Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

Wątpię, aby salon dał instrukcję wcześniej. Pakiet dokumentów (instrukcja) jest wydawana z autem.

Ja też nie mogłem się doczekać, dlatego też pożyczyłem instrukcję od kumpla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, dostajesz z innego auta instrukcję np. z democar'u, a jak pojawi się Twoje auto to zabierają ci nową instrukcję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak widać - dobra wola sprzedawcy. U mnie to nie wchodziło w rachubę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi to sami zaproponowali ... dostałem tak na marginesie nową instrukcję z auta które mieli w salonie .. Odbierając auto oddałem im tą, którą otrzymałem ze swoim samochodem.. Na to wygląda, że tak... dobra wola sprzedawcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też dostałem instrukcje bez problemu. Ale powiem Wam, że jak każda ostatnio jest to już grubości encyklopedii. Przejrzałem ja raz, a tak to po prostu oglądam filmiki w necie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dostaliście może instrukcje do auta przed odbiorem?

 

Zamieszczałem tu niedawno link do pedeefa z niemieckojęzyczną instrukcją. Nawet jeśli nie znasz niemieckiego, to zrozumiesz tyle samo, co z tej polskiej, bo tłumaczenie robił chyba jakiś pijany Chińczyk.

 

Przykład ze strony 204, tabela z trzema kolumnami: ikona, możliwa przyczyna; rozwiązanie.

Czerwona ikona hamulca; możliwa przyczyna: "Nie wciskać pedału hamulca"; rozwiązanie: "Całkowicie wcisnąć pedał hamulca".

Zielona ikona hamulca; możliwa przyczyna: "Nie wciskać pedału hamulca, np. podczas..."; rozwiązanie "W ustawieniach dźwigni wyboru wcisnąć pedał hamulca".

 

Co za bełkot!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(Chyba) sirocco podawał linka do angielskiej instrukcji, ale w sumie nie za wiele w niej jest. Tylko podstawy odnośnie jeżdżenia i używania samochodu jako takiego... nic o systemach wspomagających (poza ABS/ESP/itp).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwestii wielokrotnego pomawiania AID.

Bez obrazy nikogo ale jeżeli ktoś twierdzi że AID oślepia to ma albo zepsuty samochód albo problemy ze wzrokiem. Dla dobra wszystkich to mam nadzieje że to pierwsze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów.

 

Cóż, minęły 3 trzy tygodnie i 2 tysiące przejechanych kilometrów na liczniku. W tym jedna trasa do Czech i spowrotem.

 

Jestem zaskoczony spalaniem. Mało jeżdżę po mieście, ale wynik 7,5 litra/100 km w drodze do Czech mnie zszokował. Nie tak mało wyprzedzania, kilka razy depnałem pod 200, ale ogólnie dość spokojna jazda w trybie comfort. Auto płynie w ciszy po dobrych nawierzchniach. Żadnych świstów, dobrze wyciszone wnętrze. Jest :ok

 

Podczas śnieżycy w Czechach testowałem DLA. Banan na mordzie. Snop ledów reagował dość szybko, wiem, że można ustawić szybkość reakcji DLA, ale w trybie normal było optymalnie. Przy padającym śniegu dokładnie było widać, jak światła manewrują. Świetna sprawa.

 

Dynaudio? No cóż, pojawiły się jakieś nowe brzmienia...czegoś. Nie wiem, drzwi, plastików? Jeżeli ktoś lubi słuchać w aucie głośno dynamicznej muzy, będzie zawiedziony. Ktoś kiedyś na forum pisał, że wymienił Dynaudio na coś lepszego. Ale chyba najpierw skuszę się na wytłumienie drzwi, bo tak to tego nie zostawię.

 

AID mnie nie oślepia, jest ok, kilka różnych widoków. Ale analogowe zegary też mają swój urok.

 

Passeratti jest myty co kilka dni. Muszę się opanować, bo lakier zejdzie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

podaję wg instrukcji

 

karty:

SD (zwykłe) do 2GB

SDHC do 32GB (używam takiej)

SDXC do 256GB

 

Na poziom katalogu maks. 1000 elementów (elementami są katalogi, listy odtwarzania i pliki audio).

Na nośnik danych maks. 30000 plików audio.

 

 

Dzięki.

Na 'poziom katalogu' to rozumiem że w katalogu głównym pendriva mogę mieć mogę mieć max. 1000 katalogów, a w nich kolejne powiedzmy po 20 utworów.

Super że sumarycznie może być 30 000 plików, bo obecnie mam w Cruzie ograniczenie do 2500 i to jest trochę mało :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki.

Na 'poziom katalogu' to rozumiem że w katalogu głównym pendriva mogę mieć mogę mieć max. 1000 katalogów, a w nich kolejne powiedzmy po 20 utworów.

Super że sumarycznie może być 30 000 plików, bo obecnie mam w Cruzie ograniczenie do 2500 i to jest trochę mało :-)

 

 

Klepnąłem słowo w słowo z instrukcji :marecek.

Sam mam na karcie zgranych ze 20 płyt bo na razie nie było czasu na więcej.

 

Niedługo (może jakiś dzień urlopu) i rozkminię bardziej audio i jego liczne opcje.

Edytowane przez majonezzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze jedno pytanko odnośnie wydechów w TSI 280 - czy po obu stronach są dwururki? Na tym nagraniu
tak właśnie jest (widać w 1:34 oraz 1:39). Czy to tylko R-line tak ma?

 

Są dwie rurki wydechowe wychodzącą z tłumików po obu stronach auta. W wewnętrznych rurkach znajdują się przepustnice sterowane elektrycznie. W trybach ECO/NORMAL/COMFORT przepustnice są zamknięte. Przy kickdown lub w trybie SPORT przepustnice się otwierają, a z tłumika wydobywa się dźwięk, mający w zamiarze konstruktorów VW, przypominać ryk silników aut sportowych. Wkurza mnie trochę ta hałaśliwa imitacja, ale cóż począć, wziąłem z dobrodziejstwem całego inwentarza, bez zamawiania. Jest standardowym wyposażeniem pastucha z tym silnikiem, niezależnym od pakietu R-line.

 

Wydech 280TSI.jpg

Edytowane przez Rumcajs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Rumcajs: Dzięki. Tak przy okazji - jak u Ciebie ze spalaniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Stoje przed wyborem 240 km czy 190 km. Oba full opcja. Cena akurat nie gra roli. Pomozecie ktory wybrac???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za głupie pytanie :) Czy kiedykolwiek mniej koni znaczyło lepiej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie nie jest glupie, ja tez musze do poniedzialku wybrac, ale chyba bedzie 240 KM, zobaczymy co z tego wyjdzie:(, nie ma za bardzo miarodajnych opinii o 240, wiece to troche taka niewiadoma, ale coz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pytanie nie jest glupie, ja tez musze do poniedzialku wybrac, ale chyba bedzie 240 KM, zobaczymy co z tego wyjdzie:(, nie ma za bardzo miarodajnych opinii o 240, wiece to troche taka niewiadoma, ale coz...

 

Jest cały oddzielny wątek o BiTu na tym forum ;-)

Chociaż nie wiem czy nasze opinie są dla Ciebie miarodajne

Edytowane przez IQM1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Carmelcalif & paolokos wybór jest prosty, miałem w weekend jazdę próbną 2.0 BiTDI i nie ma o czym mówić tylko brać. Wcześniej jeździłem także 190KM i uważam, że różnica jest znaczna, ten silnik ma 2 turbiny i nieco inna charakterystykę, którą "czuć" pod nogą. O skrzyni DSG 7 biegowej tutaj już nic nie wspomnę bo zmienia biegi rewelacyjnie. Ja także wybierałem ale głównie pomiędzy 280KM benzyną i 190KM TDI. 240KM chciałem się przejechać także ze względu na głośność silnika aby sprawdzić jaki jest poziom hałasu w kabinie. Muszę stwierdzić, że jestem mile zaskoczony zarówno poziomem wyciszenia samej kabiny jak i głośnością a właściwie cichością silnika a przeciez to diesel. Silnika 240KM nie trzeba wysoko kręcić przy komfortowej jeździe bo mamy dużo mocy i momentu także przy niskich obrotach (2 turbiny) stad i hałas w kabinie przy niskich prędkościach obrotowych praktycznie porównywalny jest z benzyną a spalanie - 3-4L/100km i więcej jeśli ktoś ma ciężką nogę w benzynie 280KM.

Tak więc werdykt zapadł - 2.0DiTDI i do tego przedłużona gwarancja bo silnik jest nową konstrukcją i lepiej się zabezpieczyć na dłużej. Ja raczej mam dylemat innego typu jakie felgi wybrać => Verona 19" czy mniejsze 18" Darford... Jazda głównie po dużym mieście, często dziury, garby i tory tramwajowe, sprzedawcy radzą co najwyżej do takich warunków 18" bo na 19" będzie ponoć dużo twardziej ale z drugiej strony znam ludzi, którzy jeżdżą na 21" co prawda nie w passacie ale jakoś z tym żyją. Czy ktoś ma może porównanie między 18" a 19" w rzeczywistych warunkach eksploatacji (głownie subiektywne odczucia) jak sprawuje się amortyzacja auta z jednymi i drugimi rozmiarami bo ciężki wybór - Verona to bardzo ładne felgi stąd ten dylemat. Za wszelkie pomocne wskazówki będę wdzięczny bo też muszę w nadchodzącym tygodniu wybrać ostatecznie felgi. Ponoć Verona bardzo rzadko się sprzedaje w Polsce (tak mówią sprzedawcy) ale z konfiguratora co innego wynika - wskaźnik ulubione świadczy chyba o tym, że są częściej wybierane. PS Auto w maksymalnej wersji wyposażenia łącznie z webasto, czarny "Deep" perła w kombi bez pakietu R-Line.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Pytanie do użytkowników 1.8 TSI z DSG... jak z elastycznością przy wyprzedzaniu od 80-120km/h? Jak reaguje na wciśnięcie gazu? Czy wystarczająco szybo się zbiera ? itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właściwie już zdecydowałem - 2.0 TDI 150KM

Pytanie mam raczej inne - co z dodatków do Highline dodatkowo dokupiliście? Co szczególnie na codzień się przydaje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności