Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do kogoś kto zamawiał (ewent. dogłębnie zgłębił temat) inst. telefoniczna premium z gniazdem na kartę sim, czy daje to coś więcej poza stałym podłączeniem do internetu+ oczywiście hotspot wifi w samochodzie?

(Wydaje się ze wystarczy wrzucić np do bagażnika przenośny modem z kartą sim i uzyska się taki sam efekt-tzw tańsza opcja!?)

 

Popatrz co potrafi dzisiaj e-golf. Jest to niewiele ale wyznacza kierunek rozwoju stałego połączenia samochodu z siecią. Wg mnie dla samego hotspota lepsza jest opcja, którą opisałeś. Jeśli masz nadzieję, na rozwój CarNet - brałbym instalację premium. Poza tym jak chcesz grzaną przednią szybę to musisz kupić jakiś telefon :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2.0 tdi cr bmt czym się różni od 2.0 tdi scr bmt ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2.0 tdi cr bmt czym się różni od 2.0 tdi scr bmt

SCR oznacza, że silnik używa również AdBlue.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BMT - bluemotion technology, SCR - Selective catalytic reduction, CR- podejrzewam, że chodzi o common rail.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
SCR oznacza, że silnik używa również AdBlue.

 

dzięki, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie wieści z pola bitwy.

18 maj auto osiągnęło ZP8 (koniec produkcji).

22 maj auto w Poznaniu ;).

Odbiór piątek/sobota ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiony 15.02.2015 i dzisiaj wyjechał do Wrocławia.

Odbiór w tym tygodniu. :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zamówiony 15.02.2015 i dzisiaj wyjechał do Wrocławia.

Odbiór w tym tygodniu. :ok

 

.. a nic lepiej nie mow.._)(*&^%$%^&*()_)(*&

ale ciesze sie ze tobie sie udalo..

teraz wszystko zalezy od .. dudy;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie do kogoś kto zamawiał (ewent. dogłębnie zgłębił temat) inst. telefoniczna premium z gniazdem na kartę sim, czy daje to coś więcej poza stałym podłączeniem do internetu+ oczywiście hotspot wifi w samochodzie?

(Wydaje się ze wystarczy wrzucić np do bagażnika przenośny modem z kartą sim i uzyska się taki sam efekt-tzw tańsza opcja!?)

 

Ja osobiście bardzo długo zastanawiałem się nad instalacją premium.

Zrezygnowałem z niej z jednego bardzo według mnie istotnego faktu.

Mianowicie: przy instalacji premium masz niby lepszy odbiór itd., ale jak wyjaśnił mi to mój kolega mający tą instalację w CC samochód przejmuje funkcje telefonu. Tzn. Wszystkie SMS'y i historia połączeń pozostają w pamięci samochodu, a nie telefonu. Przykładowo jedziesz samochodem 500 km, dzwonisz, odbierasz, masz nieodebrane połączenia, wysiadasz z samochodu nie posiadając historii połączeń. Jak dla mnie - nie do przyjęcia! Dla niego też tak było, bo bardzo dużo jeździ. Po dwóch tygodniach użytkowania pojechał do serwisu, żeby odłączyli tą opcję!

Podobne info otrzymałem przy zamawianiu samochodu.

Hotspota zawsze mogę włączyć na iPhonie.

 

A może coś się zmieniło od tamtego czasu?

Edytowane przez skrendi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i stało się, auto w salonie:jupi .. dzisiaj przyjechało (dla zainteresowanych 2 tyg przed planowanym terminem odbioru). Teraz tylko formalności i wyjazd z salonu (umówiony odbiór na czwartek). Załączam kilka fotek:fajny

[ATTACH=CONFIG]132442[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]132443[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]132444[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]132445[/ATTACH]

Na liczniku 22 km.

Pytanie: czy przy odbiorze handlowiec proponował wam wymianę oleju po około 5 tys. km? (sam się nad tym zastanawiałem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zamówiony 15.02.2015 i dzisiaj wyjechał do Wrocławia.

Odbiór w tym tygodniu. :ok

 

Zazdroszczę.

Ja zamawiałem 13 lutego i mam jedynie planowany ale nie potwierdzony termin produkcji na ostatni tydzien czerwca ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie: czy przy odbiorze handlowiec proponował wam wymianę oleju po około 5 tys. km? (sam się nad tym zastanawiałem).

 

Bardzo dobra propozycja! We wszystkich samochodach stosowałem taką zasadę!

Po 5 tyś. zmiana oleju - tzw. Zmiana oleju po dotarciu silnika (niby docierania już w tej chwili nie ma, ale.....) ja też tak zrobię.

Ale zazdroszczę - GRATULACJE!!

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Zazdroszczę.

Ja zamawiałem 13 lutego i mam jedynie planowany ale nie potwierdzony termin produkcji na ostatni tydzien czerwca ....

 

Ja tak samo - mam planowany 27 tydzień produkcji!

Gdzie zamawiałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja tak samo - mam planowany 27 tydzień produkcji!

Gdzie zamawiałeś?

 

W Krakowie.

Zastanawiam się czy potwierdzaja zawsze ten termin i czy informują ze auto bedzie wczesniej, czy tak nagle, ni stad ni z owad ktos sie dowiaduje ze zrobili wczesniej i mozna dzialac. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W Krakowie.

Zastanawiam się czy potwierdzaja zawsze ten termin i czy informują ze auto bedzie wczesniej, czy tak nagle, ni stad ni z owad ktos sie dowiaduje ze zrobili wczesniej i mozna dzialac. ;)

 

Dodam tylko, że zamawiałem 24 lutego i date produkcji miałem ustaloną na tydz. 19. Sprzedawca wspomnial na początku, że jest szansa wcześniejszego odbioru niż ustalony (chyba z rozsądnym zapasem) przy podpisywaniu umowy. Czytałem też tutaj, że specyfikacja i wyposażenie dodatkowe ma wpływ na realizacje. Moja specyfikacja HL 1.8 tsi, dsg+p.business z Disc. Pro+szyba na dachu +lopatki przy kole kier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja osobiście bardzo długo zastanawiałem się nad instalacją premium.

Zrezygnowałem z niej z jednego bardzo według mnie istotnego faktu.

Mianowicie: przy instalacji premium masz niby lepszy odbiór itd., ale jak wyjaśnił mi to mój kolega mający tą instalację w CC samochód przejmuje funkcje telefonu. Tzn. Wszystkie SMS'y i historia połączeń pozostają w pamięci samochodu, a nie telefonu. Przykładowo jedziesz samochodem 500 km, dzwonisz, odbierasz, masz nieodebrane połączenia, wysiadasz z samochodu nie posiadając historii połączeń. Jak dla mnie - nie do przyjęcia! Dla niego też tak było, bo bardzo dużo jeździ. Po dwóch tygodniach użytkowania pojechał do serwisu, żeby odłączyli tą opcję!

Podobne info otrzymałem przy zamawianiu samochodu.

Hotspota zawsze mogę włączyć na iPhonie.

 

A może coś się zmieniło od tamtego czasu?

 

Jest to pół prawda :) W swoim B6 mam podgrzewaną szybę i telefon premium. Działa on w 2 opcjach. Albo przejmuje całkowicie sim albo działa jako zestaw głośnomówiący. Można przełączać między trybami. Premium używam jak jest baaardzo kiepsko z zasięgiem. Pozostały czas używam jako zestaw głośnomówiący. Nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dodam tylko, że zamawiałem 24 lutego i date produkcji miałem ustaloną na tydz. 19. Sprzedawca wspomnial na początku, że jest szansa wcześniejszego odbioru niż ustalony (chyba z rozsądnym zapasem) przy podpisywaniu umowy. Czytałem też tutaj, że specyfikacja i wyposażenie dodatkowe ma wpływ na realizacje. Moja specyfikacja HL 1.8 tsi, dsg+p.business z Disc. Pro+szyba na dachu +lopatki przy kole kier.

 

Mles napisz jak silnik 1.8 i koniecznie jak wrażenia z jazdy z dachem panoramicznym. Zamówiłem podobną konfigurację i jestem bardzo ciekaw czy dach i 1.8 robią wrażenie. Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak :)

 

Ten granat jest super. Moja żona ma golfa w tym kolorze. Gratulacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Hansy układają te terminy to ja nie wiem... Ja 1,8 tsi hl z dsg zamawiałem 5 stycznia i mam juz 3 termin produkcji(planowany) teraz na 2 tydzien lipca. Ktos jest mi to w stanie wytłumaczyć??? Czy juz pora na mega awanturę ze sprzedawcą??? Pocieszcie, podpowiedzcie bo wymiękam juz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde a u mnie znowu się posr...ło , miał być w sierpniu , zmieniłem tylko kolor na tungsten i znowu termin na listopad ....bożeee. Czemu się tak dzieje , że niektórzy dostają samochody w podobnej kofiguracji po 3 miesiącach ?? Czemu ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności