Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

Kończę konfigurować Passata (TDI, 190KM, DSG) i mam problem z jedną opcją - chętnie wziąłbym napęd 4motion. Ale z tego co czytam cenniki, w tej wersji silnikowej nie dostanę XDS. XDS mogę ewentualnie zamówić jako część pakietu sportowego, ale tam z kolei są dwie rzeczy, których nie chcę (progresywny układ kierowniczy i obniżone zawieszenie). Polityka generalnie dziwna, szczególnie że ponoć XDS jest standardem przy każdym Golfie VII, ale nic na to nie poradzę.

 

W związku z tym mam pytanie - czy ktoś eksploatuje 4motion bez XDS? Jak napęd sobie radzi przy wykopywaniu się ze śniegu albo w innych przypadkach, kiedy jedno koło traci przyczepność?

 

I znowu ta niesamowita precyzja Volkswagen Polska. W konfiguratorze nie ma wzmianki o obniżonym zawieszeniu w Pakiecie Sportowym, ale za to jest w cenniku. I bądź tu mądry.

Progresywny układ kierowniczy to przede wszystkim mniej kręcenia na parkingu, ale nie chcę Cię przekonywać na siłę.

Są też przyciemniane tylne szyby, o których nie wspomniałeś (ale to zapewne wiesz).

 

Ale masz wyjście z sytuacji. Możesz całkowicie odpuścić sobie Pakiet Sportowy bo sam XDS to kwestia kodowania, które możesz zrobić później. Ja np. odkodowałem Lane Assist, wyłączyłem permanentnie Start&Stop, odblokowałem Video w czasie jazdy i dodałem kilka opcji w menu DP.

Edytowane przez majonezzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I znowu ta niesamowita precyzja Volkswagen Polska. W konfiguratorze nie ma wzmianki o obniżonym zawieszeniu w Pakiecie Sportowym, ale za to jest w cenniku. I bądź tu mądry.

 

Progresywny układ kierowniczy to przede wszystkim mniej kręcenia na parkingu, ale nie chcę Cię przekonywać na siłę.

Są też przyciemniane tylne szyby, o których nie wspomniałeś (ale to zapewne wiesz).

 

O szybach wiem, tak czy siak je biorę, więc cena pakietu sportowego nie jest problemem. Progresywny układ kierowniczy bym przebolał, bo to kwestia przyzwyczajenia. Natomiast zdecydowanie nie chcę obniżonego zawieszenia. Mam teraz Alfę 159 która jest zawieszona nisko i mam serdecznie powyżej uszu przejeżdżania ze strachem przez każdy próg zwalniający i obaw z wjazdem na średniej wysokości krawężnik.

 

Ale masz wyjście z sytuacji. Możesz całkowicie odpuścić sobie Pakiet Sportowy bo sam XDS to kwestia kodowania, które możesz zrobić później. Ja np. odkodowałem Lane Assist, wyłączyłem permanentnie Start&Stop, odblokowałem Video w czasie jazdy i dodałem kilka opcji w menu DP.

 

Wiem o możliwości odblokowania. Natomiast samochód biorę w leasingu co generuje problemy. Oczywiście prawdopodobieństwo że ktoś coś znajdzie i przyczepi się, jest niskie, ale ja wolę sobie nie dokładać nawet potencjalnego stresu :(. Kwestia osobniczo zmienna ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O szybach wiem, tak czy siak je biorę, więc cena pakietu sportowego nie jest problemem. Progresywny układ kierowniczy bym przebolał, bo to kwestia przyzwyczajenia. Natomiast zdecydowanie nie chcę obniżonego zawieszenia. Mam teraz Alfę 159 która jest zawieszona nisko i mam serdecznie powyżej uszu przejeżdżania ze strachem przez każdy próg zwalniający i obaw z wjazdem na średniej wysokości krawężnik.

 

 

 

Wiem o możliwości odblokowania. Natomiast samochód biorę w leasingu co generuje problemy. Oczywiście prawdopodobieństwo że ktoś coś znajdzie i przyczepi się, jest niskie, ale ja wolę sobie nie dokładać nawet potencjalnego stresu :(. Kwestia osobniczo zmienna ;).

 

Mam 240 btdi z obniżonym zawieszeniem i nie ma najmniejszych problemów z prześwitem , też się tego obawiałem ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam 240 btdi z obniżonym zawieszeniem i nie ma najmniejszych problemów z prześwitem , też się tego obawiałem ;-)

 

Mozesz wrzucić fotki jak to wyglada ? Sprężyny dałeś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy są jakieś przypuszczenia co do MY2018 co może się zmienić w stosunku do obecnych konfiguracji ?

Skrzyni DQ500 w wersji 280 km pewnie nie można się spodziewać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mozesz wrzucić fotki jak to wyglada ? Sprężyny dałeś ?

 

Tak podniosłem go jak Land Rovera ;-)

Po prostu zawieszenie nie jest tak niskie, w moim poprzednim B6 było niższe - z tym w B8 nie problemu, ani przy progach zwalniających , ani przy krawężnikach o normalnej wysokości .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy są jakieś przypuszczenia co do MY2018 co może się zmienić w stosunku do obecnych konfiguracji ?

Skrzyni DQ500 w wersji 280 km pewnie nie można się spodziewać?

 

W Arteonie 280TSI 280KM jest skrzynia 7-b DSG ale nie wiem jaki typ.

Pewnie w B8 też taka pojawi się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dq 380 tam siedzi, dlatego nie wiem czemu moment zostawili na 350Nm skoro w golfie r przy tym samym silniku jest 320km i 400Nm, w audi jest 370Nm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IQM1 - a czy nie jest tak że BiTDI i 2.0 TSI maja w standardzie DCC, ergo sa nizej chyba o 10mm a obnizone zawieszenie bez DCC to bodaj 15mm (lub inne wartosci-zmierzam do tego, ze jest roznica) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
IQM1 - a czy nie jest tak że BiTDI i 2.0 TSI maja w standardzie DCC, ergo sa nizej chyba o 10mm a obnizone zawieszenie bez DCC to bodaj 15mm (lub inne wartosci-zmierzam do tego, ze jest roznica) ?

 

Tak mam DCC, i informację o obniżonym zawieszeniu o 10 mm, nie wiem jak jest bez DCC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, w 220 KM 280KM i 240KM DCC oraz XDS są seryjne. Zawieszenie jest obniżone o ok. 15mm.

Info z cennika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zawieszenie jest obniżone o ok. 15mm.

Info z cennika.

a to nie jest tak, że w 220,240,280 jest DCC i XDS seryjnie z zawiasem o ok. 10mm obniżonym.

A obniżenie o ok. 15mm daje pakiet Sport tylko w opcji bez DCC, tj. żaden Passat z silnikiem powyżej 200KM nie siedzi niżej niż 10mm względem standardu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W cenniku RM2017 i RP 2017 z 03.02.2017 r. jest pozycja:

Zawieszenie z adaptacyjnę regulacją DCC, nadwozie obniżone o ok. 15mm - dla 2.0 TSI 220 KM i 2.0 TDI 240 KM i 2.0 TSI 280 KM

S dla Highline (wyposażenie standardowe dla HL).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tak jak pisze @szylton[emoji106]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jest tak jak pisze Szymon:), moj passat jest fabrycznie obnizony o dokladnie 15 mm, ma DCC i pakiet sportowy, pozd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co lepiej wybrać do wersji Highline- szczotkowanie aluminium czy ten pine coś tam? Wersji z tym "drewnem" nie widziałem więc nie wiem czy to lipny plastik bo aluminium solidnie wygląda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest drewno ale wygląda trochę jak meblościanka. w DE jest jeszcze dostępne takie fajne matowe drewno, które bym wziął gdyby było dostępne u nas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no więc, odszukałem moje konfiguracje sprzed 2 lat i nawet Excela z wyceną od dealera.

Jest jak wół, 10mm... nie sądzę, żeby to się zmieniło przez ten czas. Więc albo było od początku 10mm albo 15mm. Z tego co pamiętam to wtedy Pakiet Sport miał obniżenie o 15mm a DCC 10mm.

2.jpg

1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W cenniku zawsze było pełno błędów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co lepiej wybrać do wersji Highline- szczotkowanie aluminium czy ten pine coś tam? Wersji z tym "drewnem" nie widziałem więc nie wiem czy to lipny plastik bo aluminium solidnie wygląda

 

Zależy co lubisz. Dla mnie ten dekor pine jest dużo lepszy niż aluminium, ale podkreślam dla mnie. Bo to typowo kwestia preferencji i kontekstu użytkowania, bo już nawet nie gustu. W każdym razie ja też żałowałem, że nie ma tych matowych, ale teraz już nie żałuję. Lakier powoduje, że to się ładnie komponuje z black piano (zakładam że to masz) - jedno i drugie jest z tym samym połyskiem i się ładnie łączy.

Tu na filmie od 1,5 min. masz w miarę realne odzwierciedlenie tego dekoru, bo zdjecia często tego nie odzwierciedlają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności