie też nie jest takie proste. To, że produkcja casio kosztuje grosze też się nie zgodzę. Mam Protreka :-) Jak na popularny produkt - jest całkiem zaawansowany technicznie. Myślę, że projekt kosztował więcej niż "grosze". Zrobić coś to nie problem. Zrobić coś dobrze to już sztuka. Należy tylko mieć nadzieję , że VW zrobił to dobrze ( przetestował to rozwiązanie już w Audi).

Edytowane przez cayugo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze od siebie.

Jak pojawil sie nowy passat to aid od poczatku mi troche podpadlo.. nie obrazcie sie ci, ktorzy to zamowili ale teraz juz wiem ze nie tedy droga.

Pojezdzilem przed zamowieniem passatem z aid i bez tego wynalazku i wiem juz ze..telewizje to wole ogladac w domu;)

Duzy, swiecacy, dynamiczny ekran przed oczami w srodku nocy nie przekonuje mnie.

A wisienka na torcie jest polityka cenowa:

wyprodukowanie matrycy AID + soft to pewnie z 0,5 euro, gdzies daleko daleko w azji.

wyprodukowanie prawdziwych zegarow to duzo wiekszy wydatek ze wzgledu na ilosc ruchomych elementow.

w cenniku VW:

AID - 600 euro

zegary - 0 euro

no czulbym sie niekomfortowo po takim dealu..;)

 

zeby bylo jasne: nie skreslam AID, mozliwe ze za kilka lat zmienie zdanie.

AID moze byc fajne. Zegary napewno sa fajne.

 

gdyby wszyscy myśleli jak Ty, to jeszcze nie zeszlibyśmy z drzewa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gdyby wszyscy myśleli jak Ty, to jeszcze nie zeszlibyśmy z drzewa

 

mmmm. podoba mi sie;)

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

pamietam, jak dostalem na komunie zegarek z 7 melodyjkami, to tez poczulem ze XXI wiek wielkimi krokami sie zbliza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jutro rano sprawdzę jak poziom oleju u mnie po 2500km i dam znać, nie sądzę, żeby brakowało 2 litrów

 

Sprawdziłeś poziom oleju? jaki wynik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdziłeś poziom oleju? jaki wynik?

 

sprawdziłem, wynik idealny :) 3/4 do max na bagnecie, po nocy. Przejechane już prawie 2500km z czego połowa w mieście w korkach na krótkich dystansach. Średnie spalanie jak na razie 10,2l /100km.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Należy tylko mieć nadzieję , że VW zrobił to dobrze ( przetestował to rozwiązanie już w Audi).

No własnie w Audi ta sama technologia, ale samo oprogramowanie i interfejs graficzny mi się bardziej tam podoba. No ale musieli jakoś wyróżnić Audi. Co ciekawe są możliwości techniczne, żeby wraz z ze zmianą oprogramowania np. Discovery Pro zmienić wygląd AID, ciekawe tez czy ludzie będą robili mody do tego :)

W Audi można fajnie pokazać na całym ekranie nawigację z Google Earth, w VW tylko w Centralnym wyświetlaczu tego uświadczymy.

Nadmienię też, że widok satelitarny to jest Google Earth a nie Google Maps (zauważyłem że czasem się pojawiała taki informacja na forum).

Chodzi o to że jest nakładka z satelity owszem, ale nawigacja ma swój algorytm i nijak się ma do ustalenia trasy w Google Maps, a szkoda :/

 

Nie wiem jak u Was ale samo prowadzenie do celu uważam, że jest całkiem OK w fabrycznej navi, fajna opcja wskazania Korka przed sobą i wtedy szuka objazdu, same korki też nawet uwzględnia w proponowanych trasach, ale już np. czas podróży to jest chyba z kosmosu. Na dłuższych trasach to czasem o 1,5h mam różnicę między rzeczywistym a przewidywanym.

 

PS.

Jest już aktualizacja map Maj 2015, 12GB do zassania, mi się jakieś 25minut instalowało i musi być zapłon właczony.

Ciekawe kiedy aktualizacja samego oprogramowania i AndroidAuto... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie moze byc zapalony silnik ? Czy tylko zapłon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może być sam zapłon, przynajmniej. Silnik tym bardziej może działać. Ja aktualizowałem w drodze z pracy do domu :)

Nawet zrobiłem przerwę na stacji benzynowej wyłączając zapłon, ale po ponownym uruchomieniu aktualizował się od momentu w ktorym skończył :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A mój budowany jest zgodnie z planem. Obecnie moje auto jest polakierowane i czeka na przed halą montażu :). Jedynie co się u mnie zmieni, to data odbioru auta.

 

U mnie VIN nadany. Numeru silnika jeszcze nie ma w systemie. Potwierdzony termin produkcji 19 tydzień :-).

Potrafi to ktoś rozkodować na ludzkie na jakim etapie jest auto ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jest możliwość zmiany natężenia jasności AID?

 

Oczywiście i działa bardzo dobrze, bardzo nie lubię dodatkowego światła z zegarów w nocy, tutaj po ściemnieniu jest nawet lepiej niż przy klasycznych zegarach ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście i działa bardzo dobrze, bardzo nie lubię dodatkowego światła z zegarów w nocy, tutaj po ściemnieniu jest nawet lepiej niż przy klasycznych zegarach ;-)

Ale ściemnianie jest możliwe samego AID czy ściemniamy łącznie ze wszystkimi przyciskami w samochodzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]132194[/ATTACH]

Jeesstttttt nareszcie dzisiaj odebrałem

Zamówiony 27.10.14

Bitdi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sprawdziłem, wynik idealny 3/4 do max na bagnecie, po nocy. Przejechane już prawie 2500km z czego połowa w mieście w korkach na krótkich dystansach. Średnie spalanie jak na razie 10,2l /100km.

 

Dzięki za info :jupi.Jeżeli nie sprawi Ci to większego kłopotu to w przyszłości po przejechaniu około 10000km mógłbyś podać znowu poziom oleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności