Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

przełącznikiem świateł długich... tylko nie do siebie tylko "od siebie" - na wyświetlaczu pojawi sie ikonka świateł z literka "A"

 

Do tej pory (B5) było :

- do siebie 2x - uwaga policja lub "wpuszczam Cię" :-)

- do siebie 1x - potwierdzenie podziękowanie za wpuszczenie - takie "nie ma sprawy"

- od siebie - długie na stałe.

 

Teraz doszło od siebie - Dynamic Light Assist.

 

Z czego zrezygnowano w B8 ? Długie na stałe czy błyśnięcie długimi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do tej pory (B5) było :

- do siebie 2x - uwaga policja lub "wpuszczam Cię" :-)

- do siebie 1x - potwierdzenie podziękowanie za wpuszczenie - takie "nie ma sprawy"

- od siebie - długie na stałe.

 

Teraz doszło od siebie - Dynamic Light Assist.

 

Z czego zrezygnowano w B8 ? Długie na stałe czy błyśnięcie długimi ?

 

Lewa manetka jest używana w ten sam sposób. Do siebie sygnał świetlny. Od siebie - Light Assist (biała ikonka świateł na AID z literka A) ponowne popchniecie manetki włącza normalne długie (wyświetlona na AID niebieska ikona długich świateł) i tak na zmianę.

Edytowane przez szylton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jak mam nadany numer KT i podany termin planowany to moge sie juz cieszyć czy tylko łudzić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy jak mam nadany numer KT i podany termin planowany to moge sie juz cieszyć czy tylko łudzić ?

Ja bym się cieszył, bo za niedługo przyjdzie jeździć nowym, fajnym autkiem. A smucić to się możesz jak przyjdzie zapłacić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
niebieska ikona długich świateł.

 

podczas włączonego Light Assist (biała ikonka świateł na AID z literka A) włącza się również niebieska ikona długich świateł jak świecą się

jak są tylko mijania zostaje biała ikonka świateł na AID z literka A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Za to chromy najlepiej wyglądają na czarnym, nie mówiąc już o tym, jak dobrze wyczyścisz takie auto i jak wtedy pięknie się lśni :)

Problemem jest to, że następnego dnia już tak pięknie nie wygląda.

 

Co prawda to prawda. Faktycznie chromy dobrze wyglądają na np. crimson red albo indium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lewa manetka jest używana w ten sam sposób. Do siebie sygnał świetlny. Od siebie - Light Assist (biała ikonka świateł na AID z literka A) ponowne popchniecie manetki włącza normalne długie (wyświetlona na AID niebieska ikona długich świateł) i tak na zmianę.

 

Dzięki. Czas zacząć się uczyć nowych zabawek w oczekiwaniu na dostawę ( oby szybko) :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy jak mam nadany numer KT i podany termin planowany to moge sie juz cieszyć czy tylko łudzić ?

 

Sorry ale ja miałem nr KT od stycznia a w zeszłym tygodniu zrezygnowałem bo ,i po raz kolejny przesuneli produkcję na kolejny termin (36 tydzień).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co prawda to prawda. Faktycznie chromy dobrze wyglądają na np. crimson red albo indium.

Ale już utrzymanie ciemnego lakieru nie jest takie łatwe. Z mojego doświadczenia wynika, że najłatwiejszy jest kolor czerwony, można w zimę jechać i jechać a i tak wygląda nieźle :)

Jednak czarny daje mega dużo frajdy gdy się go tak dobrze wyczyści.

P.S. Popraw w profilu miejsce "samochód" bo masz zły rocznik wpisany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Przyjąłem i zrozumiałem. A co wybrałeś w zamian?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale już utrzymanie ciemnego lakieru nie jest takie łatwe. Z mojego doświadczenia wynika, że najłatwiejszy jest kolor czerwony, można w zimę jechać i jechać a i tak wygląda nieźle :)

Jednak czarny daje mega dużo frajdy gdy się go tak dobrze wyczyści.

P.S. Popraw w profilu miejsce "samochód" bo masz zły rocznik wpisany.

 

Poprawione. Dzięki. Poprzedniego paskudnika miałem w kolorze brązowym Mocca. Świetnie wyglądał jak był czysty, a to nie trwa długo na naszych drogach. Koło myjni zawsze była jakaś budowa i jakiś burak zawsze musiał wyjechać jakimś upieprzonym Kamazem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
udalo sie komus moze zdobyc instrukcje B8 w PDF?

 

Ja mam w wersji papierowej. sprawdzić Ci coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam w wersji papierowej. sprawdzić Ci coś?

 

hahaha.. "cos?".. czekam na samochod planowany na listopad. najchetniej zjadlbym ta instrukcje od deski do deski..

oczywiscie nie mam ani sumienia ani odwagi zeby poruszyc temat... zeskanowania do pdf.. CALEJ?;);)

 

Ale podejrzewam ze wiekszosc osob czekajacych na B8 daloby sie za istrukcje pochlastac.

Moze na miescie ja zeskanowac.. nie wiem, tylko glosno mysle;)

 

Kubelt; ale dzieki za chec pomocy;)

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

pytanie o front assist VS wykrywanie pieszych.

1. w folderze reklamowym i w szczegolowym opisie na stronie VW jest informacja ze: front assist wraz z wykrywaniem pieszych jest w standardzie. jako system. karema+radar.

natoriast w konfiguratorze system wykrywania pieszych jest w pakiecie drogowym. WTF? to jest standardem czy nie?

ktokolwiek widzial, ktokolwiek.. wie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

dzieki Krisxx! po niemiecku ni w zab, ale jakos to posklejam...:/(*&^%#$%^&*()

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

 

dzieki Krisxx! po niemiecku ni w zab, ale jakos to posklejam...:/(*&^%#$%^&*()

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

instrukcje na aalegro widziałem po 100zł jak pili bardzo można kupić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hahaha.. "cos?".. czekam na samochod planowany na listopad. najchetniej zjadlbym ta instrukcje od deski do deski..

oczywiscie nie mam ani sumienia ani odwagi zeby poruszyc temat... zeskanowania do pdf.. CALEJ?;);)

 

Ale podejrzewam ze wiekszosc osob czekajacych na B8 daloby sie za istrukcje pochlastac.

Moze na miescie ja zeskanowac.. nie wiem, tylko glosno mysle;)

 

Kubelt; ale dzieki za chec pomocy;)

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

pytanie o front assist VS wykrywanie pieszych.

1. w folderze reklamowym i w szczegolowym opisie na stronie VW jest informacja ze: front assist wraz z wykrywaniem pieszych jest w standardzie. jako system. karema+radar.

natoriast w konfiguratorze system wykrywania pieszych jest w pakiecie drogowym. WTF? to jest standardem czy nie?

ktokolwiek widzial, ktokolwiek.. wie?

 

Ja poszedłem do swojego sprzedawcy i bez problemu pożyczył mi instrukcję. Swoją drogą instrukcja przetłumaczona została chyba przez osobę, która nie do końca chyba kuma sprawy motoryzacyjne. Coś jest w niej dziwnego. Jak poczytacie zobaczycie o czym mówię. Nie wszystkie objaśnienia są jasne i czasami śmieszy dobór słów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Coś jest w niej dziwnego

Rzeczywiście, tak jest. Czasem po przeczytaniu dwóch zdań nie można wydedukować, co autor miał na myśli. Takie pisanie dla pisania, bez przekazywania konkretów. No i te doprowadzone do poziomu absurdu uwagi BHP, gdzie na dwóch stronach człowiek 5 razy czyta tą samą uwagę o bezpieczeństwie. Lepiej powtórzyć n-ta ilość razy to samo, niż ryzykować pozew z tytułu urazu spowodowanego nieprawidłowym użytkowaniem typu "nie wiedziałem, ze podczas jazdy nie wolno mi zwalniać blokady ustawienia pozycji kierownicy"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hahaha.. "cos?".. czekam na samochod planowany na listopad. najchetniej zjadlbym ta instrukcje od deski do deski..

oczywiscie nie mam ani sumienia ani odwagi zeby poruszyc temat... zeskanowania do pdf.. CALEJ?

Jak kupowałem b7 to był ten sam problem, ludzie brali z salonu z testówki instrukcję, ale jak przyszedł ich samochód to musieli swoją oddać, więc to też pewne wyjście.

Dziwi mnie podejście VW do tych instrukcji, tak jakby nie mieli wersji cyfrowej i nie mogli wrzucić... Tym bardziej, że na innych rynkach są dostępne wersje cyfrowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności